3.6
girdi yaz
medya ekle
değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (21)
  • oylar (7)
  • medya (1)
4

21. uzun zaman önce almıştım, ilk 2-3 gün çok az yakma yaptı ve sonra cildim alıştı. ped hafif kuruyana kadar cildime tampon hareketleriyle uyguladım, bazen 2 günde bir kullandım. sanırım glikolik asitin özelliği, sürünce cildiniz yapış yapış oluyor. 3-4 kez kullanımdan sonra bile sivilcelerim azaldı, kapalı gözeneklerdeki tıkanıklıklar pıt pıt kolayca elime geliyordu ve çıkarıyordum. bu gözenekler açılıp cildimde genel anlamda bir yumuşaklık ve pürüzsüzlük oldu ve lekelerin rengi açılmaya başladı. sanırım 2-3 kutu düzenli kullansam lekeler çok azalırdı diye düşünüyorum. şimdi tekrar glikolik asitli bir ürün arayışındaydım ve ddf'in 10% asit içeren bir jelini satın aldım, bakalım ne olacak.

15 ekim 11:07

20. Bununla birlikte gülük kullanım için olan Glycolic fix daily cleansing pads'i hergün düzenli olarak kullandım. Sabah günlük olanını gece ise night pads'i.

Karma bir cildim var yani T bölgem yağlı. Öğlene kadar alnım ve burnum yağdan parıl parıl olur normalde. Bu kadar yağdan dolayı da burnumdaki gözemekler biraz tıkalı. Ayrıca çok fazla olmasa da küçük küçük sivilceler suratımdan pek eksik olmaz.

Yaklaşık 1 aylık düzenli kullanımın ardından yağlanma %80 e kadar azaldı. Nomalde öğlenleri yağdan geçilmeyen cildim sabahki ilk halinde duruyordu. Sivilcelerimden eser kalmadı. Ağdet olmadan önce mutlaka çıkanlar bile gitti. Gözeneklerimde temizlendi. Makyajsız dışarı çıkamazken makyajı tamamen kestim. Bu şekilde 2 ay daha kullanmaya devam ettim ve cildim aynı şekilde kaldı.

Uzun lafın kısası bu üründen çok memnun kaldım. Bu aralar yüzüme lazer yaptırdığım için kullanamıyorum. Biraz eski haline döndü cildim ama en kısa zamanda yeniden başlayacağım kullanmaya.

15 eylül 12:23

19. Takasla, kutunu yarısından biraz fazlası dolu iken elime geçmişti. Yaklaşık iki aydır gün aşırı alın ve çene bölgesine uyguluyorum ve ertesi gün muhakkak güneş kremimi uyguluyorum ancak ürünün cildimde bariz hiçbir etkisini göremedim. Bir iki hafta da kolumdaki büyük lekeye uygulayayım dedim, onda da gözle görülür bir etkisi olmadı. 

Daha önce de cilt bakım uzmanımın tavsiyesiyle medikoz markasının three action cleanser üçlü asidini kullanmıştım, onu kullandığım sabahlarda gözeneklerim küçülmüş halde ve berrak bir yüzle uyanırdım. Bunda öyle bir etki kesinlikle olmadı.  

Bugün ürün bitti ve hakkında nihai kararımı verdim: Güneş etkisini biraz daha yitirsin, medikoz kullanmaya devam edeceğim.

Bu ürünü zaten beğensem watsons'ta satılıyor olması nedeniyle düzenli kullanamayacağımı bilerek kabuk etmiştim ancak beğenmedim, etkisiz buldum. Bir bakıma iyi oldu bu yüzden. (gizlinot: swh)

21 ağustos 21:50 21 ağustos 21:52


18. Gece cilt bakım rutinimden sonra yüzümü bu pedlerle silince sanki son rötüşü yapmış gibi hissediyorum. Cildimi daha temiz hissettiriyor. Karma-akneye meyilli bir cildim var, bana sivilce yapmadı, gece bunu kullanıp sabah kalktığımda cildimin nemli olması hissini çok seviyorum.

5 ağustos 18:23

17. Lekelerimin rengini açtı.%5 glikolik asit barındırıyor,ama malesef alerjik reaksiyona sebebiyet verdi kendisi .yoğun gözenek siyah nokta ve sivilce için iyi bir ürün.

5 ağustos 16:48

16. Nip+fab ürünlerini çok seviyorum nedense. İlk aldığımda net bir şekilde bir ışıltı verdi ve daha aydınlık göründüğü için rengi açılmış diyenler oldu. Fakat cilt rengini açmıyor tabii ki. Kullanıldığı süre boyunca aydınlık hissi veriyor. Kullanılmayı bırakınca cildiniz yine aynı hale dönüyor. Aydınlık vermesi dışında çok fazla etkisi olmasa da ben akşam rutinime ekledim.

5 ağustos 15:00

3

15. akneye meyilli cildimde yeni akne çıkarmayan, kullandığım zaman parlak ve nemli bi ciltle uyanmamı sağlayan asitli disk pedler.

fakat gerek akne gerek gözenek sorunumda yeterli olmadı. evet uyandığımda cildim daha aydınlık, daha yatışmış toparlanmış oluyor, bıraktığı hissi, yumuşaklığı hakikaten çok seviyorum ama yetersiz. yağlı ciltte yağlanmayı toplayacak bir etkisi olacağını sanmıyorum. lekeleri geçirmiyor ama leke üzerine kullandığınız başka ürünlere destek sağlayabilir. farmasinin cilt beyazlatıcı kremiyle kullandığımda daha memnun kaldığımdan, kutunun diğer yarısını farmasinin beyazlatıcı setinin tamamıyla beraber kullanmayı düşünüyorum. lekeler üzerinde daha net bir fark yaratırsa bildiririm.

25 haziran 19:00 25 haziran 19:07


14. uzun süredir ortalıkta sürünüyor diye bitirmeye giriştiğim glikolik asitli pamuklar.

ilk glikolik asitli ürünüm buydu yanlış hatırlamıyorsam ama bende hiç etkisi olmadı. ne soyulma, ne de gözenek tıkanıklığında bi değişiklik. 

bir haftadır bitirmek için düzenli kullanıyorum. burada yazılan bir entryde sivilceye sebep olduğu yazılmış. bu entryyi yazarken gördüm ama sanırım bende de sivilcelenme yaptı. normalde sivilce çıkmayan noktalarda yüzümde 7-8 tane var minik minik. normalde regl dönemi haricinde çok iltihaplı sivilcem olmazdı. ben de garipsemiştim. bi ihtimal bu pedlerden şüpheliyim şimdi :/

sanırım bi süre daha duracak bitmeden

19 haziran 21:42

13. yabancı bloglardaki iyi yorumların gazıyla bir beklentiyle almıştım açıkçası ama hayal kırıklığına uğradım sanırım, bir buçuk ayı geçti haftada üç dört kez uyguluyorum tonik niyetine. uygulayıp yattığım gecelerin sabahı yüzümü suyla yıkadığımda cildimde hoş bir yumuşluk hissediyorum ve hafif bir aydınlık oluyor yüzümde ama farklı bir etki gözlemleyemedim henüz. hele ki benim gibi t bölgesinde gözenekler ve özellikle burunda siyah noktalar çılgın atan biri olarak yağlanmayı kontrol altına alır diye umuyordum ama cıks arkadaşlar. ciltte pürüzsüzlük vaadine de bir umutlanmıştım alnımdaki pütürler için ama dediğim gibi şu an için bir gelişme yok, pedlerin hepsini kullandıktan sonra güncelleyeceğim burayı bakalım.

edit: eşşek gibi sivilce yapıyor süslüler kocaman ve ağrılı ben kullanmayı bıraktım.

12 mart 09:34 25 nisan 11:24

12. arkadaşlar üstteki padler kuruyorsa size yerçekimine meydan okutacak bir çözüm söyleyeyim. ya padleri alın kutunun içinde ters çevirin ya da kutunun kapağı aşağı gelecek şekilde koyun. böylece üstteki padler tekrar ıslanır. (gizlinot: flies away)

4 mart 13:43 4 mart 20:37