sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  3.8
  girdi yaz
  medya ekle
  değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (18)
  • oylar (8)
  • medya (1)
  4

  18. uzun zaman önce almıştım, ilk 2-3 gün çok az yakma yaptı ve sonra cildim alıştı. ped hafif kuruyana kadar cildime tampon hareketleriyle uyguladım, bazen 2 günde bir kullandım. sanırım glikolik asitin özelliği, sürünce cildiniz yapış yapış oluyor. 3-4 kez kullanımdan sonra bile sivilcelerim azaldı, kapalı gözeneklerdeki tıkanıklıklar pıt pıt kolayca elime geliyordu ve çıkarıyordum. bu gözenekler açılıp cildimde genel anlamda bir yumuşaklık ve pürüzsüzlük oldu ve lekelerin rengi açılmaya başladı. sanırım 2-3 kutu düzenli kullansam lekeler çok azalırdı diye düşünüyorum. şimdi tekrar glikolik asitli bir ürün arayışındaydım ve ddf'in 10% asit içeren bir jelini satın aldım, bakalım ne olacak.

  edit:ddf tam bir hayal kırıklığı oldu.

  15 ekim 2018 11:07 18 şubat 20:25

  17. Bununla birlikte gülük kullanım için olan Glycolic fix daily cleansing pads'i hergün düzenli olarak kullandım. Sabah günlük olanını gece ise night pads'i.

  Karma bir cildim var yani T bölgem yağlı. Öğlene kadar alnım ve burnum yağdan parıl parıl olur normalde. Bu kadar yağdan dolayı da burnumdaki gözemekler biraz tıkalı. Ayrıca çok fazla olmasa da küçük küçük sivilceler suratımdan pek eksik olmaz.

  Yaklaşık 1 aylık düzenli kullanımın ardından yağlanma %80 e kadar azaldı. Nomalde öğlenleri yağdan geçilmeyen cildim sabahki ilk halinde duruyordu. Sivilcelerimden eser kalmadı. Ağdet olmadan önce mutlaka çıkanlar bile gitti. Gözeneklerimde temizlendi. Makyajsız dışarı çıkamazken makyajı tamamen kestim. Bu şekilde 2 ay daha kullanmaya devam ettim ve cildim aynı şekilde kaldı.

  Uzun lafın kısası bu üründen çok memnun kaldım. Bu aralar yüzüme lazer yaptırdığım için kullanamıyorum. Biraz eski haline döndü cildim ama en kısa zamanda yeniden başlayacağım kullanmaya.

  15 eylül 2018 12:23

  16. Gece cilt bakım rutinimden sonra yüzümü bu pedlerle silince sanki son rötüşü yapmış gibi hissediyorum. Cildimi daha temiz hissettiriyor. Karma-akneye meyilli bir cildim var, bana sivilce yapmadı, gece bunu kullanıp sabah kalktığımda cildimin nemli olması hissini çok seviyorum.

  5 ağustos 2018 18:23

  15. Nip+fab ürünlerini çok seviyorum nedense. İlk aldığımda net bir şekilde bir ışıltı verdi ve daha aydınlık göründüğü için rengi açılmış diyenler oldu. Fakat cilt rengini açmıyor tabii ki. Kullanıldığı süre boyunca aydınlık hissi veriyor. Kullanılmayı bırakınca cildiniz yine aynı hale dönüyor. Aydınlık vermesi dışında çok fazla etkisi olmasa da ben akşam rutinime ekledim.

  5 ağustos 2018 15:00

  3

  14. akneye meyilli cildimde yeni akne çıkarmayan, kullandığım zaman parlak ve nemli bi ciltle uyanmamı sağlayan asitli disk pedler.

  fakat gerek akne gerek gözenek sorunumda yeterli olmadı. evet uyandığımda cildim daha aydınlık, daha yatışmış toparlanmış oluyor, bıraktığı hissi, yumuşaklığı hakikaten çok seviyorum ama yetersiz. yağlı ciltte yağlanmayı toplayacak bir etkisi olacağını sanmıyorum. lekeleri geçirmiyor ama leke üzerine kullandığınız başka ürünlere destek sağlayabilir. farmasinin cilt beyazlatıcı kremiyle kullandığımda daha memnun kaldığımdan, kutunun diğer yarısını farmasinin beyazlatıcı setinin tamamıyla beraber kullanmayı düşünüyorum. lekeler üzerinde daha net bir fark yaratırsa bildiririm.

  25 haziran 2018 19:00 25 haziran 2018 19:07

  13. uzun süredir ortalıkta sürünüyor diye bitirmeye giriştiğim glikolik asitli pamuklar.

  ilk glikolik asitli ürünüm buydu yanlış hatırlamıyorsam ama bende hiç etkisi olmadı. ne soyulma, ne de gözenek tıkanıklığında bi değişiklik. 

  bir haftadır bitirmek için düzenli kullanıyorum. burada yazılan bir entryde sivilceye sebep olduğu yazılmış. bu entryyi yazarken gördüm ama sanırım bende de sivilcelenme yaptı. normalde sivilce çıkmayan noktalarda yüzümde 7-8 tane var minik minik. normalde regl dönemi haricinde çok iltihaplı sivilcem olmazdı. ben de garipsemiştim. bi ihtimal bu pedlerden şüpheliyim şimdi :/

  sanırım bi süre daha duracak bitmeden

  19 haziran 2018 21:42

  12. arkadaşlar üstteki padler kuruyorsa size yerçekimine meydan okutacak bir çözüm söyleyeyim. ya padleri alın kutunun içinde ters çevirin ya da kutunun kapağı aşağı gelecek şekilde koyun. böylece üstteki padler tekrar ıslanır. (gizlinot: flies away)

  4 mart 2018 13:43 4 mart 2018 20:37

  5

  11. benim hafif lekelerimde berraklaşma oldu ama bitince daha etkili ve watsonsta satılmayan bi ürünle devam edicem. gratis the ordinary'yi getirsin diyenler artılayabilir :)

  4 mart 2018 01:18

  3

  10. yaklaşık 2 ay boyunca kullandığım fakat etkisini çok net olarak gözlemleyemediğim %5 glikolik asit barındıran gece pedleri.

  bende kaşıntı veya karıncalanma hissi yaşatmadı ve siyah nokatarımda/gözeneklerimde bir değişim gözlemleyemedim maalesef. dahası, yüzümde minik kabarcıklara sebep oldu. o yüzden verdiğim paraya biraz acıdım doğrusu.

  4 şubat 2018 16:07

  9. Bu pedlerin öyle 'extreme'lik bir durumu yok hiç. Asit oranı daha yüksek olmasına rağmen günlük versiyonu kadar etkili değil. İçindeki pedler çok kuru, özellikle üsttekiler. Boynuma gelene kadar ped kuruyor. İçindeki sıvının az olması yüzünden etkili değildir belki. Kokusu daha hafif diğerine göre.

  Normalde kullananların cildini kurutan ürün aksine yağlandırdı benim kuru cildimi. Etki anlamında ptr pumpkin enzyme'e muadil gösteriliyor ama alakası yok tabi. Ben kullanmadan önce agresif bir ürün olduğunu düşünmüştüm ama çok nazik. Aha'ya yeni başlayanlar için ideal olabilir ama benim cildim alıştığı için hafif geldi, sevemedim bunu.

  4 ocak 2018 12:43 4 ocak 2018 14:02