sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
4.6
girdi yaz
medya ekle
değerlendir
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (58)
 • oylar (11)
 • medya (5)

58. yüzmeye gittiğim zamanlarda havuz çıkışı yardımıma koşan krem. klorlu suda nemini kaybeden ellerim ve yüzüm için vazgeçilmezim. normalde yüzüme böyle yoğun kremler kullanmam ama havuz sonrası az miktarda kullandığımda olumsuz bir etkisini görmedim. severek kullanıyorum.

29 aralık 2018 14:36

4

57. Hemen her evde bulunan en ucuz ve en eski kremlerden. Anneannelerimiz babaannelerimiz bilir bu kremi. Özellikle creme de la mer ile benzerliği tartışılır ve dupe olduğu söylenir. İçinde vazelin tarzında occlusive tabakalar ve bolca parfüm bulundurur. Alışık olduğumuz yeni jenerasyon nemlendiricilerden oldukça farklı olsa da genellikle mucizevi olarak adlandırılır. Hemen herkes bir örnek verir bilmem ninem de kullanırdı yüzü hiç kırışmadı şeklinde. Ben de klişe bir şekilde ekleyeyim: Babaannem kendine çok dikkat eden bir kadın ve bu nivea kremi yüzünden eksik etmezdi. Doksan yaşında ve cildi hala parlak, yumuşak ve çok az kırışıklı. Öyle ki halamı annesi sanıyorlar. Bir diğer eksik etmediği şey de elma-portakal yedikten sonra tabakta kalan suları yüzüne ve ellerine sürmesiydi. Sadece bunlarla açıklanamaz muhtemelen ama ona bu kremin çok iyi geldiği açık. 

28 aralık 2018 17:07

56. Kışın dışardan gelirsiniz tamam mı,eller kıpkırmızı ve kupkuru. Eve geliş hazırlıkları (gizlinot: Eller yıkanır, pijamalar giyilir) tamamlandıktan sonra kapağı zor açtıktan sonra bundan alırsınız bir sürü elinize boca edersiniz... Böyle bir rahatlama yook yok. Böyle bi' süre yumuş yumuş elleriniz oluyor ama sonra geçiyor. O anlık yumuşluk bana çok zevk veriyor.aslında yumuştan çok yağlılık. Sürdükten sonra bir şeye dokunmamak lazım. yapısı da katı ama elde ısınınca böyle hatur hatur yedirceksiniz...bu kremi sevmem tamamen benim manyaklıgım galiba. Ama kokusu çok nostaljik ve güzel. (gizlinot: Bence hemfikiriz bu konuda, galiba)

T a n ı m: nivea'nın yağlı ve ağır yapılı anneanne kremi.

27 kasım 2018 01:56 27 kasım 2018 01:58

55. Anneannemin evinde açılmamış Almanya’dan gelmiş bir kutu Nivea vardı bana verdi duştan sonra kullandım ama krem asla dağılmıyor gibi bana fazla katı geldi :( 

16 ekim 2018 15:42

5

54. El bakımı girdimde de yazmıştım bu kremi kullandığımı. Çalıştığım iş sebebiyle bütün gün ellerimde eldiven oluyor ve malumunuz eldiveni çıkarttıktan sonra ellerim kötü görünüyor. Ellerimi yıkadığımda ve evdeki temizlik işlerinden sonra , uyumadan önce ve duştan sonra ellerime uyguladığımda hemen toparlıyor , onarıyor. Burada birkaç süslünün de yazdığı gibi yaralara , yanıklara ve çiziklere iyi geliyor , tahriş olan bölgenin üzerine uygulandığında o bölgenin sakinleştiğini görebiliyorsunuz. Ayrıca evet anneanne kremidir benim için , daha çok küçükken anneannemde görürdüm , hep bunu kullanırdı ve bütün gün mis gibi kokardı. Bayağı yaşlı olarak vefat ettiğinde bile gerçekten kırışıklıkları yok denecek kadar azdı.Yalnız ülkemizdeki versiyonu alman versiyonu değil , bir ara tchiboda satılıyordu ama hala var mı emin değilim.Bu konuda bilgilendirirseniz sevinirim.

13 ekim 2018 14:40

53. Nivea deyince mavi teneke kutusuyla ilk akla gelen ürünlerden biri olan yapısı oldukça yoğun kremdir. Artık bir klasik olan kokusu oldum olası hoşuma gitmiştir. Havaların soğumasıyla çatır çatır kuruyan ellerime her gece surmek için yatağımın yanında bir adet büyük boyu her daim bulunur. Bugün çanta için kremim olmasına rağmen dayanamayıp 30ml olanlarından aldım çünkü çok tatlı tasarımlar yapmışlar.

ilgili medya:
1
12 ekim 2018 18:11

52. tüm olumlu yorumlara karşın benim sık yıkamaktan kuruyan ellerime anlık bir yumuşaklık dışında hiçbir şekilde yardımcı olmayan kremdir.iki tane 30 ml lik bitirdim malesef. Bu dokudaki kremleri sevenler için arkonun yağlı kremi çok daha etkili.

17 eylül 2018 23:20

51. Yıllardır kullandığım kremi en son Nive man ile değiştirdiğim krem. çok yoğun bir krem kokusu müthiş sadece man biraz daha soft olduğu için geçtim

9 eylül 2018 14:03

50. kendisi favori el kremimdir bir çoğumuz gibi. kupkuru, yara bere içindeki ellerime sürdüğümde sabahına pamuk gibi yapar.

işte bu noktada bir gece artık yüzüm için denediğim işe yaramayan tüm nemlendiricilerden nefret etme kıvamına gelmişken gözümü karartıp az bir miktar yüzüme de sürdüm, yaklaşık 10 gün gibi bir süredir de her gece kullanıyorum. normalden kuruya dönük, çok kolay dehidre olan bir cildim var ve kesinlikle çok memnun kaldım, sabaha pamuk gibi ve sakin bir ciltle uyanıyorum. yapısı yüzde dağıtmak için biraz kalın, o yüzden ben önce elimde ısıtıp o şekilde uyguluyorum yüzüme. occlusive olarak çok iyi iş görüyor, ciltten nem kaybını oldukça azaltıyor. muhtemelen vazelin sürseydim de aşağı yukarı benzer etkileri alırdım diye düşünüyorum ancak vazelin gibi cildin en üstünde oturup asla emilmiyor değil, tamamen olmasa da yastığınıza bulaşmayacak, saçınıza yapışmayacak ya da işte dokunduğunuzda elinize yağlı yağlı gelmeyecek kadar da emiliyor krem. aynı zamanda gliserin ve panthenol'de içeriyor, yani yine de bir miktar nem sağlıyor cilde.

ben yüzüm için kullanmaya başlayınca klasik kavanozdansa daha hijyenik olması için tüp formda olanından satın aldım, aralarında hiçbir fark yok. ekstradan bir sivilceye ya da olumsuz bir duruma da sebep olmadı. creme de la mer muadili midir değil midir bilmem, muhtemelen yakın bir gelecekte de bilemeyeceğim. (gizlinot: swh)

edit: kremi bir süre daha kullandıktan sonra yüzümde bir sürü pütüre sebep olduğu için 10 gündür falan bıraktım. Şu sıcak yaz günlerinde ağır gelmiş olabilir, bir daha cildim çok kurumadan kullanacağımı sanmıyorum, düzenli kullanmak bana göre değilmiş.

12 haziran 2018 15:14 27 temmuz 2018 18:03

3

49. Ananemin kokusu..

Zeynep sever demirel’in cilt bakımı rutinleri videosundan sonra gaza gelip yüzüme uygulayıp uyuduğum; ancak karma olan cildimden sivilcelerle tepki aldığım ürün. Su bazlı kremler kullAnmadan önce yaptığım hatalardan biri.

Yine de güzel krem kışın ellerimi bebek poposu gibi yapmakta, yoğun yağlı yapısı nedeniyle yanık iyileşmesine de yardımcı, o bir klasik. 

7 haziran 2018 12:37 7 haziran 2018 12:39