girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (73)
  • medya (3)

73. Kendisini beğenerek takip ediyorum. Youtube'da gerçekten kaliteli işler yapıyor. Boş video çekmiyor yani, zaten işi olduğunu söylüyor bence hakkını da veriyor. Video içinde daha önceden yaptığı 3-4 makyaj denemesini de gösteriyor. Yüklediği her videosunu izliyorum yağmur vardar gibi.

Ama instagramdan storylerinde bazı insanlara alakasız tavır, çıkış yaptığını gördüm. En son biri mesaj atmış üstündekini bana verir misin diye. Atarlanmış bayağı, tamam belki durumu olmayabilir kadının -ki kadının durumu yoksa ondan yardım istemesi de saçma- bu kadar atarlanması saçma. Neden durumunuz yok mu diye de sormamış, bildiğin bu mesajı atmayın, ben utandım ben diye story atmış. Ne gereği var yani.

7 dk önce

72. Tati olmaya niyetlenip danla biliç olmaya yol alan youtuber. 

Çok öncelerden takip ediyordum kendisini, ilk zamanlar “aman yorum yapın sizin yorumlarınız çok önemli benim için, aman takip etmişsiniz beni layık gördüğünüz için teşekkür ederim” ler dilinden düşmeyen kız ne hale geldi şaşkınım. Reklam yapıyorsun diyen takipçisine seni burda engelliyorum, youtube da da abonelikten çık lütfen eğlenmeni istemem diyen, siz tırnaklarınızı kemirerek benim pr ımı eleştirirken ben o reklamın parasını yiyorum diyen biri kendisi.( reklam yapmayan youtuber demiş bi süslü şu kanser yapan alüminyum folyolu fondöteni de gerçekten beğendiğini düşünüyorsanız bişey diyemiyorum tabi) 

Bu antipatik tavırlarından dolayı başta yazdığım Tanım danla biliç’e haksızlık olabilir belki bilemiyorum, en azından o bu işe bu şekilde başlayıp devam etti.

1 saat önce

71. Birkac ay boyunca tum paylasimlarini izledikten sonra instagram’da birkac kaba yorumuna denk gelip takipten ciktigim youtuber.

Baslarda ilgimi cekmisti, cunku kendisinin de soyledigi gibi yerli bir tati doguyor olabilirdi. Fakat burada dile getirilen gayet egitimli(gizlinot: educated), bilgili(gizlinot: informed) izleyicilerin saygili sorularina/yorumlarina oyle ukala ve sacma cevaplarina denk geldim ki izlemeyi ve takip etmeyi kendime yediremedim. 

Espiri ve kendine guveni, terbiyesizlikle karistirmamak gerekiyor. Cahil izleyiciden sikayet ediyorsan, sorgulayan ya da seninle ayni fikirde olmayan birine denk geldiginde mutlu olman beklenir. Cocuk gibi “ya sanane”, “bahane” dersen yola “nihan abla, nolur bu yorumumu begen” ile devam edersin. 

bugün 11:13 bugün 11:14


70. ürün incelemelerinde reklam olmadığına en çok ikna olduğum ve bu aralar bayılarak izlediğim kanaldır.

evet neden bu kadar sevilmediğini ben de anlayamıyorum, sürekli high end markaların reklamını yapan, botokslu youtuberları mı tercih ediyorsunuz, yoksa kendi videolarını kendi editlemekten aciz ve arkadaki kameramanla sürekli konuşan demode youtuberları mı?

hızlı konuşmasına zor alıştım ama şu an çok mutluyum. kendisi bana birçok güzel ürün edindirdi mesela nascita ocean serisinden tampon fondöten fırça, rt b04 far karıştırma fırçası, loreal cherry my cheri far paleti gibi. samimiyeti, yaptığı makyajlar ve hatta eğlenceli montajları beni çok mutlu ediyor.

bugün 04:46

69. Kendini cilt bakımında zirve falan sanıyor halbuki cidden bomboş bi kadın. (gizlinot: La mer) Makyajları da aşırı derecede sıkıcı. Konuşması desen hızlı hızlı ne dediği anlaşılmıyor. Bi de ayarlardan yavaşlatın falan diyor gülesim geliyor .. ayrıca bağırarak konuşuyor. Ürün incelemeleri eh. Yorumlarda aşırı agresif kendini nimetten sayarcasına dümdüz konuşuyor. Kısacası sevmiyorum.

dün 21:19

68. Türk makyaj youtuber ları arasında kendine has yeri olduğunu düşündüğüm kişi. Bir marka incelemesi, ürün incelemesi ve uygulamaları bu kadar ayrıntılı anlatılabiliyormuş demek ki. Işbirliğinden gecilmeyen youtube platformunda sözlerine güvendiğim sayılı insanlardan. Içerik üretmede başarılı ve hemen her konuda video çekmeye çalışıyor. Hızlı konuşması, esprileri, kullandığı efektler hoşuma gidiyor. Umarım hep böyle devam eder :)

dün 00:34

67. Daha önce kendisi hakkında olumlu şeyler yazdığım bir girdim vardı düşüncelerim değişmedi ama kafama bir şey takıldı. Şimdi direkt tam cümleyi yazamayabilirim ama anafikirden kopmadan paylaşacağım; videolarında diyor ki "ben bir ürüne az para verdiysem ve ondan istediğim verimi alamazsam affetmem çünkü bir sürü uygun fiyatlı alternatif var neden bununla uğraşayım?" Bu düşünce bana pek mantıklı gelmedi. Çünkü ben, bir ürünü çok ucuza almışsam o ürüne karşı büyük bir sempati ve hoşgörü duyuyorum:d tozutuyor mu? Aman nolcak? Pigmentasyomu mu zayıf? Üst üste bir kaç kez sürerim vs vs. Ama pahalı bir ürünün hatasını kabullenemiyorum arkadaşlar. Flash tv'de (gbkz: besleme)sine eziyet eden üvey anne gibi "o parayı hak edeceksiğn köpeeeeğğkkk!!!!!" Diyorum.

:/

1 ekim 23:11


66. Buradan bayağı detaylı inceleme yaptığı izlenimi edindiğimden bazı ürün incelemelerini izledim. Beauty in melody'yi x50 tercih ederim ben bu kadına ya. Beceriksiz ve zevksiz bence, onun deyimiyle "kro" göz makyajları yapıyor ve üstüne bir de dağıtamıyor.

CİLt bakımında da guru olduğunu filan düşünüyor olmalı ama la mer mucizesine inanacak kadar cahil.

27 eylül 20:16 27 eylül 20:18

65. Ben kendisini çook seviyorum. Kimse onun gibi ürünleri ayrıntılı anlatmıyor. Göz makyajı yapacağı zaman kamerayı yakınlaştırması, bir paleti tanıtmak için farklı farklı göz makyajları yapması. Hatta bir far paletinin bir renginin swatch unu 5 farklı şekilde yapmıştı bazlı,bazsız,parmakla sürülüş vs. Hangi youtuber bunu yapıyor? 

Çoğu bin metre öteden çekip yüzüne beyaz ışığı dayıyor.

Makyaj youtuberlığının hakkını vererek yapan nadir kişilerden kendisi. özellikle far paleti fondöten incelemeleri başarılı(new well harici) gün sonunda fondötenin ne hale geldiğini yakınlaştırıp göstermesi falan güzel. 

27 eylül 13:24

64. Gerçekten neden bu kadar linç yediğini asla anlamadığım youtuber. Kadın uygun fiyatlı ürünler deniyor, o ürünlerin saatler sonraki duruşunu gösteriyor, artısını/eskisini belirtiyor, hangi ürünle nasıl uyum sağlar bunun incelemesini yapıyor, fikirlerini net bir şekilde söylüyor, işini ciddiye alıyor ama yine de yaranamıyor, yerden yere vuruluyor. Bazıları gibi mıymıy konuşmadığı, uygun fiyatlı ürünlere leşmiş gibi davranmadığı, her iki lafından biri "pahalı" olmadığı için mi bu kadar tepki alıyor? Kızlar siz sanırım kusursuzu arıyorsunuz ama üzgünüm ki öyle biri yok. Eğer bulursanız bana da haber vermeyi unutmayın.

27 eylül 12:40