girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (48)
  • medya (1)

48. bütün cumartesi günümü videolarını izleyerek geçirdiğim youtuber. geçen gün denk gele bir videosu karşıma çıktı. "ne de hızlı konuşuyor, ne de bağırıyor, itici mi ne?" diye düşünürken, biraz sonra esprilerine güldüğümü fark ettim. ayrıca içerikleri de şimdiye dek hiç görmediğim kadar dolu doluydu. (diğer türk makyaj temalı youtube kanallarına göre.)

bugün, hazır boş vaktim de varken diğer videolarını izlemek istedim. adı aklımda nihan diye kalmış. arama butonundan aratıyorum ama çıkmıyor. en sonunda önerilen videolar kısmında yeniden denk geldi de, buldum ve hemen abone oldum. demem o ki bence kanalının ismini daha akılda kalıcı yapsa iyi olacak. örneğin ad soyad kombinasyonu hem akılda kalıcı, hem de minimal bir seçenek olabilir.

içerik olarak ise, gerçekten dolu dolu. örneğin bir fondöten incelemesi çekmiş, dört saat sonraki duruşunu da altı saat sonraki duruşunu da eklemiş. ya da bir far paleti incelemiş ki ben bu kadar ayrıntılı incelemelere diğer türk makyaj temalı youtube kanallarında denk gelmedim. enerjik ve cıvıl cıvıl olmasının yanında yaşının olgunluğunu hal ve tavırlarıyla hissettirmesi de hoşuma gitti. en sevdiğim şey ise, sponsorlu bir ürünü öve öve bitiremeyenlerden ya da gizliden reklam yaparak para uğruna insanları yanıltanlardan olmaması. çünkü gerçekten bu konu rezil bir hal almaya başladı blog ve vlog dünyasında. umarım çizgisini bozmadan hak ettiği izlenilme ve abone sayılarına ulaşır.

edit: imla.

11 ağustos 21:22 11 ağustos 21:23

47. Ürünlerle ilgili bazı yorumlarına katılmasam da YouTube kanalına  ciddi emek verdiğini düşündüğüm işini disiplinle yapan kızcağızdı. Fakat ay ne tatlı kızmış diye düşünüp instagram ve Twitterdan takip etmeye başlayınca soğudum kendisinden.birincisi bir süslünün daha bahsettiği gibi en çok ben içiyorum storyleri. Normalde bu tripleri ağır geçiren insanlar bile en geç 20li yaşların başında atlatmış olur bu dönemi bu konuda bitmeyen storyleri kendisini oldukça itici kılıyor. İkincisi ve kanımca daha önemlisi twitterda bir ara çocukları sevmiyorum başkalarının çocuklarını da görünce “tiksiniyorum” kendi çocukluğumu da görsem sevmezdim tarzı bir yorum yaptı ve gözümden düşüşü bu oldu. Çocuk yapıp yapmamak tabi olarak herkesin kendi seçimi ama bir çocuğa bakıp tiksinti hisseden birinin iyi bir insan olma ihtimali  yok gözümde. Dolayısıyla o saatten sonra söylediklerinin veya düşündüklerinin, kim olduğunun ve hangi dandik far paletini beğendiğinin hiçbir önemi yok benim için. 

10 ağustos 08:55 10 ağustos 09:01

46. tıpkı benefit gibi nyx'i de kullanmadığını en son videosuna attığım yorumla öğrendim. oysa ki nyx'in baz ve fondöten incelemelerini yapmasını çok isterdim. kanalı ilk açıldığında pucca'dan görüp videosunu izlemiştim ve hiç beğenmemiştim ancak sonradan çok sevdim. new well videosunu sanırım henüz izleyememişim ancak tek bir video yüzünden kendini izlemeyi bırakamam çünkü ciddi anlamda kendini geliştiren, makyaj malzemesi almaya özendirmeyen nadir youtuberlardan biri. onun dışındaki çoğu bilindik youtuber "şöyle makyaj koleksiyonum var, bilmem kaç dolabım dolu" diyerek hepimizin zaten var olan tüketim alışkanlığını pekiştiriyor.

5 ağustos 01:39


45. Benefitle arasi bozuk olan youtuber. Son favoriler videosunda "elimde bir tane bile benefit urunu yok kiyaslayamam" demistir. Bana biraz tavirli gibi geldi. Dandirik instabloggerlara bile urun gonderen benefit, nihan'i es gecicek hic inandirici degil. Uzulme nihan ben de benefite tavirliyim, hoolayi 210 lira yapmislar bir haltmis gibi.

31 temmuz 02:47

44. New well'den payını almış youtube kişisi. Başta gerçekten severek izliyordum fakat artık mimikleri ve hareketleri çok abartılı gelmeye başladı. Tamam sen de kafa kızsın tamam deyip sakinleştirmek istiyorum. İçerik hakkında atıp tutarken new well fondoteni nasıl yüzüne sürdü acaba. Kendisi de söylüyor ama göz makyajı konusunda cidden başarısız.

25 temmuz 23:04

43. İnstagramdan takip ettikten sonra kendisinden soğudum hareketleri o kadar yapmacık geliyor ki normal davrandığı konuştu bir storysi yok hep kasıyor kendini. Hiç ilgilenmem normalde böyle şeylerle ama tamam nihan en çok sen içiyosun en çılgın sensin en clubber sensin en hangover sensin harbiden inandım bak artık çok baydı bu storyler benden söylemesi

25 temmuz 10:31 25 temmuz 10:35

42. Hep diyorum türkiyenin tatisi olmaya çalışan kadındır kendisi. Hareketleriyle mizacıyla falan bana aliexpressten gelen tatiyi anımsatıyor tek farkları tati bu kadar vırvırvır konuşup doğal olcam derken bağırıp çağırmıyor o kadar 

25 temmuz 01:03


41. Ses tonunu geçtim de duraklamadan konuşması nefesimi kesiyor. Ekranın karşısından sus bir nefes al be arkadaş diyorum. New Well fondöten video öncesi ve sonrası Niyans dönemi var bende. Önceden ürün yorumlarını dikkate alırdım ama o leş fondöteni övdükten sonra videolarini izlemiyorum bile.

24 temmuz 12:16

40. Sevmiyorum. Buradaki yorumları okumadan önce de sevmiyordum ama yalnızım sanıyordum, değilmişim. Sesi, konuşması, tavırları batıyordu bana çok hızlı ve itici bir konuşması var. İzlerken resmen kafam şişiyor ve bırakıyordum. Yinede makyaj bilgisi benden iyidir diye çok izledim ama artık buna da inanmıyorum. Onun yerin dibine soktuğu ürünleri denedim ve en beğendiklerim şimdi onlar. Para için mi böyle konuşuyor ben bilemem ama tavsiyelerinin bana uymadığı net.

24 temmuz 10:32

39. ayrıntılı ürün yorumu yapmak için çaba harcayan ayrıca şimdi de 15 maddeli cilt bakım ipuçları videosu çekip beni düşürmüş youtuber. hastasıyım böyle cilt bakımı, self care listelerinin. hepsinde de aynı şeyler var hiçbirini de yapmıyorum böyle okuyup izleyerek yapıyomuşum gibi mi geliyor acaba.

24 temmuz 01:52