sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
girdi yaz
medya ekle
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (118)
 • medya (9)

118. en son kendisini izlediğim için bu başlıkta yazıyorum ama diğer youtuber'ların da çoğunda durum aynı. kendisi sürekli bir şeylerin telafuzunun nasıl olduğunu bilmediğinden bahsediyor. bilgi çağında yaşıyoruz, "l'interdit pronunciation" yazıp o dili konuşanlardan öğrenebilirsiniz, bakın (link: https://forvo.com/word/l’interdit/ şuraya) koydum hatta. yağmur vardar da lierac için kıvranıyordu geçenlerde, fransa'da yaşayan arkadaşından sormuş öğrenmiş gerçi, çabasına sağlık. youtuber'ların ysl'ye "vayesel" demesi de anneannemin lc waikiki'ye "elsiva" demesini aklıma getiriyor. 

bugün 01:23 bugün 01:39

117. Ürün inceleme videolarını seviyorum. Genel olarak mesela çok hızlı konuşması beni rahatsız etmiyor. Yapmacık da gelmiyor. Tatlı bi kadın. Muhtemelen yay burcu diye hatırlıyorum. Öyle bi enerji geçiyor zaten. Ama mesela bu kadının beğendiği balm bronzerı merve özkaynak beğenmemiş. Kime güveneceğini şaşırıyor insan.

Edit: medyadaki fotoğraflara baktım da ufaktan bir soğuma geldi. Neyse bsbdjdf

14 ocak 00:05 14 ocak 00:23

116. Günlerdir instagram storysinden trendyoldan aldığı koltukla ilgili sitem dolu, laf sokmalı storyler atıyor. Yahu siz bu trendyoldan reklam alıyorsunuz o kadar, hiç mi doğrudan iletişim kuracağın bir yetkili yok? Onbinlerce takipçisi olan bir youtuber olarak işbirliği yaptığı ve ileride de yapmaya devam etme olasılığı yüksek olan bir firmayla bu şekilde yüz göz olmasına anlam veremiyorum.

12 ocak 11:06

115. Gayet güzel içerikler üreten youtuber. ancak her youtuber'da olduğu gibi yorumlarına temkinli yaklaşmak gerektiği kanaatindeyim.

başta bana çok itici geliyordu 1-2 videosuna rastlayıp beğenmeyip izlemeyi bırakmıştım ama (bkz: büşra yılmaz) ürün inceleme videolarını izledikçe youtube bana ürün incelemeli içerikler önermeye başladı ve kanalı sık sık karşıma çıkmaya devam etti, ben de tekrar izlemeye başladım. izledikçe youtube bana onun başka videolarını önermeye devam etti ve böyle böyle fark ettim ki bu kadının pek çok ürün incelemesi ve ürün karşılaştırma videosu varmış.

buradaki yorumları okuyunca biraz şaşırdım açıkcası. seven de var sevmeyen de var, her ikisini de uçta yaşayanlar var. sevmeyenler daha ağırlıklı gördüğüm kadarıyla. sevmeme kısmı itici konuşma, new well fondöten ve watsons/flormar boykotu noktasında toplanıyor. bu konular özelinde haklılık payları olduğunu ama genel olarak sezar'ın hakkının sezar'a verilmediğini düşünüyorum. linç yemek pahasına söyleyeceklerim var:

genel olarak hepimizin sıklıkla yaptığı bir yanlış, birinin olumsuz olarak değerlendirdiğimiz bir davranışını gördüğümüzde tüm olumlu özelliklerini değersizleştirmek. yalan yok, ben de yapıyorum bunu. ama nihan için konuşursak kanalı için çok emek/vakit/para harcadığını görebiliriz. bir güzellik/makyaj kanalında olması gereken pek çok güzel içerik üretiyor.

ben bu kanalda keşfetmediğim uygun fiyatlı ürünleri de bulabiliyorum, bir süre para biriktirerek alabildiğim pahalı ürünlerin incelemesini de. bir ürünü anlatırken ya da karşılaştırırken fiyatına, satıldığı yere, rengine/renk skalasına, kalıcılığına f/p oranına, varsa muadiline kadar her şeyi anlatıyor. fondötense fırçayla ve süngerle ayrı ayrı zamanlarda uyguladığını, altına ayrı bazlarla, üstüne ayrı pudralarla denediğini söylüyor ve gösteriyor, her birinin sonuçlarını anlatıyor. far paletiyse o paletin swatchlarını yakın çekimde gösteriyor, o paletle en az 2 ayrı makyaj yapıyor, yeri geliyor her rengin pigmentasyonu ve kalıcılığıyla ilgili ayrı konuşuyor. yüz paletlerinde keza öyle. maskaraysa tek kat sürdüm bakın şu görüntü, altına filanca bazı sürdüm bu görüntü, iki kat uyguladım nefret ettim bakın şöyle oldu diye ayrı ayrı gösteriyor. nihan'ın ürün inceleme videosunu izleyen bir insanın o ürünle ilgili az çok fikri oluyor. şimdi bu titizlikle türkiye'de ürün inceleyen kaç tane youtube kanalı var? ürün incelediğini iddia eden pek çok kanalda bu iş "yeni ürünleri deniyorum" başlığıyla yapılıyor, her bir ürün maksimum 1 dakikada anlatılıyor, anlatımlar da "evet bu fondoten mat bitişli"(gizlinot: e üstünde yazıyor zaten?) veya "altına şu pahalı corrector'ı sürdüğüm için bu kapatıcıdan iyi sonuç aldım"(gizlinot: o corrector'ın üstüne ne sürsen güzel duruyor) ekseninde dönüyor, 24lü far paletinden 3 renk göz makyajında kullanılıp paletin bütünü hakkında yorum yapılıyor filan falan. böyle bir ortamda ben şahsen nihan'ın çabasını takdir ediyorum ve kanalını bu yönüyle çok beğeniyorum.

kendisinin önerdiklerini gözüm kapalı alır mıyım? cilt bakım ve ten ürünlerini asla almam. çünkü onun cildi kuru ve sivilce problemi yok. benim cildim karmadan yağlıya dönük, hassas ve sivilceye meyilli. bir ten ürünün veya cilt bakım ürününün aynı anda ikimizin ihtiyaçlarını karşılama ihtimali sıfır. ruj, allık, bronzer, far gibi şeylerin de swatchlarını ve duruşlarını beğenirsem gider alırım. kalıcılık, opaklık, pigmentasyon vs konularda söylediklerini de mutlaka dikkate alırım. eğer sponsorlu bir video değilse.

buradan new well konusuna geleyim; ben şahsen almam, bir milyoncudan hallice bir markanın hele de ten ürününü asla sivilceye meyilli yüzüme sürmem. zaten (bkz: yağmur vardar) 'a yaptıkları şeyden dolayı firmaya gıcığım. ama şöyle de bi gözlemim var, bu fondoteni beğenenler genelde kuru ciltliler. nihan da bir kuru ciltli olarak beğenmiş olabilir. zaten sponsorluklu içeriklerde yeni kanal açmış birinin (2017'nin sonunda açmış kanalını ve şu an 80bin civarı abonesi var) beğenme kriterleri daha düşüktür diye tahmin ediyorum. sponsorlu olduğunu da en baştan söylemiş. ben sponsorlu içerik veya işbirliği diye geçen videolarda söylenenlere, en güvendiğim youtuber'ın videosu bile olsa körü körüne inanmam. bence kimse inanmamalı. fakat asıl korkulması gerekenin gizli reklam olduğunu düşünüyorum. bunu da yapan çok ne yazık ki. ben henüz nihan'ın yaptığını görmedim. ama sponsorlu içerik olduğu söylendikten sonra ürün az çok idare eder geldiyse kendisine, çıkıp videoda ürünü beğendiğini söylemesi bence diğer videolarını değersizleştirmek için yeterli olmamalı. zaten tüm fondotenlerinizi çöpe atın, koşarak gidin bunu alın demiyor videoda. ben beğendim diyor ve beğenme sebeplerini anlatıyor. sponsorlu olduğunu da üstüne basarak söylüyor.

watsons/flormar konusunda fazla söyleyecek bir şey bulamıyorum. bu firmaları boykot eden bir insanın etmeyen bir içerik üreticisini duyarsızlıkla suçlaması ve eleştirmesi gayet normal. keşke herkes duyarlı olabilse. iticilik konusuna da başta söylediğim gibi katılıyorum. bana öyle gelmiyor artık ama bazı sivri cevapları ve sert tavırları da eklenince insanların sempatik bulmamasını anlayabiliyorum. ama bu durum bile iyi yaptığı şeyleri değersizleştirmemeli fikrimin arkasındayım.

fazla uzun bir yazı oldu ama derdimi anlatabildim diye umuyorum. almadan bir ürünle ilgili fikir edinmek istiyorsanız, özellikle yeni çıkan far/allık/bronzer/ruj gibi ürünlerin renklerini ve duruşunu görmek istiyorsanız bu kanalı tavsiye ederim. bu tarz içerikler bilinçli olarak alışveriş yapmamızı sağlıyor bana göre. umarım doğru düzgün ürün incelemesi yapan türk kanalları artar ve güzel içeriklere ulaşabiliriz. buraya kadar okuyanlarınıza çok teşekkür ederim.

8 ocak 19:21

114. kim ne derse desin valla, ben çok seviyorum bu kızın enerjisini. çok da dolu, zeki bir kız, twitlerinden, Cv'sinden, tavrından konuşmasından, her şeyinden belli.

Sohbet videosunda (dalgalı saç yaparken soru cevaplama) kurduğu cümleler beni benden aldı. "Kimse normal bir çocuğu olduğunu kabul etmiyor, herkesin çocuğu dahi. Herkes overqualified, herkeste sonsuz bir kendine güven. Hayır abicim, realist olun. Herkesin bir kapasitesi var ve bu kadar" dedi ya. Kurmak isteyip kuramadığım cümleler.

Kocişiyle video çekmesi kalp ben, kocişi de çok sevimli dünkü videoyla kalbimi iyice çaldılar. O paketleri açarlarken eridim o ayrı.

Başkasına itici geliyor belki ama ben onu sevdiğimden mi ne, ne yapsa bayılıyorum.

Youtuber bu ya, marka videosu da çekecek, reklam da yapacak, işi bu, kız zaten dijital pazarlamacıymış, ıncığını cıcığını bilir bu işlerin.

Tanışmayı çok isterdim, deli linç yiyeceğim gibi duruyor. :D

Yüzüne yaptırdığı bakımlara da ilgi duyuyorum. cildi hep gergin, sağlıklı ve bembeyaz. Bir Rutin uyguluyormuş, bakalım ne zaman paylaşacak.

8 ocak 09:24 ed.8 ocak 11:08

113. Çoğunluk bu kadının ürün yorumlarına çok güvendiğini dile getiriyor fakat ben new well fondöten videosu çektiğine “adım kadar” eminim. Zaten izlediğim ilk videosuydu peh deyip geçmiştim. Üstelik videoda balkona çıkıp açık havada da görün duruşunu falan diyordu. Neden güveniyorsunuz? Neden?

7 ocak 23:57

112. Ürün yorumlarına sonuna kadar güvendiğim youtuber. En son koyduğu videoda saçını ve eyelinerını çok beğendim. 

7 ocak 23:46

111. Takip ettiğim tek Türk makyaj kanalı sahibi, çok da seviyorum. Çoğu ürün yorumuna da güveniyorum. Ama eşini çok itici buluyorum ya:( yani eşiyle video çekerken adamın hareketlerini görünce “aa ne kadar enerjik biri” değil de “ne yapıyo bu adam allah aşkına” diyorum

7 ocak 22:02 7 ocak 22:04

110. gerçekten ürün yorumlarına güvendiğim için izlediğim tek youtuber; o konuşurken dürüst olduğuna çok inandırıyor beni. can sıkıntısından ya da kafa dağıtmak için aslında hiçbir fikrini sallamadığım bi sürü insanı da izliyorum. ama nihan belki yaşı itibariyle belki kafa yapısı itibariyle dikkatle izlediğim biri. bir de ellerini çok beğeniyorum videolarda ellerinden gözümü alamıyorum genellikle.

ben seviyorum bu kadını, güçlü ve ayakları sağlam yere basan kadınları "prenses" kalıbında olmadan görmek baya rahatlatıcı. daha da büyüsün ve daha da başarılı olsun çok istiyorum.

5 ocak 11:15

109. Makyaj yapmayı bilmemesi fondöten gibi ürünleri yanlış yorumlamasına sebep oluyor. Sen incecik fondöteni de Kat kat sürsen bir yerden sonra illa ki cakey durur. Ne bekliyor bu fondötenlerden anlamıyorum gerçekten

4 ocak 18:34

ilginizi çekebilecek benzer başlıklar