yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (151)
  • medya (12)

  151. dünyadaki en demode pembe tonları bulup bulup ruj diye sürüyor, çıldırıyorum. isterse yaşam koçu olsun ama makyaj işlerine kafa yormasın. valla gerek yok.

  19 ağustos 13:41

  150. Kendini kozmetik gurusu sanan biri. Atom parçalamayacağız ablam kasma bu kadar.

  10 ağustos 18:10

  149. Güneş kremine küfredenin yüzüne sürdükleri de safi pamuk olsa. Yüzüne sürdüğün makyaj malzemeleri ne ablacım ne? İçinde kaç çeşit kimyasal var? Kaç tane hayvana eziyet edilerek deney yapılıyor? Ama yoooo güneş kremleri tüü kaka.

  10 ağustos 15:37

  148. Bu kadına karşı karmakarışık hisler içindeyim, anlayamazsınız.

  Humour noktasında seviyorum. Ama Ses tonunu sevmiyorum. Yobazsavar oluşunu seviyorum. Ama kendisinin de bir safsata follower oluşunu sevmiyorum. 

  Şöyle ki geçenlerde güneş kremleriyle ilgili bir video paylaştı. Sanki datayı, bilimsel araştırmaları takip eden bir bilim insanı edasıyla anlatıyor bir de. Muhtemelen aynı konuyu kulaktan kulağa yayan başka bir youtuberın videosunu çevirdi. bir de yorumladı Çalışmayı. Bir tane uzman görüşüne yer vermemiş. Felaket tellalı gibi Ezberden okuyor ama sanki araştırmacı gazeteci kimliğiyle kimyasına hakimmiş gibi bilirkişi gözüyle incelemiş gibi davranıyor ve bu çok tehlikeli çünkü araştırma huyu olmayan kesimi etkileyici ve ikna edici bir dili ve tavrı var(bkz: Recep tayyip erdoğan). Naturally serein'in aynı konu üzerine çektiği videoyu izleyebilirsiniz. Cehlin yıktığını irfanla yapacağız.

  Instagramdan da takip ediyorum kendisini. Çıktım şimdi. bahsettiğim videonun altına mineral güneş koruması önerisi istemişti, elimdeki tüm kremler ziyan oldu vahey havasına katlanamadığım için avene'in mineral filtreli güneş kreminin tinted olanını önerdim kendisine. Çok fazla yorum yok zaten, okumuştur. Affiliate Link paylaşırken firma gönderisi değil kendim araştırıp buldum diyor şfjlfjflfjdldjş beyazlık bırakmayan mineral filtre istiyorsan tinted olanları tercih edeceksin, türkiye'de de seçeneklerin kısıtlı zaten: araştırmacı gazeteci kimliğin olsa yana yakıla mineral filtreli güneş kremi önerin bana demezsin. Bariz önerilerle, okuduklarıyla şekilleniyor; sonra okuyan araştıran cumhuriyet kadını havalarına giriyor. lümpen kelimesinin sözlükteki karşılığı bu kadın.

  Beyaz ten sıkıntısı da var. Bariz bronzlaşıyor; yok çok beyazım yok güneş alerjim var, yok spf15'i evde bile sürmem, yok anti ageing. 1) Güneşten korunmayı bilse(gizlinot: Güneş kremi nasıl ve ne kadar kullanılır 101) bronzlaşmaz yüzü 2) Güneş alerjisi olan bilir, bu hastalığın kimyasında bronzlaşmak yok. Kızarırsın dökülürsün, bronzlaşamazsın. Son hikayesinde tinted güneş kremini elinde deniyor, kireç gibi kalan renklerden değil diyor(gizlinot: Çoğu kişi tinted güneş kremlerini kullanamaz çünkü koyu olur tintleri lol) ve elimin beyazlığında şöyle şöyle durdu diye anlatıyor ama eline açık olmuş o renk aslında. Kendisine Uygun güneş kremini bulmasına sevindim. Ama kompleks kokan hareketlerinden hoşlanmıyorum. Günlük hayatta böyle konuşan bir insana banane diyebilirim ve derim ama insanları yanlış bilgilendirerek sağlıklarıyla oynuyor kendisi.

  Makyaj malzemelerini de doğru denediğini düşünmüyorum. Dürüst de değil bence. Makyaj tarzı zaten çok çok demode. 

  10 ağustos 12:51

  147. son güneş kremi videosu tam bir facia. hele tüm kremlerim çöpe gitti tarzı sansasyon bir başlık atması... Zaten insanımız güneş kremi kullanmayı sevmiyor, cayır cayır yanıyor, üstüne bir de güneş kremi kullanmak hem masraflı hem uğraştırıcı olduğundan (yağ ile temizlenme, fiyat, sivilce-kusma yapması) biri çıkıp güneş kremlerini kötülese de sürmesek diye bekliyorlar. Araştırma yapmış olabilir ama ben bu araştırmanın altını dolduramadığını düşünüyorum. Zaten peşinden gelen kaydırmalı mineral güneş kremi reklamları, çok beyaz olan güneş kremine renklendirici damla önerileri buram buram reklam kokuyor.

  10 ağustos 11:45

  146. işine gösterdiği özen, her şeyi araştırarak neyin neden olduğunu anlatarak ilerlemesi gerçekten çok güzel. diksiyonu ve dobralığı da ciddi manada hoşuma gidiyor. videolarındaki dıııt sesleri de dahil kullandığı efektler gereksiz, illa kullanacaksa da kullandığı sıklığı azaltması gerektiğini düşünüyorum.

  boyunun hayli uzun olduğunu tahmin ediyorum. uzun boylu kadınlar beni mutlu ediyor. ilginç bir şekilde alnı çok dar, kaş ve göz kapağı arasındaki mesafe çok dar. bu da yüzüne sert bir ifade katıyor.

  bir instagram storysinde tatildeyken, denizin ortasında sandalda ya da tekne artık neyse karşısındaki tekneye "zenginlerrr, nasıl bu kadar zengin oldunuz, pis zenginler vs vs" diye bağırıyordu. eşiyle gittiği yurt dışı tatillerini falan düşününce benim de ona aynı şekilde bağırasım geldi valla. (bkz: tatile gidememek)

  2 ağustos 10:13 2 ağustos 14:44

  145. keşke hiç makyaj yapmasa hep ürün yorumlasa o konuşsa biz sabaha kadar dinlesek denilebilecek bir youtuber. çoğu insanın aksine bu işe emek veriyor, çok takdir ediyorum. fakat allah aşkına farını dağıtsın ve saçlarının kesimini değiştirsin. kabarık bi de kat kat kestiriyor, lisedeki ergen saçım aklıma geliyor, gözlerim kanıyor. 

  2 ağustos 01:16

  144. videolarında 5 dakikada bir ''diit" sesi eşliğinde çıkan renkli tv ekranından kusucam

  1 ağustos 23:04

  143. Kendisine olan saygım bu son güneş kremleri mevzusundaki tutumuna göre şekillenecek gibi hissediyorum. Videonun başında bilimi dogmadan ayıran farkı yeniliklere açık olmak ve ezberle direnmemek olarak açıklamıştı.

  Kendi videosunun üzerine naturally serein tarafından çekilmiş efsane bir video geldi ve gerçekten videodan bilim akıyor, açıklama bölümü makale kaynıyor.

  Şimdi nihan bu antitez niteliğindeki videolayla kendini sorgular mı yoksa iş youtuber atışmasına mı döner göreceğiz.

  26 temmuz 18:24

  142. Birkaç hafta önce güneş kremleriyle ilgili çok laf az bilgi (çoğu da eksik bilgi) içeren bir video paylaştı, çok duyarlıymışçasına kimyasal güneş kremlerinin mercan resiflerine zararını uzun uzun anlattı. Muhtemelen ordan burdan duyduklarıydı. Bilimsel herhangi bir araştırma yapmamıştı. Duyarlılığına şaşırdım çünkü cruelty free ürün kullanmak gibi bir tavrı olmayan bir kadın. Bildiğim kadarıyla ekolojik hassasiyetleri de yok. Zara, mango fast fashion bir kadın. Yine de mercan resifi meselesini araştırdım. Bulduğum sonuçlar da Çisem Çakır’ın bugün yüklediği videoda paylaştığı sonuçlar aşağı yukarı. Hiç şaşırmadım çünkü Niyans cilt bakımı konusunda ciddiye alınacak bir kadın değil. Kendisine de Çisem’in videosunu izlemesini tavsiye ediyorum ve bence sadece işbirliği yaptığı drugstore ürünleriyle makyajlar yapsın, cilt bakımı gibi bir alana bulaşmasın. 

  25 temmuz 22:41 25 temmuz 22:45

  ilginizi çekebilecek benzer başlıklar