yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (285)
  • medya (15)

  285. gözüme eyeliner, far falan sürmediğimde hep yaptığım makyaj. allığı baya bol, şakaklarıma ve gözüme kadar sürdüğüm için (blush (gbkz: draping)) göz bölgem bomboş durunca daha bir beğeniyorum. yine boş olsa ama maskara sürsem o yakaladığım duru ama biraz da editöryal görüntü bir anda yok oluyor. hatta bir ara o kadar çok beğenip takmıştım ki göz makyajını bilerek es geçiyordum ki bu normalde benim için imkansız bir durumdu çünkü göz makyajı en sevdiğim adımdı ve zamanım olmasa bile bir eyeliner sürmeden çıkmazdım. benim gibi bol bol allık süren biriyseniz bütün makyajınızı yapıp göz pınarlarınıza aydınlatıcı kondurup gerisini bomboş bırakıp bir denemenizi öneriyorum.

  30 ocak 14:28 30 ocak 14:32

  284. Kısa sarı aşağı bakan kirpikli biri olarak, zaten bu kirpiği adam etmek 10 dakikamı aldığı için varsın maskarasız gezeyim diyorum

  20 ocak 02:33

  283. Benim için imkansız, bitmemiş makyajdır. Hatta 1-2 kere yanlışlıkla eyeliner sonrası rimel sümeyi unuttuğum günlerde bir olmamışlık, yarım kalmışsız hissi ile gezmişimdir. Kirpiklerim çok kısa, rimel sürmeyeceksem hiç makyaja başlamam.

  16 ocak 13:59


  282. Ben de kaş kirpik yapısıyla alakalı olarak bazen sadece bu makyaja mahkum kalınıyor demeye geldim. Allah bana yedi köyün ağası kaşları vermiş ama aynı köy ağası bireye verdiği kirpikleri benden esirgemiş maalesef. Açık kahve renkli, birazcık uzun ama ince kirpiklerim var. Kıvırıp rimel sürdüğümde hem kahverengi kalın kaşlarımla tuhaf bir kontrast oluşturuyor hem de yüzümde birdenbire kıl miktarı iki katına çıkmış gibi dramatik bir etki yaratıyor. Anlatamadım tam ama (yazar: maatpi) süslünün de dediği gibi yüzümün fresh görüntüsü tamamen ortadan kayboluyor. 90'lı yıllardaki dağınık kaşlı aşırı rimelli ünlülere dönüşüyorum, bir neon pembe rujum eksik. Bunun yerine kirpiklerimi iyice kıvırdıktan sonra üst kirpik dibine açık renkli simli bir göz kalemi ya da gene simli bir far ile incecik eyeliner çekip azıcık kapatıcı geçiyorum. Böyle hem hafif bir görüntü oluyor hem de kalan kirpiklerimi de rimele kurban vermiyorum.

  13 ocak 21:43

  281. birkaç senedir adını bile bilmeden çaresizlikten uyguladığım makyaj akımı. maskara benim için hiçbir zaman kendime çok yakıştırdığım elzem bir ürün olmadı. çünkü zaten kirpiklerim kısa ve düz, bir de yanlış maskaraları seçişimden ötürü bu yaşıma kadar bir yararını görmemiştim. tam tersine sürekli döküldüğünden ve çıkarması zor olduğundan benim için bir işkenceydi. sadece maskara değil, uzun yıllardır genel olarak göz makyajı yapmıyordum. ne far sürerdim ne eyeliner. günlük makyajım da özel makyajım da yaşımdan ötürü aynıdır. bb krem, allık ve ruj. gözlerim bomboş kalıyordu bunun da çok dikkat çektiğini düşünmüyordum. ama yavaş yavaş göz makyajının çok şey değiştirdiğini fark ettim. o yüzden eyeliner çekmeyi öğrendim ve sonra gerisi de geldi yavaşça. sky high maskarayı bulunca maskaraya dair fikirlerim değişti. kirpik kıvırıcı üzerine kullanınca sonuç alabildiğim ve kirpiklerimi uzun süre tutabilen denediğim tek maskara bu şu an. yalnız waterproof olanını almıştım arkadaş önerisiyle, makyaj yağıyla bile çıkarırken işkence çekiyorum. eski no make up tarzı makyajımı da özlemeye başladım...

  13 ocak 19:37

  280. Bu ben. Linçlemeden önce dinleyin bacılarım. Bu bir tarz hatta mecburiyet ve aslında kişinin ten ve kaş/kirpik yapısıyla alakalı. Ben de mesela türkan şoray gibi dolu dolu kaşlara kirpiklere ve kara gözlere sahip olsam maskarasız silik gözükürdüm ve makyajın/yüzün kirpiklerle vurucu hale gelişini es geçemezdim, yay gibi dolu dolu kaşlarım olsa mesela. Ayrıca makyajın olmazsa olmaz şeyi maskaraaaa" diye bir şey yok bunu kim uydurdu bilmem. 

  ben nc15 cilt tonunda renkli gözlüyüm ve bok gibi kirpiklerim var. Kısa, düz, hatta birkaç kirpik teli özellikle aşağı bakan kipriklerim var. (Sadece iyi bir kirpik kıvırıcı iş görüyor bazen) 

  Makyajımdan sonra maskarayı sürdüğüm anda tüm o freshlik gidiyor ve "gözündeki kıllara bir şey sürmüş la bu" etkisi çıkıyor. 

  No mascara için bembeyaz tenden de ziyade aslında çok kusurlu olmayan bir ten makyajı ve yine açık tonlarda kaş gerekiyor. 

  Biliyorum orada bir yerde var; Gözündeki kıllara rimel sürmeyen kadınlar var...

  13 ocak 19:27

  279. En sevdiğimdir. Eğer düğüne özel bir yere gitmiyorsam günlük bir makyaj yapacaksam bunu tercih ediyorum. Üstelik öyle gür, siyah, kıvrık kirpiklerim de yok. Gayet kısa, seyrek ve sarı kirpiklerim var. Rimel sürmediğimde kirpiğim varmış yokmus belli bile olmuyor. Ancak güzel bir allık ve ruj ile ben gözlerin o çıplak görüntüsünü çok seviyorum.

  25 nisan 2020 19:28


  278. elimdeki pamuk ve makyaj temizleme suyum iyice azaldığı için ve yedekleri olmadığı için mecburen uygulamak zorunda kaldığımdır. güneş kremi üstüne göz kapaklarıma ve yanaklarıma hafif allık geçip, kaş rimeli sürüp işi bitiriyorum artık. beni pamuk, maskara ve makyaj temizleme suyu masrafından bir süreliğine kurtardığı için bütçeme dost olmuştur aynı zamanda.

  25 nisan 2020 16:54

  277. Kişinin kirpik tipine göre kabul edilebilir buluyorum.

  Benim uzun, kıvrık ama seyrek kirpiklerim var. makyaj hayatımın son 3 senesinde rimel kullanmaya başladım. Arkadaşımın kirpikleri yoğun ama diken diken ve kıvrık değil, o lise yıllarından beri (kıvırıcıyla beraber) kullanır.

  Sonuçta baya subjektif bir durum, burada herkes "mümkansız!! Olamaz böyle bişi!!!" Yazmış ama bence kirpik tipinize göre kendiniz karar verin.

  25 nisan 2020 13:37

  276. maskarayı temizlemeye üşendiğim için kendimi bildim bileli uyguladığım makyaj. her şeye de bir isim takılmasa halimiz nice olurdu acaba skdfsdfa.

  en son maybelline'in suyla çıkabilen maskarasını gördükten sonra kısmen bıraktım bu huyumu lakin. o ne güzel icattır yarebbim.

  24 nisan 2020 23:25