yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (61)
  • medya (1)

  61. amacı sadece başkaları üzerinden popüler olmak olan tutarsız şahıs. ezhel, ben fero vb. tiplere "mekanın sahibi" isimli şarkıyla diss atarak gündeme gelip şarkıda ve kendisiyle yapılan röportajlarda popüler kültürü eleştirmişti. şarkıyı çıkardıktan kısa bir süre sonra popüler kültürün kölesi diye eleştirdiği insanların yaz tatillerinde gittiği beach clublarda 3 ay konser verdi. ardından diss şarkısını de facto isimli firmaya reklam müziği olarak sattı. norm ender de eleştirdiği ben fero gibi popüler kültür figürü.

  not: ben fero ile ezhel'in hayranı değilim.

  30 ekim 14:47 30 ekim 15:00

  60. hiç rapçi arkadaşı olmayan rapçi. 

  24 ekim 11:22

  59. Seksist ve eril dili kullanan tek repci değildir. Diss attığı ben fero da günümüzde kullanabileceği kadar seksist dili şarkılarında kullanmaktadır. 

  23 ekim 11:20


  58. Ne yaptığını anlamadığım ve gram sevmediğim, eksik etek adlı eserin(!) Sahibi.

  23 ekim 11:01

  57. öncelikle adamın güya yaptığı şarkı çalıntı çıktı girdimin sonunda ekleyeceğim linki. hakkında birkaç şey söylemem gerekirse terbiyesiz fırsatçı seksist ve emek hırsızı olduğunu söyleyebilirim. seneler önce ceza annesi kanserken ve paraya ihtiyacı varken bir reklamda oynadı, oynayabilir fakat o an oynamak durumunda kaldı, bu tabii fırsat bu fırsat hemen cezaya satasıp fakat annesinin durumunu bilmesine rağmen iğrenc şekilde bir sataşma, biraz kitle kazandı. son dönemde ben fero ezhel vs kimi sever kimi sevmez fakat ses getiren işler yapınca bu hoop tekrar gündeme gelmek için sözleri ben fero tarzı müzik çalıntı bir şarkı yaptı sonra gündeme geldi yine. adam kendini bildi bileli iğrenc seksist şeyler yazar durur bunlar tek tek sorulunca bu sefer "ama ben o şarkıyı bir o'ya yazdım" diyerek kendince kendini savundu ve bu adam 34 yasında! tv lere çıktı boy boy namus ahkamı filan kesmeler, asıl rapçı söyle olurlar ardından pr çalışması birkaç yardım organizasyonu ardından milliyetçi tarafını on plana sürmeler, yine bu vesileyle insan kazanma çabası. ardından gelen reklam anlaşmaları ki kendisi başkalarını reklamlarda oynadığı için eleştirdiği sorulunca cezanın rocco reklamında kendisinin ise de facto da oynadigini kastederek " ben yalamıyorum giydiriyorum" tarzı bir tweet attı sanırım sildi daha sonra bu tweeti. adamın elle tutulur bir yanı yok gerçekten. (link: https://www.youtube.com/watch?v=ewGXbjpiTZY&feature=youtu.be sarkinin orjinali)

  23 ekim 02:02 23 ekim 02:02

  56. heceleyerek ünlü olmayan rapper. şarkısının ilk kısmı diss attığı rapçilerin ironisi şeklindedir, bi kere dinleyince anlaşılıyor zaten. bu adamın ünlü olmak gibi bir derdi olduğunu da düşünmüyorum çünkü -özellikle izmirliler bilir- çok uzun yıllardır rap piyasasında olan bir isim, arada diss atıp kayboluyor kendisi. ayrıca eksik etek adlı şarkısının da hiçbir savunması olamaz. 

  9 ağustos 12:14

  55. yedisinde ne ise yetmişinde o olacak olan rapçi. insanların düşünceleri değişir, yaptıklarından pişman olur ama bu adam on küsür yıl önce dediklerini savunmaya devam ediyor. bir hafta önce konserinde eksik etek için, "ben bunu bir o****u'ya yazdım, cinsiyet değil şahsiyet meselesi" diyerek ne olduğunu belli etmiş. çocukken ya da ergenken eksik etek'i dinleyip bizi taciz etme cesaretini bulanlar şimdi en büyük savunucuları olmuş.

  9 ağustos 11:51


  54. Nostalji yaşattı bana son günlerde ergenlik zamanlarımı hatırlattı dönüşüyle... Ama ben artık ergen bir kız değil, eksik etek gibi bir şarkıya sahip olup, hala beachlerde bunu söylemesi ile kendisini samimi bulmayan ve dinlemeyecek bir kadınım artık. Rap camiasına saygıdan önce, şarkılarında kadınları kullanıp herkesin zihnine kazıttığı o dönemler için önce bize saygı duymalı, bunu dile getirmeli, ve özür dilemeliydi. O zaman samimiyetini bu kadar sorgulamazdım sanırım.

  9 ağustos 11:16

  53. Disslerin kralı kimseye boyun eğmeyen eskilerin rapcisi. Herkes eksik eteğe takılmış ben de o şarkıdan hoşlanmıyorum ama yaptığı diğer şarkılara da bir bakın derim. 

  Eksik etekten ibaret olmayan bir rapcidir kendisi. Eskiden beri rap dinleyenler bilir zaten çok da ispat isteyen biri değildir kanımca. Şarkıda heceleyerek söylediği kısma hala aaa o da böyle söylüyo demekki prim kasıyo diyenler var, gülüyorum. bariz bir eleştiri o çünkü ikinci kısımda gayet bildiğimiz ender tarzında. Mekanın sahibi midir bilemem -benim gözümde o kadar da değil- ama yapılan diğer dissler bu kadar ses getirmeyip enderin şarkısı patladıysa vardır bir sebebi. 

  Not: kendisi 20 lerinin başında  cezaya diss atmış koca yürekli bir izmirli. :d ferolar ezheller kumdan kale yapıyodu o sıralar.

  9 ağustos 04:36

  52. burada surekli tartisilan "eksik etek" sarkisina dair herhangi bir pismanligini dile getirip getirmedigini merak ettigim kisi. hayir, sozlukte surekli gundemde ve hayranlari "eskiden feministlik yoktu, bir hatadir olmus, simdi olsa yapmazdi" gibisinden seyler yaziyor. pisman olsa simdiye kadar ozur dilerdi herhalde diye dusunuyorum, bence kilif uydurmayin. ne kendisini ne de sarkisini bilmiyorum. zaten boyle birini dinlemek bana yakismaz. eminim size de yakismaz.

  9 ağustos 03:22