yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (67)
  • medya (1)

  67. heceleyerek ünlü olmayan rapper. şarkısının ilk kısmı diss attığı rapçilerin ironisi şeklindedir, bi kere dinleyince anlaşılıyor zaten. bu adamın ünlü olmak gibi bir derdi olduğunu da düşünmüyorum çünkü -özellikle izmirliler bilir- çok uzun yıllardır rap piyasasında olan bir isim, arada diss atıp kayboluyor kendisi. ayrıca eksik etek adlı şarkısının da hiçbir savunması olamaz. 

  9 ağustos 12:14

  66. yedisinde ne ise yetmişinde o olacak olan rapçi. insanların düşünceleri değişir, yaptıklarından pişman olur ama bu adam on küsür yıl önce dediklerini savunmaya devam ediyor. bir hafta önce konserinde eksik etek için, "ben bunu bir o****u'ya yazdım, cinsiyet değil şahsiyet meselesi" diyerek ne olduğunu belli etmiş. çocukken ya da ergenken eksik etek'i dinleyip bizi taciz etme cesaretini bulanlar şimdi en büyük savunucuları olmuş.

  9 ağustos 11:51

  65. Nostalji yaşattı bana son günlerde ergenlik zamanlarımı hatırlattı dönüşüyle... Ama ben artık ergen bir kız değil, eksik etek gibi bir şarkıya sahip olup, hala beachlerde bunu söylemesi ile kendisini samimi bulmayan ve dinlemeyecek bir kadınım artık. Rap camiasına saygıdan önce, şarkılarında kadınları kullanıp herkesin zihnine kazıttığı o dönemler için önce bize saygı duymalı, bunu dile getirmeli, ve özür dilemeliydi. O zaman samimiyetini bu kadar sorgulamazdım sanırım.

  9 ağustos 11:16

  64. Disslerin kralı kimseye boyun eğmeyen eskilerin rapcisi. Herkes eksik eteğe takılmış ben de o şarkıdan hoşlanmıyorum ama yaptığı diğer şarkılara da bir bakın derim. 

  Eksik etekten ibaret olmayan bir rapcidir kendisi. Eskiden beri rap dinleyenler bilir zaten çok da ispat isteyen biri değildir kanımca. Şarkıda heceleyerek söylediği kısma hala aaa o da böyle söylüyo demekki prim kasıyo diyenler var, gülüyorum. bariz bir eleştiri o çünkü ikinci kısımda gayet bildiğimiz ender tarzında. Mekanın sahibi midir bilemem -benim gözümde o kadar da değil- ama yapılan diğer dissler bu kadar ses getirmeyip enderin şarkısı patladıysa vardır bir sebebi. 

  Not: kendisi 20 lerinin başında  cezaya diss atmış koca yürekli bir izmirli. :d ferolar ezheller kumdan kale yapıyodu o sıralar.

  9 ağustos 04:36

  63. burada surekli tartisilan "eksik etek" sarkisina dair herhangi bir pismanligini dile getirip getirmedigini merak ettigim kisi. hayir, sozlukte surekli gundemde ve hayranlari "eskiden feministlik yoktu, bir hatadir olmus, simdi olsa yapmazdi" gibisinden seyler yaziyor. pisman olsa simdiye kadar ozur dilerdi herhalde diye dusunuyorum, bence kilif uydurmayin. ne kendisini ne de sarkisini bilmiyorum. zaten boyle birini dinlemek bana yakismaz. eminim size de yakismaz.

  9 ağustos 03:22

  62. valla ben adamı çok beğeniyorum, hem nerede durduğunu belli etmekten çekinmemesinden çok hoşlandım hem de 35 yaşında ender beyciğim gerçekten göz çevresi kreminiz nedir acaba? mekanın sahibi ise çok sağlam şarkı olmuş, çok eğleniyorum dinlerken. bir de katıldığı programlarda kendini ifade etme şekli çok başarılı, teklemeden, temiz bir türkçeyle anlatıyor meramını, ay cümle kuramayan ünlülerden sonra iyi geldi.

  eksik etek'e gelince, o şarkı çıktığında biz üniversitedeydik ve türkiye'ye henüz feminizm böylesine gelmemişti. feminizm, toplumsal cinsiyet eşitliği, eril dilin reddi falan daha çok entelektüel çevrelerin tartışma alanıydı, toplumun bütününe sirayet etmesi sanıyorum en çok gezi zamanlarında başladı. bu adam eksik etek'i bugün olsa böyle yazmazdı muhtemelen, algısı ve dilinin bugün o zamanki gibi olmadığı konuşmalarından belli. hayır kendimden düşünüyorum bugün eksik etek'i ilk kez dinliyor olsam otuzuncu saniyede çıkardım allahın barzosu diye ama on sene önce dinlerken gülmüştüm. ben de değişmişim, gelişmişim demek ki, iyi bir şey bu. o yüzden eksik etek üzerinden yargılamak yerine sülalen için, hıdıdı hıdıdı al bitche gülmeye devam edeceğim.

  9 ağustos 02:49

  61. Buyuk balon.

  9 ağustos 00:57

  60. Bu adamı savunan, seven, dinleyen kadınları gördükçe kafamı duvarlara vurasım geliyor.

  8 ağustos 23:26

  59. Eksik etek şarkısını hiç dinlemediğim rapçi. Bunun için kendimi şanslı sayıyorum. Mekanın sahibi hoşuma gitmedi diyemem ancak anlamadığım bir nokta var. Acaba hangi devrimci gençler kendisini dinliyormuş? Spotify trendlerde başka birkaç şarkısı da denk geldi. Genelde aşk üzerine falandı. Hiç de dava adamı değil gördüğüm kadarıyla

  8 ağustos 22:14

  58. zamanında malum şarkı yüzünden zaten adını biliyordum. esas tuhaf gelen bu adamı rapçi diye adlandırıp gerçekten şarkıyı iyi bulanlara şaşırıyorum. bir erkeğin parayla kadını bile satın alabileceği konusunda şarkı yapan , yaptığı şarkıyı duyup da beğenen kadınlara ne desem bilemiyorum . kadını yere gömme, cinsel obje olarak kullanma vs vs vs. ve bu adam değişik bir biçimde yakışıklıda geliyor insanlara. kendisi sıradan 'rap 'yaptığını sanan ama 'asla 'rapçi olamayacak olan insandır.

  8 ağustos 17:15