yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (58)
  • medya (1)

  58. şarkısında trap müzikle dalga geçmek için yine bir trap müzik alt yapısı kullanmış. bu şarkının aşırı başarılı olduğunu, ezhel'i ve ben fero'yu daha verimli işler yapmaya ittiğini değiştirmiyor. killa hakan'ın aşırı kötü rap yaptığı gerçeğini hiç değiştirmiyor. telifi haketti ama bu şarkının amacına ulaştığı gerçeğini değiştirmiyor.

  daha önce de durduk yere attığı diss'ler var. ama fuat'ın dediği gibi rap müzik biraz böyledir; tepkini şarkıyla verirsin. fero evde içip içip ağlayacağına rap'e gönül verdiğini kanıtlayıp düzgün bir cevap verseydi.

  kaldı ki ben fero da dinlerim, aşırı eğlencelidir. ama mekansa ezhel ve fero o mekanın değil başka bir mekanın sahibi olabilir.

  14 aralık 2019 18:44

  57. Norm ender de ne ya

  14 aralık 2019 00:04

  56. "mekanın sahibi" isimli şarkısı çalıntı olduğu gerekçesiyle spotify'dan kaldırılan ilgi budalası rapçi.

  "eksik etek" isimli seksist, belden aşağı küfürlü şarkı yaparak kadınlara bakış açısı çarpık olan heriflerin idolü olarak tanınan; şarkıyı konserlerinde söylemeye devam eden bu herife her türlü olumsuzluk müstehaktır.

  mekanın sahibi geldiği gibi geri gitti.

  "eksik etek" isimli şarkıyı sanat eseri olarak gören ve bu şarkıyı sürekli savunan kadınların kendilerine saygısı yoktur. norm ender, o şarkıda kendisini aldatan eski sevgilisine medeni bir şekilde tepki göstermek yerine cinsiyeti üzerinden belden aşağı bir şekilde saldırdı.

  düzeltme: şarkı ilk başta spotify'dan kaldırılmış. sonra spotify'a geri yüklenmiş. norm ender'in resmi youtube kanalından "mekanın sahibi" isimli şarkının videosu telif mevzusundan dolayı kaldırılmış.

  13 aralık 2019 18:52 14 aralık 2019 11:41


  55. amacı sadece başkaları üzerinden popüler olmak olan tutarsız şahıs. ezhel, ben fero vb. tiplere "mekanın sahibi" isimli şarkıyla diss atarak gündeme gelip şarkıda ve kendisiyle yapılan röportajlarda popüler kültürü eleştirmişti. şarkıyı çıkardıktan kısa bir süre sonra popüler kültürün kölesi diye eleştirdiği insanların yaz tatillerinde gittiği beach clublarda 3 ay konser verdi. ardından diss şarkısını de facto isimli firmaya reklam müziği olarak sattı. norm ender de eleştirdiği ben fero gibi popüler kültür figürü.

  not: ben fero ile ezhel'in hayranı değilim.

  30 ekim 2019 14:47 30 ekim 2019 15:00

  54. hiç rapçi arkadaşı olmayan rapçi. 

  24 ekim 2019 11:22

  53. Seksist ve eril dili kullanan tek repci değildir. Diss attığı ben fero da günümüzde kullanabileceği kadar seksist dili şarkılarında kullanmaktadır. 

  23 ekim 2019 11:20

  52. öncelikle adamın güya yaptığı şarkı çalıntı çıktı girdimin sonunda ekleyeceğim linki. hakkında birkaç şey söylemem gerekirse terbiyesiz fırsatçı seksist ve emek hırsızı olduğunu söyleyebilirim. seneler önce ceza annesi kanserken ve paraya ihtiyacı varken bir reklamda oynadı, oynayabilir fakat o an oynamak durumunda kaldı, bu tabii fırsat bu fırsat hemen cezaya satasıp fakat annesinin durumunu bilmesine rağmen iğrenc şekilde bir sataşma, biraz kitle kazandı. son dönemde ben fero ezhel vs kimi sever kimi sevmez fakat ses getiren işler yapınca bu hoop tekrar gündeme gelmek için sözleri ben fero tarzı müzik çalıntı bir şarkı yaptı sonra gündeme geldi yine. adam kendini bildi bileli iğrenc seksist şeyler yazar durur bunlar tek tek sorulunca bu sefer "ama ben o şarkıyı bir o'ya yazdım" diyerek kendince kendini savundu ve bu adam 34 yasında! tv lere çıktı boy boy namus ahkamı filan kesmeler, asıl rapçı söyle olurlar ardından pr çalışması birkaç yardım organizasyonu ardından milliyetçi tarafını on plana sürmeler, yine bu vesileyle insan kazanma çabası. ardından gelen reklam anlaşmaları ki kendisi başkalarını reklamlarda oynadığı için eleştirdiği sorulunca cezanın rocco reklamında kendisinin ise de facto da oynadigini kastederek " ben yalamıyorum giydiriyorum" tarzı bir tweet attı sanırım sildi daha sonra bu tweeti. adamın elle tutulur bir yanı yok gerçekten. (link: https://www.youtube.com/watch?v=ewGXbjpiTZY&feature=youtu.be sarkinin orjinali)

  23 ekim 2019 02:02 23 ekim 2019 02:02


  51. heceleyerek ünlü olmayan rapper. şarkısının ilk kısmı diss attığı rapçilerin ironisi şeklindedir, bi kere dinleyince anlaşılıyor zaten. bu adamın ünlü olmak gibi bir derdi olduğunu da düşünmüyorum çünkü -özellikle izmirliler bilir- çok uzun yıllardır rap piyasasında olan bir isim, arada diss atıp kayboluyor kendisi. ayrıca eksik etek adlı şarkısının da hiçbir savunması olamaz. 

  9 ağustos 2019 12:14

  50. yedisinde ne ise yetmişinde o olacak olan rapçi. insanların düşünceleri değişir, yaptıklarından pişman olur ama bu adam on küsür yıl önce dediklerini savunmaya devam ediyor. bir hafta önce konserinde eksik etek için, "ben bunu bir o****u'ya yazdım, cinsiyet değil şahsiyet meselesi" diyerek ne olduğunu belli etmiş. çocukken ya da ergenken eksik etek'i dinleyip bizi taciz etme cesaretini bulanlar şimdi en büyük savunucuları olmuş.

  9 ağustos 2019 11:51

  49. Nostalji yaşattı bana son günlerde ergenlik zamanlarımı hatırlattı dönüşüyle... Ama ben artık ergen bir kız değil, eksik etek gibi bir şarkıya sahip olup, hala beachlerde bunu söylemesi ile kendisini samimi bulmayan ve dinlemeyecek bir kadınım artık. Rap camiasına saygıdan önce, şarkılarında kadınları kullanıp herkesin zihnine kazıttığı o dönemler için önce bize saygı duymalı, bunu dile getirmeli, ve özür dilemeliydi. O zaman samimiyetini bu kadar sorgulamazdım sanırım.

  9 ağustos 2019 11:16