yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (16)
  • medya (0)

  1. Num num benim için Menüleri domuz eti ihtiva ettiğinden ötürü bugüne kadar asla tercih etmediğim bir fast food zinciri idi. ancak gelen tepki ve şikayetler üzerine domuz eti içeren yiyecekleri menülerinden kaldırdıklarını duymuştum. bu duyumdan sonra ilk ve son kez ataşehir brandium avmdeki num num a gittim ancak servis,etrafta ve yiyeceklerin üzerinde uçuşan sinekler ve lezzet açısından bir daha ziyaret etmeyeceğim mekanlar arasına girdi.

  ukte: (yazar: clair de lune)

  18 kasım 2015 12:16

  2. artık inadına tercih edeceğim yerdir. adamlar eğer menüde domuz etinden yapılmıştır diyorsa bir yemeğin altına, onu tercih etmezsin. Adamlar kimseye zorla domuz eti yedirip sonra inlerinde villain kahkahası atmıyorlardır müslümanlığı yıkıyoruz diye. ben şahsen domuz eti yerim ve severim de özellikle pastırmasını. herkesin sevebileceği türden bir et değil tabi ki yağlı ve kokusu ağır ama ben domuz eti yiyorum diye ya da bir restoran domuz eti satıyor diye kapatılmamalıdır veya bunun üzerine tepki almamalıdır. biraz bireye ve birey olmaya saygı gösterin.

  ayrıca bunun üzerine lütfen tüm midye tezgahları kaldırılabilir mi? "Dinimize" göre o da haram. Ve bittabi alkol satılan yerler de kapatılsın. bunlar haram diye geçiyorsa domuzun alkolden farkı yoktur arkadaşlar. hepsi aynı ayette, bakara suresinde fakat ayeti unuttum sonlara doğru olması gerekiyor merak eden bakabilir, aynı eyleme bağlı virgülle ayrılmış ögeler olarak yazılmıştır. ama nedense bizim ülkemizde alkol ve midye hafif sayılırken domuz yiyen dinden çıkıyor. wow shit.

  eksiden sonra gelen edit: lütfen eksile üstüme eksiler yağsın ben gene ben olmayı savunacağım nasılsa. ama sen lütfen eksile. dinine küfretmişim gibi eksile. sen müslümanlığı yaşama demişim gibi eksile. hatta Kur'an'ı okumuş gibi eksile lütfen.

  18 kasım 2015 12:29 18 kasım 2015 12:33

  3. Domuz eti kullandıklarını belirttikleri sürece hiçbir sorun görmediğim mekândır zira isteyen yer istemeyen yemez.

  Yaşadığım yerde num num yok fakat ankara' da yaşadığım dönemde arada sırada giderdim ve hep nazik çalışanlarla karşılaştım. Son derece de hijyenikti.

  18 kasım 2015 12:41 18 kasım 2015 12:41


  4. neden baskı sonucu menüsü değiştirilmiş anlayamadığım yeme-içme zinciri. müslüman birini sokaktan çevirip zorla domuz eti mi yedirmiş nolmuş? ne acayip milletiz başkasının inançlarına saygı duymadan önce kendimize saygı duyulmasını bekliyoruz bu ülke müslümanının içine düştüğü en berbat durum bu bence . ben mecburi hizmet dolayısyla doğu'da kadim halkların şehri olarak bilinen bir yerde yaşıyorum. burada çok güzel butik oteller ve restoranlar var çoğunun işletmecisi de süryani. bir gün dedimki bizim hastanedekilere (içinde doktoru hemşiresi okumuş etmiş insanlar var); şu xxxxx konakta çok güzel kaburga dolma yapılıyormuş gidelim mi? ne cevabı aldım biliyor musunuz süslüler => başka bir yere gidelim oranın sahipleri süryani !!! süryaniler kadar başınıza taş düşsün hadi diyelim ki adam domuz eti yiyor yahu yiyorsa bile kendine yiyor sana zorla mı yediriyor hayır elle tutulur bir bahaneleri de yok ben böyle söyleyince. iç anadolu'ya doğru geçtikçe de bu sefer aynı söylem alevinin yaptığı yenmeze dönüyor migros'tan almayalım içki satılıyor orada oluyor ! zıkkım yiyin için diyeceğim de olan nimete olacak .

  bu din en çok böyle ikiyüzlü dincilikten kaybediyor keşke bu topraklar daha çok mevlana daha çok hacı bektaş-ı veli daha çok yunus emre görebilseydi.

  bir restorandan nereye geldik neyse ben ankara'da severek gidiyorum bundan sonra daha bir severek gideceğim.

  18 kasım 2015 13:46

  5. Daha önce hiç gitmedim. Domuz eti kullandıklarını da bilmiyordum, burdan öğrendim. Şikayet edilmesi saçma geldi en azından ne olduğunu söylüyor adamlar. Karşıysan, yemek istemiyorsan gitmezsin olur biter.

  18 kasım 2015 14:04

  6. ben domuz etini sevmem, daha önce sırf merakımdan tadına bakmışlığım var. ağır, yağlı bir tadı var ve benim damak zevkime hitap etmiyor. ama etrafımda gayrimüslim arkadaşlarım var, bazen yemekte domuz eti istedikleri zaman burada yerdik yemeğimizi. domuz etiyle yapılan yemekleri kaldırdıklarını burada okudum. zaten menulerinde domuz eti ile yapılan yemekleri belirtiyorlardı. eminim ki restoranda domuz etiyle veya dana etiyle yapılan yemekler için ayrı ekipmanlar kullanılıyordu.

  tepki ve şikayetleri olan arkadaşlar, eğer domuz eti yemek istemiyorsanız sizde menuden kendinize uygun birşeyler rahatlıkla seçebilirdiniz, kimse kimseye zorla domuz eti yedirmeye çalışmıyor bildiğim kadarıyla. zaten nasıl yaşayacagımıza dair hergün kısıtlamalar getirilen insanlarız, bir de neyi yiyip neyi yemeyeceğimizin sınırı bırakın da bize kalsın.

  18 kasım 2015 16:16 18 kasım 2015 16:17

  7. domuz etlerini bilemem ama ben basit bir tavuklu salatasından zehirlendiğimden beri asla gitmediğim yerdir. bir tavuğu bozulucak kadar uzun süre elinde tutmamak bu kadar zor olmamalı zaten bir tane işleri var o da sundukları yiyeceklerin lezzetleri ve tazelikleri bunu da başaramıyorlarsa geri kalan hiç bir şeyi beni ilgilendirmiyor.

  18 kasım 2015 18:04


  8. (bkz: domuz var dediler geldik )

  18 kasım 2015 19:33

  9. herkes müslüman değil bu ülkede. ülkenin %99'u da müslüman değil. hristiyan da var, deist de, ateist de. dolayısıyla domuz eti sunan bir restorana baskı yapmak ve "islamiyet hoşgörü dinidir" sözü, birbiriyle çelişiyor.

  dinini başkalarına dayatan baskıcıların varlığını bize de gösteren restoran.

  18 kasım 2015 19:39

  10. domuza hassasiyet gösterip de alkol kullanan veya alkol içilen mekanlara giden varsa, kızarım. zira alkol ve domuzun hükmü de aynıdır. hakeza balık şeklinde olmayan tüm deniz canlılarında olduğu gibi. yaygın değil diye alkolden daha çok tepki çektiğini düşünüyorum. bu konuda her haftasonu iki tek atan, evinden votkası eksik olmayan amcam bile "türkiye'de domuzun ne işi var ya, haram hem" diyebildi...

  ikisini de tüketmem, tüketildiği yerlere de girmem.

  18 kasım 2015 19:58 18 kasım 2015 19:59