girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (210)
  • medya (18)

210. geçen gördüm bir dergiye poz vermiş falan millet de beğenmeyince badipozitifi duyarı kasmış. dün keşfette kendisine destek veren biri daha vardı falan gördüm. bu feministlik falan iyi ekmek kapısı oldu ha bunun gibilere dfsdfds

bak nurcuğum; mesele ne senin (resimlere bakarak söylüyorum) çirkin çıkmış olman ne de kendinin ve eşinin estetik bişi bişileri olduğunuz için "güzel gözükmek zorunda" olmanız değil. mesele senin bir estetikçi olup, eşinin bir estetik cerrah olup, kendi büyük estetik merkezleriniz olup, sabah akşam hiç de sorunu olmayan burnunu milimlik inceltmek için bıçak altına yatmayacak kadar estetik bağımlısı olup, (özellikle gülünce) dolgulu/botokslu teyzeler gibi ifadesiz kalacak kadar çok çok ve çok estetik yaptırıp yine o fotolarda çirkin çıkmış olman. bahsettiğim şey çirkinlik de değil ifadesizlik, gözüne ışık tutmuş tavşan gibi ifadesiz kalana kadar estetik yaptıran teyzeler gibi çıkmış olman çekimde. mesele senin sabah akşam üstüne yazılar yazıp attığın selfilerinde güzel çıkmış olman ama dergi çekiminde bir acayip çıkmış olman. burnun estetik sonrası güzel gözüküyordu güya kendi çektiğin açılardan ama dergide çok kötü olduğunu görüyoruz. hiçbir sorunu olmadığı, yüzüne gayet de yakıştığı halde burnunu gittin incelttin ve kocaman yüzünde burnun (gizlinot: rimelaskinanınki gibi) çok küçük kalmış ve bir acayip olmuş. yandan gereksiz ince burnun ama önden alakası yok o incelikle? eşin daha iyi bilir küçük burun değil yüze yakışan burun önemlidir. şimdi bakıyorsun adam estetik cerrah karısını estetikle bu hale getirmiş müşterisine allah bilir ne yapar. şu fotolara bak ya, şu kat kat dudağa bak. hep diyorum doğallık saten elbise altına ugly sneakers giymekle olmuyor nur hanımcığım. bu kadar şekilci olmayın ve kendinize bunu yapmayı bırakın artık. her estetikte biraz daha şaşkın ve ifadesiz oluyorsunuz çünkü. ayrıca makyajın eğitimini aldım bla bla diye hava atıyordunuz yüzünüz dalga dalga, gözünüz baygın olmuş yaptığınız makyajla. e işte yetenek yoksa demek. para bastırıp "ben alaylı değil kalaylııyım" havası atmalık eğitimler alıyorsunuz ama nafile. sonuç ortada.

allahım şuan bak ya dudaklar gülüyo ama yüzde gülen insan ifadesi yok. bırak şu botoksu artık bırak yaramıyor sana belli ki.

edit: iş bu girdide nur bilen yavuzer hanımın dış görünüşü değil doğallık martavalları okuyup okuyup gidip gelip estetik yaptırması ve "doğal estetik" lafları zırvalaması ve ekte yer alan görselden de görüldüğü üzere şekilcilik sevdasına kendisini kocaman bir "estetik mağduruna" çevirmesi eleştirilmiştir.

ilgili medya:
1
2 saat önce 2 saat önce

209. kendisini yaptığı dedikodular patlak verip de tepki aldıktan sonra elini çenesine koyup dünyanın en masum bakışlarını atarak paylaştığı fotoğrafa “yaşanması gerekiyordu demek ki” yazdığı açıklamasıyla hatırlıyorum. 

Sanırsın başına elinde olmayan sebeplerden ötürü kötü bir olay gelmiş de onu hmmm yaşanması gerekti diyerek atlatıyor. Çirkin bir Dedikodu yaptın ve yakalandın yani bunu bile dünyanın en masum ve iyi niyetli insanıymışcasına poz keserek atlatmaya çalışmasına inanılmaz gülmüştüm. dkdkflcllf yaşanması gerekiyordu demek.

Bazı insanlarda  “Zengin insan” takip edip yaşantılarının sosyal medyada da olsa bir şekilde içinde olabilme arzusu var. Bu kadın da onlara hitap ediyor işte. bugün bunu giydim, bugün bunu yaptım o halde neden tişört tasarlayıp tasarımcı da olmayayım ki. Güzel hayat valla

6 temmuz 18:24

208. kendisini 4 yıldır takip ediyorum, dolayısıyla hakkında söyleyebilecek şeyler biriktirdim.

nereden buldum , nasıl buldum bilmiyorum ama iyi ki takip etmişim. gerçekten ilgi alanıma giren çok değerli bilgiler öğrendim kendisinden. ilk takip ettiğim sıralar payetli etek/pantolonlarıyla boy gösteriyordu teşvikiye sokaklarında. giyim tarzı farklı geliyordu ve ona benzer biri yoktu benim gördüğüm. takip ediyorum ama her giydiğini çok beğendiğimi tabii ki söylemem. zaten şu sıralar oğlu, evcil hayvanları ve işleriyle ilgilendiği için zannediyorum ki giyinip poz vermeye zaman ayıramıyor eskisi kadar. bu da yine çok doğal. hayvanlarla ilgili çok paylaşım/yardım yapıp insanlara çok yardım yapmadığı tarzında yorumlar yapılmış. evet çok net fark ediliyor hayvanlara daha çok yardım yaptığı ama bizi ilgilendirir mi? belki de insanlara yaptığı yardımı paylaşmayı sevmiyor? inanıyorum ki her insana farklı duyarlılıklar verilmiş. nur bilen yavuzer hayvanlara duyarlı ama ben kendisi kadar duyarlı değilim. daha doğrusu hayvanlar için onun yaptığı kadar sorumluluk alamam. doğada her şey denge halinde değil midir ki zaten? farklı duyarlılığa sahip insanlar olmasaydık doğanın dengesi bozulmaz mıydı? kötü bir şey yapsa tepki alması çok doğal ama hayvanlar için uğraşıyor ve bu benim yapamadığım bir şey, dolayısıyla kendisine teşekkür etmekten başka bir şey söyleyemem.

beauty omelette markasına gelirsek; benim bütçeme hitap etmiyor ama kendi çevresine hitap ettiğini ve tabiri caizse her kör satıcının kör alıcısı olduğunu hatırlamak istiyorum. uzun süredir ben de bekliyordum tişörtleri ama fiyatlarını görünce almaktan vazgeçtim. atletlerinin çıkacağı haberini verdi, bekliyorum bir atlet en fazla kaç para olabilir göreceğiz. kozmetikleri henüz piyasaya sürülmedi ama onların da yine fiyatlı ürünler olacağı aşikar. açıklama olarak da ürünler için çok emek verdiklerini, farklı olduklarını söyledi. birini takip edip etmeme kararını verirken bana katacağı şeyi düşünüyorum. nur bilen yavuzer'den çok şey öğrendim. eşi plastik cerrah olduğu için canlı yayın yapıp tıbbi işlemlerden bahsediyor. aromaterapi eğitiminden kesitler paylaşmıştı. oğlunu büyütürken yardım aldığı tevhide hanım ile canlı yayın yapıyordu. yeni öğrendiği şeyleri de paylaşmaya çalışıyor gördüğüm kadarıyla. bu kadar bilgi içerikli paylaşımları varken şu an kendisini takipten çıkarmayı düşünmem söz konusu değil ama nacizane takipçi önerisi yapmak istiyorum. biliyorum eskisi kadar vaktiniz yok çocuğunuz dolayısıyla ama takipçileriniz olarak eski kombinlerinizi özledik. ara ara da olsa benzerlerini görmek istiyoruz. hiç değilse tbt yapın :)

6 temmuz 18:02


207. Ne markası, ne saçı, ne parası ne de estetikleri zerre kadar umrumda değil. Evinde 2 tane sokakta onlarca hayvana sahip çıkıyor. Bir yerde bir hayvan eziyet çekiyorsa ilk o paylaşıyor, ilk o el uzatmaya çalışıyor. Ne kadar takipçisi olduğunun farkında ve bunu mantıklı bir yönde kullanıyor. Gücünü pohpohlanmak için değil canlara yardım için kullanıyor. Ülkemizde ne zaman kedi/köpek/kadın/erkek/çocuk/ağaç ayrımı biter ne zaman ki zulüm zulümdür denebilir. Bir ağaca da koşulur, bir çocuğa da bir köpeğe de o zaman biter bu kara cahillik. Hala çocuk cinayetlerini paylaşmıyor deniyor herkes yazdı bir kere de ben yazayım önce hayvanlar üzerinde güçlerini deniyor bu manyaklar çünkü biliyor suç değil, ceza almam, kimse önemsemez. Sonra diyor ki hayvan kadar mazlum, sesi çıkmayan kim var? Çocuklar. Bu sefer de pisliğini o çocuklara uzatıyor. Türcülük yapmayı bırakın artık. İnsanlar iyi bir şeyler yaparken ama bakın şu yaptığı da kötü demeyin, sapla samanı karıştırmayın. Saçlarını kestirsin bize ne? Markası pahalı bize ne? Ben almıyorum sen almıyorsun ee o halde? Bu konuda eleştirirsin ama bir de takdir edersin, destek olursun o sessiz, çaresiz yavrulara derman oluyor diye ama yok birini sevmiyorsak asla takdir edemeyiz. Aynısı duygu özaslan için de yapılıyor. Eskiden böyle değildi köpek alınca böyle oldu samimiyetsiz. Demek ki o sevgiyi yeni tatmış, şimdi elinden bu kadarı geliyor, şimdi bir şeyleri farketmiş ne yapalım bir kere farketmediyse ömrü boyunca bilinçsiz mi kalsın? Herkes gücü yettiği kadar ses çıkarıyor, onlar hayvanların çığlığı oluyor sen çocukların ol ben kadınların bir diğeri ağaçların. Birlikte değiştirebiliriz bir şeyleri, türcülük yapmadan, egolarımızı savaştırmadan, acı yarıştırmadan yoksa her hafta başka bir cana ağlarız, başka bir eve ateş düşer.

6 temmuz 12:12

206. Geçen gün attığı bir storyde sinirlenerek her hayvan paylaşımı yaptığında insanların bu ülkede çocuklar, kadınlar da ölüyor onları niye paylaşmıyorsun mesajlarına öyle saçma bir tepki verdi ki.. Sesi hafif titriyordu. Böyle bir karşılaştırma nasıl olur biz gereken yardımları gerekli yerlere yapıyoruz vs. Çıkardım takipten.

Zaten şu saçma "marka"sını çıkarttığından beri iyice sinir olmaya başlamıştım. Absürd fiyatlı olmasına rağmen alanlar var. Şunu beklerdim, fiyatların biraz pahalı olmasının nedeni gelirlerin yüzde 50'si ÇYDD'ye gidecek tarzı bir yaklaşımla bu markayı açmaları gerekirdi. Bu ülkede o kadar çok desteğe ihityacı olan özellikle kadın-çocuk alanında dernek var ki.. Sadece hayvanları paylaşıp destek istemesi zaten yanlış. Bir de üstüne ekstra marka açıyor. Açık açık para kazanmak için yaptığını söylüyor.Ayıp ya. Bu kadar mı paragözsünüz. Örnek olmak, farkındalık yaratmak varken kendi küçük muhitinde takılıp bir de eleştirenlere laf eden paragöz insan. En kötüsü de kendisini "iyilik meleği" diye adlandırıyorlar. Pardon da neresi iyilik meleği? Napmış? Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu'nda gönüllük mü yapmış? TEGV, TEV, ÇYDD, MOR ÇATI VAKFI gibi dernekleri paylaşmış, tanınmasını ve bağış yapılması gerektiğinden mi bahsetmiş? Ne yapmış? Bu ülkede yüzlerce isimsiz iyilik meleği var. Onlara hakaret oluyor bu tarz insanlara iyilik meleği demek.

6 temmuz 11:20

205. artık sayamadığım kadar çok kez saçını değiştirdi.saçını 2 parmak kısa kestirecek 1 ay önceden anket başlar ve kestirir.sonra eskilerden bir foto ile uzun saç daha mı güzeldi ne dersiniz? anketi/sorusu gelir.sonra gider bir daha kestirir.bunların hepsi 15 günde olabilir.

5 temmuz 17:31

204. evinde kaç tane dizaynır ayakkabı var merak ediyorum doğrusu. bir giydiği ayakkabıyı bir daha giymiyor.

5 temmuz 15:49


203. ben bu kadına hakikaten tahammül edemiyorum. ülkede parası ve belirli bir sosyal çevresi olan kişinin güncel trendler ve sosyal medya ile de ilgili ise kendisini anında adeta bir kanaat önderi, bir yaşam, trend ve moda gurusu olarak gösterme çabası beni benden alıyor. bu kadın da bilmişliğin vücut bulmuş hali gözümde. bir de özlü sözler falan yazıyordu bir dönem. böyle gülben ergen tadında şükretmekle, tasavvufla, iyi insan olmakla vs. alakalı bir dolu zırva. O kadar eğreti duruyor ki o çizmek istediği imaj üzerinde. o kadar belli ki bahsettiği kavramların hiç birini içselleştirememiş olduğu. çılgınca yaptığı alışverişleri ve aşırı boyutlara ulaşan tüketimi olsun, merve özkaynak olayındaki bayağı tavrı olsun. nereden tutsanız elinizde kalıyor nur bilen yavuzer ne yazık ki.

5 temmuz 12:13

202. markasında düm düz hiç bir olayı olmayan beyaz bir tişört 110 tl. benim o tişörtü o paraya almam için onu yapan kızın uğraştan kör olması lazım. çünkü aynısı butiklerde 10 lira.

4 temmuz 21:23

201. Merve Özkaynak snapinden sonra bir kalemde sildiğim estetisyen kişisi. 

2 temmuz 08:35