girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (218)
  • medya (19)

218. leke konusunda kendi de sadece baskılanabildiklerini, silinip yok edilemediklerini söylüyor her zaman. o yüzden kurtulamadığı lekeleri benim için bir şeyin göstergesi değil. ammaaaaa.... bir yıl önce güneşten kaçınnnnn, kışın bile gölgede oturunnnn, tü kaka güneş derken bu yaz h-e-r gün güneşlenmiş ve bronzlaşmış, çıtır çıtır kızarmıştır. tutarlılığına hayran kaldım doğrusu. ezelden beri bin tane işlem ve bakım uyguladığı yüzünü, kaşını gözünü örnek göstererek kendinizi sevinnn, kusursuzluk aramayınnn deyip durması zaten sinir bozucuydu. bazı ürün önerileri ve tarz denemeleri hoşuma gitmesine rağmen artık negatif enerji almaya başladığımı farkedip takibi bıraktım, o da kurtuldu ben de.

dün 20:28

217. Çok fransız. Ama bir o kadar da fransız değil....

31 ağustos 13:21

216. instagramı kocası yerine kullanan güzellik bişeysi (nesi hiçbir fikrim yok)

kocasına sorucağı tüm soruları instoş'a sorup egosunu tatmin ediyor.

mesela: saçlarımı böyle mi yapayım şöyle mi yapayım (arada yarım parmak far var)

"bu mu daha çok yakıştı, şu mu" (yani ikisi de yakışıyor da hangisi daha çok yakıştı)

"bunu mu giyeyim şunu mu giyeyim"

bir attention freak olduğuna inanıyorum kendisinin.

bir de yazmazsam içimde kalır: saçlarını kestirip kestirip, çok kısa oldu diye her türlü yağı saça bulayıp, uzayınca geri kestirmek neyin kafası?

30 ağustos 21:40


215. Vasat bir kadın. 

3 ağustos 01:33

214. Estetisyen instagram ünlüsü. Sürekli doğallıktan bahsettiğini, makyaja tu kaka deyip dolgu vb uygulamalardan vazgeçemediğini-türlü çelişkili açıklamalarını süslüler yazmış zaten ama beni asıl şaşırtan lekeleridir. Senin elinin altında medikal estetiğin tüm elemanları olsun; en ileri teknoloji cilt bakım cihazları, en bol sıfırlı fiyattan kremler ama o lekelerle hala başedemiyorsan ( fotoğrafta çok kötü görünüyordu lekeler- hani arada “ ay leke olmuş yüzümde deriz ya 50 kuruşluk büyüklükte lekeli bölgeler için - bu öyle değildi-bariz tüm yüz leke içindeydi) demek ki bu işlere çok da takılmamak lazım. Olacak olan oluyor ve mesleği bakım olanlar bile çözüm bulamıyor 

2 ağustos 21:03 2 ağustos 23:44

213. takibi 2 seneden daha uzun süre önce bıraktığım başta çok sevdiğim, sonra aşırı itici bulduğum güzelik uzmanı.

ben takip ettiğim zamanlar iki gün güneşe çıksa cildini gösterip "lekelerim hemen çıktı." diyordu ve yaptırdığı işlemleri falan anlatıyordu. lekeli bir cildim olmadığı için geçiyordum o kısımları. ne kadar estetik müdahale yaptırsa da cildinin yapısı lekelenmeye meyilli ise bunu kökten değiştirecek bir teknoloji olduğunu düşünmüyorum. benim takip ettiğim zaman lekelerine baya düşmandı ve devamlı cilt bakım ürünü, işlem gibi şeylerden bahsedip duruyordu. yıllar içinde "doğallık" diye övüne övüne öldüğü özelliklerine onu da eklemiş sanırım.

ben devamlı çektiği aşırı saçma ve kendisiyle çelişen "doğallııkkk, naturellik" nutuklarıdan sıkıldığım için takibi bıraktım.

dudaklarına aşırı dolgu yaptırır. cevap olarak "seviyorumm arkadaşlarrr napıyım çok seviyorumm neden yaptırmayayım seviyorsam" der. (gizlinot: ki bence dolgu dudak aşırı yapay duruyor. )

botokslar bilmemneler bir sürü işlem yaptırır. doğallık kelimesini ağzına almaz.

makyaj yapar önce "bu fondöteni bir damla sürüyorum sadece doğal olacak şekilde dahaa fazlası assssla." falan der sonra 185 tane "ayyy ölüyorum şu an yüzümü yıkamam lazım. dayanamıyorum." diye snap atar.

devamlı makyaj yapanları eleştirir "ya o güzelim suratlarınıza nasıl sürüyorsunuz o fondötenleri, kapatıcıları hayret ediyorum." der oje sürenlere etmediği laf kalmaz "kırmızı sürdüler bana zorla eve geldim sildim hemen" falan. fondöten oje falan iğrenç ama botoks dolgu velinimet.

beni en çok güldüren olay, bak hala hatırlıyorum, şu. bir gün eşi göğüs estetiğinden silikondan bahsederken arkadan devamlı "ıyy iğrenç, çok kötü duruyor. yaptırmayın bence küçük memeyi de sevin ayol bakın ben çok seviyorum." diye adamın lafını bölüp duruyor. adam da bakışlarıyla sabır duası okuyor. damla şeklinde olanların doğal durduğunu söylerken " hiçbiri doğal olmuyo ama hayatım öyle demesene." diyince . kocası da dönüp "doğumdan sonra seninkiler de sarkacak o zaman görürüm seni." dedi ve doğallık öldü tabii ki o an. "aaağğ öyle mi diyorsun bana da damlalardan takarız o zaman. b cup takalım ama c takarsan derin v giyemem." demişti. daha ne diyeyim 5 dakika önce ölümüne eleştiriyordu laf kendine gelince iş değişti hemen.

estetik işlemler konusunda güzel bilgiler veriyordu eşi ama sıktı gerçekten nur hanımın ego tatmini.

bence yüzünün estetiksiz halini çok çirkin bulduğu ve güzel olabilmek için estetik işlemler yaptırmak zorunda kaldığı için bunu bu şekilde argümanlarla arka plana itip "ben çok doğal bir kadınım. doğal güzelim." algısı oluşturmaya çalışıyor. kendi içindeki bir sindirememe problemi. dışarıdan komik duruyor.

(link: https://www.instagram.com/p/BgHIt9BBLsI/?utm_source=ig_web_copy_link şu fotoğrafını) gördüm şimdi ve botoks-dolgu olayının ne kadar profesyonel yapılsa da ne kadar yapay durduğunu gördüm bir kez daha. şu şekilde doğallıktan uzak donuk bir yüzüm olacağına kırışıklıklarım olsun daha iyi.

2 ağustos 19:29

212. tıp doktoru olanın kendisi değil kocası olduğunu keşke unutmasa dediğim instagram ünlüsü.

severim ya da sevmem konu bu değil ama insanlara dermatologmuş gibi yaklaşmasını doğru bulmuyorum. güzellik uzmanları teşhis koymaz, tedavi vermez. ülkede işler böyle yürümüyor ama keşke insanların sağlıklarıyla oynamasalar.

filtresiz koyduğu fotoğrafına gelecek olursam; herkesin yüzünde tabi ki lekeler olabilir. lekeler çeşitli sebeplerden olabileceği için tedavisi mümkün olmayan azalan ama yok olmayan lekeler de var, güzellik uzmanı olmanız bunu değiştirmez. kışın geçip yazın ne yaparsanız yapın geri gelen lekeler var. anladığım kadarıyla kendisinin lekeleri de öyle. ha ama bu bilgiyi de kendisine yine dermatolog vermiştir, güzellik uzmanı değil. kendisi insanlara tedavisi olmayan lekeleri için umut tacirliği yapıp para harcatıyorsa işte orada sorun var.

1 ağustos 01:28


211. İnsanların hem karnım doysun hem pastam dursun tavırlarına sinir oluyorum. Nur hanımı takip ediyorum. Kalıcı dipliner, burun estetiği( hem sağlık amaçlı hem de estetik dokunuş), kirpik lifting, dudak dolgusu yaptırdı , diş teli taktı. bunların storylerini izledim başka ne yaptı bilmiyorum. Karşı çıkmıyorum hatta ben bu işlerin içinde olsam ondan daha çok yaptırırdım bu bağımlılık gibi bir şey oluyor. Ben de görsel ve işlevsel nedenlerle tel taktım, burun estetiği oldum ve dudak dolgusu yaptırdım. İmkanım olsa 75a memelerime de silikon taktırırdım. Yaptırdığım işlemleri de saklamadım. Ancak kalıcı dipliner yaptıracak kadar dış görüntüsüne özen gösteren bir insanın cildindeki lekeler ile doğallık vurgusuna şaşırıyorum. Merkezinde leke giderme için işlemi yapılıyor kendisi de birçok işlemi yaptırıyor saydım yukarıda. Niye lekeleri hala aynı? O zaman merkezinde yapılan leke silme işleminin efektif olmadığını düşünüyorum. Nur hanım sosyal medyadan doğal olarak merkezini tanıtıyor mesela dipliner işlemi gayet başarılı olmuş ben de gideyim dedim ama leke silme işlemi de gayet başarısız gitmem. İnsanların böyle düşünmesi normal değil mi?Bir de sürekli istesem cildimi kağıt gibi pürüzsüz yaparım ama istemiyorum doğal halim güzel kusursuz olmak zorunda değiliz diyor. Bunu annem dese haklı ama birçok estetik işlemi yaptırmış olan biri deyince inandırıcı olmuyor. Ben de cildimin kağıt gibi olmasını isterim bunun için de birçok işlem yaptırdım( yine gördüklerim cosmelan, hydrafacial, elmas başlıklı alet) ama olmuyor dese saygı duyarım ama istesem kağıt gibi olur ama istemiyorum diyor sürekli . İlginç. Olmuyor işte gözenekli cilde dünyanın en iyi aletleri kremleri de uygulansa ancak küçülüyor bebek poposu gibi olmuyor. Bebek poposu gibi olanlar da sabunla yıkasa bile bozulmuyor genetik, şans ne derseniz artık. 

31 temmuz 20:52

210. Kendisi instagramda engellediğim tek kadın olma özelliğini taşıyor. İticiliğini ve iki yüzlülüğünü görmeye o kadar tahammülüm yok. Kesinlikle yansıttığı kişinin kendi olmadığını rol yaptığını ve gerçek hayatta kötü kalpli biri olduğunu düşünüyorum.

31 temmuz 14:19

209. kendisini kusursuzluk kaygısı olmayan ve doğallık yanlısı biri olarak addedip, madem öyle, yaptırmış olduğu onca işlemi neden yaptırdığını gayet sakin bir dille soran insanlara atarlı giderli ve tutarsız cevaplar veren güzellik bilirkişisi. Anlatamadım herhalde deyip duruyor da anlatamadı gerçekten. Bir de o zaman manikür pedikür de yaptırmayalım deyip konuyu saptırıyor. Oldu Nur saçımızı da kestirmeyelim ağda da yapmayalım. Aynı şey çünkü dolgu botoks estetik müdahele ile. Ben estetiğe asla karşı bir insan değilim. İsteyen istediği yerini yaptırır. Ama hem gözüne takılan yerlerini yaptırıp hem ben aslında kendimi çok beğeniyorum kendimle barışığım dersen, bu ne yaman çelişki der insanlar haklı olarak. Sonra da bunu söyleyene saldır. Sanırım kendi de içten içe bunu bildiği için yüzleşmek istemediği için agresifleşiyor. Kendisinin doğal olarak addettiği şey sanırım yüzünde beğenmediği şeyleri en kusursuz hale getirmek yerine daha doğal dokunuşlar yaptırmak. Ne kadar doğal dokunuş olursa olsun yüzü doğal görünmüyor. Yine tekrarlıyorum kendini böyle beğeniyor olabilir ama doğallıktan dem vurmasın kusurlarımızı sevelim demesin bir zahmet, bunları söyleyecek kişi kendisi değil.

Bir de ben de bu gidip birkaç haftalık kurslara katılarak kendisini herhangi bir konunun bilirkişisi ilan etmesini komik buluyorum. Bırakalım da bu işleri bu işin okulunu okumuşlar yapsın. Sen de git katıl gene kurslara sertifikanı al bilgi sahibi ol da millete ahkam kesme.

31 temmuz 11:06