girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (218)
  • medya (19)

218. Vasat bir kadın. 

3 ağustos 01:33

217. Estetisyen instagram ünlüsü. Sürekli doğallıktan bahsettiğini, makyaja tu kaka deyip dolgu vb uygulamalardan vazgeçemediğini-türlü çelişkili açıklamalarını süslüler yazmış zaten ama beni asıl şaşırtan lekeleridir. Senin elinin altında medikal estetiğin tüm elemanları olsun; en ileri teknoloji cilt bakım cihazları, en bol sıfırlı fiyattan kremler ama o lekelerle hala başedemiyorsan ( fotoğrafta çok kötü görünüyordu lekeler- hani arada “ ay leke olmuş yüzümde deriz ya 50 kuruşluk büyüklükte lekeli bölgeler için - bu öyle değildi-bariz tüm yüz leke içindeydi) demek ki bu işlere çok da takılmamak lazım. Olacak olan oluyor ve mesleği bakım olanlar bile çözüm bulamıyor 

2 ağustos 21:03 2 ağustos 23:44

216. takibi 2 seneden daha uzun süre önce bıraktığım başta çok sevdiğim, sonra aşırı itici bulduğum güzelik uzmanı.

ben takip ettiğim zamanlar iki gün güneşe çıksa cildini gösterip "lekelerim hemen çıktı." diyordu ve yaptırdığı işlemleri falan anlatıyordu. lekeli bir cildim olmadığı için geçiyordum o kısımları. ne kadar estetik müdahale yaptırsa da cildinin yapısı lekelenmeye meyilli ise bunu kökten değiştirecek bir teknoloji olduğunu düşünmüyorum. benim takip ettiğim zaman lekelerine baya düşmandı ve devamlı cilt bakım ürünü, işlem gibi şeylerden bahsedip duruyordu. yıllar içinde "doğallık" diye övüne övüne öldüğü özelliklerine onu da eklemiş sanırım.

ben devamlı çektiği aşırı saçma ve kendisiyle çelişen "doğallııkkk, naturellik" nutuklarıdan sıkıldığım için takibi bıraktım.

dudaklarına aşırı dolgu yaptırır. cevap olarak "seviyorumm arkadaşlarrr napıyım çok seviyorumm neden yaptırmayayım seviyorsam" der. (gizlinot: ki bence dolgu dudak aşırı yapay duruyor. )

botokslar bilmemneler bir sürü işlem yaptırır. doğallık kelimesini ağzına almaz.

makyaj yapar önce "bu fondöteni bir damla sürüyorum sadece doğal olacak şekilde dahaa fazlası assssla." falan der sonra 185 tane "ayyy ölüyorum şu an yüzümü yıkamam lazım. dayanamıyorum." diye snap atar.

devamlı makyaj yapanları eleştirir "ya o güzelim suratlarınıza nasıl sürüyorsunuz o fondötenleri, kapatıcıları hayret ediyorum." der oje sürenlere etmediği laf kalmaz "kırmızı sürdüler bana zorla eve geldim sildim hemen" falan. fondöten oje falan iğrenç ama botoks dolgu velinimet.

beni en çok güldüren olay, bak hala hatırlıyorum, şu. bir gün eşi göğüs estetiğinden silikondan bahsederken arkadan devamlı "ıyy iğrenç, çok kötü duruyor. yaptırmayın bence küçük memeyi de sevin ayol bakın ben çok seviyorum." diye adamın lafını bölüp duruyor. adam da bakışlarıyla sabır duası okuyor. damla şeklinde olanların doğal durduğunu söylerken " hiçbiri doğal olmuyo ama hayatım öyle demesene." diyince . kocası da dönüp "doğumdan sonra seninkiler de sarkacak o zaman görürüm seni." dedi ve doğallık öldü tabii ki o an. "aaağğ öyle mi diyorsun bana da damlalardan takarız o zaman. b cup takalım ama c takarsan derin v giyemem." demişti. daha ne diyeyim 5 dakika önce ölümüne eleştiriyordu laf kendine gelince iş değişti hemen.

estetik işlemler konusunda güzel bilgiler veriyordu eşi ama sıktı gerçekten nur hanımın ego tatmini.

bence yüzünün estetiksiz halini çok çirkin bulduğu ve güzel olabilmek için estetik işlemler yaptırmak zorunda kaldığı için bunu bu şekilde argümanlarla arka plana itip "ben çok doğal bir kadınım. doğal güzelim." algısı oluşturmaya çalışıyor. kendi içindeki bir sindirememe problemi. dışarıdan komik duruyor.

(link: https://www.instagram.com/p/BgHIt9BBLsI/?utm_source=ig_web_copy_link şu fotoğrafını) gördüm şimdi ve botoks-dolgu olayının ne kadar profesyonel yapılsa da ne kadar yapay durduğunu gördüm bir kez daha. şu şekilde doğallıktan uzak donuk bir yüzüm olacağına kırışıklıklarım olsun daha iyi.

2 ağustos 19:29


215. tıp doktoru olanın kendisi değil kocası olduğunu keşke unutmasa dediğim instagram ünlüsü.

severim ya da sevmem konu bu değil ama insanlara dermatologmuş gibi yaklaşmasını doğru bulmuyorum. güzellik uzmanları teşhis koymaz, tedavi vermez. ülkede işler böyle yürümüyor ama keşke insanların sağlıklarıyla oynamasalar.

filtresiz koyduğu fotoğrafına gelecek olursam; herkesin yüzünde tabi ki lekeler olabilir. lekeler çeşitli sebeplerden olabileceği için tedavisi mümkün olmayan azalan ama yok olmayan lekeler de var, güzellik uzmanı olmanız bunu değiştirmez. kışın geçip yazın ne yaparsanız yapın geri gelen lekeler var. anladığım kadarıyla kendisinin lekeleri de öyle. ha ama bu bilgiyi de kendisine yine dermatolog vermiştir, güzellik uzmanı değil. kendisi insanlara tedavisi olmayan lekeleri için umut tacirliği yapıp para harcatıyorsa işte orada sorun var.

1 ağustos 01:28

214. İnsanların hem karnım doysun hem pastam dursun tavırlarına sinir oluyorum. Nur hanımı takip ediyorum. Kalıcı dipliner, burun estetiği( hem sağlık amaçlı hem de estetik dokunuş), kirpik lifting, dudak dolgusu yaptırdı , diş teli taktı. bunların storylerini izledim başka ne yaptı bilmiyorum. Karşı çıkmıyorum hatta ben bu işlerin içinde olsam ondan daha çok yaptırırdım bu bağımlılık gibi bir şey oluyor. Ben de görsel ve işlevsel nedenlerle tel taktım, burun estetiği oldum ve dudak dolgusu yaptırdım. İmkanım olsa 75a memelerime de silikon taktırırdım. Yaptırdığım işlemleri de saklamadım. Ancak kalıcı dipliner yaptıracak kadar dış görüntüsüne özen gösteren bir insanın cildindeki lekeler ile doğallık vurgusuna şaşırıyorum. Merkezinde leke giderme için işlemi yapılıyor kendisi de birçok işlemi yaptırıyor saydım yukarıda. Niye lekeleri hala aynı? O zaman merkezinde yapılan leke silme işleminin efektif olmadığını düşünüyorum. Nur hanım sosyal medyadan doğal olarak merkezini tanıtıyor mesela dipliner işlemi gayet başarılı olmuş ben de gideyim dedim ama leke silme işlemi de gayet başarısız gitmem. İnsanların böyle düşünmesi normal değil mi?Bir de sürekli istesem cildimi kağıt gibi pürüzsüz yaparım ama istemiyorum doğal halim güzel kusursuz olmak zorunda değiliz diyor. Bunu annem dese haklı ama birçok estetik işlemi yaptırmış olan biri deyince inandırıcı olmuyor. Ben de cildimin kağıt gibi olmasını isterim bunun için de birçok işlem yaptırdım( yine gördüklerim cosmelan, hydrafacial, elmas başlıklı alet) ama olmuyor dese saygı duyarım ama istesem kağıt gibi olur ama istemiyorum diyor sürekli . İlginç. Olmuyor işte gözenekli cilde dünyanın en iyi aletleri kremleri de uygulansa ancak küçülüyor bebek poposu gibi olmuyor. Bebek poposu gibi olanlar da sabunla yıkasa bile bozulmuyor genetik, şans ne derseniz artık. 

31 temmuz 20:52

213. Kendisi instagramda engellediğim tek kadın olma özelliğini taşıyor. İticiliğini ve iki yüzlülüğünü görmeye o kadar tahammülüm yok. Kesinlikle yansıttığı kişinin kendi olmadığını rol yaptığını ve gerçek hayatta kötü kalpli biri olduğunu düşünüyorum.

31 temmuz 14:19

212. kendisini kusursuzluk kaygısı olmayan ve doğallık yanlısı biri olarak addedip, madem öyle, yaptırmış olduğu onca işlemi neden yaptırdığını gayet sakin bir dille soran insanlara atarlı giderli ve tutarsız cevaplar veren güzellik bilirkişisi. Anlatamadım herhalde deyip duruyor da anlatamadı gerçekten. Bir de o zaman manikür pedikür de yaptırmayalım deyip konuyu saptırıyor. Oldu Nur saçımızı da kestirmeyelim ağda da yapmayalım. Aynı şey çünkü dolgu botoks estetik müdahele ile. Ben estetiğe asla karşı bir insan değilim. İsteyen istediği yerini yaptırır. Ama hem gözüne takılan yerlerini yaptırıp hem ben aslında kendimi çok beğeniyorum kendimle barışığım dersen, bu ne yaman çelişki der insanlar haklı olarak. Sonra da bunu söyleyene saldır. Sanırım kendi de içten içe bunu bildiği için yüzleşmek istemediği için agresifleşiyor. Kendisinin doğal olarak addettiği şey sanırım yüzünde beğenmediği şeyleri en kusursuz hale getirmek yerine daha doğal dokunuşlar yaptırmak. Ne kadar doğal dokunuş olursa olsun yüzü doğal görünmüyor. Yine tekrarlıyorum kendini böyle beğeniyor olabilir ama doğallıktan dem vurmasın kusurlarımızı sevelim demesin bir zahmet, bunları söyleyecek kişi kendisi değil.

Bir de ben de bu gidip birkaç haftalık kurslara katılarak kendisini herhangi bir konunun bilirkişisi ilan etmesini komik buluyorum. Bırakalım da bu işleri bu işin okulunu okumuşlar yapsın. Sen de git katıl gene kurslara sertifikanı al bilgi sahibi ol da millete ahkam kesme.

31 temmuz 11:06


211. görünsütüsyle çok eleştiriliyor, biraz haksız buluyorum bunu, geçenlerde düğün resimlerini paylaşmıştı hikaye olarak, aradaki fark inanılmaz. yepyeni bir kadın yaratmış kendinden. doğallık diyemeyeceğim ama elinde x varmış. bunu y yapmış kadın. seda sayan, suzan sabancı dinçer gibi train wreck olmadan da başarmış.

neyse, benim kendisini sürekli bir takipten çıkarıp bir eklememe sebep olan başka bir derdim var. iki üç günlük kurslara gidip bennnnn benn eğitim aldım benn diye otorite olmak istemesi. en son olayı da lavanta postu altındaki kendi aktarımıyla: "new york'da muazzam bir kurumda kurs gittim". güzel tabi yaşam boyu eğitim, herkes sürekli kendini işinde irili ufaklı eğitimlerle desteklesin falan bunlar nefis şeyler de, kendisindan başka hiç-bir-kimseyi kabul etmiyor sonra, ve bu gülben ergen tarzı pasif agresif cevapları bana çok garip geliyor. ben zaten her ota "ooohhh şifaaa bu şifa, doğanın bize armağanı, mucize bişey bu, boyunu da uzatır, belini de inceltir, yüzüne de sür, yemeğine de bi kaşık ekle" diye yapışan insanlardan oldum olası hazzetmem. ikisi bir araya gelince dün akşam yine unfollow etmem gerekti (eminim çok üzülmüştür kendisi de beni kaybettiğine :)))

dün bir eczacı kendisine gayet de nötr bir dille, lavanta hakkındaki bilgisini eksik aktardığını yazdı, bir de lavanta yağı önerdi ve nur hanım yine birden gülben'e bağladı: aromaterapi böyle kişiler tarafından sahiplenilemezmiş, new york'da böyle şeyler hiç yokmuş (new york'ta kızlar teklif ediyormuş ha?) ben zaten kurulmuşum ama beni daha çok sinir eden şey, reklam yapıyorsunuz diye saldırmaya arkadaşı da yetişti hemen. nur hanım bu markanın sürekli yazılmasından çok rahatsızmış, isteyen istediği yerde yazsınmış (yani kibarca git benim sayfamdan bloklayamıyorum da seni ama git benim % almadığım markayı yazma diyor)

fakat kadının yazdığı konunun ne kadar önemli olduğunu biliyorum, yani gerçekten her lavanta tüketilemez. new york'taki kursta o konuya sıra gelmedi sanırım çünkü benim annem de bu otlara fısıldayan kadın olduğundan zamanında televizyondaki otçu beyi izleye izleye gaza geldik, anneanneme safrakesesine iyi geliyormuş diye lavanta çayı verdik ve safrakesesinin imdat kolunu çekmesiyle o gece soluğu acilde aldık. 6 saat ağrıdan bağıra bağıra ortalığı yıkan 80 yaşında kadına ağrının sebebini bulamadıkları için ağrı kesici veremediler, arkadan da acil ameliyata aldılar, sesi hala kulağımda kendimi asla affetmiyorum o gece yüzünden. doktor lavanta içirdiğimizi duyunca "bakın lütfen her duyduğunuzu içmeyin allah aşkına televizyonu kapatın bi!!" deme noktasına geldi. ben olsam suratımıza da tükürürdüm, kibar adamdı sağolsun yapmadı.

yani diyeceğim o ki, o nerede olduğunu tahmin edebildiğimiz 40 saatlik kurslarda öğrenilen bilgilerle, kozmetoloji, fitoterapi, toksikoloji ve en önemlisi etik konularında akademik eğitimler alan herhangi bir eczacıya doktora bilmem neye kalkıp da "aromaterapi eczacılığın konusu değil zaten" diye konuyu alakasız bir yerden vurup demagoji yapmayınız nur hanım. müşteri arıyorsunuz, anlıyoruz, ama lütfen bunu yaparken ara ara kim olduğunuzu da bir hatırlayın.

31 temmuz 04:47

210. sapla samanı karıştıran, ne iş yaptığını çözemediğim positive vibes ekolü sosyal medya kişisi. insanlar "dudaklarınız büyük duruyo" dediğinde verilen cevap "body positivity" olursa kendinize güldürürsünüz. durmaksızın doğallıktan nemalanıp, her fırsatta bir cilt bakım aletinin altına yatar, sürekli dudaklarınızı şişirtir, burnunuzu törpületirseniz, kendinize güldürürsünüz. sanki insanlar "güzel olsana be, hadi güzel ol köle" demiş gibi "güzel olmak zorunda değilim" derseniz ve bunu, belli ki güzel olma takıntınızla yaptırdığınız dudaklarınız ve burnunuzla savunursanız, kendinize güldürürsünüz. azıcık tutarlı olun ya valla doğallık filan hikaye. hoş doğallık kısmını da beceremiyor zaten sajdhsk bir de gerçekten merak ediyorum, müşterilerinin karşısına geçip nasıl "bu alet güneş lekelerine çok iyi geliyor" diyebiliyor lol lekeleriyle problemim yok, beni ilgilendirmez zaten. bence yakışıyor da kendisine ama cidden nasıl makinalarını övebiliyor merak ettim. ben olsam o kliniğin iş yapması için kendimi uzaklaştırdıkça uzaklaştırırım, böyle reklamın kötüsü oluyor biraz aslkfdjhk

30 temmuz 11:21

209. bir kendisine bakiyorum, bir de koc universitesi gibi bir okulda profesorluk yapan tip doktoru esine. bilemiyorum altan hayat bazen cok garip. tek merak ettigim: acaba kocasiyla da kankalariyla yaptigi gibi mahalle teyzesi dedikodusu yapip yapmadigi. (gizlinot: swh)

30 temmuz 09:59 30 temmuz 11:57