yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer

  içerik listesi

  henüz içerik eklenmemiş.

  4.0
  girdi yaz
  medya ekle
  değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (41)
  • oylar (20)
  • medya (4)
  4

  41. Öncelikle setting spray ve fixing spray arasındaki farkı anlamak lazım. Setting spraylerin yaptığı gibi makyajın bir miktar kalıcılığını artırdığı ve ışıltılı farları hatta diğer toz ürünleri ıslak fırçayla yoğunlaştırdığı kesin. Ama asıl kalıcılık artıracak ürünlerden biri değil. Fixing spray dehil. Biten makyajın üzerine asıl vaadi ürünlerin yüzünüze oturmasını sağlamak. Makyajı en kalıcı haline getirmek değil de birkaç kattan oluşan makyajın katlarını birbiri içinde çözmek diyelim. Dewy finish de yüzünüze biraz yapış yapış yapma pahasına yüzünüzü kuru ürünlerin pudralı ayrışmış görüntüsünü yüze yapıştırmak. Her şeyin tek katman ve parlak görünmesini sağlamak. Her makyaj için kullanılacak bri ürün değil bence ama aydınlık bir görünüm istiyorsanız kullanabilirsiniz. tam olarak glass skin değil ama gözenekleri vurgulayabiliyor böyle parlak katmanlar dikkatli olalım.

  Fix plus ile beraber kullanıyorum. Daha etkili oluyor gibime geliyor :d

  1 ağustos 00:44

  40. maalesef ki çoğu süslünün aksine göz makyajı dışında, karma ciltlilerdeki ten makyajı için başarısız bulduğum sabitleyici spreydir. makyajdan sonra biraz ferahlama veriyor sadece benim için. 

  28 haziran 2021 00:07

  39. çok önceleri normal boyunu almıştım ancak sürekli kullanmadığım için bozuldu ve atmak zorunda kaldım. bu sefer 18 ml olanından aldım, fazla bir cilt makyajı yapmıyor ve likit allık kullanıyorsanız bence yeterli olur. cilde çok doğal şekilde ışıltı veriyor. göz makyajımın ve allığımın daha uzun süre yüzümde yeni yapılmış gibi durduğunu fark ediyorum. likit değil de toz allık kullananların daha çok işine yarayacağını düşünüyorum, çünkü allığın cilt tarafından emilip kaybolmasını engelliyor. tek sorunu kokusunun rahatsız edici olması. kokusunun verdiği yüzüme kimyasal bir şey sıkıyorum hissi ve ışıltı veriyor gözüme kaçmasın korkusuyla sıktıktan sonra uzunca bir süre gözlerimi kapalı tutuyorum. makyajım için elzem değil. kendimi şımartmak istersem arada kullanmak için küçük boyundan alabilirim.

  12 şubat 2021 18:57


  4

  38. geçtiğimiz hafta edindiğim nyx markasına ait ışıltılı bir bitişle makyajı sabitlemeyi vadeden sprey. ürünün buradaki yorumları çok iyi olduğu için yüksek bir beklentiyle aldım. doğrusunu söylemek gerekirse çok hayal kırıklığına uğradım diyemem ancak özellikle sprey başlığının daha iyi olmasını bekliyordum. bendekinde mi problem var bilmiyorum ancak diadermine'in şu meşhur nemlendirici spreyinin başlığı bile bundan çok çok daha iyi. bunun sprey kısmı yüzümde iri damlacıklar bırakıyor ve bu bence bir makyaj sabitleme spreyi için asla olmaması gereken bir özellik.

  içerisindeki ürünle ilgili olumsuz olarak yalnızca biraz fazla alkol kokmasını söyleyebilirim, onun dışında verdiği ışıltı inanılmaz. çok doğal bir şekilde ışıl ışıl gösteriyor suratı. makyajı sabitleme konusunda da çok uzun saatler denememiş olmama rağmen sabitleyeceğini hissedebiliyorum. çünkü suratınızın üstünde sanki ince şeffaf bir film bırakıyor ve onun özellikle de toz ürünleri cilde hapsettiğini düşünüyorum. dolayısıyla ışıltı ve sabitleme vaadi anlamında çok başarılı bulduğum, ancak ne yazık ki sprey başlığını hiç sevemediğim bir ürün oldu.

  ilgili medya:
  1
  11 aralık 2020 17:46

  37. Kullandığım ilk sabitleme spreyi ve çok çok memnun kaldım. Ne akma ne yanma hiç sorun yaşamadım. 1-2 fıs yaptım ve yeterli oldu. 

  12 ağustos 2020 18:22

  5

  36. Parlamayı bu kadar seviyorken mat versiyonunu alacak değildim elbette. Düşünmedim bile yani.

  Bunların büyük boyları 60ml ve ömrü de 6 ay. 80 lira falan. Ben o boyu çok gereksiz buldum. 60mlnin 6 ayda bitebileceğine inanmıyorum. En azından ben bitiremem. Günde 5 kere falan sıksam belki ama makyaj sabitleyici spreyi en fazla kaç kere sıkarsınız ki günde? hele de işini iyi yapıyorsa habire sıkmanız zaten gerekmez bence. Ki ürün için çok bereketli bitmiyor da diyorlardı. O nedenle büyüğüne gitmedi elim ve küçüğünü aldım. Küçüğü büyüğünün yaklaşık 1/3'ü kadar, 18ml. Kullanım ömrü yine aynı. Bitirilebilir buldum 6 ay için. 40 lira ama indirimde kaptım ve 24 falandı, yani o açıdan gayet uygun indirimde alırsanız.

  Ve güzel de bir sprey açıkçası. Kesinlikle gidip almaya devam edeceğimi söyleyebilirim. İçeriği gayet iyi, yalnızca alkol var ilk sırada ve sabitleyecek bir fondötenim de olmadığından kurutur diye korkup alnıma sıkmadım hiç, gözlerime ve yüzümün orta kısmına sıktım. Orada hafif gerdi ilk, sonra geçti ve çok kurutmadı ki yanak bölgem ekstra kurudur aslında. Bu nedenle bir ara tüm suratıma boca ederek deneyeceğim bir de. Ki alkol olmayan sabitleyici bir sprey var mı, bence yok yani sanmıyorum, kaçış yok bundan. Ekstra olarak sıkarken maskaramı dağıtmadı, bu da iyi gayet.

  Dewy görünüm vaat ediyor ve kesinlikle yerine de getiriyor. Yağlı yağlı değil, cidden güzel ışıltılı bir hâle getiriyor cildi. Sağlıklı gösteriyor.

  Püskürtme kısmı genel anlamda iyi ama bazı yerlerde küçük damla bırakabiliyor. Ben fondöten kullanmadığım için düzeltiyorum onu rahatça. Bir de kuruması için biraz beklemek gerekiyor. Yüzümü yelpazeliyorum ben kuruyana kadar.

  Benim en çok sevdiğim yönüne gelirsek, far performansını artırdı. Test için çok sevdiğim ama göz altına dökülme yapan ve farları maks iki saate uçup giden Wetn Wild'in Comfort Zone paletini kullandım. Fırçanın üstüne bundan sıkıp sürdüğümde zaten çok güzel patlıyor ürün. Dökülmeyi de azalttı böylece ama %100 diyemem, hala pudra fırçası ile süpür anam süpür yapıyorum aralarda. Asıl büyük etkisi bu performansı ve kalıcılığı artırması. Bir de üstüne sıktım göz makyajının. İki saatte uçup giden o far 7 saat sonra hala çok pigmentli bir şekilde göz kapağımda duruyordu. O an iyi bir sabitleyici spreyin önemini anladım. Elinizdeki bu kalıcılığı ve performansından memnun olmadığınız ürünlerin kalıcılığını birkaç saate kadar artırıyor ve far daha canlı, daha pigmentli duruyor ekstra olarak. Bu performansı görünce de, acaba elimdeki katlanma bölgemde birikme yapan mat farları tutar mı merakım kalmadı, tutacağından emin oldum iyice.

  Aydınlatıcı sürmeyeyim ama cildim ve aydınlatıcı sürdüğümüz kısım da kendiliğinden parlasın falan diyorsanız o is için de uygun olabilir bence. Işıltısı cidden çok güzel çünkü. Bakmalara doyamıyorum.

  NYX'ten alınması gereken ürünlerden biri kesinlikle. Fiyat sanırım patlamış gitmiş, 2019 sonlarında insanlar 35'e 40'a falan alıyormuş şu an daha pahalı... İndirimde oldukça ya da indirim kuponu kaptıkça alınası bir ürün yine de. Küçüğü özellikle indirimde de yakalarsanız ve deli gibi de yemek yercesine günde üç öğün sprey sıkmıyorsanız gayet uyguna geliyor.

  Not: Tüm yüzüme de sıkarak denedim ve alnımda sevmedim. Ten ürünü kullandığım pek yok, fondöten sürmem zaten ve mantıklı yani... Çat diye çıplak alnıma sıkınca alkolden dolayı yaktı, hemen sildim. Kötü bir etki yapmadı en azından. Gözlerim ve yüzümün ortasına falan sıkmaya devam edeceğim bu nedenle. Alnıma sıkmamak iyi bir tercih imiş, alnımla anlaşamadı kendisi. Benim için de olumsuz yönü bu oldu kaale alacak kadar.

  ilgili medya:
  1
  10 ağustos 2020 11:27 12 ağustos 2020 14:50

  35. 60 ml'sini 2019 kasım'daki indirimden 35 tl'ye almıştım şimdi tekrar bakayım dedim watsons'ta indirimli fiyati 56 tl olmuş... yine de güzel bir nyx indirimi olduğunda mutlaka alınması gereken bir ürün bence. yaz/kış kullanıyorum cildimi çok sağlıklı gösteriyor.

  8 temmuz 2020 21:47


  34. Hevesle aldım ancak sivilceye ve yağlanmaya sebep oldu. toz highlighterı kullanmak için fırçamı ıslatmak amacıyla kullanıyorum. 

  21 mayıs 2020 01:04

  33. fazla ten makyajı yapmıyorum. Bu ürünü farlarım için aldım. Göz kapaklarım çok yağlı, hangi bazı uygularsam uygulayayım hiç bir işe yaramıyor. Düşündüm ki belki kalıcılığını arttırır. Mac paint pot üzerine ışıltılı bir far kullanacaksam kesin bunu kullanıyorum. Kalıcılığını bir nebze arttırdı ama benim için asıl önemli olan kısım farların performansını her yönden arttırması oldu. Fırçama far alıp bundan sıkıyorum ve göz kapağıma yerleştirdiğimde o görüntü beni inanılmaz tatmin ediyor. Nyx total control fondöteni ile birlikte de kullandım. Hem fondötenin yüzümle bütünleşmesini hem de o mat bitişinin nemli bitişe dönmesini sağladı. Fondötenimle ve farlarımla çok iyi anlaştı. Sadece ömrü biraz kısa, 60ml ürünü 6 ayda bitirmeniz gerekiyor. Benim kullanım alışkanlığıma göre biter mi bilmiyorum ama umuyorum ki bozmadan bitirebilirim.

  15 nisan 2020 00:11

  32. Çok tatlı bir ışıltı veriyor ve makyajın kalıcılığını arttırmakta da oldukça iyi ancak bunun için fondöten cildinizde zaten iyi duruyor olmalı. Cakey duruşu hafifletsin istiyorsanız bence pek başarılı değil.

  15 şubat 2020 17:26