sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  4.4
  girdi yaz
  medya ekle
  değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (59)
  • oylar (20)
  • medya (2)

  59. geçen yaz indirimde 25 lira civarına almıştım, her gün eyeliner kullanmasam da haftada 2-3 gün sürüyorum. yaklaşık 7-8 ay gitti. siyah eyeliner arayışıma noktayı koyan ürün bu. fiyatı uygun (gizlinot: en azından benim yaşadığım ülkede), akmıyor, kokmuyor, dağılmıyor, kuyruk mu yaparsınız, karikatür mi çizersiniz, ne yaparsanız yapın hareket kolaylığı sağlayan kıl bir fırçası var. ilk aldığımda türkiye'deki çalışan "kapağını dikkatli kapatın, kılları yamulmasın." dediği için dikkatli kullandım ve bitirip de yenisini alana dek sağa sola yamışma gibi bir durumu olmadı. keçe uçlu değil, dolayısıyla kılları kapağa takılabilir, verimli kullanabilmek adına dikkatli olmak lazım.

  temizleme yağıyla 4 saat uğraşmazsam ölene kadar gözümden çıkmayan mac liquidlast'in yerini aldı bende. niye? çünkü mac liquidlast de nyx gibi kıl fırça olmasına rağmen, sürümü oldukça zor, yapısı çok kolay kuruyup kalınlaşıyor, açtıktan 2 ay sonra duraline ihtiyacı hissediliyor, kuyruk muyruk yapıp da allah korusun bir hata yaparsanız öldür allah çıkmıyor, panda gibi bulaşıyor ve gözde zor kuruyor, hop diye yukarı baktın mı tüm göz kapağın eyeliner oldu, çıkmaz da şimdi o, planlar iptal, geçmiş olsun. yine de seviyorum çünkü aşırı kalıcı. yukarıda saydığım negatiflerin hiç biri nyx epic'te yok. simsiyah, akmıyor, bulaşırsa kolay temizleniyor, göz kapağına transfer olmuyor. çabucak sür, çabucak kurusun, bam bam bam. mac gecelik eyeliner'sa, nyx günlük eyeliner'ım diyebilirim.

  dün 00:10

  58. rengi, kalıcılığı, sürümü oldukça güzel olan ama bende mi sorun var başkalarında da oluyor mu bilmediğim sorunu ucu parçalanıyor. alalı çok olmadı ikinci haftasında neredeyse ikiye ayrıldı. o kısmı kestim, aradan zaman geçti yine minik parça ayrıldı ucundan onu kestim ve üçüncüde yine ayrıldı. dördüncüye ucu bitecek kesmekten artık sanırım.

  19 temmuz 00:18

  57. İnce, esnek, fırça uçlu, kolay sürümlü fakat feci akıyor. Gözümün çok yaşarmadığı bir günde bile kuyruk kısmı Göz kenarlarımda nokta nokta birikti. Dağıldı yok oldu diyemem ama kirli durdu.

  15 temmuz 21:19

  56. Yaklaşık 6 aydır kullandığım üründür. Sürümü ve kalıcılığı çok güzel. Rengi tamamen siyah. Jel eyelinerdan şaşmayan ben ilk defa keçe uçlu eyeliner kullandım. 24 saati devirdiğim ve herkesin nasıl bu kadar kalıcı olduğunu sorduğu da oldu. Fakat son birkaç haftadır akma yapmaya başladı. Kapağını açtığım anda ellerime döküldü.  Eğer ömrü bu kadar olacaksa verilen paraya kesinlikle değmez. 

  17 haziran 22:00

  55. Senelerdir kullanıyorum. Bir sürü muadilini kullandım onun yerini tutmuyor. Bir kere sürerken zorlanmıyorsunuz, kalıcılığı bana göre gayet iyi ve aylarca kullanılıyor ama benim için en önemli faktör kolay ulgulanabiliyor olması. 

  26 mayıs 10:54

  54. Kahverengisini aldım ve yüzümü pek güldürmedi. Açık bırakmama rağmen çok kısa sürede kurudu. Fırçasıyla da pek anlaşamadım ben, ince uçlu fırçalarla pek beceremiyormuşum bu eyeliner işini onu anladım. Fiyat da aldığım performansa göre çok çok yüksek. Ben jel linerlarıma devam.

  26 mayıs 02:48

  3

  53. nyx'in fiyatı gittikçe coşan ürünlerinden bir diğeri. eyelinersız asla diyen biri olarak uzun zamandır merak ettiğim an itibariyle 60 tl olan ürünü indirimdeyken 42 tl'ye aldım. ilk izlenimim şöyle;

  fırçası alışılagelmiş likit eyelinerlardan çok farklı. keçe uçlu olmaması güzel, ürün çok daha yoğun geliyor ancak fırçası çok kısa olduğundan uygulamakta güçlük çekiyorsunuz. dokundurduğunuz yere çok yoğun miktarda ürün bırakmış oluyor.

  gerçekten opak bir ürün, tüm gün gözde kaldığı halde uçma-grileşme akma yapmadı. (bunun baz kullanmamla da ilgisi olabilir.)

  kapak sistemi güzel, şayet tam kapanmadıysa kapak düşüyor. ürünün kurumasını önlemesi açısından fevkalade olmuş.

  bunu önemsemeyenler olabilir ancak mat olmaması benim için eksi bir özellik. uygulama zorluğunu da hesaba katarsak bir daha almayı düşünmeyeceğim bir ürün.

  16 mayıs 20:45

  52. siyahını yaklaşık 1.5 yıldır sürekli kullanıyorum  ve ucunu bir süre açık da unuttum hatta fırçasının formunu da kapatırken sıkıştırdığım için biraz bozdum fakat performasını etkilemedi hiç biri hala oldukça iş görüyor ve bitmedi. geçenlerde kahverengisini de aldım bu yüzden. bulunduğum şehirde nyx şubesi yok ve watsons mağazalarına da getirmemişler o yüzden biraz kumar oldu benim için onlinedan söyledim. rengi çok açık değil koyu kahverengi. bu yüzden gözde kahverengi diye bağırmıyor ama siyah kadar da sert durmuyor tabiki. tam rengini bence tek katta veriyor ve kahverengi eyeliner için baya artı bir özellik. ikinci katı geçsem bile altındaki ürünü de kaydırmıyor hemen kuruduğu için, çoğu eyelinerda yaşadım bu durumu. kalıcılığı,dökülme yapmaması, bulaşmaması aynen siyah rengi gibi. fakat belki benimkinden kaynaklıdır bilmiyorum ama birkaç kere kahverengiyi kullandığımda gözde hiç rengini vermedi sulandırılmış gibiydi sanki. bu yüzden fırçası baş aşağı gelicek şekilde organizerde tutuyorum bunu yapınca aynı sorun başıma gelmedi bir daha. Bir de derdini seveyim butonu gerektiren bir durum fakat siyah ve kahverenginin ambalajı %100 aynı keşke renk farklılığıyla ilgili birşey falan eklenseymiş. Fiyatının 60 tl olmasını haşat ettiğim halde siyahı hala çok rahat kullandığım için pek sorun etmiyorum yarı fiyatına aldığım ve birkaç ayda kuruyan ya da fırçası bozulan birçok eyeliner kullandım.  (gizlinot: Pastel, flormar, maybelline, golden rose gibi birçok markadan en az bir eyeliner bitirmişimdir)

  Özetle Keşke başka renklerini de çıkarsalar dediğim kullandığım en başarılı eyeliner, füme, bordo, lacivert, kiremit gibi renklerini çıkarsalar düşünmeden alırdım sanırım

  6 mayıs 15:06

  51. Herkes tarafından beğenilen, övülen ürünlere/şeylere karşı hep ön yargılı olmak gibi asi bir ruhum olsa da, beni o ‘bi şeyi beğenince övmeyi abartan güruh’a dahil etmeyi başaran üründür kendisi. benim bir eyelinerdan beklentim olan simsiyah olması, akmaması, kolay sürülmesi, ince uca sahip olması ve ucunun parçalanmaması gibi özelliklerin hepsini birden barındırdığından, kendisine sevgilerimi bir de buradan iletmiş olayım. 

  1 mayıs 16:45

  50. Henuz 1 aydır kullandığım eyeliner. Senelerdir yves rocher'in likitini kullaniyordum. Memnundum ama bu markadan cok bahsedilince ilk kez risk alayim dedim ama kesinlikle buna değdi. Gercekten çok rahat şekil verebiliyorsunuz elinizle germenize gerek kalmadan. Bir süre sonra akma yaptığından bahsedilmiş, ben de buna önlem olarak dik pozisyonda tutarak kutuya koyuyorum hep. Eğer bu taktik işe yararsa editlerim. Akma yaparsa kesin kesin editlerim! (:

  15 mart 21:41