sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
4.0
girdi yaz
medya ekle
değerlendir
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (27)
 • oylar (5)
 • medya (1)

27. Dokusu ve kapatıcılığını çok seviyorum tek sorun fırçayla uygulandığında çok az bir miktarda çizgilere doluyor. Sabitlenirse o bile olmayabilir. İndirimde yakalanırsa denemeye değer diye düşünüyorum

22 ocak 00:37

26. benim satın aldığım bozuk falan mıydı bilmiyorum ama göz altlarımı feci şekilde yakmış üründür. (gizlinot: aynı sorunu yaşayan süslüler var mı?)

25 eylül 2018 13:28

25. Kendisi göz altlarım için kapatıcı arayışımı sonlandıramadı maalesef. Benim aldığım watsons’ta en açık ton cw1 idi. Swatchladığımda ten rengimden 1-2 ton koyu gibi geldi ama aşırı övüldüğü için deneyeyim dedim. Göz altlarımdaki morluğu nötrler diye düşündüm. 2 haftada oksitlenerek turuncuya dönüştü. Gün gün renk değişimini gördüm adeta. 

Renk sıkıntısı dışında yapısını sevdim sanırım. Gözaltını “aydınlık” değil de “normal” gösteriyor. Çok yağlı kaygan kapatıcılardan hoşlanmıyorsanız ve açık tonlu bir cildiniz yoksa tavsiye edebilirim. 

24 eylül 2018 20:57

4

24. orta kapatıcılığa sahip ve kullanımı genel olarak pratik bir kapatıcı. bir kere bence fiyat/performans açısından hiç fena değil. di. nyx'e gelen son zamlarla 39 liraya çıkmış. hiç indirime girmediğini göz önünde bulundurunca da artık aynı şeyi söylemek çok mümkün değil. ve bence renk skalası da yeterli değil. alt tonuma uygun bir renk bulamadım, ama yine de pudra geçince eşitlenir diye düşünüp aldım bir rengini.

asıl dramatik nokta şu: tüpün içinde oksitlendi. ilk aldığımda rengi %85 uyan kapatıcı bir buçuk iki ayda resmen turuncuya dönüştü. tabii bu olay yavaş yavaş olduğu için tam algılayamadım. sürüyorum göz altıma tam tatmin olmuyorum hafif bir gariplik var ama sonuçta iyi gibiydi aldığımda herhalde bende bir sorun var diye geçiştiriyorum. zaten başka bir kapatıcıyla dönüşümlü olarak kullanıyordum diğer kapatıcıya ağırlık vermeye başladım ben de. sonra bir gün, yanağımda bir sivilceyi kapatmak için kullanmaya kalkıştım. şok. basbayağı turuncu. hani hiçbir şekilde kurtarılabilecek bir durum değil çünkü ten rengimle alakası yok. o an dank etti bana göz altımda garip durmasının sebebi. itinayla çekmecemin arkasına kaldırdım ben de yanlışlıkla da olsa elim gitmesin diye. yine de atmaya kıyamadım hehe.

24 eylül 2018 13:23

23. Nyx nedense bende yüksek fiyatlı bir marka izlenimi yaratırdı. Hd concealerını 30 liraya görünce ve ihtiyacım olunca da denemek istedim. Testerlar da sömürülmüştü. 1 numarası çok açık olur diye 2 numarasını aldım. CW02 oluyor yanlış hatırlamıyorsam ve sarı alttonlu açık denebilecek ten rengime oldu.Baya kullandım ve çok beğendim. Ne çok katı ne çok sıvı tam kıvamında bence.Ben genelde concealerımı sabitlerim o yüzden çizgilerime de dolmadı. Gözaltım koyu halka şeklinde değil mor-mavi arasıdır. Full coverage değil ama madem sürüyorum hem kapatsın hem günlük kullanayım evet bence o bu ben beğendim tekrar da alırım.

23 ağustos 2018 19:20

22. fair rengine sahip olduğum kapatıcım.

çok büyük umutlarla satın almıştım. çoğunu da karşıladı evet ama en büyük sorunu sanırım kalıcılık. benden başka yaşayan var mı bilmiyorum ama bu kapatıcı benim suratımda birkaç saatten fazla durmuyor hele ki spot concealing için kullandıysam.

dipnot: nars radiant creamy için dupe gösteriliyordu ikisine de sahip birisi olarak hiiç alakaları olmadığını söyleyebilirim. nars silmesem ertesi güne bile kalır suratımda. 

8 haziran 2018 18:56

21. Cw 01 numaralısını geçen sene kuzenimin önerisiyle aldım, normalden hafif yağlıya dönük olan göz altlarımı çok kurutmadan sabitledi. Ama yedirilirken acele edilmesi lazım aksi halde çabuk kuruyup sabitleşiyor. Bitince alır mıyım, seve seve.

8 haziran 2018 12:41

20. Yoğun ve ağır bir yapıda değil, kapatıcılığı orta, göz altı morluklarını nötrlüyor. Kurutma yapmıyor. Yüzümde fondoten yokken bölgesel uygulayabiliyorum. Fakat kaz ayaklarına dolma yapıyor. Pudrayla sabitleyince bu durum azalıyor. Sevdiğim ve tavsiye ettiğim bir ürün oldu. Alırken denemenizi tavsiye ederim, çünkü sarı ve pembe alt tonları çok keskin ayrılmış gibi.

1 mayıs 2018 18:00

19. mağaza ışıkları o kadar kötü ki o an size ne önerilse rengi size göreymiş gibi geliyor, 3.5 rengini önerdi orada çalışan mua bana ben de aceleyle aldım alırken de düşündüm çünkü genelde en açık renkleri kullanırım ama heralde nyx'de böyle diye düşündüm çünkü daha önce bir ürününü kullanmamıştım. eve gittiğimde açıp baktığımda şok oldum inanılmaz koyu turuncu bir renk çıktı. tam bir hayal kırıklığı benim için yapısını beğenmiştim keşke rengi de uysaydı.

21 şubat 2018 15:15

18. begenmedim. ben light rengini aldım. bi daha alacak olsam belki bej rengini denerim ama sanırım bi daha almayacağım çünkü elkeştirdiğim noktası rengi değil, yapısı. kuru bi yapısı var. göz çevremi nemlendirmeden üzerine hiç birşey uygulamam zaten ve bu ürün yine de kuru kuru duruyor. göz altlarımda daha önce keşfetmediğim çizgilerimle 2 günde tanıştırdı beni sağolsun. maybelline age rewind ya da rimmel london match perfection kullanırım bin kat daha iyi.

21 şubat 2018 09:37