sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  4.1
  girdi yaz
  medya ekle
  değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (30)
  • oylar (18)
  • medya (0)
  4

  30. yaklaşık 1 senedir kullanıyorum, renkleri çok güzel ve günlük makyaja uygun sadece palette birbirine çok yakın 1-2 renk var ve çok koyu bir renk yok, mesela bu palete koyu mat bir kahve çok yakışabilirdi kirpik dipleri için.

  Far boyutları epey büyük 1-2 sene daha kullanırım heralde. Kalıcılığı ortalama gibi yani gün sonunda yarısı silinmiş oluyor.

  3 temmuz 15:59

  3

  29. İlk çıktığında koşa koşa gidip almıştım. O zamandan beri düzenli olarak kullanıyorum. 3 renk dibi gördü ama mesela koyu kahvemsi metalik renk çok kötü,tozutuyor,dökülüyor onu çok az kullandım.

  4 nisan 11:18

  28. çok isteyerek aldığım ama nyx'in farları konusunda bende ciddi önyargı oluşturan far paleti. severek kullanıyorum fakat bazı renkler gerçekten çöp, hiç pigment yok kazımak gerekiyor. matlar çok sönük, kat kat uygulamak gerekiyor. f/p açısından çok başarısız.

  çok beğensem de bir daha nyx'ten asla far almam.

  14 ocak 15:10

  27. Bulunduğum şehire nyx markasının yeni gelmesinden dolayı şimdi deneyebildiğim far paleti. 

  Tek kelime ile ba-yıl-dım.

  Öncelikle kesinlikle bir özel gün paleti ve renklerin birbirine uyumu , karışması harika . Çamurlaşma yaptığı yorumuna katılmıyorum en azından ben memnun kaldım. Sadece biraz tozutuyor ama renkleri için değer diyorum.

  23 ekim 2018 20:08

  4

  26. yaklaşık 1 yıldır kullandığım için artık yorumlayabilirim. öncelikle benim aldığım ilk far paletiydi, zaten çok günlük göz makyajı yapmam daha çok hobi olarak evde değişik makyajlar deneyen biriyim. bu palet bence ikisini de yerine getirebilir; günlük olarak da kullanılabilir, güzel abartılı makyajlar da çıkarır. 

  artıları:

  - palet çok çeşitli. mat da var ışıltılı da var. açık renk de var, kızıl/turuncusu da var, karıştırma rengi de var, her görüntüyü kurtaracak bir palet. 

  - farların yapıları iyi. göz altıma dökülme çok yaşamadım, biraz ışıltılı farlarda olabiliyor. çok tozutmuyor, hatta bazı renkleri biraz tebeşirimsi olduğu için rahatça kullanılabiliyor.

  - üstüne uğraşıldığı zaman rahat karıştırılabiliyor. yavaş yavaş artırılıp iyice karıştırıldığında çok güzel sonuçlar alınabiliyor. 

  - kalıcılığı orta. ben altına bir şey uygulamadan sürdüğümde bile 7-8 saat kalıyor. 

  eksileri:

  - ne yazık ki bir zamandan sonra bu paletle yapılan tüm makyajlar birbirinin aynısı gibi geliyor. bence daha koyu/soğuk tonlarda bir paletle dengelenmesi gereken bir palet. göz dış köşesine mat koyu kahve, katlanma bölgesine soğuk bir ton istiyor.

  - altına far bazı/kapatıcı istiyor. yoksa rahat karışmıyor. 

  ayrıca ışıltılı renkleri özellikle o muhteşem altın rengini fırçayı ıslatarak ya da direkt parmağınızla uygulamanızı öneririm. pırıltılı pembe + altın rengi bu sıralar favori göz makyajım. 

  bence güzel bir palet fakat şu an olsam başka markalara bakardım, artık bu renklerde çok fazla seçenek var ve daha kaliteli paletler bulunabilir. 

  23 ekim 2018 19:50

  4

  25. ilk çıktığı dönemde aylarca aradım bu paleti. mağazalara bir türlü gelmek bilmiyor, internet sitesinde de sürekli stok dışı gözüküyordu. ben satın aldığım dönem fiyatı 69tl idi şu an 89tl olmuş ki üzerinden 1 yıl geçti sadece. evet palet güzel, renkler tozutuyor olsa da kalıcı ancak günlük makyaja uygun bir palet değil. bu sebeple elim çok fazla gitmiyor. bozulmadan önce asla dibini göremeyeceğim sanırım.

  23 ekim 2018 19:09

  24. pigmentleri mükemmel fakat bu paletle göz makyajı yapayım dediğinizde on dakika sonra sürdüğünüz tüm renkler birbirine karışıyor ve sanki tek renk bir far sürmüşsünüz gibi duruyor o yüzden bu paleti alayım birsürü değişik göz makyajı yaparım diyenler için hayalkırıklığı olabilir..

  10 ağustos 2018 04:39

  4

  23. Bana bir arkadaşımdan hediye gelmiş olup renkleri muazzam olan palettir. Turuncu ve pembeden başka çok bir şey sürmediğüm için renkeri bana hitap etti. :^) Bence pigmentasyonu başarılı ve kolay karışıyor. Öyle aman aman bordolu bir makyaj yapmadım ama 3-4 rengi karıştırarak yaptım. Bana çamurlaştı gibi gelmedi. Güzelce karışıyorlar. (gizlinot: Far bazı kullanmadan sadece sol üstteki renkle sabitleyince ) Diğer farlara nazaran daha çabuk mu çizgilere doluyor ne? Tek eksisi bu sanırım ama o da far bazı kullanınca geçer diye düşünüyorum.

  23 temmuz 2018 15:42

  22. Sırf sıcak tonlu far sevdamdan dolayı aldım. Ve bi kere kullanmama rağmen çok sevdim. Farların zor karıştığını yazmışlar ama bence birden lök diye koymazsanız azar azar karıştıra karıştıra ilerlerseniz kaymak gibi oluyor. Ayrıca renkleri muhteşem. İndirimde yakalarsanız bi düşünün bence.

  6 temmuz 2018 01:20 20 temmuz 2018 13:24

  21. Bir Hevesle rustic antique ve golden hour u almıştım ama maalesef özellikle kızıl ve koyu renk farların sürümü birbirine geçişleri resmen çamur gibi..hiç olmadı ..tek başına renkler güzel ama yapısı çok dikkat istiyor.Bir süre sonra sanki hepsini birbirine karıştırmışsınız da bulamaç olmuş gibi duruyor..beğenmedim ve çöpteler maalesef..

  29 mart 2018 14:37