sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
3.8
girdi yaz
medya ekle
değerlendir
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (59)
 • oylar (24)
 • medya (1)

59. tam göz altındaki burun kenarındaki gözeneklerin yoğun olduğu bölgelere ve bazen burnuma da uyguluyorum. gözenekleri tek başına tamamen yok edip pürüzsüz olması imkansız ama üzerine fondöten veya bb krem ile geçince olabileceği en pürüzsüz hale ulaşıyor. anlamadığım şekilde bazen her gün nemlendirici kullanmama rağmen burnuma sürdüğümde ve üstüne fondöten uyguladığımda burnum kupkuru görünüyor.

8 şubat 10:43

58. hayatımda ilk defa fondöten uygulamam bittikten sonra aynaya bakıp, "bu nedir ya" dedikten sonra bana makyajımı sildiren üründür kendisi. o kadar büyük umutlarla aldım ki. güzel güzel nemlendiricim emildikten sonra sadece ama sadece yanaklarımda gözeneklerimin yoğun olduğu yerlere, çeneme ve alnımın ortasına uyguladım. aman allahım. mükemmel bi kadifemsilik hissi ve blur efekti verdi dedim tamam olay budur. fondöten her zamanki fondötenim, sünger her zamanki süngerim, ama yok bir terslik var. bildiğiniz fondöteni cildime oturtamadım, oturmadı. beauty blenderla her pıt pıt darbemde fondöten iz bırakıyor bir türlü cildimle bütünleşmiyor ve bu sadece bazı sürdüğüm bölgelerde oluyor bazsız kısımlarda havalar her zamanki gibi bir sorun yok. oldurabildiğim kadar oldurmaya çalışıp en son aynaya baktığımda parça parça görünen fondötenimle gözgöze geldik. cildinden sök at beni zaten çok durmaya niyetim yok diye bağırıyordu. kalktım sildim ve eski bazımı kullanarak baştan yaptım makyajı aynı fondötenle, sonuç bebekler gibiydi. sanırım fondöten sürmeyeceğim günlerde blur etkisi versin diye tek başına kullanmak zorundayım bu bazı. başka türlüsü mümkün değil gibi.

19 ocak 01:18

57. Az kullandığında tam istediğim blurlaşmış görüntüyü vermesede gözeneklerimin olduğu yere çok uyguladığım zaman pıt pıt hareketlerle çok güzel gözle görülür şekilde gözeneklerimi kapatan bi makyaj bazı oldu. Şuan bi kaç tane daha gözenek kapatan baz deniyorum bakalım yerini tutabilecek mi

12 ocak 23:43

56. Kendisi ciktigindan beri benim bebegim. Pit pit pit gozenekli bolgelere uyguluyorum ve p blur etkisiyle sanki hic gozenegim yokmus gibi gozukuyor. Cok seviyorum a dostlar.

9 ocak 10:29

55. Bana göre gözenek gizleme konusunda en iyi bazdır. Orta fiyatlı ama fiyatını hak eden bir ürün. Fiyatına uygun demedim özellikle, çünkü şu an yaklaşık 80 lira olan bir ürüne uygun demek dilime gelmedi.

Gözenekleri anında gizleyen, pürüzsüz ve kadife gibi bir cilt hissi veren, bütün bunları yaparken de hassas ciltleri yormayacağını düşündüğüm bir ürün. En azından benim cildim normal bir hassaslığa sahip ve cildimde olumsuz bir reaksiyon vermedi. Sivilce ya da hassasiyetimi tetikleyici herhangi bir durum yaratmadı.

Tek bir sorunu var o da fiyatının uçması. Gramajına göre fiyatı fazla gibime geliyor. Ama eğer benim gibi özellikle t bölgenizdeki gözeneklerinizden şikayetçiyseniz ve geniş gözeneklerden muzdaripseniz kesinlikle ilacınız bu derim.

Makyajın dayanıklılığına da ufak da olsa katkı sağlıyor bana göre. Hem pürüzsüz bir etki hem de kalıcılığa katkı, bence ihtiyacı olan ve 80 lirayı verebilirim diyenler denemeli. Minik boyu var mıydı tam bilmiyorum ama sanırım bazı ürünlerde mini boy üretti nyx, bakmaya değer derim.

Edit: imla efenim.

1 ocak 22:22 1 ocak 22:24

54. gözeneklerim malesef kocaman.alnımda ve yanağımda kocaman iki çukur var üstelik . onlara tabi etki etmedi ama normal boyutlardakileri biraz blurlaştırdı.çok yakına girmedikçe güzel oluyor ilk sürdüğümde. ama gel gelelim gün sonuna doğru üstündeki fondoten pudra paçalanıyor böyle garip daha beter bi hal alıyor.(gizlinot: (yamalı gibi))

açıkcası kendimi kandırmak istediğim zaman sürüyorum yalandan o kadar. benfit'e muadil diye ona o kadar para bayılmıyım diye almıştım ama en son 70 liraydı watsonsda da bir daha almam

23 ekim 2018 13:45

53. fondötenimin altına veya üzerine parmaklarımla tampon hareketler yaparak uyguladığım, benim geniş gözeneklerimi bile iyi denilebilecek bir ölçüde gizleyen, ciltte kadifemsi bir his bırakan, sevdiğim bir bazdır kendisi. Gramajını az bulan süslüler de olmuş ama bence bereketli bir ürün, ben haftanın sadece birkaç günü makyaj yapıyorum ve bir yılda ancak bitirebildim diyebilirim.

Şu an benefit porefessional kullanıyorum, bu ürünün verdiği blur etkisi de güzel fakat f/p açısından değerlendirince sanırım bundan sonra pore filler ile devam edeceğim.

dr. brandt pores no more'u da merak etmiyor değilim ama bkz: (gizlinot: 656 tl).

Edit:imla

24 eylül 2018 22:02 4 kasım 2018 17:12

4

52. Kullanım şekline bağlı işe çok güzel yarayan veya hiç yaramayan ürün bence. Çekiştirerek değil parmağımla tampon yaparak faydasını görmüştüm. Bir de başka ürünün altına kullanılmaması gerektiğini düşünüyorum yerinden oynuyor ve sabitlenen bir ürün değil çünkü. Fondoten/bb nin üstüne kullanıldığında üstüne de transpara pudra geçildiğinde uzun bir süre idare ediyordu kalıcılık olarak beni. Arkadaşımdaki benefit versiyonu ile karşılaştırdığımda bariz bir farkını göremedim p/f dışında ancak uzunca gidiyor her ne kadar ürünün yarısı boş ambalajı olsa da . Bir yılda yarılayamamıştım ben

24 eylül 2018 21:07

51. Bende pürüzsüz durmayan makyaj bazı. Burnumda alnımda fondotenin yapısını bozup pütürlü bir görünüme yol açtı. Peeling ile düzelebilir ama denemedim. Problemli bir cildim de yok. Pürüzsüz ten makyajını kaç yıldır orta fiyatlı ürünlerde yakalayamadım

24 eylül 2018 19:35 15 ekim 2018 16:45

50. Bende fark edilen bir etkisi olmamış makyaj bazı. Çok beğenildiği için almıştım. Sürdüğünüzde biraz blur efekti oluyor yani yüzü pürüzsüzleştiriyor, gözenekleri hafifletiyor. Ama hepsi bu. Almasam da olurmuş.

24 eylül 2018 19:23