yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer

  içerik listesi

  henüz içerik eklenmemiş.

  3.3
  girdi yaz
  medya ekle
  değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (36)
  • oylar (20)
  • medya (6)
  5

  36. Ben bu ürüne methiyeler düzeceğim neredeyse. Ilkbaharda küçük bir takas (süslüde değil) vesilesiyle elime ulaştı, açıkçası o zamanlar fondöten kullanımından çekindiğim için çok fazla kullanmadım ama hiçbir zaman beni hayal kırıklığına uğratmadı. Yazın gittiğim birkaç düğün vesilesiyle kullanmaya başladım, baz olarak bir alışverişimde hediye gelen (bkz: Yves rocher the corrective green cream), güneş kremi veya normal nemlendiricimden kullandım. Kapatıcılığı ve renk tonunu eşitlemesi, altına renk eşitleyici bir ürün sürmediğim zamanlar bile başarılıydı, yapısı aşırı ince ve ben bu yönünü sevdim. Hatta öyle ki sıcak ve cildim yağlanmaya müsait olduğu havalarda altına baz bile gerektirmiyor, bu haliyle oksitlenme vb yaşamadım. Çok terlediğim zamanlarda bile tabiri caizse mendile sıfıra yakın ürün bulaştı swh gerçekten alçı mı koydular acaba diye bazen düşünmüyorum değil. Bendeki 04 light ivory rengi. Normal serum sürer gibi yanaklara birer, alına da bir damla olmak üzere toplam üç damla ürünü ellerimle dağıtıyorum. Her ne kadar başta sulandırılmış alçı sürüyormuşum hissiyatı verse ve beni anlık hayalete dönüştürse de makyajın sonunda cildimle gerçekten çok güzel bütünleşiyor ve rengi oturuyor. Yaz aylarından sonra daha sık kullanmaya başladım, acaba çok mu açık durur diye tereddüt ettim başta ve sonuç yine başarılı, tabi bunda güneş kremi alışkanlığı edinmemin de etkisi büyük. Komedon, sivilce yapmadı.

  Edit: 30 ml yokmuş, ben yanlış görmüşüm...

  28 eylül 22:27 29 eylül 09:32

  1

  35. indirimdeyken denemek için aldığım ama pişman olduğum ürün. hatta ilk defa aldığım bir kozmetik ürününden bu kadar pişman oldum desem abartmış olmam. karma cildimde özellikle kuru bölgelerde pul pul kalması, karşısına çıkan en ufak bir pürüzün, sivilcenin üzerinde ve etrafında birikip orayı iyice belirginleştirmesi ve kabuk tutar gibi oraya yapışması, diğer bölgelerde de yeterince güzel dağılmaması ile hüsrana uğrattı. aynı markanın concelear wand ürününden o kadar memnunum ki bunu hiç beklemiyordum. muhtemelen evden kısa süreli çıkışlarda kullanırım, bir daha almam.

  30 kasım 2020 02:08

  34. Yapısı inanılmaz ince, kapatacılığı iyi değil. Kapatması için fazla süreyim derseniz t bölgesindeki gözenekleri belli ediyor, ciltte kalıp gibi duruyor. Kullandığım ilk fondötendi, satıcı kadınların ısrarı ile aldım ki fiyatı da az değil. Karma - kuru cildimde kuru kısımlarla arası iyiyken yağlı bölgelerde gözenek sorunu yaşadım. Mayıs - ağustos arası kullandım, çabuk bitti ve sık kullanan birisi değilim. Tek artısı tenimde tatlı bir parlama yaptı, tcdf10 numaralısı ton olarak tam istediğim gibi oldu ama sırf bunun için bir daha almam.

  5 mayıs 2020 12:39 7 mayıs 2020 16:25


  33. günlük hayatımda fondöten kullanan birisi değilim. Özel günlerde elimin altında bulunsun diye aldım. Benefit minilerden alacaktım ama 6 ml fondöten için o fahiş fiyatlar verilmez diye buna döndüm. Şişesi çok sevimli, ambalaj benim için önemli. Bakınca mutlu olmayacağım bir ürünü almak istemiyorum. 24 ay kullanım ömrü var, benim gibi pek kullanmayanlar için önemli bir özellik. 2 senede 13 ml anca bitirebilirim. Girdiler biraz gözümü korkutmuştu ama hep aklımdaydı ve almak istedim. Cildim karma. Sadece 2 kere kullandım. Tecrübelerim şu şekilde;

  - İlk kullanımda cildimi çok iyi nemlendirdim, şişeyi iyice çalkaladım ve mac strobe cream ile karıştırarak açılı kabuki bir fırçayla uyguladım. Çok fazla ürün uygulamadım çünkü tam kapatıcılık sevmiyorum. En sonunda nyx dewy finish sabitleyici spreyini sıktım. Sonuçtan memnun kaldım. Gün içinde adacıklanıp silinmedi, benim yüzümde güzel yaşlandı, mimik çizgilerime dolma yapmadı. Böyle bir uygulamada doğal durdu. Bu kombinasyonla fondötenin iyi çalıştığını söyleyebilirim.

  - İkinci kullanımda bölgesel olarak kızarıklıklarımı kapattım, kapatıcım yoktu ve o gün rahatsız hissettim, fırçamın ucuna damlatıp rahatsız olduğum bölgelere uyguladım. Farklı bölgelere azar azar sürmeme rağmen yamalı durmadı.

  İncecik bir yapısı var, yapısını sevdim. Diğer ürünlerimle karıştırabilmeyi ve hepsiyle iyi bir performansta çalışmasını sevdim. Mat görünümü pek sevmem, daha kalıcı olması için mat fondöten tercih ettim. Zaten strobe cream ve ışıltılı sabitleme spreyi ile bitişinin daha nemli, sağlıklı ve doğal durmasını sağlayabildim. Yüzümde asla ağırlık yapmadı, iritasyona sebep olmadı. Açık tenli bir insan olarak kendime uygun ten rengini zor bulurum, rengi tam oldu. Varlığı yokluğu bir gibi, kendi tenimmiş gibi durdu. Gün içinde oksitlenmedi. Benim beklentilerimi karşıladı lakin sizin beklentiniz daha farklıysa, daha düzenli fondöten kullanıyorsanız, daha nemli bitiş seviyorsanız ve bu saydıklarımla değil de tek bir ürünle bu sonuca varmak istiyorsanız ne formulasyon ne de gramaj olarak sizi tatmin etmeyecektir.

  15 nisan 2020 00:03 21 nisan 2020 06:14

  32. Bu fondötenin asıl olayı kapatıcılığını kendin belirlemen. İki damladan az kullanınca az kapatıcı, 3 damla normal, 4 damla ve üstü tam kapatıcı denilebilir. Ben mesela 2 damlaya tüm yüzümde tam kapatıcılığı sağlayabiliyorum. (Bendeki rengi Medium olive )   Hem ciltte duruşu o kadar güzel ki. Kadifemsi, mat bir görünüm… Capcanlı, ışıl ışıl bir cilt kazandırıyor sanki

  30 ekim 2019 17:43

  3

  31. 1-2 damla ile hafif kapatıcılık, 3-4 damla ile orta kapatıcılık, 5+ damla ile yüksek kapatıcılık vaat eden, oldukça sıvı yapılı ve mat fondöten. (gizlinot: bendeki alabaster rengi ama alt ton olarak uymadı, mutlaka deneyip alın)

  incecik yapısına rağmen ne hikmetse 2 damlayla sürüldüğünde bile doğal durmuyor, ciltle bütünleşmiyor. yağlıya dönük karma cildimde bile pul pul durdu, öncesinde çok iyi nemlendirmiştim üstelik. (gizlinot: minik minik sivilcelenmeler de yaptı) (gizlinot: kuru ciltliler asla tercih etmesinler) (gizlinot: suratınızı çorak araziye çevirir vallahi)

  ayrıca çok pudralı bir yapısı var ve çabuk sabitleniyor, fırça kullanmadan eşit uygulanmıyor (ben rt buffing brush veya expert face brush ile uyguluyordum).

  yağlı cildiniz varsa öncesinde matlaştırıcı baz uygulamak yerine direk bunu uygulayıp sonradan t bölgesi gibi yeterli olmayan yerlere pudra geçmek bence daha mantıklı olur.

  bu fondötenin sanırım tek iyi yanı vegan olması ve renk skalasının genişliği, başka övecek bir yanını bulamadım. güncel fiyatı 100 tl. topu topu 13 ml'lik ürün zaten. bence hak etmiyor.

  25 ekim 2019 20:24

  30. Bendeki 01 rengi, çok zor buldum. Yüzümle boynum arasında 2-3 ton fark olduğu için boynuma uygun olması için aldım. 

  Ben geçen yıl 60tl ye almıştım. İnanılmaz bereketsiz bir ürün, fiyatını asla hak etmiyor. Kaç damla kullanırsam kullanayım asla kapatıcı olmuyor. çok da kalıcı olduğunu düşünmüyorum, ve çok oksitleniyor. Kuru ve akneye eğilimli ciltli biri olarak bana sivilce yapmadı, yüzümde hiç ağırlık hissettirmedi.  Şuanki fiyatı 100 tl diye biliyorum. 

  11 temmuz 2019 18:34


  29. Kullandığım en kötü fondötenlerden. Sırf damlalıklı olduğu için almıştım ama gerçekten memnun kalmadım. Benim yağlı cildimde anlamsız bir şekilde parça parça duruyordu ve gün içerisinde oksitleniyordu. Zaten şişeyi bitirmeden de elimden çıkardım. Sevdiğim tek yanı su gibi olan yapısıydı. 

  8 temmuz 2019 00:43

  3

  28. 5 yıl sonra ilk defa fondöten aldım. Normalde missha bb krem kullanan biri olarak şunu söylemeliyim ki ne kadar ince sürerseniz sürün cildinizde fondöten olduğu belli oluyor. Bb krem sürdüğümde hiç cildimde renkli ten ürünü varmış gibi görünmüyordu.

  Yağlı bir cildim olmasına rağmen nemlendirmeden sürünce burun çevresi gibi yerlerde kuru bir görüntü oluşuyor. Nemlendirerek sürdüğümde bir sorun olmadı ama kuru veya normal ciltliler büyük ihtimalle pek hoşlanmaz bu fondötenden.

  3-5 damla ince bir kat sürmek için yeterli. (ıslak sünger ile uyguluyorum) Aktif sivilceler daha kırmızı olduğu için pek kapanmıyor ama sivilce izlerini, renk eşitsizliklerini kapatmak için yeterli.

  Özel günlerde 2 kat sürüyorum ben, kapatıcılığı artıyor evet ama yukarıda yazıldığı gibi daha kuru bir görüntü oluşuyor. Yüz yüze gelince insanlar farkeder kötü göründüğünü ama fotoğraflarda güzel çıkıyor.

  Fondötenlerle pek tecrübem yok o yüzden karşılaştırma yapabileceğim çok seçeneğim de yok ama bence kötü bir fondöten değil. Günlük kullanmıyorum ama fotoğraf çekileceğim, daha özel günlerde kullanıyorum ve memnunum kendisinden.

  26 haziran 2019 12:39

  27. cilt tipim normal. bu fondöteni de eskişehir'de yaşarken kış aylarında denemiştim. o zamanlar cildim biraz fazla kuruyordu.

  ilk eleştirim miktarıyla ilgili. ya 80 lira mıdır nedir, o kadar az fondöten mi olur allah aşkına? ve bu kalın yapılı bir fondöten de değil.

  hiç öyle arkasında yazdığı gibi kapatıcılığını artıramadım ben. ciltteki kusurları sıvı olduğu için bence fazla belli ediyor, çok ince olduğu için üst üste sürülebileceği yazıyor ama bu sefer de yeterli miktarda kapatamıyorsunuz. iyice pudra pudra görünüyor ekledikçe. nyx karşıtı değilim ama bence fiyatını hak etmeyen bir ürün.

  31 ocak 2019 03:33