yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer

  nyx

  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (587)
  • medya (21)

  587. Yukarıdaki girdiye tamamen katılıyorum. İnanılmaz şişirilmiş bir marka. Kendini de burada drugstore-high end arası olarak konumlamaya çalışıyor. Fiyatlar zaten uçtu. Bir kere metalik olayını asla anlamıyorlar bence. Elements far paletinden metalic olanı aldım. Böyle bir sim yok. Pigment falan hak getire her renk sadece aşırı yoğun sim. Sitelerine yorum olarak yazdım bunu. Yayınlamadıkları gibi bir de hesabımı silmişler siteden asghshaha. 

  Satsın bakalım amerika’da 110 dolara baz.

  Far paleti için indirim zamanlarında the balm kovalamak en mantıklısı ki bence o da pahalı drugstore için ama daha kaliteli.

  Ten ürünlerinden kullandıklarımı da sevmedim. Benim için kesinlikle alınabilir bir marka değil.

  Her marka renk renk paletler çıkardı farından allığına kontürüne kadar. İndirimlerde 20-30 liraya her yapıdan bir şey bulmak mümkün. Nyxe verecek 150 liranız varsa 100 daha koyun sephoradan güzel bir palet alın evladiyelik. Sitesinin açılmasıyla o da zırt pırt indirime giriyor.

  6 ağustos 16:47

  586. Türkiyeye geldiği ilk hafta bağdat caddesindeki mağazasından o anki gazla(gizlinot: Resmen basiretim bağlandı) 60 liraya nude on nude isimli bir palet almıştım.Üst kısmında 20 tane nude tonlarında far ve alt kısmında 10 tane gloss var.Ben hayatımda bu kadar kötü bir palet görmedim.Elimde burda en kötü far paletleri başlığında ki en çok zikredilen paletler var(gizlinot: Pastel’in nude paleti,Nyc’in paleti vs.) ama hiç biri bunun kadar tozutmuyor.Ayrıca inanılmaz pigmentsiz.Dolayısıyla nefret ediyorum nyx’ten.Asla bir daha bu markadan far almam.Hiç bir ürününün fiyatını hakettiğini düşünmüyorum.

  6 ağustos 16:35

  585. drugstore'un allahı, çocuklar için yapılmış makyaj malzemelerinden hallice, sıfır pigment, sıfır homojen yapı, "unicornuz, holografiğiz, born to glowuz biz" felsefesi ile hotur hotur simi tüketiciye kaktıran, ülkemizde nimet gibi sunulmaya çalışılan marka. fanları hemen karşı çıkacak şimdi; "sim var cınım ama yüze transfer olmuyor".

  ne ölüyorum ne de nefret ediyorum. benim için eh işte bir marka oldu her zaman(gizlinot: beğendiğim toz pudra gibi ürünleri de var) ancak; yurt dışında 1milyoncu tarzı yerlerde satılan bir marka olması sebebi ile ülkemizde bu fiyatlarla hiçbir ürününü alasım gelmiyor. yabancının parası ile 5 birim olan ürün bizde 80 birim. klasik vergiydi dolardı muhabbetine girmeyeceğim, ancak nyx hiçbir zaman bu fiyatları hakedecek bir mid-level marka değil. ne zaman bir yabancı videoda drugstore alışverişi görsem, ortaya yığılmış bir tezgah içinden pazarda penye seçer gibi nyx seçiyorlar. bizde de (bkz: yağmur vardar) 5 saat ürün anlatıyor. gidip high end bir markaya 250 yerine 300 TL ödemeyi tercih ederim veya bütçe durumuma göre yıllardır drugstore işi yapan nyxten daha ucuz bir sürü güzel ürünü olan marka var.

  eski fiyatları ile mid-level diyebileceğimiz mac'in inglot'un, yanına bile yaklaşamaz, kıyas kabul etmez. hatta bana sorsanız balm'ın yarısı bile olamaz (bkz: türk kızının the balm sevdası).

  bir takım kısa kot şortlu bol makyajlı ergen hipster ablalara face awardstu, festival makyajıydı iyi tutturdu ama.

  6 ağustos 16:05 6 ağustos 16:06

  584. Sevdiğim toplamda 3 ürünü vardı onların da fiyatını hak etmedikleri kadar arttırdılar artık hiç bakmıyorum. Zaten indirim yaptıkları da yoktu düzgün. Bir de sadece bana mı oluyor bilmiyorum ama aldığım ürünlerin ambalajında hep sorun yaşadım. Mesela glossların plastik kapaklarında mutlaka çatlamalar oldu ne çantada taşıyorum ne de çok sık kullanıyorum. Esrarengiz bir şekilde sürekli elimde kalıyorlar çözemedim henüz.

  6 ağustos 02:22

  583. Zamanında lip lingerie likit mat rujunu ve beyaz renkteki sabitleyici pudrasını kullandığım, beni hayal kırıklığına uğratan marka. Ruju inanılmaz dudak kurutmuştu ve parça parça duruyordu. Pudrası ise hemen kırılmış ve işe yaramaz hale gelmişti.

  5 ağustos 22:13

  582. Overrated dediğimiz olay tam olarak sensin nyx. Aldığım hiçbir ürünü verdiğim paraya değmedi. Tamamen tü kaka da değil ama bir far paletine 100 küsür lira verdiysem kalıcı olmasını beklerim haliyle. (gizlinot: Ultimate shadows warm neutrals) yoluma 25 liraya aldığım wet n wild far paletim ile devam edeceğim.

  5 ağustos 19:34

  581. sitesindeki ürünlerinin çoğunun renkleri ile aynı ürünlerin gerçek hayatta ürünü elinize alıp baktığınızda göreceğiniz renkleri arasından uzaktan yakından hiçbir benzerlik olmayan marka. Mesela prismatic eye shadow isimli metalik farlarından punk heart isimli far sitede açık-orta koyulukta canlı bir pembe-fuşya. gerçekte ise siyaha yakın çok koyu bir mürdüm.

  5 ağustos 18:35 12 ağustos 10:53

  580. Face awards diye bir yarışma yapan, makyaj haricinde her türlü özelliğe bakıp yarı-ünlü mini fenomenlere kutu kutu hediye gönderen ve bu ürünlerin parasını zamlar ile gerçek müşteriden çıkartan l'oreal markası. Ürünleri seviyoruz ayrı.

  10 temmuz 21:08

  579. Nyx’in abartıldıldığını düşünüyorum. Evet güzel ürünleri var ama gerçekten mükemmel diyebileceğim bir ürünü yok. Farları aşırı pigmentli değil, tozutmuyorlar sadece. Aydınlatıcı var iki tane bende, cayır cayır yakıyor ama gözenekleri belli ediyor baya. glowy bir bazı var evet o görüntüyü veriyor ama kalıcı değil gibi bir sürü örnek verebilirim. Üstelik fiyatlarını macle yarıştırmaya başladılar. Bu fiyatlara bu ürünleri alacağıma biraz daha koyup mac skalasında ürünler alabilirdim kendi adıma konuşacak olursam. Ya da daha yüksek performans görteren çok daha uygun fiyatlı ürünleri olan markalar da var. 

  9 temmuz 22:19

  578. markanın websitesindeki yorumlar kısmına iki farklı ürün ile ilgili yorum yazmıştım. İkiside kaş ürünleriydi. Bir yorumum olumlu diğeri ise olumsuzdu. Tahmin edin ne oldu? Olumlu yorumu paylaşıp, olumsuz olanı yayına bile almamışlar. 

  Yani kötü yorum görme şansımız yok. Dolayısıyla websitesindeki yorumlara bakıp karar vermeyin. Önce süslüyü okuyun en azından objektif fikirlerimizi rahat rahat paylaşabiliyoruz. (link: https://www.nyxcosmetics.com.tr/precision-brow-pencil PRECISION BROW PENCIL) Memnun kalmadım NYX beni susturamazsın.

  8 mayıs 16:48