yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (27)
  • medya (0)

  1. özellikle ilk eleme turunu, yani "kimler döner" diye merak edilen kısmını izlemekten keyif aldığım yarışma programı.(gizlinot: (:)

  21 ekim 2015 00:43

  2. Jüriye kendilerini göstermek için şarkılara abartılı ve zaman zaman seslerinin yetemediği yorumlar kattıkları için çok az performansı beğenebiliyorum. Yarışmacıların çoğunun sesi çok güzel bunu yapmasalar mükemmel yorumlayabilirler şarkıları, neden böyle bir şey yapıyorlar anlamıyorum.

  Bu yarışmaya katılanlarda nedense tok ve kafa sesi (gizlinot: bildiğim kadarıyla böyle adlandırılıyor eğer bir yanlışlık varsa lütfen bilgilendirin beni ) kullanmayanlar tercih ediliyor jüri tarafından ve bu da tek düze, benzer seslerin olduğu bir yarışma izlememize sebebiyet veriyor. Kafa sesinin kullanılması gereken yerde, haliyle yarışmacılar düz ses kullandıkları için, o nağme bana sadece bağırmak olarak geliyor ve beğenemiyorum. Özgün sesler genelde eleniyor gibi geliyor bana ya da çok tutunamıyorlar. Aslında kategorize etseler daha güzel olur yarışmacılara şarkı alternatifi sunarken. Herkes her şarkıyı söyleyemez ama bu sesinin ve tekniğinin kötü olduğu anlamına da gelmez. İnce sesliler tok seslilerin yorumlayabileceği parçaları yorumlayamaz veya tam anlamıyla o kaliteyi katamaz. Bu durum tersinir şekilde tok sesliler içinde geçerli. (gizlinot: soprano,mezzo-soprano,lirik soprano,alto vb. gibi türleri var ama aralarındaki ince detayları bilmediğimden bu şekilde ifade ettim. )

  bir de oktav kavramı varmış. ben bunların hepsini öğrendikçe editlerim süslüler

  21 ekim 2015 01:00 21 ekim 2015 01:10

  3. bayağı her akşam izlediğim ses yarışması.

  şarkı aralarındaki 20 dk kadar süren yalvarma temalı goygoyları çıkarırsak güzel bir müzik programı diyebiliriz.

  genel itibariyle çokça tercih edilen şarkılar var. (gizlinot: sen sevdalı ben belalı)

  ya da genç rock sever hanım kızlar şebnem ferah şarkılarını tercih ediyorlar, ingilizce söylemek isteyenler christina aguilera gibi tercihler öne çıkıyor.arada ilginç yarışmacılar da oluyor.(link: http://www.tv8.com.tr/video/o-ses-turkiye/selahattin-cengiz-simdi-uzaklardasin/9581 selahattin abi)

  burada çıkan yarışmacıların gerçekten seçilerek geldiğini kabul etmek gerekir.evet kimisi kötü söylüyor ama yeteneği olanlar çıkıyor hep.iyi söylemek ise farkı yaratan şey oluyor.

  bunun dışında ebru gündeş'in sesi tartışılmaz ama samimiyeti inandırıcı gelmiyor.

  gökhan sempatik olabilir ama onun yanına bu sezon gelen kardeşi çoğu kimse tarafından görmezden geliniyor , gökhan'nın takımı vs.

  murat canım benim :))

  hadise ise bu gruptaki kabiliyeti en düşük kimse.

  son olarak acun'u yarım saat kadar süren bir reklam arasında insanları sanki reklam bitiyormuş gibi yapıp 3 kez reklama dönerek beklettiği için tebrik ederim...

  16 aralık 2015 10:28 16 aralık 2015 10:29


  4. Şimdi açtım ve athena'yı kendi takımlarından iki üç ismin adını söyleyip, "arkadaşlar, siz düellolara katılmaya hak kazandınız" derken gördüm. Diğer ilk turu geçmiş(!!!) 2-3 yarışmacının fotoğrafları birden siyah-beyaz yapıldı ve şarkı söylemeden(!) elendiler.(gizlinot: wtf?!!)

  dediğim gibi daha şimdi açtım, prosedürü bilmiyorum ama birden sinir oldum. Eğer anladığım gibiyse pes ya, bu tip yarışmaların insanları harcamak üzerine olduğunu zaten biliyorduk ama göz göre göre bu kadar bariz bir biçimde olanını görmemiştim hiç. Bu insanlar ilk turu geçtim diye havalara uçuyor, onların aileleri, konu komşusu...kim bilir ne konuşmalar, ne hayaller...

  Biraz abartıyor olabilirim ama sinirlendim.

  Edit: şarkı söylemeden eleniyorlar dedim, tam doğru değilmiş. Piyano eşliğinde hepsini bir kez daha dinleyip, üçünü direkt eleyip, iki kişiyi düelloya çıkarıyorlarmış. Bir kişi ise direkt bir üst tura geçiyormuş. Ay ne saçma ya, ben de oturdum izliyorum.

  9 ocak 2016 22:48 9 ocak 2016 23:15

  5. Bu akşamki bölümünde kıyım olan ses yarışması.

  Düellolar fazla izlenmiyor olacak ki böyle kaset ileriye sarılmış birden.

  10 ocak 2016 00:07

  6. İlk 2 sezonunu izledim sonra bir daha izlemedim. Aynı espriler aynı geyikler sürekli tekrar etmeye başlamıştı.

  Geçenlerde bu yarışma programının çocuklar versiyonunun çıkacağını gördüm, sinirlerim oynadı. Daha önce de bir kanalda böyle bir yarışma yapılmış, küçücük küçücük çocuklar kadın triplerine, aşiret ağası rollerine girmişti.

  Elini attığı her şeyi paraya çevirmeyi seven acun bey çocukları da es geçmemiş.yahu 4 tane çocuğun var, kendi çocuğunu çıkarıp böyle yarışmalara sokar mısın? Bu nasıl bir para hırsı, nasıl bir basiretsizlik aklım almıyor ya? Bırak çocukları, oyun oynasınlar, okullarına gitsinler.

  Bir daha değil o ses Türkiye, vakit öldürmek için bile olsa tv 8'i izlemeyeceğim. Küçücük çocukların reyting uğruna kullanılması bana göre çocuk istismarıdır.

  10 ocak 2016 01:26

  7. Dün çapraz duellolari izlerken bi anda ' şok şok şok iki sevgili aynı yarışmada ve şimdi düello yapacaklar aman tanrim' diye az sonraları gördüm. Bir bakim dedim (gizlinot: yoksa ben hep belgesel :D ) . Bu kadar başarısız bir kurgu görmedim ya. Kızla oğlan sevgililer güya ama aralari bozuk ayrılmışlar . Neyse buralari geçelim. Daha ilginci 450 kişinin oyladigi bu iki sevgilinin arasında sadece 2 oy fark çıktı (gizlinot: bak bak eee ) . Sonra dediler ki ' ikiniz de tur atladınız' o ne saçmalık la.

  27 ocak 2016 09:40


  8. senelerdir üç'lü düellolar(!) düzenleyen tv programı. dü ve benzer kombinasyonları hepimizin bildiği gibi birçok dilde iki sayısını ifade eder. farsçada -dü, latincede -di, italyanca -due vb. o yüzden burada ne zaman üçlü düello ya da hadise'nin deyimi ile düvello yapılsa gülerim.

  27 ocak 2016 12:28

  9. ilk sezonlarda kaliteli sesleri dinlemek amaçlı takip ediyordum ancak dün (aşk yeniden)i izlerken reklamlarda göz attım da, o ne bağıran bir kuyguydu öyle :)))

  iki sevgiliymişmiş de, birinin elenmesine gönülleri razı gelmemişmiş deee.. mişmişmiş de mışmışmış!

  ama bu acun medyanın genel haleti ruhiyesi, e onlar da haklı, cd neyi izlemek istiyorsa onu veriyor. reytingler tıkandığı noktada "tesadüfü" bir aşk hikayesi çıkarıveriyor.

  aynı çocuğun geçen haftalarda da başka bir düellosunda başka bi kızla aralarında elektriklenme olduğunu iddia ediyorlardı ama ondan ne çıktı bilmiyorum (dedim ya takip etmiyorum)

  şimdi o kız da yarışmadaysa hala önümüzdeki günlerde üçünü bir arada trialloya (kaynak beynim!) çıkarırsa tam olur :))

  27 ocak 2016 12:47

  10. hadise'nin jurilik yaptığı bir yarışmanın kalitesi ne kadar iyi olabilir ki diye sorgulamamı sağlayan, saçma sapan esprilerin havada uçuştuğu, murat boz'un ergen fanları sayesinde reytingleri tavan yapan gereksiz bir yarışma.

  27 ocak 2016 20:51