sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
girdi yaz
medya ekle
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (67)
 • medya (10)

67. oje bağımlılığım sadece alma üzerine kurulu, sürme konusunda ise sıfır performans.

15 mayıs 2018 09:50

66. Başlıktan sonra ojelerimi saydim ve 68 tane ojem varmış. Bu kadar oje almismiyim ben ya dedim ama kullanmadiklarimida atmaya kıyamıyorum hepsi benim bebeklerim. En pahali ojemde sanirim golden rose holographic yazin surup güneşte bakip bakip duruyorum çok seviyorum 

ilgili medya:
1
14 mayıs 2018 21:03

65. tek bağımlılığım galiba kozmetik konusunda. yıllarca tırnaklarımı yedim, hatta baş parmaklarım ve işaretler biraz deforme düzelmedi tam olarak ama çok da takmıyorum.

hiç unutmam lise 3 teki sevgilim madfatcat, çok güzel bir kızsın ama tırnaklarını yemesen çirkin duruyor dedikten sonra hırs yaptım ( ki aynı elemanın ikinci faydası kilo vermiştim yine bir hırs yüzünden ). o zamandan beri çoook nadir çok stresli ve sinirliysem kemiriyorum tırnaklarımı ( eski halini görseniz acırdınız hiçbir yere dokunamıyordum acıdan dibine kadar yoluyordum tırnaklarımı ).

şimdi ise onlar benim bebeklerim, kırılsa içim gidiyor . herkes ne kadar güzel ellerim olduğunu söylüyor .

kendime izin verdiğim tek bağımlılık herhalde. çünkü kendimi bi bırakırsam tekrar tırnak yemeye başlarım diye korkuyorum o yüzden sürekli manikürlü ve ojeli geziyorum .

49 adet ojemle burdayım. en pahalı ojem essie bir tane (meşhur fiji). gerçi bir adet nailblogger arkadaşım vardı en son evinde 750 tane ojesi vardı ...

14 mayıs 2018 18:05

64. Bunun benim için geçerli olmasının sebebi kesinlikle ojenin nispeten daha uygun fiyatlı bir kozmetik ürünü olması. özellikle öğrenciyken canım sıkkınsa, bir oje alıp kafamı dağıtıyordum. Ojelerime project pan gibi bir şey yaptım. Yarıyı geçtiğim, bir kere daha sürsem artık dibinde kalanları alamayacağım ojeleri ayırdım onları bitirmeye çalışıyorum. 2 hafta oldu ve 3 oje çöpü boyladı bile. Diğer ojeleri de kullandım bu arada, çünkü Top coat bile sürse ojesi en fazla 2 gün dayanan biriyim.

14 mayıs 2018 16:11

63. Ojelerin bir lira olduğu dönemlerde bende vardı bu bağımlılık. Şimdi sadece french renkleri, nude, bordo falan alıyorum. Her kıyafeti kurtarıyor bunlar.

14 mayıs 2018 13:59

62. Tırnakları sürekli çatlayan biriyim. Buna rağmen sürekli oje sürerdim. Üniversitede ojesiz gezdiğimi hatırlamıyorum. Bu sene ise kullanmayı oldukça azalttım diyebilirim.

Önceden 60 tane varken şimdi 17-18 gibi bir şey. (gizlinot: Geçen saydım)

Bana hala fazla geliyor ama zamanında almışım, bozulmadığı ya da bitmediği sürece atmam. İsteğim 10'a kadar düşürmek. Belki daha bile az olabilir.

İyi ki zamanında o deli mavi ojeyi, turuncu ojeyi sürmüşüm. Şu an hem hevesim yok hem de yaşantıma uygun değil. Genç kız arkadaşlarım siz de insanların ne dediğini umursamadan istediginiz renk sürün. Lise ya da üniversitede o renkler kullanılmayacaksa ne zaman kullanılacak ? :)

14 mayıs 2018 00:30

61. az önce saydım ve tam tamına 58 ojem var. hiç o kadar fazla gözükmüyorlar. her hafta farklı bir renk sürüyorum çünkü çok çabuk sıkılıyorum ama yine de çok fazlalarmış. aynı rengin bir ton açık ve kapalısını alırken aklım yerimde değilmiş galiba.

13 mayıs 2018 23:37

60. Başlığı okuyunca gidip ojelerimi saydim :) (gizlinot: Çünkü haftasonu Çünkü işsizlik ) 35 tane ojem varmis. Gayet fazla bence ki 3-5 ayda bir elerim. Iyi durumda olup kullanmadiklarimi kardesime veririm, koyulasanlari hiç tutmam atarım. Eskiden pencere önünde bir kutuda tutardim ojelerimi. O zamanlar cok daha sık kuruyan, koyulasan ojem olurdu. Simdi banyoda kapali bir dolaptalar ve bu sorunu yaşamıyorum. Sanirim ısı ve ışık cok etkiliyor. Ojelerimin hepsi uygun fiyatli hic high end oje almayi düşünmedim şimdiye kadar. Oje bağımlısı mıyım bilmiyorum ama kesinlikle top coat bağımlısıyım. Onsuz oje surmeyi düşünemiyorum.

13 mayıs 2018 21:24

59. Küçükken tırnaklarımı yerdim o yüzden oje süremezdim kötü görünürdü ve tırnakları güzel oje sürebilen insanları çok kıskanırdım. Sonra tırnak yemeyi bıraktım tırnaklarım güzelleşti ve oje sürebilmeye başladım. Şimdi sürekli oje alıyorum özellikle bordo ojeyi çok sevdiğimden bordonun her tonu var .

21 mart 2018 13:19

58. çok yorucu bir bağımlılık. asla bozulmasına, en ufak bir soyulmaya ya da uyumsuzluğa tahammül edemiyorum. ojem güzelse içim rahat demektir. üniversitedeyken arkadaşlarım "gün ışığının renklerine uyacak şekilde oje değiştiriyorsun" derdi. bazen iş yerinde bile günde 2 kez var olanı çıkarıp yeni oje sürdüğüm oluyor. tam bir hastalık.

21 mart 2018 12:46

ilginizi çekebilecek benzer başlıklar