girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (73)
  • medya (11)

73. Küçükken tırnaklarımı yerdim o yüzden oje süremezdim kötü görünürdü ve tırnakları güzel oje sürebilen insanları çok kıskanırdım. Sonra tırnak yemeyi bıraktım tırnaklarım güzelleşti ve oje sürebilmeye başladım. Şimdi sürekli oje alıyorum özellikle bordo ojeyi çok sevdiğimden bordonun her tonu var .

21 mart 13:19

72. çok yorucu bir bağımlılık. asla bozulmasına, en ufak bir soyulmaya ya da uyumsuzluğa tahammül edemiyorum. ojem güzelse içim rahat demektir. üniversitedeyken arkadaşlarım "gün ışığının renklerine uyacak şekilde oje değiştiriyorsun" derdi. bazen iş yerinde bile günde 2 kez var olanı çıkarıp yeni oje sürdüğüm oluyor. tam bir hastalık.

21 mart 12:46

71. Ortaokulda 6. sınıftan 8. Sınıfa kadar dersaneye gittim, her haftasonu üşenmez sabahtan kalkar ojemi sürerdim. Bir de cumartesi sürdüğüm ojemi pazar günü asla kullanmayıp başka renk sürüyordum. Zaten dersanede herkes bana süslü kokona derdi. Şimdi düşünüyorum da büyük salaklık etmişim. Küçük yaşımda 3 sene kadar ojeye bağımlı kaldığım için şimdi oje deyince afakanlar basıyor beni. Senelerdir özel günler dışında asla kullanmayı tercih etmiyorum. Halbuki ojeli tırnaklara bayılıyorum ama artık nasıl soğumuşsam evde oje barındırmıyorum bile. 

21 mart 00:41


70. Galiba oje ve ruj hayatım boyunca sahip olacağım sadece iki bağımlılık. Kızımızın içkisi, sigarası, kumarı yok ama mağazaya girdi mi bir ruj ya da oje almadan hayatta dışarı çıkmaz.

(gizlinot: Bu yüzden artık liste yapıp sadece indirim zamanı bir mağazaya giriyorum. ) Şu an gaza gelip saydım ve 38 tane varmış :( tek avuntum annemle beraber kullanmamız.

20 mart 22:19

69. Ojenin fiyatı eskiden ucuzdu ayy bir oje alayım bari diyip alıyorduk, şimdi fiyatlar pahalılaşmaya başladı ve eskisi gibi almıyorum .geçen bakayım kaç ojem var dedim,3-4 tane bozulan ojeyi attıktan sonra hiç hoş olmayan bir sayı çıktı ortaya. Sayıyı geçtim kullanmayacağım renkler var, fosforlu sarı neden mesela? Bana göre en sinsi bağımlılık bu, fiyatı yüzünden farkında bile olmuyoruz bağımlı olduğumuzun.

ilgili medya:
1
20 mart 19:01

68. 500 lü sayıları gördükten sonra azmederek ve kendimi tutarak koleksiyonumu görseldeki haline daralttım. Baya azimle ilerliyorum uzun zamandır çok çok merak ettiğim ojeler hariç oje alışverişi yapmıyorum. Helal bana.

ilgili medya:
1
20 mart 18:36

67. 8 ve gerçekten fazla olduğunu düşündüğüm (iki tanesini sürüyorum çünkü) ama başlığa girince yine sözlükte neden olduğumu sorguladığım anlar

3 mart 12:23


66. ojelerimi saklamak için ikea'nın meşhur alex kesonunu kullanıyorum. geçen yazdan bu yana eleye eleye 2 çekmeceden 1 çekmeceye indirmeyi başardım. yaklaşık 150 tane ojem var. (gizlinot: aman allahım)

oje almamaya karar verdim; son 1 senedir de almıyordum kii h&m ojeleri 3 tl'ye indirinceye kadar. (gizlinot: swh)

2 mart 18:21

65. En az 60 tane ojem var ama son 4-5 aydır sadece 2 renk kullandım. Artık oje falan almayacağım.

2 mart 18:11

64. Taktığına takan bir insan olduğum için onlarcasına gerek duymuyorum birine veya ikisine takıp devamlı sürüp cılkını çıkarıyorum bitince veya sürülmez hale gelince bir başkasını satın alıp ona takıyorum bu döngü ile mutluyum bu arada bunu ruj ve bazen giyimde de yapıyorum:) 

2 mart 14:34