yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer

  oje

  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (83)
  • medya (18)

  83. oje sürmeye ilk başladığım zamanlar (sanırım 8 yıl önce) 1 tl'ye alabildiğim ürünlerdir. başka söze gerek yok sanırım.

  13 şubat 16:51

  82. bana göre bir kadını en bakımlı gösteren üründür. güzel ve bakımlı tırnaklarda muazzam durur. liseye kadar tırnaklarımı yiyor olduğum için sürmeye özeniyordum, lise 3'te artık yemeyi bırakınca ojelere olan merakım artmaya başladı. ilk ojem sanırım robotların metalik grisi diye tanımlayabileceğimiz renkti. taa tırnaklarımı yerken almıştım. sonra zamanla kocaman bir koleksiyon halini aldı. şimdi birçok markanın birçok farklı ojesi var elimde.

  13 şubat 15:03

  81. bağımlısı olduğum nesne. ama fiyatlarındaki artış hem üzüyor hem sinirlendiriyor. işin daha da sinir bozucu tarafı da belirli zamanlarda hemen her şey indirime girerken ojelerin girmemesi. girse de çok nadir yani.

  en son gratis'in her üründe yaptığı %50 indirimle bulabildiklerimi stokladım. bunda da içim rahat değil çünkü bir süslünün yazdığı gibi daha önce açılmış olma ihtimali çok yüksek. yani ben bu insanları cidden anlamıyorum. sonuçta fondöten değil ki bu açıp da neyini deniyorsun? şişede ne gözüküyorsa o. her tırnakta farklı renk verecek değil ya. o yüzden kozmetik sitelerini takip etmeye başladım artık hiç değilse açılmamış şekilde gelir.

  13 şubat 01:20

  80. Pazarda satılan abidik gubidik markalar bile 4-5 lira olmuş. Bir oje zevkim vardı, o da lüks oldu artık. Diyeceklerim bu kadar.

  13 şubat 00:55

  79. Neden bu kadar pahalandığını gerçekten anlamlandıramadığım tırnak boyası. Derdini seveyim diyeceksiniz ama biz artık oje de mi alamayacağız ya? :( Bir pastel oje 6 lira olmuş. Önceden en ucuz kozmetik ürünü ojeydi. hiçbir şey almasam bile bir oje alır çıkardım mağazalardan, kendimi şımartırdım. Şimdi onu da yapamıyorum.

  13 şubat 00:49

  78. çok uzun bir süredir fiziksel mağazalardan asla oje almıyorum; zira sıfır ürün parası verip satın aldığınız ojenin açılmış olma ihtimali dünyadaki ve ülkemizdeki kozmetik çılgınlığı ile birlikte neredeyse 100 kat filan arttı. gratis en işlek mağaza olduğu için standlarının git-gel ruj bakan liseliler yüzünden kısa sürede komple açıldığını filan düşünüyorum. ya kızcağızım, onu orada açıp ayaküstü tırnağının ucuna sürünce ne oluyor ya allahaşkına? şişedeki renk neyse o, ruj değil ki bu. artık oje standında gördüğüm kadınları da "almayın kız açılmış çıkıyor bunlar hep" diye fiştikliyorum. bir oje keyfimiz vardı, onu da bitirdi bu mağazaların beceriksizlikleri ve türk insanının bencilliği.

  12 şubat 14:26

  77. olmazsa olmazımdır. üniversite yıllarımda her gün farklı renklerde oje sürsem de iş hayatına atılınca zaman sebebiyle hafta sonu kıyafetlerimle en uyumlu olacak rengi bulup bir ojeyle tüm haftayı kapatabiliyorum. ojelerim olmadan asla!

  7 aralık 2018 16:10

  76. Üniversiteye başladığım yıl fütursuca hergün oje değiştirerek kullandım ve çimen yeşilinden fosforlu sarıya kadar her rengi almış bulundum. 2018 yazı taşınırken kendime cidden sövdüm bu kadar ojeye ne gerek vardı diye. Sonra geçenlerde pastelin nude serisinin fiyatıyla ilk aldığım arasındaki farkı gördüm. Böyle olacağını bilsem daha çok alırdım. Şimdi çıkarıp çıkarıp kullanıyorum. Yaşasın mat tarçın rengi ojem :)

  6 aralık 2018 20:34

  75. Vazgeçilmezim, zararlı olduklarını bildiğim halde her gün farklı oje sürmeden edemiyorum. Bugüne kadar Golden Rose, Flormar, Mara, Kalyon, Gabrini, Alix Avien ve Revlon markalarından 167 oje biriktirmişim çünkü seviyorum ve ellerime de yakıştırıyorum. Bazen tek renk, bazen karışık, bazen bir rengin farklı tonlarında ojeler sürüyorum. Üniversite zamanlarımda ojeye 2 tl vermek fazla gelirken zamanla ojelere verdiğim ücret 10 tl'ye kadar çıktı. Zaten artık maalesef en ucuzu da 5-6 tl'den satışa sunuluyor. 10 tl'yi de indirim döneminde başka markalarda bulamadığım renklere verdim. Umarım şu andaki fiyatları için de "bir zamanlar ucuzdu" demeyiz.

  6 aralık 2018 18:28

  74. Öyle sanıyorum ki son dönemde fiyatı uçan kozmetik ürünler arasındadır. Beğendiğim bir rengi nette ararken tesadüfen flormar'ın sitesine gittim. Mat serisi bir ojenin fiyatı 7,99 tl. (gizlinot: 8 tl değil bakınız, ne kadar da inceler! ) diyeceklerim bu kadar.

  5 aralık 2018 00:15 5 aralık 2018 00:15