sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer

oje

girdi yaz
medya ekle
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (80)
 • medya (13)

80. olmazsa olmazımdır. üniversite yıllarımda her gün farklı renklerde oje sürsem de iş hayatına atılınca zaman sebebiyle hafta sonu kıyafetlerimle en uyumlu olacak rengi bulup bir ojeyle tüm haftayı kapatabiliyorum. ojelerim olmadan asla!

7 aralık 16:10

79. Üniversiteye başladığım yıl fütursuca hergün oje değiştirerek kullandım ve çimen yeşilinden fosforlu sarıya kadar her rengi almış bulundum. 2018 yazı taşınırken kendime cidden sövdüm bu kadar ojeye ne gerek vardı diye. Sonra geçenlerde pastelin nude serisinin fiyatıyla ilk aldığım arasındaki farkı gördüm. Böyle olacağını bilsem daha çok alırdım. Şimdi çıkarıp çıkarıp kullanıyorum. Yaşasın mat tarçın rengi ojem :)

6 aralık 20:34

78. Vazgeçilmezim, zararlı olduklarını bildiğim halde her gün farklı oje sürmeden edemiyorum. Bugüne kadar Golden Rose, Flormar, Mara, Kalyon, Gabrini, Alix Avien ve Revlon markalarından 167 oje biriktirmişim çünkü seviyorum ve ellerime de yakıştırıyorum. Bazen tek renk, bazen karışık, bazen bir rengin farklı tonlarında ojeler sürüyorum. Üniversite zamanlarımda ojeye 2 tl vermek fazla gelirken zamanla ojelere verdiğim ücret 10 tl'ye kadar çıktı. Zaten artık maalesef en ucuzu da 5-6 tl'den satışa sunuluyor. 10 tl'yi de indirim döneminde başka markalarda bulamadığım renklere verdim. Umarım şu andaki fiyatları için de "bir zamanlar ucuzdu" demeyiz.

6 aralık 18:28


77. Öyle sanıyorum ki son dönemde fiyatı uçan kozmetik ürünler arasındadır. Beğendiğim bir rengi nette ararken tesadüfen flormar'ın sitesine gittim. Mat serisi bir ojenin fiyatı 7,99 tl. (gizlinot: 8 tl değil bakınız, ne kadar da inceler! ) diyeceklerim bu kadar.

5 aralık 00:15 5 aralık 00:15

76. Kocaman tırnaklarım olduğu için muhtemelen, sürdüğüm zaman elimde ağırlık hissettiğim kozmetik ürünü. Güzel sürülünce harika duruyor orası ayrı ama görevini tamamlayınca(gizlinot: Sürme zahmetine girme sebebim olan düğünler, yemekler vs bitince) ellerimdeki ağırlık hissiyle birlikte kirli hissettiriyor. Soyulup soyulmaması da değil böyle makyajla yatmışım gibi bir his. O yüzden istediği kadar kalıcı olsun ben deki ömrü bir gün.

27 kasım 16:10

75. Geçen watsons da Maranın sıcakta ve soğukta renk değiştiren ojesine bakıyorum Tokyo rengini alacağım. 20 lira oje yani baktığınızda pahalı bir oje; yanımda da bir hanım başka standda ürün bakıyor 12-13 yaşlarında da bir kız var yanında; ojeleri açıp açıp standın kenarına sürüyor. Durdum duramadım. Neden ojelerin hepsini açıp sürüyorsun dedim. Almayacağın ürünü böyle bozman hiç hoş bir davranış değil dedim. Kadın bana ters ters baktı. İşte bu zihniyet nedeni ile bütün mağazalardan aldığımız ojeler ya bozuk yada kullanılmış oluyor. Oje yapısı gereği kapağı iyi kapanmazsa çabuk bozulan bir üründür. Oje denenmez arkadaşlar eğer tester yoksa. Böyle bir davranış kul hakkına girer almayacağınız bir ürünle böyle oynanmaz.

9 eylül 02:26 9 eylül 02:33

74. Bundan 3-4 sene önce fiyatları 2-3 tl iken her gün almazsam rahat edemediğim, bağımlısı olduğum kozmetik ürünüdür. Yaklaşık 400 tane ojem vardı en son. Günde 2 defa oje değiştiriyordum. Renk, yapı ayırt etmeksizin hepsini seviyordum. Atandım, şehir değiştirdim ve yanımda 10 tanesini filan götürebildim. Diğerlerini annem n’aptı bilmiyorum. Hayatıma giren iş ve aşk ikilisi bana ojeyi unutturdu. Sanırım aşırı sıkılmaktan dolayıydı bu oje bağımlılığım. 9 aydır içimde yetişen boncuğumdan dolayı elime oje şişesi bile almadım. Sanırım şöyle parlak bir kırmızı oje süreceğim ilk fırsatta. Özlemişim. 

8 eylül 14:57


73. vazgeçilmezlerim arasında yer alan kozmetik ürün. o kadar çok ojem var ki. lisedeyken her dershane çıkışı alttaki bujiteriden renk renk alırdım, o zamanlar en pahalı oje 2₺ idi. şu an 5-6₺ en kötüleri bile. bir ojeye 6₺ vermemek için kendimi zor tutuyorum. ojelere gelen bu inanılmaz fiyat artışına bir anlam veremiyorum. ah nerde 2₺’ye renk renk oje aldığımız umutlu günler :( 

18 haziran 08:56

72. 18 yaşından küçüklere satışının yasak olduğunu henüz bugün öğrendiğim kozmetik ürün. Aseton da aynı şekilde yasakmış. 5898 numaralı kanun(kaçıncı madde derseniz bilmiyorum) bu yasağın dayanağı. Ben bursa, koruparktaki kağan parfümeride denk geldim uyarıya, görsellere ekliyorum. Sanıyorum, uçucu bağımlılık yapıcı kimyasal içeriyor olmasıdır sebep. Her oje reyonunda da bulunuyordu gayet. Reşit olmayan süslülerim, devlet baba sevmiyor o boyaları.

ilgili medya:
1
17 haziran 23:29 17 haziran 23:33

71. en son ne zaman aldım hatırlamıyorum en kıytırık ojeler bile 3 liradan falan başlıyor belki çok değil ama eski zamanlar gelince aklıma elim gitmiyor...

10 nisan 21:43