5.0
girdi yaz
medya ekle
değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (6)
  • oylar (2)
  • medya (1)
5

6. Hydrafacial yaptırdığım yerde cilt bakım uzmanı tavsiye etmişti. Hatta ilk söylediğinde çok önemsememiştim ikinci gidişimde hala alıp kullanmaya başlamadın mı diye çıkışınca gidip bir alayım bakayım neymiş bu dedim. Gece yatmadan cildime ince bir tabaka sürüyorum zaten yoğun olduğundan bembeyaz her yere yayılıyor. Bu kadar yağlı ve yoğun bir ürün cildi nasıl yağdan arındırır bilmiyorum ama gerçekten işe yarıyor. Sivilceleri azaltıp lekeleri gideriyor. Uzun zamandır ara vermiştim ama son dönemde çene altımda hormonel sivilcelerim artıp duo+ ve cicaplast işe yaramayınca hemen bunu uyguladım, iki günde toparladı cildimi. Bence bu tür durumlar için elinizin altında sürekli bulunması gereken ürünlerden. Ben ince kat sürdüğümden sabaha zaten emilmiş oluyor ve yağsı kalıntıyı tonikle temizliyorum. Kokusu çok kötü ama etkileri için katlanılır. 

19 ekim 22:17

5

5. bir eczacı yüzümü görüp "yüzünde aknelenme, lekelenme var, sana şu ürünü tavsiye ediyorum" dedi... Düzenli kullanımda lekelere de iyi geliyormuş. Ben de ürünü araştırıp sonra karar vereceğimi söyledim. sonrasında Bir dr. arkadaşıma danıştım ve o da eczacının önerisini onayladı... oksizinc %40 çinko oksit olanı satın aldım (galiba farklı yüzdelerde ürünleri var). 40 gram olanı 16 tl civarı uygun bir fiyat, bu sebepten hafif akneli, yağlı, karma, renk eşitsizliği olan veya lekeli ciltlerin bir şans verip denemelerini tavsiye ederim. bebeklerde pişik kremi olarak da kullanılıyormuş.

Karmadan yağlıya dönük cildimde etkileri;

ürün aşırı yoğun bir ürün, sanki yüzünüzü beyaz kireçle kaplıyormuşsunuz gibi bembeyaz yapıyor, bu sebepten günlük kullanılmaya uygun değil, gece yatarken maske gibi kullanmanız gerekli. 

**Olumlu yanları;

sabah uyandığımda cildim dinginleşmiş ve çok çok hafif bir renk eşitliği sağlanmış oluyor

Aknelerimi dinginleştirdi (bende kistik olmayanından tek tük var)

çok hafif bir pürüssüzlük verme etkisi oldu

kesinlikle 2. tüpe devam edeceğim

hem uygun fiyatlı, hem etkili

**olumsuz yanları;

en kötü yanı, hiç ama hiç abartmadan yazıyorum "balık tezgahı" gibi kokutuyor yüzü... bu kremi koklamakla, hamsiyi koklamak aynı şey... hatta hamsi daha hafif kokuyordur... ama bu koku sabaha kadar yok oluyor, sadece ilk sürdüğünüzde çok rahatsız ediyor.

kremi göz ve çevresinden ve dudaklardan uzak tutun. Bu çok çok önemli, inanılmaz kurutabilir göz çevresini ve pütür pütür yapar deriyi... 

kremi sabah uyandığınızda temizleyici tonik ile temizlemek işinizi daha kolaylaştırabilir. 

Yüzü kremden arındırması biraz sıkıntılı

Edit: kuru ciltlere tavsiye etmem.. Karma ve yağlı ciltlere uygun bence... 

ilgili medya:
1
8 eylül 01:25 8 eylül 17:02

4. Temizlenmesi zor ve duzgun temizlenmediginde de sivilce yapiyor bence. Ama cildimi ertesi sabah uyandığımda isiltili buldugum iyi geldiğini hissettiğim icin bittikce alip kullanmaya devam ederim. Çıkarmak icin ne kullanabilirim pamuk maden suyu disinda önerisi olan varsa alirim susluler

18 aralık 2016 18:31


3. faydaları yüzünden berbat kokusuna kesinlikle katlanılır. her gün kullanıma uygun olmadığını düşünüyorum ama kuru ciltler için 10 günde 1, yağlılar için haftada 1 bence yeterli. sivilceleri mucizevi şekilde bir anda öldürmüyor fakat düzenli kullanımda cildin dengesini oturttuğu için azaltıyor.

bence en önemli özelliği hassas ciltleri yatıştırma, kızarıklık ve irritasyon engelleyici olması. şahsen çok kez stres, kötü beslenme, alkol, yanlış cilt ürünü vb sebeplerden cildimde alevlenme yaşadım hepsinde elim oksizinc kreme gitti. hızlıca sonuç aldım. ister maske yap 20 dk beklet temizle. ister çok çok az alevlenen yerlere sür.

kısaca banyo dolabınızda elinizin altında bulunsun, saçmalamazsanız asla zararı yok. düzgün kullanırsanız faydası çok. fiyatı ve kullanım süresi de çok makbul.

13 ekim 2016 22:57

2. Eczaneden 10 TLye aldığım ürün. Kokusu rahatsız edici ama ondan daha rahatsız edici olansa asla elinizden yüzünüzden çıkmıyor olması. İlk aldığımda 3 kez tüm yüzüme sürüp yattım ama sabah çıkarmak için o kadar uğraştım ki yüzüm kıpkırmızı ve pütür pütür oldu. Ondan sonra sadece sivilcelerimin üstüne sürdüm. Sivilceyi kurutmaktan çok içindeki iltihabı dışarı çıkarıyor. Yani başı çıkmamış sivilceye sürerseniz sabah başı çıkmış beyaz bi sivilceye dönüşmüş olur.

12 ağustos 2016 20:40

1. çook geç tanışmışım bu kremle. kuzenimin cildi çok yağlıydı ve yıllardır sivilceleri bitmiyordu. benimde yüzümde bir kaç tane çıkmıştı görünce sürdü beklettim baya çıkması biraz zor oldu ama çok memnun kaldım. cilt lekeleri içinde kullanıp memnun kalan tanıdığım var. cildi yağdan arındırması çok iyi özellikle sabah benim gibi yağlanmış bir ciltle uyanıyorsanız. gece sürüp yatıp sabah durulamayı düşünüyorum pazartesi ilk işim eczaneye koşup birkaç tane almak.

9 temmuz 2016 22:24