sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (73)
  • medya (0)

  1. Sırf o üniversiteye girebilmek için çok emek harcamış olabilirsiniz. Övünebilirsiniz ama sırf mesleğiniz için en iyi üniversiteyi kazandınız diye kendinize 4 yıl salmaya gerek yok. Bu daha da çok çalışmanızı gerektirmeli çünkü artık eskisi gibi üniversite adı söylendiğinde direk iş vermiyorlar kendinden de bir şeyler katman lazım dil gibi. Üniversitede katıldığın gruplara sosyal çevrene dahi bakacaklar.

  16 ağustos 2015 22:52

  2. Uludağ üniversitesinin neresiyle övünülür? Bir ODTÜ, İTÜ, Boğaziçi olsa neyse.

  Edit. Canlar ben de uludağ üniversitesinde okuyorum, yanlış anlaşılma mı var. Okuluyla övünecek bir şey bulamıyorum, siz nasıl buluyorsunuz. Yönetimi kötü, aktivitesi Kıt, hocaları ayrı alem. Övünebilenler bana da söylesin, nesi var?

  16 ağustos 2015 23:05 16 ağustos 2015 23:42

  3. Bırakınız övünsünler. Başarı göreceli bir kavram sonuçta odtü'de mühendislik okuyan herkese göre başarılıdır, ege'de mühendislik okuyan da birçok kişiye göre. Hasan üniversitesinde okuyan da barajı geçemeyene göre :)

  edit: ama şöyle de bir şey var ki övünme derecesi başarı oranıyla tam tersi yönde oluyor genelde.

  16 ağustos 2015 23:45 16 ağustos 2015 23:48

  4. Bölüm yerine üniversite seçtim ben amacım övünmek değildi ama ankara dışında daha iyi bölümler yazabilecekken hem ankara'da ailemin yanında kalmak için hem de ankara'da okuyor olmak için istediğim üniversiteyi seçtim. Ama istediğim bölümde değilim ne yazık ki. Bölümüm iyi ama hayalimdeki değil. Pişman mıyım? Evet. Burada ileride havam olur, övünürüm odtü'ye gireyim ya da boğaziçi olsun diye düşünen, bu yüzden istemediği bölüme gidecek süslüler varsa yapmayın. Her gün düşünüyorum acaba yeniden mi hazırlansam diye ama o kadar emek verdim diye yapamıyorum. Biraz içimi dökmüş oldum ama bence insanın hayatını doğrudan etkileyecek çok önemli bir konu.(gizlinot: ühü ühüüü)

  16 ağustos 2015 23:47 17 ağustos 2015 06:56

  5. ben bunu sadece iş yaptığımız bir amcada gördüm.amca diyorum çünkü bayağı yaşı vardı.kendisiyle 2 yıl çalıştık, biraraya geldiğimiz her seferinde odtü mezunu olduğunu, 68 kuşağı olduğunu üstüne basa basa anlattı.ilk seferi tamam da sonrakiler çok itici oldu.

  17 ağustos 2015 10:56

  6. Havası mezun olduktan bir kaç yıl sonra söner. Üniversite mezunu olmayan patronlarla, devletteyse torpille atanan hanzo müdürlerle çalışmaya başladığında hayatın nasıl olduğunu az çok anlar.

  Tercih yapacaklara tavsiyem üniversiteden çok bölüme odaklanın. Sırf ismi var diye abuk sabuk bölümler yazmayın. Çıktığınızda mesleğiniz olsun.

  17 ağustos 2015 11:35

  7. istersem gayet de övürünürüm. elin adamı 4 yıllık kazanabildi diye havasından geçilmiyor, ben türkiyenin en seçkin üniversitelerinden birinden mezun olmuşum ben mi övünmeyeceğim? aynı şahsiyet benim yerimde olsa ayakları yere basmaz be. zaten kaybediyorsam hep övünmemekten kaybediyorum. hiç gereksiz mütevazı olacağım diye kendinizi ezmeyin süslüler. çalışıp kazanmışsınız belki çalışmamışsınız ama zekisiniz kazanmışsınız atın havanızı, kime ne? okuluma bayılıyorum. kampüsüne, her mevsim bir başka güzel oluşuna bayılıyorum. istanbul'da yaşayan biri olarak bana ankara'yı sevdirdi daha ne olsun? (gizlinot: istanbul'dan bile daha çok seviyorum hatta) (gizlinot: hala okul adı vermeyerek mütevazılığını koruyor :P) (ybkz: swh)

  edit: verilen örnek aşağılama amaçlı değildir. hiçbir zaman kimsenin başarısını küçümseyip aşağılamadım ama aynı kişide kibirin de ağababası mevcutsa malesef durum hem trajik hem de komik (gizlinot: vurgulama amaçlı ayrı ayrı yazıldı :D ) olabiliyor.

  17 ağustos 2015 12:03 ed.18 ağustos 2015 23:12

  8. benim bu. başarısı olarak değil de karakterli bir üniversite olarak görüyorum. genel olarak siyasi alandaki görüşü ve tutumu olsun, içindeki dayanışma olsun özgürlük, saygı, hoşgörü olsun, geçmişi olsun gurur duyduğum özellikler. bir de şu anki toplum yapısı ve hükümetle birlikte en özgür hissettiğim yer üniversitem. üzgünüm bu açılardan baktığımda alçak gönüllü olamıyorum.

  17 ağustos 2015 12:16

  9. Mercedes direksiyonu tutan elini çekip instagramda paylaşan sonradan görme çocuğundan bin kat daha haklıdır övünmekle. Emeğidir, uğraşmış didinmiştir.

  17 ağustos 2015 12:45

  10. Başarısıyla övünmekte son derece haklı olan insan. Şimdi güzel sanatları bir mimar sinan'da okumuş olsam ben de övünürdüm. Ya da bir boğaziçi'nde okumuş olsanız hanginiz övünmezdi ki? Annelerimiz bile övünüyorken bizim başarımızla.. tabii övünmekten bahsediyoruz. Hava atıp karşı tarafı ezmeye çalışmaktan değil. özel üniversitede okuyup starbucks'tan çıkmayan; iphone'u, cüzdanı ve araba anahtarı elinden eksik olmayanların garip övünmesinden daha mantıklı.

  edit: (no:129220) no'lu girdinizi 4 pelinsu sevmedi :(

  17 ağustos 2015 13:40 17 ağustos 2015 22:48