yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer

  içerik listesi

  henüz içerik eklenmemiş.

  5.0
  girdi yaz
  medya ekle
  değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (19)
  • oylar (3)
  • medya (0)

  19. Uzun süredir omega 3 ocean plus kullanıyordum.

  384 mg EPA

  252 mg DHA

  144 mg DİĞER YAĞ ASİTLERİ

  780 mg TOPLAM OMEGA 3

  İçerisindeki dağılım miktarı bu şekildeydi. (link: https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/28038469/ Bu araştırma da) gördüğüm kadarıyla telomeraz etkinliğini artırma kabiliyeti olarak önemli olanın DHA oranı yüksek omega 3 kullanmak olduğunu gördüm. En son biten kutuyla beraber voonka'nın omega 3 dha max ürününü kullanmaya başladım.

  150 mg EPA

  1050 mg DHA

  75 mg DİĞER YAĞ ASİTLERİ

  1275 mg TOPLAM OMEGA 3

  Osman Müftüoğlu hocanın (link: https://www.hurriyet.com.tr/dha-mi-epa-mi-25006427 belirttiği )gibi sizin için en doğru olanın EPA veya DHA arasından kullanım amacına göre seçebilirsiniz.Kullanım amacım beyin sağlığı ve daha uzun telomer olduğu için ben DHA oranı yüksek balık yağını tercih ediyorum.

  28 eylül 14:41 28 eylül 14:44

  18. Epa, DHA, ala gibi çeşitleri vardır. balık tüketmeyen bazı kişiler keten tohumu, ceviz vs. tüketerek yeterli OMEGA-3 aldığını zannediyor fakat Bitkisel kaynaklarda epa ve dha bulunmaZ. balık tüketmeyenlerin/vejetaryen-veganların takviye alması gerekir.

  4 ağustos 16:59

  17. Bundan 1 yıl önce bir dönem vejetaryen olmayı denediğimde doktorum Fortim bitkisel omega vege gıda takviyesini önermişti. içindeki omegayı balıktan değil alglerden sağlıyormuş. o zamandan beri akşamları kullanıyorum gerek psikolojime gerek uyku düzenime iyi geldi. daha iyi bir alternatif bulana kadar da kullanırım. vejetaryenlerin kesinlikle omega 3'ü dışardan takviye etmesi gerek.

  4 ağustos 14:15


  16. Doktorumun tavsiyesi üzerine Kyani Sunset adındaki omega3 takviyesine başladım. İçerik olarak Balık yağı dışında A,D ve E vitaminleri de mevcut bu nedenle uyku problemlerini de azaltmaya yardımcı oluyormuş ekstra bilgi ve fayda olarak belirteyim.

  18 şubat 16:47

  5

  15. Düzenli olarak kullanıyorum günde 1000 mg'ın üstüne çıkmaya gayret ediyorum. Takip edip fikirlerine değer verdiğim doktorlar da böyle olması gerektiğini söylüyor. Ancak alırken epa+dha oranına ve hangi formda olduğuna dikkat edilmesi gerek.

  15 nisan 2020 09:39

  14. Benim için en büyük faydası göz sağlığım üzerine olmuştur. Kirpik dibi iltihabı denen illete meyilli gözlerim var. Yeniden nüksedeceğini hissettiğim zaman mutlaka kullanıyorum. Aynı zamanda kanı sulandırıldığı söylendiği için dikkatli kullanılması gereken üründür.

  14 nisan 2020 10:29

  13. dalgınlığımı, unutkanlığımı azalttı. odaklanmam arttı. ayrıca stresim ve depresyonum da azaldı. daha ne isterim ki kendisinden. hem de 500mg kullanıyorum, öyle aldığım miktar da fazla değil. 1200 mg mideme dokundu maalesef ağır geldi.

  27 ocak 2020 21:13


  12. takviyesi alınacaksa ifos sertifikalı olanlar tercih edilebilir. bu noktada ambalaj üzerindeki ifos amblemine veya marka adının büyüklüğüne güvenmemek lazım. nutraxin markasının üreticisi biota bu amblemi kullanmasına rağmen (link: http://certifications.nutrasource.ca/certified-products?type=certification&value=IFOS listede) yok. solgar da yok. türkiye'den gördüklerim vefa ilaç, new life (sifar) ve orzax.

  27 ocak 2020 14:17 27 ocak 2020 14:23

  11. Ben hayatım boyunca hiç balık ve türevi deniz hayvanı yemedim diyebilirim. Belki çok küçükken zorla. Yıllardır hiç eksikliğini hissetmedim, omega 3 zaten cevizde de var derken son 2 aydır hiç olmadığım kadar unutkan ve dalgın olmaya başlamamla birlikte acaba mı dedim. Sık sık hiç yapmadığım saçma şeyleri yaparken buluyorum kendimi, cüzdanı veya anahtarı bir yerlerde unutma, asansörde yanlış katta inme, yanlış yöne giden metroya binip 3 durak sonra farketme gibi günlük hayatımı etkilemeye başlayan şeyler olunca korkmaya başladım açıkçası. Ki normalde bu tür şeyler hiç yaşamam diyebilirim, aşırı dikkatliyimdir ve hafızamın çok iyi olmasıyla bilinirim. Neyse öncelikle kan değerlerime baktırdım b12, d vitamini eksikliği falan var mı diye çünkü bunlar da sebep olabiliyor. Ama her şey normal çıktı. Ben de doktorumla balık yiyemediğimi paylaştım, kesinlikle sebebi budur demedi ama yine de omega 3 takviyesi almamı tavsiye etti. Bugün  eczaneden ocean marka içerisinde 780mg dha ve epf olan ifos onaylı takviye haplardan aldım. Normalde 50 kapsülü 85tl ancak aldığım yerde 3 al 2 öde vardı o yüzden kutusu 60tl gibi bir şeye geldi. Günde 2 kapsül olarak tüketeceğim, 2 günde bir de Q10 takviye alacağım. Etkisini 1 ay sonra göstermeye başlayacağını umuyorum, sonuca göre burayı yine editleyeceğim. 

  10 nisan 2019 22:00

  10. Yapılan bazı çalışmalarda folik asit gibi gebelik öncesi 3 ay kullanılması gerektiği söylenen takviye. Tabi ben de durmadım ve 2 ay önce kullanmaya başladım. Krilom omega 3 kullandım. Bugün bitiyor ve solgar’a geçiş yapıyorum. Omega 3’ten mi kaynaklı bilmiyorum ama geçen hafta yaptırdığım bütün tahlillerim, idrarda dahil hepsi çok iyi çıktı. Ayrıca pıhtılaşma problemim çıktığı için kullanmam her daim iyi gelecektir bana.

  15 mart 2019 09:18

  ilginizi çekebilecek benzer başlıklar