girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (1)
  • medya (0)

1. 12 eylül 1977 ankara doğumlu oyuncu ve yönetmen.

odtü fizik ve ausbf kamu yönetimi bölümlerini yarım bırakarak bilkent üniversitesi tıyatro bölümünü kazanmış, eğitim hayatını orada tamamlamıştır. Bence çok da iyi yapmıştır. Zira kendisinin önemli bir değer olduğunu düşünüyorum.çok vizyoner ve başarılı buluyorum.sonbahar filmini izlediğimden beri de yaptığı işleri takip etmeye çalıştım. Orada Sergilediği oyunculuk son derece etkileyiciydi. Ki kendisine ödül de getirmiş bir performans zaten. (gizlinot: siyad ödülleri/en iyi erkek oyuncu)

Oynadığı dizilerde de sahnelerinin seyir zevkini kesinlikle yüz ile çarpıyor ve buradan bile oyun gücünün anlaşılabilir olduğunu düşünüyorum. Misalen (bkz: Vatanım sensin) ve Çok uzun ömürlü bir dizi olmasa da hatırla gönül . Ekrana da kesinlikle çok yakışan bir yüzü ve karizması var. Özellikle dönem dizileri için yaratılmış bir hava seziyorum kendisinde. Sanki hangi zaman dilimine koysan orada yaşadığına inandırır.

Ancak şahsi fikrim yönetmenliğinin oyunculuğundan da iyi olduğu yönünde. İlk kısa film çalışması orman,ilk uzun metrajlı filmi daha ve devam etmekte olan mini dizi şahsiyet;her üçü de son derece konuşulan ve övgü alan yapımlar oldu. (gizlinot: Tabi ki hakan günday ve doğu akal'ın da payları yadsınamaz ) Özellikle "daha" muhakkak izlenmesi gereken bir yapım diye düşünüyorum.

(link: https://m.imdb.com/name/nm2380484/awards?ref_=m_nm_awd Kendisinin aldığı ödülleri de şöyle bırakıyorum)

Daha çok üretmesini ve seyir zevkimi okşamasını temenni ediyorum. Kendisinin daimi takipçisiyim.

(yazar: Kyul) uktesi idi.

19 mayıs 21:26 19 mayıs 21:27