orange is the new black

girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (23)
  • medya (0)

23. Kadın karakterlerin çoğunlukta olduğu diziler ilgimi çekiyor genelde. Birkaç yıl önce başlamıştım bunu izlemeye. Liseden beri sıkı bir yabancı dizi izleyicisiydim. Sonra nasıl oldu bilmiyorum, farkında olmadan yavaş yavaş azalttım yabancı dizi izlemeyi. Son sezonunu bitirmek nasip olmadı.

Bu dizideki espriler bile bi farklı. Karakterlerin hepsinin altını dolduruyorlar, her bölüm bir karakterin üzerine yoğunlaşılıyor. Nasıl bir geçmişi var, kendini hapishanede bulma sürecinde neler olmuş izliyorsun. Belki ilk bölümlerde sempati duyamadığın bir karaktere başka gözle bakmaya başlıyorsun. İzleyin, izlettirin. Benim dikkatimi en çok çeken nicky nichols. O sarkastik hallerine bayılıyorum. Bir de red'i çok seviyorum. Kendisinden bir alıntı bırakayım buraya:

"i married a pillow. Soft, lumpy and always lying behind my back."

12 ocak 17:37 12 ocak 17:38

22. bir netflix dizisidir. piper chapman'ın kendi hapishane deneyimlerini anlattığı bir dizidir. 15 aylık cezası olan piper eski sevgilisi alex ile aynı hapishaneye düşer ve ayakta kalmaya çalışmaktadırlar.

hapishane dizisi olduğuna bakmayın sert bir mizacı yok dizinin gayet sürekleyici ve komik sahneler bulunur.

12 ocak 15:40

21. Yaz tatilini sıkıcı olmaktan çıkaran yeni başladığım dizi. 3.sezondayım en sevdiğim karakterler teker teker gidiyor spoiler vermeyim :d biraz daha suyu çıkarsa izlemeyi bırakabilirim

29 ağustos 2017 20:17

20. mükemmel ve çok vurucu bir dizidir.laura prepon insan değildir ayrıca,tanrıça falandır,başka açıklaması yok.çok orjinal karakterler var dizide.suzanne*crazy eyes*(alex vause'tan sonra en sevdiğim karakter olur kendisi),alex vause,dayanara,sophie burset en özelleri benim için.çok güzel dizidir kısaca.izleyin,izlettirin.

6 temmuz 2017 11:12


19. geçen sene 4. sezonu stajdayken bitirmiştim, yarın da yeni stajıma başlıyorum. bu sezonu da orda bitiricem inş

11 haziran 2017 14:19

18. An itibariyle 5. Sezonu başlamış olan gönlümün sultanı diziiiii ❤

10 haziran 2017 20:22

17. 5. Sezon fragmanı verilmiş !! Çok özlemişim be <3 (link: http://https://youtu.be/NzJATbm8U98 fragman buradaa)

10 mayıs 2017 20:40

16. daha ilk sezonunda olduğum ve bayıldığım dizidir.

özellikle o jefferson ablayı yerim ya. içlerinde en sevimlisi o heralde :) yan attığı bakışla bile güldürüyor beni.

dizinin kadın ağırlıklı olmasını beğendim. hele sonunda. ve hepsinin victoria secret melekleri kıvamında olmamasını da sevdim. çok özgün tiplemeler de var.

chapman hapiste olduğunun farkında olmayan,prensesçilik oynayan şımarık bir kız çocuğu gibisin. o şaşkınlığı güzel yansıtıyor da artık biraz ayılsan.

bıyıklı polisin ağzına ağzına bide alt tarafına kürekle vurmak istiyorum. bu kadar itici birini oynayabilmekte marifet.

ne kadar yapmacık dediğim kimse yok. duruşlarıyla bile karakterlerle özdeşmişler.

bu kadar methiye düzmenin sebebi uzun zamandır yabancı dizi izlememiştim bağımlısı olduğum iki dizinin finalinden sonra. türk dizilerinin çoğunu senaryo,oyunculuk hata bula bula izleyemiyordum. ilaç gibi başladım.

ayrıca o alex. tercihimi sorgulatıyor kadın ya. merve boluğurla abla kardeşi oynasınlar . ama alex doğal seksi.

17 ekim 2016 11:27

15. 4. sezonu en iyi sezonuydu bence. neredeyse her bölümde sinirden ya da hüzünden gözlerim dolsa da (hatta son 2 bölümde baya baya ağlasam da) çok etkileyiciydi. sanırım piper ne kadar azsa dizi o kadar güzelleşiyor

8 ekim 2016 22:19

14. Sezon finalindeki şarkıyı arıyordum son anları muhteşemdi. LP-Muddy Waters'mış.. Rahatladım resmen.

1 eylül 2016 14:31