girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (32)
  • medya (1)

32. Şu an bayıla bayıla kullandığım "love potion secrets" parfümü. Oriflameden kullandığım tek parfüm. Harika bir koku. Hafif tatli hafif oryantal ama asla bayici değil. Kalıcılık konusunda da 3-4 saat kalıyor sanırım emin değilim genelde gün içinde parfüm tazeliyorum. Bir senedir kullanıyorum daha yeni dibine geldim ve yenisini alacağım mutlaka. Oriflame kendi kataloğunda ne kadara satıyor hatırlamıyorum ama gitti gidiyordan 40 liraya almıştım. Bu tarz kokulari seven, kendine yakıştıran varsa kesinlikle bir şans verin. Yeni kataloğunda bu parfumden varsa kokusuna bakın ordaki kokuyla birebir aynı zaten bi farklılık yok. 40 liraya alabileceğiniz en güzel kokulardan biri.

-Bir de arkadaşıma aldığımız "the one disguise" var. Bir fıs sıkın başka gerek yok. Çok yoğun çok kalıcı. Sizden önce kokunuz gidiyor öyle bir şey. Tek eksisi bana göre biraz fazla tatlı. Kokusu o kadar yoğun ki anlatamam. Ama o yoğunluk azalınca daha hoş bir koku kalıyor geride. Çok tatli, hafif meyveli ciceksi kokuları sevenler içinde bunu onerebilirim. Yine bunu da 40 liraya aldık. Oriflame 90a filan satıyordu dhzjjs

11 kasım 21:55

31. Yaklaşık 4-5 yıl önce dancing lady hipnotic night diye bir parfümünü kullanmıştım. Lacivert şişeli harika bir parfümdü . Artık üretilmiyormus. O kokuyu kullanmış olup da yakın bir parfüm bilen süslüler bana söyleyebilirler. Kendilerine çok minnettar kalırım

10 kasım 23:22

30. Kokuları genelde kalıcıdır. Birçok parfümünü kullandım. Aklıma gelenleri yorumlayayım;

amber; 50 ml dir.oldukça kalıcıdır ve ağır parfüm sevenler tercih etmelidir. sandal ağacı kokusu baskındır. Kışın tercihe uygundur.

love potion; 50 ml dir kalıcıdır. Hafif şekerli kokudur. Kısa uygundur.

fire; 30 ml dir. Hindistan cevizi baskın geliyor. Fresh bir koku, kalıcılık yüksek değil.

18 eylül 16:14


29. Yıllar önce Felicity EdT parfümünü kullanmaya başlamıştım. Üniversitenin ilk yılları falandı kokusuna bayılıyordum. Hatırladığım notaları portakal çiçeği, tarçın ve vanilya. Sonra üretimden kaldırıldı.

Benzer notalarda parfüm bilen süslüler mesaj atarsa çok sevinirim.

18 eylül 14:26

28. son dönemde bikaç parfümünü kullandım.ikinci girdiyi yazıyorum.

lucia bright aura:çiçeksi notalarla başlayıp içindeki sedir ağacı odunsuluğunu veriyor.evet yumuşak bir parfüm ama odunsu notası hoşuma gitmedi.o zarif parfüme çat diye o nota olmamış bence.

eclat mademoiselle: bayıldım bayıldım.muhteşem.çiçeksi ve aquatik bir ferahlık yok ama çiçeksi kokuların ferahlığı var.kalıcılığı hiç yok.şişeyi üstüme boşaltıyorum anca iki saat falan.

amber elixir crystal:oryantal kategorisinde.amber tabanındaki esmer şeker notası net duyuluyor.çörek otu ise hafif hissediliyor. biraz kremsi bir havası var. kışın kullanırım bi daha almam.çok beğenmedim ama farklı bir kokusu var.belki biri çok beğenebilir.kalıcılığı diğerlerine göre çok iyi.

18 eylül 14:21

27. yıllar önce kullandığım ve kokusuna bayıldığım oriflame'in, bugüne dek beğendiğim tek parfümü together'dır. kalıcılığı fena sayılmayan, tazelik hissi veren, çok başarılı bir üründü. şu an satışı yok sanırım, ama olsa hiç düşünmeden alabileceğim bir kokudur.

18 eylül 08:42 18 eylül 08:45

26. Stardust’un kokusu birebir -yine kaldırılmış olan- Miss Dior cherie idi... stardust’da kaldırılmış olacak ki bir yıldır gelecek kataloglarda satışta deniyor ama geldiği yok.

Evet kimi cok sevdirsem ellerimden kayıyor. Parfümüm bile...

Neyse,

Oriflame’in çok çok sevdiğim tek kokusu! 

İçinde burnumun seçtiği; erik, armut, paçuli, bal ve kremsi notalar vAr... verdiği neşe, gizemli tatlışlık ve tazelik hissi cok güzel.

Bir gün iş çıkışı iki fıslatıp masamdan kalkmıştım, gidene kadar 3 erkek kişisi daha önce çevrelerinde duymadıkları bir koku olduğunu söyleyip ismini sormuşlardı.

ilgili medya:
1
18 eylül 00:13


25. elvie summer joyuna bayıldığım markadır. Sanırım yeni bir parfüm ve edt olduğu için fazla kalıcı değil ama tam bir yaz kokusu, çiçeksi ve ferah şekerli bir yapısı yok. 

17 eylül 23:02

24. Uzun zamandır kataloglara girmedi ama Voyager parfümü çok güzeldir. Denk gelirseniz denemenizi tavsiye ederim.

Nota bilgim hiç yok, koku da tarif edemem ama; ilkbahar, taze meyve ve gençlik kokuyor bu parfüm bana. Öyle tarif edebilirim. Yirmili yaşlara ve 16-17 yaşındaki gençlere çok yakıştığını düşündüğüm bir koku.

Tek sıkıntısı ben aldıktan sonra her şey gibi bu parfüm de çok zamlandı. İndirimde bulursam kesinlikle stoklarım.

17 eylül 22:40

23.  Paradise adlı parfümünü kullanmıştım, sevdiğim bir kokuydu. Denemeden içinde Yasemin var diye almıştım. Pişmanda olmadım. Kalıcılığıda ortaydı. 

17 eylül 22:28