sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
girdi yaz
medya ekle
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (29)
 • medya (0)

1. *(link: http://www.suslusozluk.net/b/mac-face-%26-body-foundation mac face & body foundation:) evladiyelik boyu yüzünden bitirmesi zor bir fondoten olduğundan tek bir tanesi bile 2 kişi alınabilir. farklı 2 tonu ortaklaşa alınıp yaz ve kış ayarlamaları da yapılabilir.

*mac pigmentler: yine 1 kişi için ziyadesiyle büyük gramajdaki bu pigmentler mua filan değilseniz ortak satın almak için elverişli. (link: http://www.suslusozluk.net/b/mac-tan-pigment tan) ve (link: http://www.suslusozluk.net/b/mac-vanilla-pigment vanilla) hem ten hem de gözde kullanılabilen favori pigmentlerim.

*(link: http://www.suslusozluk.net/b/glamglow-supermud-clearing-treatment-maske glamglow maske:) fahiş fiyatına rağmen gözle görülür etkisini denemek isteyenler yine 2 kişi satın alıp sadece t bölgesine uygulayarak etkisini test edebilir.

*nars laguna body illuminator: kol ve göğüs dekoltesindeki duruşu muhteşem fakat yine gereğinden fazla büyük ambalaj. özel günlere yakıştığından paylaşımlı satın alınabilir.

sizin satın alıp eşe dosta dağıtacak kadar fazla olduğunu gözlemlediğiniz kıymetlileriniz neler süslüler?

11 eylül 2014 01:50 11 eylül 2014 01:51

2. mac fıx+, nars sıvı aydınlatıcılar ve tüm toz pudra ürünlerdir benim için... zira yıllardır bitmeyen chanel universe pudraya sahibim (maclerin seyahat boyları var ama demeyin ekonomi diyoruz şurada)

11 eylül 2014 08:20 ed.11 eylül 2014 14:08

3. eskiden olsa lush maskeleri derdim, çabuk bozulurlardı tek kişiye fazlalardı. ama şimdi düşününce aklıma bir şey gelmiyor, biraz da mantıksız geliyor.

kurbanda danaya girer gibi.

11 eylül 2014 13:11

4. (gbkz: bioderma sensibio h2o solution micellaire temizleyici ), genelde 1 alana 2. bedava oluyor. biz arkadaşımla birlikte alıp birer tane paylaşıyoruz.

11 eylül 2014 13:43

5. ortaklaşa diyemem de, 1 alana 1 bedava kampanyasında genelde yaparız bunu. en son rimel almıştık bu şekilde.

11 eylül 2014 13:51

6. Direk cilde temas etmeyecek herşey ortak kullanılabilir bence. Bazlar, fondöten, toz pudra, toz allık vs..

11 eylül 2014 13:52

7. Arada sırada uyguladığım hadise. Yurt oda arkadaşlarımla beraber genellikle fiyati biraz daha yüksek olan vücut kremleri alıyoruz, beraber kullanıyoruz. Sık sık olmuyor bu ama arada başıam geliyor.

Ama makyaj malzemesi gibi birşeyi (her gün, bazen günde iki kere kullanılan birşeyi) ortaklaşa kullanmak ciddi sorun yaratır diye düşünüyorum. Mesela aynı gün içerisinde ikinizinde gitmesi gereken özel bir yer var, ve makyaj tazelemek için yanınıza almak zorundasınız. Olmaz yani, kim alıcak? Kavga çıkar, saç kalmaz kafada.

Boşverin, misgibi kendiniz alıp alıp depolayın.

11 eylül 2014 14:05

8. *ben nye banana powder. bir arkadaşımla neredeyse alıyorduk hatta. çünkü "loose powder" olduğu ve gramajı da yüksek olduğu için fiyat kırma anlamında paylaşmayı düşünmüştük. fena fikir değil derim.

*mac pigmentler. bu da başlığa dahil pek çok girdide görebileceğiniz gibi mantıklı bir seçenek.

cildinizin türü aynıysa belki fondöten filan da olabilir ama o pek düşük bir ihtimal :)

11 eylül 2014 14:56

9. daha önce hiç yapmadığım şey ancak burada görünce ooovvv çok iyi fikir yahu ben de yapmalıyım dedim. bir çok ürün için geçerli olabilir bu ortaklaşa ürün almak, eğer birlikte aldığınız kişinin karakterinden ve temizliğinden en az kendiniz kadar eminseniz far paletleri ve pudralar bile dahil olabilir bu gruba. mesela benim daha önce bitirebildiğim bir far paleti yok her ne kadar bazı farları çok fazla kullansam bile yıllarca bitmiyor yahu. bu nedenle ortak 1 palet alınıp 2 kişi birlikte kullanılabilir, pudra için de evet çok sık bitirenler de var ancak ben pudraları 1.5 2 yılda bitirebiliyorum (hala daha hayatımda ilk kez aldığım pudrayı kullanıyorum) (gizlinot: )makyaja başlayalı çok da olmamış yahu :D) pudra da birlikte kullanılabilir, hele ki transparansa tadından yenmez, saç ürünleri yine birlikte kullanılabilir malum temizlikle de çok alakalı değil direk cilde temas etmiyor. ojeler de mantıklı bence çünkü çoğunu bitiremeden kurutuyoruz sık kullanmadığımız özel günlerde kullanacağımız pahalı ojeler ortak kullanılabilir.

ancak bence buradaki en can alıcı nokta, ortaklaşa ürün alacağımız kişiyle aynı evde yaşamamız gerekiyor. bu nedenle yurtta kalan veya ortak eve çıkan öğrenci kızlar veya kız kardeşleri olanlar veya annesiyle çok sık görüşenler bu yöntemlere başvurabilir :)).

11 eylül 2014 16:38

10. ortak satın alınan ürün elbette kozmetik marketlerde satılan içi boş şişelerde paylaşılabilecek bir ürün olmalıdır. aksini düşünmediğimiz aşikar.

11 eylül 2014 16:47