yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (43)
  • medya (0)

  43. haluk bilginer

  çetin tekindor

  halit ergenç

  27 mart 03:46

  42. 1. Esra Bezen Bilgin

  Popüler bir oyuncu değil Reha Erdem gibi kaliteli yönetmenlerin filmlerinde oynadı. Asıl bombası o bir tiyatro divası. 

  2. Haluk Bilginer 

  Hala İngiltere’de kaldığı dönemde bilinmesine rağmen ısrarla Türkiye’de yaşaması, seçici rollerde oynayıp muhteşem işler çıkarması ve tiyatroya devam etmesi zaten alkışlanası. 

  3. Demet evgar 

  Farklı bir güzellik ve birçok duyguyu karakterinde göstermesi. Beyza’nın Kadınları mesela basit bir filmdi oradan Demet’i çıkar birşey kalmaz. 

  4. Taner Birsel 

  Çok karakteristik bir yüz ve abartmadan doğal oyunculuk. 

  5. Fikret Kuşkan 

  Yine bana zalim istanbul’u Bir bölümde olsa izleteceksin fiko. Mustafa Hakkında Her şey, c blok nasıl performanslardı. 

  6.Serkan Keskin 

  Ekran olsun sinema olsun oynadığı her rolde başka biri. Ama kendinize iyilik edin onu Semavat kumpanya’da Cimri’de bir sahnede seyredin. Ellerim kızarana kadar alkışlamıştım.

  7. Özgü Namal 

  Nerelerdesin özgü ? Anne oldun sektörü hüzünlü gözlerinden mahrum bıraktın ? 

  8. Metin Akdülger 

  Bu grubun en genci. Bana bitmek bilmeyen uzunluktaki kösem’i sıkışmadan seyrettirmiştin. Tam bir methot oyunculuğu. 

  Bonus: Şener şen. Keşke bir hollywood yapımında görsek. 

  26 mart 21:19

  41. okan yalabık +1

  26 mart 20:20

  40. Nadir Sarıbacak

  26 mart 11:36

  39. Haluk bilginer, demet akbağ, çetin tekindor gibi oyuncular zaten bu listenin olmazsa olmazı söylemeyenbile gerek yok. Ama genç oyunculardan bence demet evgar rolünü yaşayarak oynayan mükemmel bir aktrist. 

  26 mart 11:12

  38. Oscar yani Akademi Ödülleri’nin prestiji çok tartışmalı hale geldi artık. Siyasi ve sosyal açıdan topluma yön vermeye çalıştığı ödüllerini bu kriterlere göre dağıttığı kanısı çok dillendirilmeye başlandı. Açıkçası bir snemasever olarak benim için de çok ciddiyeti yok sanat açısından. Bir Cannes değil. Bu başlıktaki kasıt eğer oyunculuğun zirve noktasında olup prestijli bir ödül ile taçlandırılmaya layık oyuncular ise listemi aşağı bırakıyorum.

  Şunu da belirteyim, benim iyi oyuncu kriterim bir karakteri mükemmel canlandırmak değil, birbirine zıt karakterleri ikna edici şekilde canlandırabilmek. Yoksa Ufuk Bayraktar mahallenin hafif serseri, hayat okulundan mezunuz kafasındaki ağır abi rollerini mükemmel canlandırıyor ama ötesi yok. Sadece bu. Filmografisine bakın,oynadığı roller hep aynı. Genç Ramiz Karaeski’yi al Dağ filmindeki karakterle değiştir iki yapımın da akışı bozulmaz. Uzun ettim listeme geçiyorum. 

  - Funda Eryiğit . kesinlikle hakettiği yerde değil. Karakterle bütünleşmesi muazzam. Gecenin Kraliçesi adlı abuk diziyi sırf Funda Eryiğit’in performansı için izledim. Ne güzel delirirdin Esra 

  - Engin Günaydın . Burhan Altıntop’u herkes biliyor zaten. Bir de Vavien’i Yeraltı’nı izleyin anlayacaksınız.

  - Rasim Öztekin. filmografi şahane, işadamı da var, aile babası da var, gay de var. Kabadayı’daki Sürmeli karakterinin temizinden bir yardımcı erkek oyuncu ödülü var.

  - Taner Birsel. Hastasıyım. Birbirinden çok farklı karakterlerde izlemedik onu henüz ama bence çok rahat altından kalkar. 

  - Nurgül Yeşilçay. Yüzünü çok eskittiğini düşünüyorum, özellikle aşk üçgenlerinin dörtgenlerinin olduğu dizilerde rol alarak potansiyelini harcadı bence ama sinemada devleşen bir kadın. Adem’in Trenleri adlı filmdeki Hacer karakteri ile Vicdan filmindeki Aydanur karakteri birbirine o kadar zıt ki, ikisini izleyip karşılaştırınca kadının değeri anlaşılıyor. Usta bir yönetmenin elinde kesinlikle parlıyor. 

  - Binnur Kaya, anlatmaya gerek yok bence Türkiye’nin en iyi kadın oyuncularında ilk üçte. 

  -Kıvanç Tatlıtuğ. Kendini çok çok geliştirdi. Sadece tipi ile dahi popülerliğini koruyabilecek olmasına rağmen kolaya kaçmadı. Behlül, Ezel’deki Sekiz, Kuzey, şimdi Organize İşler’deki rolü. Yalnız hepsinin ortak noktası dışa dönük maskülen tarafı çok ağır basan tipler olmasıydı. Bence artık hafif içine kapanık, özgüvensiz, silik bir tipi de canlandırma zamanı geldi. Uç karakterler oyuncuların özgeçmişi için kilometre taşlarıdır. 

  Haluk Bilginer, Demet Akbağ bunlar zaten banko isimler, herkes hemfikir. Doğu Demirkol henüz bir filmde rol aldı ama kendi amatör skeçlerindeki karakterlerle filmdeki karaktere bakınca büyük potansiyeli olduğunu düşünüyorum. Destanımsı Entrymi burada bitirirken Göz Grup Optik, Atasun Optik ve diğer hiçbir gözlükçü ile işbirliğim olmadığını beyan ederim asffdhjlş. 

  25 mart 16:07

  37. Halit Ergenç, Haluk Bilginer, Zerrin Tekindor, Demet Evgar

  25 mart 15:23 25 mart 15:24

  36. Okan yalabık

  Demet evgar

  Halit ergenç

  Haluk bilginer

  Demet Akbağ

  Çetin tekindor

  25 mart 00:00 25 mart 00:00

  35. Halit Ergenç

  24 mart 16:33

  34. Şener Şen

  Mehmet Aslantuğ

  Demet Evgar (gizlinot: avludaki performansıyla) 

  Songül öden

  Bergüzal Korel & Halit Ergenç (gizlinot: vatanım sensindeki performanslarıyla)

  24 mart 02:07