yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer

  içerik listesi

  henüz içerik eklenmemiş.

  4.8
  girdi yaz
  medya ekle
  değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (6)
  • oylar (6)
  • medya (1)
  5

  1. ukte: yazarımız (yazar: karmacilt)

  tanım: indirimli fiyatı 100 gr. ürün için 5 tl civarında olan ve neredeyse tüm marketlerde satılan, doğal defne yaprağı yağı ve özleri ile saf zeytinyağı içeren ve içeriği bir sabuna göre nispeten temiz olan; hem saç hem de vücut temizliği için kullanılabilen, yağlı ciltlere iyi gelen ve saçlardaki kepeği önleme amacıyla da kullanılabilen, temizleme etkisi oldukça yüksek ve bence muhteşem kokan güzel bir sabundur.

  ürünü yazmak ve sizlere de tanıtmak istememin en büyük nedeni, yazın sürekli yağlanan cildimi aşırı derecede germeden çok güzel temizlemesi ve matlaştırmaya yardımcı olması oldu. ayrıca bu sabun ile yüzümü yıkadığım zamanlarda gözeneklerimin temizlenmiş ve ferahlamış olduğu hissine kapılıyorum. matlaştırma ve yağlanmayı önleme etkisi burnumda pek hissedilir seviyede olmadı ama sabahları temiz cildimi yıkadığımda alın bölgemin matlaşmasına ve mat kalmasına yardımcı olduğunu hissediyorum. defne yağının kepek önleyici etkisi varmış aslında ancak ben daha çok yağlanmayı önleme etkisini görmek üzere saçlarımı yıkadım kendisiyle; sonuç birbirinin içine geçen ve saç kremi olmadan açılmayan saçlar olduğu için ürünün saçlarımdaki etkisinden memnun kalmadım. ancak bazı arkadaşlarımdan duyduğum ve tamamen onların deneyimini aktardığım üzere defne yağı aslında kepek önleyici olarak bir çok şampuanın içinde kullanılıyormuş. benim kepek problemim olmadığı için bu sabun saçlarımda sadece yağlanmayı engelleyici olarak iyi iş çıkarmadı. dolayısıyla ben de bir kezden sonra saçlarımı bu sabunla yıkamayı tekrar denemedim. özetle kuru saçlarınız ya da kuru bir cildiniz varsa bu ürünü tavsiye etmiyorum ya da saçlarda kullanmayı da mucizevi bir sonuç doğuracakmışcasına tavsiye etmiyorum ama karma/yağlı ciltlerde matlaştırma sağlamak konusunda gerçekten başarılı bir ürün olduğunu gönül rahatlığıyla söyleyebiliyorum.

  yukarıda bahsettiğim hususlara ilaveten; bu ürünün paraben, parfüm, sentetik yağ, ağır kimyasal ve sentetik deterjan içermediği söyleniyor ve bu temiz içeriğe rağmen ürün yağ bazlı fondöten kullandığım fırçalarımı da çok güzel temizliyor. cildinize ya da saçınıza kullanmaktan çekiniyorsanız fırça temizliği açısından da kullanabileceğiniz, çok güzel kokan bir ürün.

  özetle denk gelirseniz yukarıda bahsettiğim olumlu özellikleri açısından bu sabunu denemenizi naçizane öneririm.

  18 ekim 2019 10:36

  5

  2. içeriği temiz, hem yüzümü hem de cildimi çok güzel temizleyen ve çok kurutmayan sabun. bittikçe satın aldığım bir sabun. özellikle duş jeli yerine bu sabunu kullanıyorum.

  18 ekim 2019 10:44

  3. Yüzün sabunla yıkanması önerilmiyor ancak ben uzun zamandır sabun kullanıyorum. Yüz temizleme jelleri yüzüme iyi gelmiyor. Bugün de bu sabunu ilk kez kullandım ve bayıldım. Alnımdaki çeşitli sebeplerden ötürü çıkmış sivilceleri söndürdü. Çok güzel geldi. Gözeneklerimi açtı. Yüz temizlemede kullanacağım yeni ürün budur. (Şimdi sabun kullanıyorum diye eksilenirim. Kimseye illa böyle yapmalısınız dediğim, önerdiğim falan yok arkadaşlar. Benim cildim garip bir cilt, asla kurumuyor, hep bir yağ tabakasıyla kaplı. Eğer böyle bir cildiniz varsa beni umursayabilirsiniz ama yine de fazla umursamayın.)

  20 aralık 2019 21:57


  5

  4. Içeriği temiz diye indirimde denemek için aldığım sabun.

  Defne ile zeytinyağı birleşimi güzel olmuş. Cildi asla kurutmuyor. Ben duşta vücut sabunu olarak kullanıyorum. Gözlemlerime göre iki yıkamada bile sivilcelerim söndü gitti. Özellikle popodaki sivilceler için birebir. Doğal ve yumuşak etki bırakıyor. Kokusu güzel rahatsız etmiyor.

  Tek sevmedigim yanı defne pütürcükleri sabunlanırken azıcık cildi çiziyor. Yüze de çok iyi geleceğini düşünüyorum. Sabun arayışında olanlar şans verebilir.

  13 mart 2020 02:25

  4

  5. gratisten 5 lira civarına satın aldığım ürün. kuru ciltliyim. krem, yağ vs sürmeden önce cildimi çok iyi temizlemeye özen gösteriyorum. bu ürünü temizlik anlamında başarılı buldum. yıkadıktan sonra hafif geriyor. kokusu çok güzel, ferah. ben sabah ve akşam günde iki defa kullanıyorum. sanki renk eşitsizliklerimi azaltmış gibi hissediyorum. güzel temizleyen ve dengeleyen bir ürün arayan varsa bakmasını tavsiye ederim

  8 aralık 2020 12:04

  5

  6. hep hacı şakir tarzı hamam sabunlarından bıkınca gözüme ilişen sabundur. ben bu ürünü sadece banyoda vücuduma uyguladım. çok güzel kokması, iyi köpürüp iyi temizlemesi, temiz bir içeriğe sahip olması ve bereketli olması (gizlinot:ne kadar bereketli olduğunu düşünecek olursak 10 lira olması çok sorun değil bence çünkü duş sabunu diye satılan çoğu ürün lifte gözlerimin önünde eriyerek bitiyor) olumlu yönlerinden. cildimi kurutması ve duştan hemen sonra kremlenmezsem çeke çeke içime kaçıp kaybolacakmışım hissi vermesi ise tek negatif yönü. adet dönemlerimde cildim daha yağlıya dönük olur, o dönem mesela çok kurutmadı cildimi. (gizlinot: hatta bir vücut losyonu kullanma ihtiyacı hissettiğimi hatırlamıyorum bile) bu yüzden yağlı ciltlilerin ya da yağlıya dönük karma ciltlilerin (vücutluların?) beğeneceğini düşünüyorum. biraz daha nemlendirici etkili bir sabun olsaydı tekrar alabilirdim çünkü temizliğini çok beğendim. nitekim aynı markanın ısırgan otlu, argan yağlı, limonlu sabunlarını deneyeceğim.

  1 eylül 15:42