yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer

  içerik listesi

  henüz içerik eklenmemiş.

  4.0
  girdi yaz
  medya ekle
  değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (57)
  • oylar (36)
  • medya (3)
  4

  57. Genelde saçı yağlı olan süslüler memnun kalmış ama benim saçlarım kuru, boyalı ve dalgalı olmasına rağmen benim de uzun zamandır kullandığım, başka markaları deneyip yine fiyat kalite performansı nedeni ile tekrar döndüğüm marka. Daha önce sls ve türevleri içeren şampuan kullanıldıysa saçın alışması zaman alıyor. Bu tüm sülfatsız şampuanlar için geçerli. Bende saç dökülmesine olumlu ya da olumsuz etkisi olmadı. Tek şikayetim şu anki ambalajının sert olması, ortalara geldikçe şampuanı almanın zorlaşması. Eski ambalajı daha kullanışlıydı.

  10 mayıs 23:40 10 mayıs 23:44

  56. Burada, " Yağlı ve ince telli saçlar için hangi şampuanı önerirsiniz?" diye sormuştum. Çoğunluk bu şampuanı önerince gidip mini boyunu aldım, belki beğenmem diye. Çünkü yorumlarda fazla temizlenmiş hissettirmediği yazıyordu. Korktum açıkçası. Daha önce hiç içeriği temiz bir şampuan kullanmamıştım. Aslında saçımı her gün yıkayan biriyim, karantina sürecinde 2 günde 1 yıkamaya başladım. Bu şampuanı daha 2 sefer kullandım. İlk kullanışımda temizlemiyor bu dedim. Saç kremi de kullandım. Saçlarım hem yumuşak hem hacimli oldu. Neticeden memnun kalmıştım, sanki saçım daha sağlıklı görünüyordu. Fakat bu güzellik bir gün sürdü. Tamam, buna alışığım zaten, normalde de böyle olur. 2.günü saçımı toplayarak geçirdim. Normalde 2.gün saç diplerim kaşınırdı, saçlarım ıslak gibi görünürdü. Bu şampuanda ne saçım kaşındı, ne döküldü ne de aşırı yağlandı. Ben beğendim. Sanırım devam edeceğim. Hoşuma gitmeyen bir şey olursa editlerim.

  ilgili medya:
  2
  10 mayıs 14:51

  5

  55. Yaklaşık bir aydır kullanıyorum. Saçlarım ince telli, çabuk yağlanıyor, sönüyor ve dökülüyor. Bu sebeple, değişiklik olsun doğal şampuan kullanayım dedim. Internetten araştırdım ve en çok önerilenler arasında bunu buldum.

  Kullanmaya başladığımda saçlarımın kalınlaştığını düşündüm. Başta bu kesin geçicidir dedim ama saçlarım hala daha hacimli duruyor. Biliyorum hiçbir ürün saç tellerini kalınlaştırmaz ama en azından şuan daha canlı ve kabarık duruyor.

  Dökülmesini ve yağlanmasını da etkiledi bence. Duştan sonra saçımı tararken farkettim. Tabii hacim etkisi daha fazlaydı. Tekrar alırım bu şampuanı o kesin.

  6 mart 14:46


  4

  54. 6 ay önce alıp içine hindistan cevizi yağı, çam terebentin yağı ve badem yağı ekleyerek uzatma amaçlı ilk yıkamada durulamadan önce saçlarımda 10 dakika bekleterek kullandığım, 3 ay önce farklı bir şampuana geçince de asıl yıkama öncesi yine uzatma ve kepek önleme amaçlı aynı yöntemle sadece saç diplerime masaj yaparak uygulayıp 10 dakika beklettiğim şampuandır.

  Doğal içerikli olması ve de kıvırcık saçlı olmam sebebiyle saç uçlarımı biraz kurutmuş olabilir ama şampuanı duruladığım an saçım ıslakken güzel bir yumuşatma sağlıyor. Başlarda belki saçım alışma aşamasında olduğu belki de içine eklediğim ürünler yüzünden biraz kepek yaptı ama saçım ürüne alıştıktan sonra öyle bir etkisi kalmadı.

  Yine içine kattıklarım yüzünden olabilir ama ürünü kullanmaya başladıktan sonra bebek saçlarımın çoğaldığını ve uzamaya başladığını gözlemledim.

  Sarımsaklı olması bir kötü koku beklentisi oluşturuyor ama ürünün parfümsü, güzel bir kokusu var.

  Kısacası tavsiye eder miyim, bence denenebilir. İçine bahsettiğim ürünler veya Bemix, Evigen, Bephanten tarzı ampuller eklenerek haftada bir kez veya her yıkamada asıl şampuan öncesi bakım amaçlı da kullanılabilir.

  25 şubat 02:27 5 mart 02:53

  53. Saç dökülmeme bir faydası olmadı, şampuanı tamamen bitiremedim çünkü çok fazla kafa derimi kaşındırdı. Başka bir şampuana geçince düzeldi o yüzden şampuanın kaşındırdığını düşünüyorum.

  21 ocak 00:53

  5

  52. Henüz 1 kez kullandım. İnce telli, yağlı, dalgalı saç sahibiyim. Böyle söyleyince allah belamı vermiş gibi duruyor ama güzel ürünlerle güzel şekilli saçlar elde edebiliyorum. Bu şampuan;

  *Saçımı yumuşacık yaptı.

  *Güzel arındırdı.

  *Dökülmeye etkisi olmadı.

  *Saç tellerimi biraz daha güçlü/kalın arası hale getirdi.

  *Kokusuz

  Gramajı fazla ve indirimde alınabilir bence gayet.

  23 aralık 2019 22:23 23 aralık 2019 22:24

  51. Uzun zamandır belirli dönemlerde kullandığım ve sevdiğim bir şampuandı. Fakat bu sefer kullanırken fark ettim ki saçlarımı aşırı döküyor. Acaba başka bişeyden mi dedim ve test ettim ve suçluyu buldum. Beni çok üzdün naturway.

  14 kasım 2019 14:34


  5

  50. yağlı saçlara deva olarak üretilmiş, temiz içerikli şampuan. Ömrümün sonuna kadar kullanmayı. Planlıyorum. Hacim vermesi yumuşatması yağlanmayı geciktirmesiyle olalaaa

  30 ekim 2019 16:14

  3

  49. tanım: otacı markasına ait; içeriğinde sls ve benzeri aşındırıcı kimyasallar bulunmayan, ince telli ve çabuk yağlanan saçlarda kısa süreli hacim verme etkisi bulunan ancak bir süre sonra bu nitelikteki saçların elektriklenmesine sebep olan; sarımsak değil de sebze sapı gibi değişik ve rahatsız etmeyen bir kokusu olan; indirimsiz fiyatı yaklaşık 42 tl olan ve bence bu fiyatını hak etmeyen ortalama bir şampuandır. ben bu şampuanla ilgili çok arada yorumlar okuduğum için 40 ml. olan deneme boyunu satın aldım ve üst üste haftada 3-4 gün kullandım, yorumlarımı buna göre yapacağım.

  olumlu özellikleri: saçlara hafif bir nem ve dolayısıyla yumuşaklık vermesi ve ilk kullanıldığı günler saçlara hafifçe bir hacim vermesi, sarımsak gibi değil de sebze suyu gibi kokması ve bu kokunun saçlarda kalmaması; kepek yapmaması, saç derisini kaşındırmaması, tüm drugstore kozmetik marketlerde satılan temiz içerikli ve her saç tipine uygun, yerli üretim bir şampuan olması.

  olumsuz özellikleri: indirimsiz fiyatının fiyat/performans oranına göre pahalı olması; saçlarımı tam olarak temizlemiyor hissiyatı vermesi ve arındırıcı bir şampuan sonrasında kullanılmadığında gerçekten de temizlememesi; kullanımdan sonraki gün saçlarda kabarma ve elektriklenmeye yol açması; kısa süreli kullanımda saç dökülmesini önleme ve saçları güçlendirme vaadini yerine getirememesi.

  sonuç olarak nötr duygular beslediğim bir ürün oldu. ara sıra arındırıcı şampuan sonrasında kullanmak üzere indirim dönemlerinde satın alabilirim. ancak ürün hakkında kesin tavsiye veremememin nedeni hakkında çok değişik ve tutarsız yorumlar olması, bu nedenle kendi saçlarınızda ürünün etkisini görebilmek için ilk önce şampuanın küçük boyunu satın alıp denemenizi tavsiye edebilirim.

  30 ekim 2019 14:52

  4

  48. Saç dökülmesi için kullandığım şampuan. Öncelikle şunu söylemeliyim ki hiçbir sağlık problemim yok eğer kan değerlerim kötü çıksaydı muhtemelen şampuan da bi işe yaramayacaktı. Yüzde yüz çözmese bile gözle görülür bir şekilde saç dökülmemi azalttı. Sarımsaklı olmasına rağmen rahatsız edici hiçbir kokusu yok ve saçlarımı yumuşacık yaptı. Haftada 2-3 kez kullandım daha sık kullanımda saçı kurutabilir.Şimdilik memnunum iyi anlaşıyoruz. Benim gibi altta yatan sağlık probleminiz yoksa ve saçlarınız oluk oluk dökülüyorsa bir şans verebilirsiniz.

  22 ekim 2019 13:23