yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer

  içerik listesi

  henüz içerik eklenmemiş.

  3.9
  girdi yaz
  medya ekle
  değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (53)
  • oylar (30)
  • medya (1)

  53. Uzun zamandır belirli dönemlerde kullandığım ve sevdiğim bir şampuandı. Fakat bu sefer kullanırken fark ettim ki saçlarımı aşırı döküyor. Acaba başka bişeyden mi dedim ve test ettim ve suçluyu buldum. Beni çok üzdün naturway.

  dün 14:34

  5

  52. yağlı saçlara deva olarak üretilmiş, temiz içerikli şampuan. Ömrümün sonuna kadar kullanmayı. Planlıyorum. Hacim vermesi yumuşatması yağlanmayı geciktirmesiyle olalaaa

  30 ekim 16:14

  3

  51. tanım: otacı markasına ait; içeriğinde sls ve benzeri aşındırıcı kimyasallar bulunmayan, ince telli ve çabuk yağlanan saçlarda kısa süreli hacim verme etkisi bulunan ancak bir süre sonra bu nitelikteki saçların elektriklenmesine sebep olan; sarımsak değil de sebze sapı gibi değişik ve rahatsız etmeyen bir kokusu olan; indirimsiz fiyatı yaklaşık 42 tl olan ve bence bu fiyatını hak etmeyen ortalama bir şampuandır. ben bu şampuanla ilgili çok arada yorumlar okuduğum için 40 ml. olan deneme boyunu satın aldım ve üst üste haftada 3-4 gün kullandım, yorumlarımı buna göre yapacağım.

  olumlu özellikleri: saçlara hafif bir nem ve dolayısıyla yumuşaklık vermesi ve ilk kullanıldığı günler saçlara hafifçe bir hacim vermesi, sarımsak gibi değil de sebze suyu gibi kokması ve bu kokunun saçlarda kalmaması; kepek yapmaması, saç derisini kaşındırmaması, tüm drugstore kozmetik marketlerde satılan temiz içerikli ve her saç tipine uygun, yerli üretim bir şampuan olması.

  olumsuz özellikleri: indirimsiz fiyatının fiyat/performans oranına göre pahalı olması; saçlarımı tam olarak temizlemiyor hissiyatı vermesi ve arındırıcı bir şampuan sonrasında kullanılmadığında gerçekten de temizlememesi; kullanımdan sonraki gün saçlarda kabarma ve elektriklenmeye yol açması; kısa süreli kullanımda saç dökülmesini önleme ve saçları güçlendirme vaadini yerine getirememesi.

  sonuç olarak nötr duygular beslediğim bir ürün oldu. ara sıra arındırıcı şampuan sonrasında kullanmak üzere indirim dönemlerinde satın alabilirim. ancak ürün hakkında kesin tavsiye veremememin nedeni hakkında çok değişik ve tutarsız yorumlar olması, bu nedenle kendi saçlarınızda ürünün etkisini görebilmek için ilk önce şampuanın küçük boyunu satın alıp denemenizi tavsiye edebilirim.

  30 ekim 14:52

  4

  50. Saç dökülmesi için kullandığım şampuan. Öncelikle şunu söylemeliyim ki hiçbir sağlık problemim yok eğer kan değerlerim kötü çıksaydı muhtemelen şampuan da bi işe yaramayacaktı. Yüzde yüz çözmese bile gözle görülür bir şekilde saç dökülmemi azalttı. Sarımsaklı olmasına rağmen rahatsız edici hiçbir kokusu yok ve saçlarımı yumuşacık yaptı. Haftada 2-3 kez kullandım daha sık kullanımda saçı kurutabilir.Şimdilik memnunum iyi anlaşıyoruz. Benim gibi altta yatan sağlık probleminiz yoksa ve saçlarınız oluk oluk dökülüyorsa bir şans verebilirsiniz.

  22 ekim 13:23

  49. 90x2 mllik ikili paketinden aldım 10 tl’ye gratisten. Bir şampuan bir krem olan paketler de vardı ama her kullanan kreme gerek kalmadı yazdığından ve kremiyle ilgili de yorum göremediğimden tüm paramı şampuana oynadım. Bir haftadır iki günde bir kullanıyorum, 4 oldu galiba, gözlemlerimi paylaşmaya geldim. 

  Ben ve saçlarım: Saçlarımı genelde iki günde bir yıkarım. Her şampuanda ilk gün güzeldir ikinci günün başında keyifsiz bir yağlanma gerçekleşir, sonunda da dışarı çıkılamayacak hale gelir. İyi kokuyu hapsetmez kötü kokuyu benimser ve herkese yaymak ister. Dalgalıdır, şampuanına göre dalgalanır. Kabarıktır, şampuanına göre kabarır. Benim bir şampuandan beklediğim dalgalarımı kullanışlı hale getirmesi, diplerdeki ve uçlardaki hacmi orantılaması, saçımı ikinci günün sonunda utanılacak hale getirmeden beni eve taşıması. 

  Şimdi şampuandan aldığımız verime gelelim:

  Yağlanma: ilk günü kurtardı ancak ikinci günün sonuna beni çok iyi çıkarmıyor. Normalde şakaklardan başlayan ve genele yayılmayan yağlanmam bu şampuanda ikinci gün tüm saç dibimde kendini hissettiriyor. Ancak bazı şampuanlar yağlandırırken koku da getirir beraberinde, bunda o sorun yok. 

  Saça şekil verme: dalgalarımı kesinlikle şekle sokmuyor. Bunu kullanıp üzerine bi ton işlem yapacaksam ne anladım ben sarımsaktan vs.

  Hacim: ekstra bir hacim vermedi, beynime de yapıştırmadı saçları. hacim noktasında beğenebilirdim ancak şekil olmadıktan sonra neye yarar doğru hacim.. şekillendirince falan düzgün görünüyor en azından ordan tutunabiliriz. 

  Koku: sadece duş sırasında gelen ince tatlı bir kokusu var. Duştan sonra hiç almadım o kokuyu. Saçımda güzel hiçbir koku durmadığı için aradığım bir özellik de değil zaten. 

  Parlaklık: parlama iddiasında bulunulmuş fakat benim gözüme henüz bir ışıltı çarpmadı. Parlayacağına dair bir umut da filizlendirmedi. 

  Genel değerlendirme: gratiste o anki fiyatlarla küçük boydan 3 tane almak büyük boy almaktan daha ucuza geliyordu öncelikle, alacaksanız onu bir kontrol edin. Kullanım anlamında evet kreme ihtiyaç duymuyorsunuz saç akıyor bir şekilde ancak şekil sıkıntısı yüzünden yine de kreme ihtiyaç duyulabilir. Yağlanmayı geciktirmiyor, en azından yılların head&shouldersçısı olarak ona daha yüksek puan verebilirim. Kötü veya iyi bir kokusu yok, çekinilmesin. Fiyatı herkes kendi kesesine göre değerlendirsin, sanırım 500ml 43 tl gibi bir şeydi. elimdekileri bitiririm ama şu andan itibaren bir mucize olmazsa yine almam.

  12 ekim 00:18

  5

  48. Sağlıklı Saç Derisi Güçlü Uzayan Saçlar versiyonu;

  İçine herhangi bir yağ ya da vitamin eklemedim. Her iki duştan birinde kullanıyorum (gizlinot: blendax kiraz çiçeği özlü ile dönüşümlü olarak). Saçlarımı yumuşacık yapıyor, saç kremi kullanma ihtiyacı hissetmiyorum. Bir aylık kullanma sonucu saçlarım yaklaşık 2 cm uzadı. Saçlarımı matlaştırmadı, sonrasında kaşınmalara neden olmadı ya da kepek yapmadı.

  15 eylül 15:40

  1

  47. Yaklaşık bir aydır kullanıyorum.Kalın telli ve gür saçlarım son 1 yıl içinde aşırı dökülmeye başladı. yedi ay önce kan testi yaptırdım.D vitamini eksikliğim varmış.Ampul kullandım.Sonrasında tekrar kontrole gidecektim araya bir sürü iş güç girdi. Yaz bitti, hala gidemedim orası ayrı (gizlinot:

  dfsjdjdsjsjs ) Neyse uzattıkça uzatıyorum (gizlinot: swh ) .Bu süreçte de pek çok şampuan kullandım.En son bir ay önce hem daha doğal hem de dökülmeye faydalı olur diyerek bu şampuana geçtim.Saç kremiyle birlikte kullanıyorum.İlk iki yıkamada şampuan değiştirmeden olsa gerek kepek yaptı.ama sonraki kullanışlarımda kepek problemiyle karşılaşmadım.Açıkçası saç dökülmeme hiçbir faydası olmadı aksine arttırdı.Her banyoda yumak yumak saç geliyor elime.aynı zamanda saçlarımı da kuruttu.Kokusu için fazla bir şey diyemiyorum bana bebek şampuanının ağır versiyonu gibi geldi kokusu. Seveni de olur sevmeyeni de.Ben aşırı bayılmadım ama rahatsız da etmedi.Herhangi bir sarımsak kokusu da yok zaten. Bekledim belki etkisini geç gösterir diye.Ama nafile.Zaten üzülerek söylüyorum süslüler, saç dökülmesini durduran bir şampuan falan yok (gizlinot: Keşke olsa ) saç derisini rahatlatarak bir nebze dökülmeyi azaltanı vardır, aksini yapıp arttıranı vardır, ama durduranı yoktur kanımca.ben de umarım en yakın zamanda ertelemeden bir doktora görünürüm bu saç dökülmesi için.

  17 ağustos 00:08

  5

  46. saçlarım ince telli, düz, sık, yağlanmaya meyilli. işlem yok hiç.

  ben 2018’in bitimine kadar hep market şampuanı kullandım. marketlerde satılan saç bakım markalarının yüzde 80’ini kullanmışımdır öyle söyleyeyim. saçlarım çok kolay keçe gibi oluyordu ve gerçekten taranmıyordu, iki yerden kesmişliğim var açılmadığı için. çok yıpranmışlardı ve saçlarım dökülüyordu.

  ben vegan ve cruelty free olduğu için aldım aslında. internette yorumlarını okuduğum kullanıcılar bitkisel şampuanların saçları daha da kötü yaptığından bahsedince çekindim biraz da. ama allahım bir şampuan bu kadar mı iyi olur. saçlarım kendine geldi resmen. asla taranma problemi yok, saç kremi kullanmayı bıraktım. saçlarımı açmayı geçtim tararken acımıyor bile. öncesinde saçlarım öbek öbek dökülürdü, yastığımı her gün temizlerdim. artık sadece tarayınca birkaç tel dökülüyor. böyle bir rahatlık yok yemin ederim ki.

  temiz içerikli, vegan, cruelty free, yerli, kullandığım en etkili şampuan. daha ne olabilirdi ki. fiyatı 37 lira civarında. bence bir şampuan için pahalı ancak bu şampuana değer diyorum. hatta çok azı bile köpürmesi için yeterli oluyor, bu nedenle fiyatı iyi bile denebilir. sık sık indirime giriyor ama. indirimlerde yaklaşık 20 liraya düşüyor fiyatı, o zamanlarda alıp stokluyorum. gramajı da fazla(gizlinot: 500 ml) olduğu için uzun süre gidiyor.

  15 ağustos 16:48

  5

  45. İki kutu bitirip üçüncüyü aldığım şampuan. Sls içermeyen şampuanlarla ilk tanışmam yves rocher’in hafif şampuanıyla oldu. Hiç beğenmedim bütün saçlarım kafama yapıştı, arınmadı. Tam sls’siz şampuanlardan ümidi kesmişken bu şampuanla tanıştım. Bir miktar köpürüyor, dalin gibi kokuyor ve ince telli saçlarıma hacim kazandırıyor. Tek eksisi saç maskesiz biraz sertleştiriyor ancak saçlarım çabuk yıprandığı için her duşta saç kremi ve maske de kullandığım için bu bir sorun olmuyor. Bir diğer iyi yanı ise saçlarımın yağlanma süresini uzatması oldu. Sanırım yıllar süren şampuan arayışım bitmiş bulunmakta.

  6 ağustos 23:52

  44. Hayatımın şampuanıdır kendisi. Yıllardır başka şampuan kullanmadım, denemeyi düşündüğümde de kendimi aldatıyormuş gibi hissettim. Öyle bir bağ var aramızda yani...

  Saçlarım aşırı kabarık, yıllardır düzleştirmekten kendinden geçmiş durumda ve kafa derim çok hassas olmasına rağmen hiçbir sıkıntı yaşamadım. Saç kremi bile kullanmaya gerek kalmadan saçlarımı yumuşacık yapıyor. 

  26 temmuz 02:08