yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (28)
  • medya (0)

  28. Çok fazla otellerde kalmadım ben ama kaldığım zamanlarda son anda çıkış yaparken bir iki numune mutlaka hatıra olsun hatıra kalsın görünce hoşuma diye valize atarım. Atarım atmasına da belli bir süre sonra hepsi çekmecelere girmiş oluyor bir yolunu bulup. Şampuanlarını duş jellerini zaten kullanamıyorum sanırım çok kupkuru yapıyorlar ondan denemiyorum bile. Ancak anıları şirin şeker şeyler .

  7 aralık 2019 16:25

  27. Eskiden çok toplardım bu kozmetikleri. Ama ev küçük bir gratise dönüşmeye başlayınca durdum. Çoğunu kullanmıyorum; şampuan, saç kremi ve duş jelleri mesela. Cildim kuruya dönük, saçlar yağlı olunca bu tip kozmetikler yarardan çok zarar benim için. Bir de içeriğini bilememek biraz rahatsız ediyor; pek çoğu doldurma olabilir pekala. Plastik çöp konusunda da hassasiyet geliştirince bunları almayı bıraktım. Eğer değişik ve hoş kokulu bir sabuna rastlarsam alıyorum. iğne iplik seti, diş fırçası vb. ürünlere de ihtiyacım yoksa (evet, çantaya atmak için çok iyi ama bir noktadan sonra onlar da birikiyor) almıyorum. Yurtdışında birkaç otelde rastladığım bir uygulama hoşuma gitmişti; şampuan, saç kremi ve duş jelini duvara sabitlemişler. Üstünde içeriği ve özellikleri yazıyor her birinin. Bitince house keeping dolduruyor. Eğer hoşunuza giderse resepsiyondan ürünün ambalajlı halini satın alabiliyorsunuz. 

  Netflix'te Broken diye bir seri var. Bir bölümde, plastiklerin  ne kadar zor ve maliyetli bir geridönüşüm süreci olduğunu anlatıyor. Yediğimiz balıkta bile mikroplastikler var artık. ihtiyacımızdan fazlasını almamalı, alırken dikkatli olmalı ve bilinçli geridönüşüm yapmalıyız.  

  7 aralık 2019 16:09 7 aralık 2019 16:11

  26. Gittiğim otellerde hoşuma giden duş jeli şampuan saç kremi losyon olunca arta kalan ürünleri alıyorum. Bunları evde değil de yine yapacağım seyahatlerde kullanıyorum. Bu tip ürünler özellikle yurt dışına çıkacaksanız el bagajınızda sıvı kısıtlamasından dolayı çok işinize yarar. Hepsi seyahat boy ürünler olduğundan problem yaşamadan yanınızda taşıyabilirsiniz. Ayrıca diş fırçalamak olan setlerde iyi oluyor. Hem kendi kullanımıma yarıyor hem de evime gelen misafir fırçasını unuttuysa ona veriyorum. Seviyorum bu minnoş ürünleri.

  7 aralık 2019 07:55


  25. Türkiyedeki Hiltonlar'da Peter Thomas Roth, Israil Hilton'da Ahava, gönlümün efendisi Four Seasons'ta ise L'occitane sunulur.

  6 aralık 2019 09:53

  24. instagram’da takip ettiğim bir ünlü, otel odasına girip aynanın önündeki Nars seyahat boyu en az 30 adet ürünü çekip gösterdiğinde ben yıkıldım süslüler. Bunun üstü nedir bilmiyorum. Şampuan, saç kremi de değildi (zaten nars’ın böyle ürünleri yok) bildiğin ruj, concealer, göz farı, allıktan tutun, nemlendiriciye, maskeye, toniğe kadar (bunlar banyodaydı) 

  Bu arada otelci bi arkadaşımdan duyduğum kadarıyla bir bilgi paylaşmak isterim. Bu ufak şişelere ürünün orjinalini koymuyorlarmış. Bunlar için üretim bile ayrı yapılıyormuş. Orjinal üründen daha sulu oluyor, daha ucuz maliyete getiriliyormuş. Bence bunu yapıyorlardır, çok kullanılan şeyler çünkü.

  Bir de ufak bir tip paylaşayım, minik sabunları makyaj fırçalarınızı temizlemek için kullanabilirsiniz. Sabunu kendi gibi Ufak bir kaba koyun, makyaj fırçasını Sürte sürte temizleyin. mis gibi. 

  6 aralık 2019 09:19 6 aralık 2019 09:38

  23. çok seviyorum bu tarz minik şişeleri, her gittiğimde almasam da bazen losyonları çantaya atmada pratik oluyor. onun dışında sabunlarını çok seviyor ve kendim de kullanıyorum. özellikle eyeliner fırçası ve beauty blenderı yıkarken ve yanımda taşırken pratik oluyor.

  13 haziran 2019 12:59

  22. Kendilerinden hiç hazetmediģim hededir. Artık nasıl bir ölücü bir aileysek gittiğimiz herrr yerden kutu kutu toplamışız. Seneler önceki tatillerden, kongrelerden kalanlar vardı ya. Bizim evimizde koca bir çekmece sadece bunlarla doluydu. Beni uzun yıllar boyu rahatsız etmiyorlardı fakat geçen sene bana bir fazla plastikten, fazla eşyadan tiksinme geldi. Daha doğrusu evde aynı işlevi gören bir şey varken yenisinin alınıp evin çıfıt çarşısına döndürülmesine tahammül edememe geldi.(gizlinot: Çok kötü bir cümle oldu lütfen vurmayın:() önce bütün şampuan ve duş jellerini bitirdim duş alırken, el yıkarken falan. Hem de tek başıma bitirdim. Sonra bütün vücut losyonlarını da bacaklarıma kollarıma sürerek bitirdim. İşin kötüsü cg rutinine geçtiğim için öyle her şampuanı her saç kremini kullanamıyordum. Saç kremlerini de evdeki diğer insanların saç kremlerine ekledim. Şimdi geriye bir tek küçük katı sabunlar kaldı, onlardan plastikler kadar rahatsız olmasam da radarıma girdiler bir şekilde yapacak bir şey yok.

  Bir de hiçbir şeyi bitsin diye haldır haldır kullanmam. Hatta bittikten sonra keser içinde kalanları da son damlasına kadar kullanırım sonra da kapları yıkayıp geri dönüşüme atarım. Anneme göre biraz okb'ye doğru kayan bir duruma evrilmeye başladı ama ben çok güzel bir alışkanlık olduğunu düşünüyorum. Keşke herkes biraz bu konuda obsesif olsa.

  13 haziran 2019 09:12


  21. Meshur Susurluk kazasinda raporlara bir cantada 10 adet otel sampuani oldugu not edilir, canta devletin bile cekindigi siverek agasi sedat bucak'indir... hadi ben, sen, o tamam da agam sen napisen?

  13 haziran 2019 07:48

  20. Akıllara direkt ross geller gelir. Her gittiği otelden saç kremi, şampuan, hatta ampül, tuvalet kağıtlarını toplar. Cidden kelimeler kifayetsiz kalıyor. Link koyuyorum (link: https://youtu.be/tJC6AKndc8c İlk izlediğimde bavulun açılmasına haykırmıştım)

  13 haziran 2019 01:30 1 ocak 22:09

  19. Genelde otelde bulunan ürünleri oradayken kullanıyorum. Eğer gerçekten çok şık tasarımları varsa alıyorum. İğne iplik seti, çay, kahve vs almayı saçma buluyorum ama tabiki herkesin kendi fikridir. Mesela annem ne bulursa alan birisi. Hatta otellerden topladığı saç kremleri, şampuanlar ve sabunların bulunduğu bir koleksiyonu var.

  12 haziran 2019 17:21