yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (38)
  • medya (1)

  1. “Aksaray'da bulunan Merkez Mehmetçik İlkokulu'nda velilerin, okulda eğitim gören otizmli öğrencilerin sınıflarının kapatılmasını talep etti. İddiaya göre, okulun çıkış saatinde bir araya gelen veliler, otizmli çocukları yuhaladı.

  Türkiye Otizm Meclisi konuya ilişkin açıklamasında eğitim hakkının anayasanın güvencesi altında bulunduğuna dikkat çekti. Türkiye Otizm Meclisi önlem alınması için gerekli girişimlerin de başlatılacağını duyurdu. İstanbul Otizm Gönüllüleri Derneği Başkanı Sedef Erken de yaşananlara "Keşke biraz insan olabilseniz ve bu birlik halinizi, gücünüzü faydalı işlerde kullansanız" ifadeleriyle eleştirdi. Yetkililerin önem almadığının altını çizen Erken velilere de "Umarım çocuklarınızda karşınıza çıkmayan otizm ve benzeri nörolojik farklılıklar torunlarınızda karşınıza çıkınca derneklerimize gelir destek isterseniz. Bugünkü bütün kötülüğünüze rağmen o gün yine biz elinizden tutacağız. Çünkü size benzemiyoruz ve hiçbir zaman benzemeyeceğiz" sözleriyle tepki gösterdi. “(link: https://t24.com.tr/haber/aksaray-da-ozel-egitim-siniflarinin-kapatilmasini-isteyen-veliler-otizmli-ogrencileri-yuhaladi,847053 Haber kaynağı)

  Kuzenim otizmli, yengem kuzenimi devlet okuluna yazdırdığında öğretmeniyle konuşmuştu o zaman bir sorun olmayacağı söylenmiş yengem de o sevinçle bütün okul ihtiyaçlarını o gün içinde almıştı. Bir iki gün sonra okul müdürü tarafından aranıp öğrencinin kaydını yapamayacakları diğer velilerin bu durumu kabul etmeyeceği söylendi. Yengemin o günkü üzüntüsünü kahrını bir anda umutlarının yıkılışını kimse yaşamaz umarım. 

  Şimdi bu yuhlatan mahluklara gelecek olursam, ne yetiştirdikleri çocuktan ne de kendilerinden bu vatana - millette hayırlı bir insan yetişeceğeni düşünmüyorum umarım tez vakitte bu yaptıklarının cezasını çekerler.

  ilgili medya:
  1
  7 kasım 2019 13:35

  2. O kadar üzüldüm ki. yorum bile yapamayacağım. Nasıl bir cehalet ve insanlar nasıl bu kadar kötü olabilir?

  7 kasım 2019 13:46

  3. Şimdi bunlar müslüman dimi ? Yazık.

  7 kasım 2019 14:41


  4. Ebeveyn olmak için neden ehliyet alınması gerektiğini gösteren görüntüler. Ne bunları yetiştirenlerden, ne bunlardan, ne de bunların çocuklarından bu ülkeye herhangi bir fayda gelmez. Eğer ebeveyn ehliyeti alma şartı olsa hiçbiri olmayacaktı ve muhtemelen dünya bugünkünden çok daha güzel bir yer olacaktı.

  7 kasım 2019 15:04

  5. aynı kişiler akşam ayıla bayıla mucize doktor adlı diziyi izler. yazık gerçekten.

  7 kasım 2019 15:21

  6. İnsanlar nasıl bu kadar kötü olabiliyor aklım almıyor. El kadar kimseye bir zararı dokunmayan çocuklarla ne alıp veremediğiniz var. eminim bu cahil takımının çocukları da otizmli çocuklara kötü davranışlarda bulunuyordur. Anne babalar böyleyse onların yetiştirdiği çocukları tahmin edebiliyorum. Çok yazık bu kadar vicdansızlık olmaz, biraz empati yapıp kendilerini o ailelerin yerine koysunlar. Böyleleri bi de Allah, kitap diye gezerler. İnsanlık ölmüş gerçekten.

  7 kasım 2019 15:33 7 kasım 2019 15:34

  7. Otizmin bulasıcı bir hastalık olduğunu sanmaları kuvvetle muhtemel, cahil ve cehaletlerinin dahi farkında olmayan, sayıca üstün olmalarını kullanan aşağılık insan sürüsünün yaptığıdır.

  Gönderim bir kısım insanı rencide ettiği için kabine gönderilecek büyük ihtimalle ve hatta üyeliğimin silinmesine dahi sebep olsa bile bu ülkede göte göt denmesi gerekmektedir. Sırf kendinden farklı olduğu için, ne olduğunu dahi öğrenmeye tenezzül etmeyip üstüne günahsız çocuklara eziyet edenler en hafif tabirle aşağılıktır. İt gibi de üredikleri için ileride kendi cocukları bu hastalığa yakalanırsa yine itler gibi kendi cocuklarını dahi hor görme potansiyelleri vardır.

  7 kasım 2019 15:46 7 kasım 2019 17:09


  8. Şurdaki her duyarlı girdiyi istisnasız eksileyen bir kişi var o kafayla aynı kafadır bunu yapan da. Çok şükür bugün de başkası adına utandık.

  7 kasım 2019 16:10

  9. tanım :otizmin ne demek olduğunu bilmeyen sözde vicdan sahibi(!) ebeveynlerin(!) yaptıkları insanlık dışı hareket!

  otizmli bir kuzenim var kendini ifade edemediği için oldukça strese giriyor kendini ifade edemedikçe kendisine zarar veriyor işin en acı kısmı bu durumu engelleyemiyoruz minimum hasarla atlatmaya çalışıyoruz (ne kadar atlatabilirsek).ailesi zaten diken üstünde, çocuklarının geleceğinden endişe duyan her anne babadan çok daha fazla endişeli ve sıkıntılılar.kuzenim otistik tanı aldığı 2012 yılında bu hastalık 500 çocukta 1 oranındayken günümüzde 59 çocukta 1oranına çıkmıştır.bu da şu demek bugün linç ederken yarın linç edilen olabilirsiniz.

  7 kasım 2019 17:01

  10. Bu sözde insanlar bir de çocuk yetiştiriyor... Yetiştirdikleri çocuklarda kendileri gibi kapkara kalpli olacak maalesef

  7 kasım 2019 17:52