yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (37)
  • medya (1)

  37. Bugün 10 Kasım idi. Günün anlam ve önemine istinaden Atatürk'ün şu sözlerini bu başlık altında tekrar hatırlatmak istedim:

  '' eğitimde feda edilecek tek bir fert dâhi yoktur. ''

  10 kasım 2019 22:28

  36. kokuşmuşluk. 

  Kürt çocukları yuhaladılar, elde kalsa yahudi, ermeni çocukları da yuhalarlardı ama neyse ki sonu geldi onların, şimdi sadece hristiyandan yahudiden arkadaş edinmeyin panoları asıyor belediye. Arkadaş olacak yahudi, hristiyan kaldı sanki...

  Tam yuhalayacak insan kalmamışken suriyeli çocuklar imdada yetişti, onları da travmatize ediyorlar. Çocuklar intihar ediyorlar. 

  Yeni hedef otizmli çocuklar. 

  Böyle böyle devam eder bu, bu coğrafyada hiç değişmeyen pattern: “Bir düşman bulalım, düşman yoksa yaratalım ve sonra yuhalayalım” Hiç vicdan azabı da duymazlar, akşam whatsapp üzerinden akrabaların kandilini kutlarken tüm günahlarından arınırlar çünkü. 

  9 kasım 2019 20:32

  35. söylesem boş, sussam gönül razı değil... cehaletinde boğulasıcalar, o güzel yüzlü çocukları nasıl incittiler böyle, nasıl üzdüler anlayamıyorum. daha neler yazmak ister gönül ama tck'nın bilmediğim maddelerinden başım derde girer süslülerim. haberi ilk gördüğümde donakaldım, dilim tutuldu resmen. bir insan nasıl bu kadar acımasız, bu kadar hoşgörüsüz olabilir inanamadım. birisi yukarıda demiş, bunlar aynı zamanda ayıla bayıla mucize doktor izler diye, toplumun bu ikiyüzlülüğü midemi bulandırıyor. kurtuluş zamanı anadoluyu anlatan romanlarda gördüğümüz cehalet, bir gram azalmamış kimilerinde.

  9 kasım 2019 13:15


  34. genelleme yapmak ne kadar doğru bilmiyorum ama konum beni hiç şaşırtmadı. iç anadolu’nun bazı cahil ve kendinden farklı herhangi bir kimseye tahammülü olmayan yerlerinden biri. umarım bu haberlerle utançlarından yerin dibine girmişlerdir. anadolu güzellemesi yaparken hep aklıma geliyor bu rezillikler.

  otizm farkındalığı hakkında duyarlılıktan söz etmek yerindedir elbette. ama bu insanların cahilliği, okul bahçesini mitinge çevirmeleri, topluluk olunca kendilerinde güç bulmaları, kendi çocuklarını üst sınıf saymaları asla gözümün önünden gitmeyecek.

  otizmli ya da değil, çocuk onlar ya çocuk. seninle aynı yaşta değiller, olgunlukta değiller, eşek kadar insansın sen nasıl çocuk yuhalarsın ya? aklım almıyor.

  9 kasım 2019 02:46

  33. Bu insanların çoğu anne baba birde. En çok onların çocuklarına üzüldüm. Düşünsene büyürken böyle bir zihniyete maruz kalacaksın.

  Farkındalık olmadığı sürece hiçbir şey değişmeyecek, insanlar karşısındakinin de ne durumda olursa olsun duyguları olduğunu anlamadığı sürece bir arpa boyu yol alınamayacak.

  Otizmle ya da bir engelle doğmak suç değil, 

  normal bir hayat yaşayabilirler. Onlara en çok yardımcı olması gerekenler de fiziksel olarak daha avantajlı olan bizleriz.

  Kafamızdaki engellerin aşıldığı bir gelecek diliyorum.

  8 kasım 2019 22:19

  32. bu ülkedeki insanların asla muasır medeniyet seviyesine çıkamayacağını biliyorum ama yine de hüzünlenmekten ve öfkelenmekten kendimi alamıyorum.

  bu tipler güya çocuk sevmeye bayılırlar. elalemin çocuğunu izin almadan etmeden sıka sıka severler. onlar çocuk da sizin yuhladıklarınız insan değil mi? tek kıymetli çocuk sizin şehzade ve prenses çocuklarınız zaten.

  8 kasım 2019 18:53

  31. Ülkeye dair umudum sıfır.Yazıklar olsun.Ayrıca girdileri düzenli olarak eksiliyen şahıs/şahıslar size dicek bi sıfat dahi yok.

  8 kasım 2019 11:24


  30. Yazıklar olsun. Bu kadar mı insanlığınız yok diyorum görüntüleri gördüğümden beri. Hiç mi sevgi kırıntısı yok kalplerinde ? Hiç mi merhamet duygusu yok?! 

  Tanım: Aynı çağda yaşamaktan utanç duyduğum bir grup canlının eylemi

  8 kasım 2019 00:21

  29. Gün geçmiyor ki eğitilmez, asla insanlıktan nasibini almayacak insan müsveddeleri yeni bir şeyler yapıp kanı beynimize sıçratıyorlar. Allahınızdan bulun hepiniz ya. O güzelim masum çocuklardan ne istediniz, nasıl vicdansızlarsınız, nasıl böyle kötü olabiliyorsunuz?

  8 kasım 2019 00:02

  28. Işte yardimsever, canayakın, her derde koşan, komşusu açken tok yatamayan canım yurdum insanı bu. Yabancılar cok soğuk yeaaa. Bir başkadır benim memleketim.

  7 kasım 2019 23:27