yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (36)
  • medya (0)

  1. şehirlerarası yolları kat ederken kullanılan seyahat şekli. (gizlinot: bu nasıl bir tanım? ) sevgilimle (bkz: uzak mesafe ilişkisi) yaşadığımız için genelde vaktimin geçtiği yolculuklardır.

  bana göre bir otobüs yolculuğunda, uzun da gidecekseniz kısa da gidecekseniz kalite çok ama çok önemlidir. olmadık yerden para tutarım ama bundan asla kısmam. her terminale uğramaması, muavin kalitesi, otobüs rahatlığı ile pamukkale bizim her daim favorimiz. genelde zamanında kalkar, zamanında varır. ikramları da hoştur. sadece bir kek verip geçmezler, seçenekleri boldur. bilirsiniz bu yolculukların olmazsa olmazı yapılan ikramlardır. (gizlinot: swh)

  10 şubat 2015 19:23

  2. her otobüs yolculuğumda yan sağ sol veya arka koltukta bir çocuk olur ve o çocuk tüm yolculuk boyunca ağlar, sızlar, bağırır ve tüm yolculuğu çekilmez kılar. istisnasız her yolculukta başına gelir mi insanın. gelir arkadaş gelir:)

  10 şubat 2015 20:55

  3. 2 yıl önce bir firmayla marmarise dogru gidecektik. Otobüse bindik önümdeki koltuktan oturan bayan ve oglu koltuklarını öyle bir yatırmışlarkı kadının alınını hiç zorlanmadan görüyordum. 1 kere uyardım 2 kere uyardım. Mizaç olarak biraz sert ve inatçı yapılıyımdır. Kadın koltugu kaldırmayınca gidene kadar koltugu tekmeledim ne kadın uyudu ne ben huzur verdim boru degil 12 saatti. Velhasım kelam otobüs yolculuklarında koltuk yatıranlardan olmayın iyi bir süslüsözlük olursanız beni otobüslerde görebilirsiniz :D

  11 şubat 2015 00:17


  4. çok yakınlarda kedimle yolculuk yapmak zorunda kaldım, konuşmayı pek seven biraz korkak kedim her ne kadar kısık sesli olsa da bana da etrafımızdaki yolculara da yolculuğu zehir etmiş olabilir.

  Buradan tekrardan o yolculukta rahatsızlık verdiğim herkesten özür diliyorum. Ama bindiğimiz otobüsün de dolmuş kıvamında her yerde durmasından kedi de bir türlü uyuyamadı ki.

  11 şubat 2015 12:42

  5. Jübilemi 24 saatlik yolculukla kapatmıştım.

  Alınan kaslarım, bıyıklarım, bacaklarım çıktı o sürede.

  Koku mu?

  Ben bile kokmuştum.

  Turşu olur o sürede, yoğurt tutar o sürede...

  11 şubat 2015 20:00 12 şubat 2015 10:13

  6. En kısası 15 saat süren kabuslarımdır.

  Simdi varılacak yere sabahın münasip bir vaktinde varılsın diye, akşam üzeri binilir.

  İlk üc dört saat canlıdır. Herkes uyanık ve muhabbet halindedir. Dışarıyı rahatça görürüm vakit çabuk geçer.

  Saat 23 civarı herkes uyur ama ben asla uyuyamam. Yastığını battaniyesini getirip fosur fosur uyuyan gençleri kıskançlıkla izlerim. O herkesin illallah ettiği ağlayan bebekle yoldaş olurum:)) Yanımdaki tanıdığımsa ve nazım geçiyorsa onu da uyutmam.

  Bu arada kuyruk sokumumdan boynumdaki omurlarıma kadar tüm kemimlerim mızrak olup bana girmektedir. Bacaklarım ayaklarım davul gibi şişmiştir.

  Molalarda herkesin yediği benim kusma korkusuyla yiyemediğim gözlemeyi bir hafta canım çeker.

  Bir şekilde sabahı ettikten sonra en uyuz olduğum bölüme geçerim. 13 saat uykusuz gelip herkes uyandiktan sonra uykuya dalarım ve inanılmaz bir şekilde agzımı son sınırına kadar açarak.

  Bahsettiğim bu yolculuk tipi son 15 yılımın en konforlu otobüs yolculuklarıdır. Eskiden otobüsten inene kadar, bagıra ağlaya istifra (gizlinot: istifar mıydi doğrusu bilemedim:) )eden konrkunçlu bir yolcuydum.

  21 ekim 2016 01:57

  7. şu an önümdeki gibi yolcularla hiç çekilmeyen. 

  Daha otogardan çıkmadan kadın koltuğu kucağıma kadar yatırdı. Çantamı falan bağrıma bastım, öyle gittim bir süre. Koltuktan kalkmak istesem doğrulamam, o kadar yatık koltuk. Yola çıktıktan 1 saat falan sonra kadına “pardon uyumuyorsanız eğer koltuğunuzu kaldırabilir misiniz acaba?” Dedim. “Hayır.” Diye cevap verdi. “Rahat edemiyorum.” dedim, “bu koltuğu istediğim kadar yatırmak benim hakkım.” Dedi. peki dedim, ben de çantamı onun koltuğunun üstüne, başının bir 8-10 santim tepesine koydum. Sonra neymiş ben ne hakla çantamı onun koltuğuna koyarmışım, bu ne terbiyesizlikmiş. Asıl bomba sonra geldi, (gbkz: türban)lı diye böyle yapıyormuşum, açıkların hep zaten türbanlılarla derdi varmış çekemiyormuş. Muavin geldi, kadın bağırıyor ediyor hala. Kadına çok bağırıyorsunuz Dedi, bana döndü anlatın diye. Sadece koltuğu gösterdim, çünkü hala doğrulamıyordum. Kadına koltuğu makul seviyede kaldırması, huzursuzluk çıkarmaya devam ederse otobüsten indirileceği bilgisi verildi. Koltuğu kaldırdı ama hala tehdit ediyor kendi çapında, kapalılara böyle bir tavır kabul edilemezmiş, bakanlıklarda tanıdıkları varmış, o koltuk oraya kadar yatıyorsa oraya kadar yatırmak hakkıymış. 

  beni de şikayet edicekmiş. Jfkdgmd. Yaşlı falan olsa yaşına başına verip uğraşmıycam, en kötüsü koltuk değişikliği istiycem ama benden olsun olsun 3-4 yaş büyük bunu yapan kadın. 

  Hayır yani Kapalısın diye benim haklarımı, özel alanımı işgal edebilme özgürlüğü kendinde bulmak ne peki? Bu ne azınlık psikolojisidir, bu ne mağdur edebiyatıdır arkadaş. Nazi Almanya’sındaki yahudi sanki götüm. 

  sonra Atatürk niye adab-ı muaşeret kitabı bastırdı...

  16 ocak 2018 18:01


  8. uzun bir otobüs Yolculuğu, mola yerlerinde arabanın yıkanmasını izlemek, koltukta gözüne far ışığı gire gire uyumak bazen kafanızdaki tüm sıkıntıları da götürür.

  23 eylül 2018 01:24

  9. arkadaşla falan olunca ayrı güzeldir. sevdiğim olayı kulaklığı takip cam kenarında düşünmek düşünmek ve düşünmek. saatlerce ağlayan bebek sesi veya aşırı derecede gürültülü konuşan insanlar vs olduğunda ise çekilmez bir yolculuktur.

  23 eylül 2018 01:28

  10. Eğer güzergahınızın içinde sevdiğiniz adamın şehri varsa, o ilin sınırlarından çıkana kadar dışarıyı izler, müzik dinler ve milyon tane hayal kurarsınız. Bir de gece yolculuğunda ise bu dikkat edin efsane tribe sokar insanı. Ani kararlar bile aldırabilir...

  23 eylül 2018 02:41