yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (13)
  • medya (0)

  1. kendisi şoför olsa belli ki yola değil,yolcuların orasına burasına bakıp insanların hayatını tehlikeye atacak olan kişi.böyleleri amca sıfatını hak etmiyor.

  15 temmuz 2018 17:58

  2. şoför yola değil yolcunun vücuduna bakarsa kaza yapar.

  15 temmuz 2018 19:22

  3. Videonun sonunda kızın sesi titriyodu yutkunamadım. O kadar kötü hissettim ki. o adam sadece o kıza degil hepimize söyledi o sözleri. Unutmayacağım

  15 temmuz 2018 19:37


  4. sinirimi bozmamak için izlemeyecektim ama dayanamadım izledim. izlemeyenler için sonunu yazayım; otobüs şöförü ve otobüse çağırılan polis, o kişiye haddini bildirdi (medeni yollarla) ve bazı yolcular da o kişinin aleyhinde tanıklık etmeyi kabul ettiler. gördüğüm kadarıyla yolculardan o kişiyi destekleyen çıkmadı.

  kısaca; koca otobüste yalnız olan o yobaz kişisiydi. böyle böyle seslerini kesmeyi öğrenecekler. şimdi o otobüs turunu bozma cezası olan 300 tl yi sikke sikke öder bay yobaz.

  15 temmuz 2018 19:56 15 temmuz 2018 19:59

  5. bunun etekle vs ile alakası yok.

  bu zihniyet "gemiye kadın alınırsa o gemi batar" zihniyetinin başlangıç noktasıdır.

  kadını insan olarak görmekten aciz sadece "sevişilecek şey" olarak görebilen ve bu yüzden onunla herhangi bir ilişkisi olduğunda(sevgilisi,eşi veya kızı....) diğer erkekler onu "sevişilecek şey"(buraya kibar yazıyorum yoksa sevişmek kelimesi çok anlamlı bir kelime)olarak görmesin diye eve kapatan okula gitmesine ve meslek sahibi olmasına izin vermeyen,dışarı çıkmasına,giydiğine ettiğine karışan kısacası bu zihniyetteki herkese minik bir önerim var.

  madem şoför erkek olduğu için kendini kontrol edemeyecek ve minik etek giyen kıza bakarken kaza yapacak,(şoförün adamla tartıştığını biliyorum şükür ki kendisi kendine malik bir insan)

  madem erkeğin ihtiyaçları var,

  madem erkek adam yapar,

  madem erkek adam "o saatte ne işi varmış" ya da "o da öyle giyinmeseymiş" diyebiliyor,

  o zaman erkek kendi vücudu ve zihni üzerinde hiçbir kontrolü olmayan bir hayvandan da aşağılık bir yaratık olduğunu kabul ediyor.

  eh erkeğin "zavallı ve mağdur" oluşunun karşılıklı kabulüne geldiysek o zaman onları bu sefaletten kurtaralım ve kadınsız alanlar yaratalım.

  ama nasıl?

  bu zamana kadar yapılmış olanın tam tersini yapalım.

  mesela üniversitede kadınların varlığından rahatsız olan erkekler okulu bıraksın

  iş yerinde akıl yerine sadece başka bir organı ile düşünebilen erkekler ve tacizi kendine hak gören erkekler işi bıraksın ve eve kapansın.

  mini etekten rahatsız olan erkek otobüsten insin ve ağlayarak yatağına kapansın.

  hatta biraz daha ileri gidelim.

  dünyanın her yerinde kadınlar erkeklerden daha az maaşla çalışıyorlar aynı iş olsa bile!

  oyunculardan ceolara kadar durum bu ve açıklaması da genellikle "düşük perfomans" adı altında daha aptal ve yetersiz şeklinde yapılıyor.

  biz de erkekler iş yerinde beyinleri ile düşünemeyeceği için adını "yanlış performans" koyup çalışmak isteseler bile daha az maaş verelim.

  çünkü belli ki dış bir güç tarafından kontrol edilmesi gereken onlar biz değiliz.

  çok çok çok gerekli not: öncelikle bu zihniyette olmayan bütün erkekleri bu yazıda söylediklerimden tenzih ederim.

  ikincisi ben türkiye'de büyümüş ve yaşamakta olan bir kadınım , yukarıda bahsettiğim durumlar ve daha fazlasını yaşadım veya şahit oldum.

  o baskıyı ve stresi ben damarlarımda hissettim buradaki her kadın gibi.

  yine de şu söylediklerimi yapamazdım,yazarken bile yazıp yazıp sildim...

  erkekleri eve kapatamazdım ya da daha düşük maaş veremezdim mesela.

  peki neden yazdım?

  çünkü söylemek istediğim:feminizme hepimizin ihtiyacı var.

  biliyorum burası kadınların çoğunlukta olduğu platform ama bir erkek okur belki ya da feminist olmayan bir kadın...

  erkeği ve kadını eşit gören akım veya grup adı feminizm olsun olmasın sizi insan olarak gören tek şeydir.

  ama bu zihniyetteki yaratıklar bunu çok zorlaştırıyorlar

  ve hayır bu yazı bu kadar uzun olmayacaktı

  15 temmuz 2018 22:56

  6. Gerçek olmamalı..

  Taciz bu kadar sıradan ve meşru olmamalı.. 

  16 temmuz 2018 03:45

  7. kocaeli'de yaşanmıştır. 9 yıldır buradayım, okulumu burada okudum, iş hayatına burada atıldım. o yüzden değişimi gözlerimle gördüm diyebilirim. tutucu yerleri de mevcut fakat merkez bölgesinde aşırı bir tutuculuğa denk gelmemiştim. son 3-4 yıldır barlar sokağının ortasından tramvay geçirme bahanesiyle sokağı yer göstermeden yerle bir edip gece hayatını bitirmeleri olsun, bu tarz saçma sapan özgürlüklere burnunu sokma olayları olsun arttı.

  videoyu dün izledim ve ciddi anlamda çıldırdım! arkadaşlarımla aramızda baya konuştuk bu saçmalığı. keşke dedik bize denk gelse böyleleri de bir güzel hadlerini bildirsek! kızcağızın yaşı küçük ve öğrenci muhtemelen, ağlayarak iniyor otobüsten. o kadar utandım o kadar sinirime dokundu ki anlatamam. şoför ve yolcular şikayetçi olmuşlar sanırım o yobaz heriften. bu durum bir nebze de olsa içime su serpti. en azından çevremizdeki herkes bu sapık gibi düşünmüyor. polisin adamı dinlemeyerek kişi hak ve özgürlüklerinden bahsetmesi de oh şükür dedirtti. nelere sevinir olduk yarabbi, ne diyeyim ki...

  16 temmuz 2018 09:01


  8. bu tarz haberleri artık izlememeye çalışıyorum, ama kaçamıyorsunuz ki. izmir' in göbeğinde yaşıyorum ve çok fazla ustanın amelenin (kesinlikle küçümsemek için değil durumu anlatmak için bu kelimeler) girip çıktığı bir ofiste çalışıyorum. normalde hiç bir kuvvet bana yazın uzun pantolon giydiremezdi ama bu sene işe gelirken kot giymeye başladım 35 derece sıcakta.

  ben beni bu hale sokanlardan nefret ediyorum. tedirgin olmadan çalışabilmek, eşimin aklı bende kalmasın diye bedenimi örtmek zorunda kalıyorum. en çok da bu sene iyice zıvanadan çıkan ülkemin beyin yerine cinsel organlarıyla düşünen ve bunu din kisvesi altında insanlara dayatan yobazların tacizlerine maruz kalmaktan yoruldum. ki en modern şehrindeyim canım ülkemin bakarsan. ülkeye doldurdukları suriyelilerse tam mal bulmuş mağribi kıvamında sahilde, kordonda, çarşıda salyalarını akıta akıta peşinizde sırtlanlar gibi dönüyorlar.

  kadının bedeninden çekin artık ellerinizi, gözlerinizi o pis zihinlerinizi. ülkemin insanını tanıyamıyorum. hep mi böyle çirkindiniz de deliklerinizden yeni çıktınız?! biz mi göremedik yıllarca?

  16 temmuz 2018 10:13

  9. Dün mini eteğimle otobüse de bindim minibüse de. Kaza olmadı. Sorun etekte değilmiş. Test ettim onayladım. 

  16 temmuz 2018 12:56

  10. yoruldum artık bu tarz haberleri okumaktan, çok yoruldum. yolda yürürken ısrarla yüzlerine bakıyorum belki utanırlar hayvan gibi baktıkları için diye ama yok yok YOK... bu kafa yapısının değişebileceğine dair umudum da yok artık

  16 temmuz 2018 14:35

  ilginizi çekebilecek benzer başlıklar