yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer

  içerik listesi

  henüz içerik eklenmemiş.

  4.7
  girdi yaz
  medya ekle
  değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (6)
  • oylar (3)
  • medya (9)

  6. Sivilceleriniz çok minik değilse ve yüzünüzde çok sık çıkıyorsa ayrıca çok sağlıklı beslenmiyorsanız bu sivilce kremleri geçici çözüm sağlıyor maalesef :( her birini deneyip en sonda roaccutane a geçmiştim. Yani bu kremle tedavi olucaksın, çok sağlıklı besleniceksin, cilt bakımını eksiksiz yerine getireceksin ve cildini makyaja boğmayacaksın ancak bu şekilde olabileceğini düşünüyorum. Ayrıca sivilce derdinden dolayı hormon testi yaptırmanız da öneririm..

  31 ağustos 23:45

  5. Çok sevdiğim doktorum sivilcelerim için yazmıştı bu kremi, her gece yatmadan önce ince bir tabaka halinde sürüyorum ve gerçekten gözle görülür derecede faydalı oldu.

  Cildim beyazladı, burun çevremdeki siyah noktalardan tamamen kurtuldum resmen. Fakat cildi kurutuyor o yüzden nemlendirmeyi aksatmamak gerekiyor. Birde sürer sürmez direkt yatmayın kuruduktan sonra yatın çünkü yastık kılıfınızın rengini attırabiliyor.

  27 temmuz 09:49

  4. Uzun süredir sivilce ve lekelerle başım dertte. Karma bir cildim var. Sivilcelerim deri altında kalıyor, yüzeye çıkmıyor, kistik bir yapı oluşturuyor ve iz bırakıyor. T bölgemde bol siyah nokta ve çenemde bolca kapalı komedon var. Bugün dermatoloğum bu jeli reçete etti. Azeltin adında bir antibiyotik ve reçete edilip eczanede hazırlanan bir tonikle birlikte. Benim sırtımda kollarıma doğru yayılan çok fazla iri kistik sivilce vardı. Antibiyotik daha çok ona yönelik diye düşünüyorum. Haftada üç defa içilecek. Oximin'i ise yüzümü temizleyip toniği sürüp bir saat bekletip yıkadıktan sonra sürmemi ve sabaha kadar yüzümde kalmasını söyledi. Bugün başlayacağım. Yüzümün bugünkü fotoğraflarını da ekleyeceğim. Fotoğraflarla birlikte haftalık editleyeceğim. Bakalım nasıl bir değişim olacak.

  26.06.2020, 1.hafta editi: yukarıda anlattığım rutini bir haftadır her gün eksiksiz uyguluyorum. ilk iki gün jeli uyguladıktan sonra yüzümde yanma gibi bir his olmadı. üçüncü günden itibaren yüzümde sinek ısırığı gibi bir his ve kaşıntı olmaya başladı. Bu durum gün geçtikçe daha da yoğunlaştı. sürdükten sonra tırnaklarımı geçire geçire yüzümü kaşımak istiyorum. dün nazolabial bölgemde hafif bir yanma da hissettim kaşıntıyla beraber. bunun dışında başta çenem olmak üzere yüzüm çok kurudu, hiç bu kadar kurumamıştı. beyaz beyaz soyulmuş bir görüntü bırakarak kurutuyor. bundan kurtulmak için haftada iki kere peeling yaptım ve her gün mutlaka yüzümü nemlendirdim. prospektüste yazanın aksine yatağımda ve kıyafetlerimde bir renk açılması, bozarma vs yaşamadım. Yatmadan önce kurumasını bekledim ki zaten hemen kuruyor. lekelerimde ise hafif bir açılma gözlemliyorum. bu haftaki fotoğrafları da yine medyaya ekleyeceğim.

  ilgili medya:
  8
  19 haziran 17:19 26 haziran 14:39


  5

  3. Aktif sivilceler ve sivilce lekeleri için doktor önerisiyle başladığım jel. Bu jelden önce doktorun hazırlattığı tonik ile yüzümü siliyorum ardından jeli sürüyorum. Oldukça iyi sonuçlar aldığımı söyleyebilirim. Demek ki ağır hap tedavilerinin dışında da çözümler varmış bunu görmüş oldum. Daha önce bu jelin muadili neredeyse bütün jelleri kullandım. Beni aralarında en rahatsız eden jel bu oldu beklemiş ay çiçek yağı gibi ağır bir kokusu var ancak beş on dakika içinde koku kayboluyor. bu ve muadil jeller yüzde kurumadan bir kumaşa temas ederse çamaşır suyu gibi leke bırakıyor. Sürdükten bir on beş dakika sonra yatarsanız daha iyi olur yoksa yastığınız batabilir. Püf noktası ince bir katman sürmek, fazla sürünce daha çabuk etki edermiş gibi düşünmeyin bu jeller yüzünüzde çeşitli yanıklara sebep olabilir. Bir haftada yüzümüzü inanılmaz derecede kuruttu hatta burnum kuruluktan kanadı ilk defa. Ancak regl döneminde bile sivilce çıkmadı suratımda, jel ve tonik sayesinde. Hayatımda bu bir ilk diyebilirim.

  13 şubat 22:43

  4

  2. Bir anda sivilcelenen cildim için doktor önerisiyle başladım. 3 haftadır kullanıyorum.

  Her gece incecik bir tabaka olarak sürüp hafifçe yediriyorum. 3 haftada Cildimi ciddi anlamda kuruttu, sivilcelerimi azalttı.

  Sürerken çok ağır bir ayçiçek yağı kokusu geliyor. Birkaç dakika Sonra uçuyor ama uçana kadarki kokusu beni çok rahatsız ediyor.

  gece yatmadan önce sürdüğüm için yastık kılıflarım ve çarşafım batmış halde. Kumaşa adeta çamaşır suyu dökülmüş gibi damga damga rengini bozmuş. Kumaşa bunu yapan cilde neler yapmaz düşüncesi beni biraz korkuttu açıkçası.

  20 ocak 00:36

  1. (bkz: clindoxyl jel) muadili bir jel. Eczacının dediğine göre içerikleri tamamen aynı ama clindoxyl daha yoğun ve kokusuzken bu biraz daha cıvık ve beklemiş ayçiçek yağı kokuyor. Kokusu sürdükten birkaç dakika sonra geçiyor.

  2 temmuz 2019 20:15