0.0
girdi yaz
medya ekle
değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (4)
  • oylar ()
  • medya (0)

1. Ukte minişim (yazar: vanilladreams )

Domuz gribi salgınının arttığı dönemlerde temizleme jeli arayışına giren herkesin mutlaka rastladığı, el temizleme jeli. 7-8 liraya bulabileceğiniz en güzel temizleme jeli olabilir. Kokusuda çok güzel ayrıca. Şimdilerde kuş gribi salgınının da artması ile yeniden gündem olacağını düşünüyorum. Satılıyor mu hala bir fikrim yok tabi.

21 aralık 2016 21:22

2. eczanelerde pürel olmasa da benzer dezenfektanlar satılıyor.

yanımda taşıyorum ve toplu taşıma kullandıktan, paraya dokunduktan sonra vs ellerimi dezenfekte ediyorum(gizlinot: bazen telefonumu da)

21 aralık 2016 22:32

3. Pürel aslen hastanelerde doktor ve hemşirelerin ellerini dezenfekte etmeleri için kullanılan bir malzeme.

Gündelik yaşamda sağlıklı olmak için kullananımız çok. Ancak eldeki faydalı bakterileri de öldürerek aslında bize zarar veriyor. Benzeri şekilde bu antibakteriyel el sabunları da öyle. İnternette konuyla alakalı makaleler bol.

İdeali temas edeceğimiz yüzeli pürellemek ve kurutmak olabilir ancak bu da hiç pratik değil. Ama kolonya gibi gün içinde bol bol pürel kullanmak sağlığımıza zararlı. En azından sadece parmak uçleına, tırnak aralarına vesaire kullanalım. Islak mendille manuel temizlik sağlayalım. Su ve normal sıvı sabunla yıkayalım. Ellerimize krem sürelim. Kendimize ve dost canlısı olan bakterilerimize iyi bakalım. Bizi koruyan onlar :)

22 aralık 2016 02:28


4. antibakteriyel sabun dahil ciltteki yararlı bakterileri de yok ettiği için kullanımı sakıncalı bulunan kimyasal. ellerinizi yıkayın, bu ve benzeri ürünleri kullanmayın. hele de bunlarla yüzünüzü, gözünüzü, fırçanızı vbnizi dezenfekte etmeye kalkmayın. zaten yapış yapış bir his de bırakıyor ki hiç sevmem.

22 aralık 2016 11:10