yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (20)
  • medya (0)

  1. Markanın yönetim kurulu başkanı selim yaşar, Karşıyaka'da yüksek oranda hayır çıktığı için ankaraya ters düşmemek adına Karşıyaka sponsorluğunu gözden geçireceğini söylemiş. (link: http://www.diken.com.tr/yasar-holdingin-evetci-patronu-en-yuksek-hayir-karsiyakadan-sponsorlugu-gozden-gecirmek-gerek/ kaynak)

  Aklımda hep yerli ve izmirli marka diye sempatik kalmıştı ama şu hareketle kişisel boykotumun son üyesi olmuştur. Hayır veren insanları sen öteler artık sizin olduğunuz yerlerde sponsorluk bile yapmam dersen aynı kişilerin paralarını da kabul etmezsin herhalde, ters düşmediklerin alır artık ürünlerini.

  Yaşar holdingin diğer markaları: pınar süt/et/su, dyo boya, lily peçete, Bintur ve altınyunus otel. Belki merak eden olur...

  19 nisan 2017 22:25 19 nisan 2017 22:27

  2. sponsor olduğu kulübün hiçbir maçına gelmediğini ya da maçlarda 'Mustafa Kemal'in askerleriyiz' diye hep bir ağızdan bağıran bir taraftara sahip olduğunu bilmediğini, bu kadar belli etmesine gerek olmayan bir yönetim kurulu başkanına sahip holdingin gıda alanında faaliyet gösteren bir markası. Referandumda Karşıyaka'dan yüksek oranda hayır oyu çıkacağını 5 yaşındaki çocuk dahi bilir yani. Kulübün hayır kararına karşılık Bunu öne sürerek, sponsorluk konusunda açıklamalarda bulunup, konuyu farklı noktalara çekmek iş hayatında

  profesyonelliğin neredesinde şimdi? En son kalkıp da yine sosyal medya üzerinden, kulüp zarar görmesin diye 45 milyon borç olduğunu özellikle belirterek yorum yapmak da cabası. belli kitleler tarafından takdir edilme çabası uğruna yapılanlar nelere mal oluyor işte. Babası Selçuk yaşar'ın izinden gidip, izmir ve tabii ki karşıyaka için gerçekten anlam ifade edecek, bugün hala saygıyla anılabilen birinin oğlu olarak tanınma ve o değerler ölçüsünde bulunduğu sektörde hizmet etme şansını elinin tersiyle itip, bağlı bulunduğu topluluğun imajını yerle bir eden bir yönetim kurulu başkanı oldukça, bu ve bunun gibi markalar daha çok boykot edilir. Holdingin internet sitesi üzerinden kamuoyuna yaptığı açıklama ve sonrasında alınan boykot kararının ardından hemen bir özür gelmesi de oldukça manidar tabii.

  20 nisan 2017 01:47

  3. sponsor olduğu ksk basketbol klübüne ödediği her iki kuruşun birisini vergi matrahından indirerek devlete daha az vergi ödeyen firmadır

  sponsorluk harcamaları lütuf değildir, sadaka hiç değildir. Ksk basketbol ekolü başka sponsorlarla veya alternatif yöntemlerle de ayakta kalabilir zira basketbolu ayakta tutan (futbolun aksine) şirketler değil kültürlerdir.

  hele ki, senin dediğinden sorgusuz sualsiz korkmayan, düşünen, anlayan, hesap yapabilen bir kitleye çemkiriyorsan iki düşünüp bir konuşacaksın (gizlinot: imza karşıyakalı)

  20 nisan 2017 11:16 20 nisan 2017 11:19


  4. Dyo'da yaşar holding'inmiş Dyo yerine pırıl pırıl filli boya , Pınar yerine AOÇ ya da sütaş kullanın, halkın %50 sini aşağılar gibi hiçe sayarak açıklama yapan bir firmanın ürünlerini lütfen kullanmayın

  20 nisan 2017 14:30

  5. Gerçek yüzlerinin ne olduğunu gümbür gümbür gösterdikleri için açıklamaları hic talihsiz bulmadım. Boykot listeme hoş gelmiştir. Öyle iki özürle bu is bitmez, karşıyakanın göbeğinde oturan biri olarak marketlere gidip insanları gözlemlemelerini tavsiye ediyorum, kim neyi nasıl almıyor görsünler.

  21 nisan 2017 10:12

  6. Bireysel boykotta bile çark ettiler sadece izmir esnafı boykot etse kordonda izmir marşı söyleyerek inek geçit töreni falan yapacaklar heralde. Şahsi fikri evet olabilir bi kişinin ama yalakalık adına yapıldığı çok aşikar olan ve halkı birbirine düşürmeye meyil eden herkesi arya'nın yaptığı gibi listeye alıyorum. Yarın öbür gün devir değiştiğinde inkar edemesinler.

  21 nisan 2017 10:54

  7. Annem kimya mühendisi. Bir arkadaşı gıda müh odası başkanı Ve başka Bir arkadaşı daha kimya muhendisi ve bu arkadaşı zamanında Pınar da çalışmıştı. İçerik olarak arkadaşlarından hiç kötü bir söylem duymadım. Ki oda başkanı olan arkadaşı neredeyse her yere kontrole giderdi hala da gider bazı markaları söylüyor ama Pınar hakkında hiç bir şey demedi. Ben normalde acayip severim Pınar markasını. Özellikle küçük 200 mllik uzun ömürlü sutu. Bayılırım. Salam Ve sosiste annemin güvendiği bir marka. Geçen haftaya kadar da hiç bir sorun çıkmadı ama holding sahibinin yaptığı açıklama sonucu ciddi anlamda Pınar boykotu başlattım. Ki dediğim gibi ben o sütüne bayılırım ama artık vazgeçtim cunku öyle olması gerekiyor cunku bunu hakediyorlar .

  23 nisan 2017 23:56


  8. Öncelikle boykotu küçük gören, Pınar'mı batıracaksınız diyenlere selam (link: http://www.yasar.com.tr/tr/images/pinar_karsiyaka_popup_v2.jpg olsun)

  Hep söyledim, söylemeye devam edeceğim. Şuan böyle demokratik! , düşünme ve konuşma özgürlüğünün zirvesini yaşayan! bir ülkede başınızı belaya sokmadan yapabileceğiniz en etkili protesto ekonomik boykottur. Çünkü kimse gelip hmm sen pınar ürünleri almıyormuşsun artık gel bakalım diye sizi tutuklayamaz.

  Sizin boykotunuzdan ne olacak firma mı batacak diye grev kırıcılığı yapanlara kesinlikle itibar etmeyin arkadaşlar. Pınar batmayacak bunu hepimiz biliyoruz, ama Pınar patronun kim olduğunu anladı.

  Bakın ben pınar beyaz olmayan kahvaltı masasına oturmazdım. Ne çay ne reçel ne domates vs. ararım, pınar beyaz ile bir parça ekmek yeterdi. Sosisi de pınar harici bir markadan asla yiyemiyorum,çok gevşek geliyor diğer sosisler. Bu talihsiz açıklamadan beri ikisini de almadım, almayacağım.

  Çok kaba bir hesap yapalım. Haftada on lira diyelim benim pınara giden param. Bizim sokakta da benim gibi boykot eden 10 aile olsun. 10 liradan 100 lira sadece bizim sokakta kaybetti haftada. Ayda 400 lira eder. Türkiye'de kaç sokak, o sokaklarda kaç muhalif var biliyor musunuz arkadaşlar.

  Ben boykota moykota girmem yer geçerim diyene saygım var. Ama eğer boykot etmek isteyip de ne yapabiliriz ki, bir işe yaramaz ki diye düşünüyorsanız üstteki linke bir daha bakın arkadaşlar. Gücünüzü asla hafife almayın.

  Not: ileri demokrasi aşıkları rahatsız aslgşdşsf.

  24 nisan 2017 20:19 24 nisan 2017 20:31

  9. sosyal medyanın ne denli güçlü olduğunu acı şekilde öğrenmiş olan holdingin bir markası. sanırım son 1 hafta içinde %25 gibi bir ciro düşüklüğü yaşamış. bu durum devam etmese bile en azından bir ders olarak akıllarında kalacaktır.

  boykot durumuna gelirsek de kendi çapımda da olsa yaptığımdır. pınar beyaz çıktığında sanırım orta okuldaydım ve o zamandan beri dolabımızdan asla eksik olmadı hatta yedekli falan alırdık. sütte de tercih ettiğim markaydı. kısaca süt ve süt ürünleri benim için öncelikliydi. artık değil. büyük konuşmak istemiyorum ama artık dolabıma zor girer.

  24 nisan 2017 21:28

  10. Benim de boykot ettiğim markadır. Bulduğum yerde dimes alıyorum. Bundan sonra pınar 'ın hiçbir ürününü almıyorum.

  25 nisan 2017 20:27