yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer

  içerik listesi

  henüz içerik eklenmemiş.

  4.6
  girdi yaz
  medya ekle
  değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (19)
  • oylar (15)
  • medya (0)
  5

  19. Paşabahçe'nin çay kolonyasına bayılıyorum. Parfüm kullanasım gelmiyor boynuma bileklerime sürüp tüm gün kokluyorum. Kalıcık ve koku muhteşem. En son aldığımda 30 TLydi şimdi baktım 42.5 olmuş fiyatıyla üzmüştür.

  10 ekim 2019 11:55

  5

  18. Ankara'ya her gittiğimde Kızılay'da bulunan şubeye uğrar ve kolonyalardan denerdim.Hepsi ayrı güzel kokar.Öğrenci olduğum için birgün mutlaka bir şişe alacağım derdin.Şimdilerde pek yolum düşmüyor ve son fiyatları hakkında da bilgim yok ama şişelerin dahi tasarımı efsanedir. Bneim favorim mimoza çiçeği kolonyasıdır.

  Tanım: Şişesi kokusundan güzel, kokusu şişesinden güzel kolonya

  10 ekim 2019 02:49

  4

  17. atalier cologne  muadili diyebileceğimiz f/p olarak kıyaslanınca yanında ekonomik kalan ama en nihayetinde ülkemizde kolonya kültürü yaygın olduğu için fiyatlarının anlamsız artışına sakin ol yiğidim dediğim ama kendimi de alamadığım koku tuzağı (gizlinot: swf )güzel bir parfüm ateş pahası doldurmada kullanmak istemiyoruma güzel bir alternatif bence. özellikle 50 mllik sprey cam şişelerdeki kolonyaları çantada taşınabilecek uygunlukta olduğu için güzeldir.bazı çeşitlerinin parfüm kalıcığını aratmadığını düşünüyorum. elimdekilerse şöyle:

  ıhlamur: gerçek bir ıhlamur kokusu. özellikle avuç içi sıcaklığınızla birleştiğinde tatlı sakin kokusu çok rahatlatıcı.

  zambak: daha önce gerçek zambak koklamadım ama bunun kokusu nasıl derseniz beyaz sabun gibi kokuyor.temizlik hissi veriyor. açıkçası sıkıldığı an beni hapşırttığı için sevmiyorum. 

  leylak: işte bu içlerinden en başarılısı. mor salkımlı leylak çiçeklerinin kokusunu gerçekten hissedebiliyorsunuz aynı zamanda içinde kokuya kremsi denilecek bir şey katılmış.bu yüzden sıcak, çiçeksi ve kremsi kokulardan hoşlananlar parfüm olarak kullanabilir.ayrıca kıyafetlerin üzerinde gün boyu kalıcı oluyor.

  manolya ve gül kolonyaları da misler gibi kokuyor. hediye edebileceğiniz ya da kendinize hediye alabileceğiniz daha bir sürü çeşidi olduğu için sıkılana kadar sevdiğim çeşitlerini denemeyi istiyorum. 

  9 ekim 2019 15:58 9 ekim 2019 16:00


  4

  16. büyük boy, 200 ml parfümleri 20-25 tl aralığında satıldığı zamanlarda misket limonu, çay, ıhlamur, mandalina çeşitlerini hediye olarak alırdım. yeni çeşitlerine hakim değilim. şu anki fiyatlarınının yükselişini ise hayretle izliyorum. kolonya kolonyadır yani, parfüm amacıyla kullanılması benim gözümde onu parfüm yapmıyor ama tüketici onu öyle tanımlamış/algılamış olabilir bu da mağazanın ürün konumlandırmada başarılı olduğunu gösteriyor.

  kokularsa güzel, özellikle mandalina. olgun, tazecik, sulu bir mandalinayı ortadan ikiye kesersiniz mis gibi kokar ya, kolonyası da aynı öyle kokuyor.

  en son aldığım şişe 50 ml bir lavanta ama duygularım karışık.bazen çiçeksiliği baskın bir lavanta geliyor bazen tam istediğim lavanta keseleri kokusu gibi.

  (link: resimag.com/p1/5e834270e09.jpeg paşabahçe kolonya )

  9 ekim 2019 15:19 9 ekim 2019 15:20

  5

  15. Paşabahçe tarafından Rebul firmasına ürettirilen kolonyalardır. Envai çeşidi bulunmaktadır.

  Alerjik astım nedeniyle parfüm kullanamıyorum. katı parfüm ya da kolonya gibi görece daha hafif kokuları parfüm niyetine kullanıyorum. Bu sebeple paşabahçe' de satılan kolonyalar da parfüm niyetine kullandığım ürünlerden bazılarıdır. envai çeşit kolonya bulunuyor. Paşabahçe adı ile satılan bu kolonyalar Rebul firması tarafından üretilmesine karşın bu kadar çeşidi rebul adı ile piyasaya sürülmüyor sanıyorum.

  Şu ana kadar kullandıklarım mimoza, mürver, yasemin, ıhlamur, mon couer, deniz ve bayram şekeri. kullandıklarımın kokularını severek aldım ve bitirdim. Kalıcılıklarına gelirsek bir kolonyaya göre daha fazla hatta bazıları bir eau de toulette ile yarışır diyebilirim. bazıları ise fena sayılmaz.

  En kötü yanı ise fiyatıdır. 200 ml şişesini geçen hafta 42,50 ₺ ve 50 ml cam sprey şişesini ise 22,50 ₺ ye satın aldım. Kolonya olarak satın almak için, Bir kolonyaya göre pahalı olduğundan ötürü yüksek fiyatlı; ancak kullanım şeklimin parfüm olduğunu düşünürsek görece uygun fiyatlı kaldığını söyleyebilirim.

  8 ekim 2019 23:58 9 ekim 2019 07:37

  5

  14. Bir kolonya için fazla güzel olup paşabahçe ziyaretlerimin uzamasına sebep olan kolonyalar <3

  17 ağustos 2019 21:31

  13. daha önce lavanta ve leylak’ını kullanmış olduğum kolonya serisi. Bayram şekeri adlı kolonyası da hediye gelmişti ve kokusuna bayılmıştım. Başta hafif bir limon kolonyası gibi kokuyor, sonrasında limonu azalıp içeriğindeki diğer çiçekler olan sedir ve mine kokusu baskınlaşmaya başlıyor. limonu baskın olmasaydı kesinlikle günlük hayatta kullanırdım. Bir de şu an aynı seriden yeni bir çeşit denemek istesem de bunu başaramıyorum. Çünkü ne zaman paşabahçe mağazalarına gitsem ya testerlar uzun süre açık kalmaktan ötürü değişmiş ve bozulmuş gibi kokuyor ya da şişeler boş oluyor. İki üç kere aynı sorunu yaşadım. Keşke bu konuda biraz daha dikkatli olsalar.

  17 ağustos 2019 15:15


  5

  12. ‘Deniz’ kokusundan 3. Şişemi de geçenlerdeki paşabahçe alışverişimde aldım. Hafif ve taze bir kokusu var, ben bozulmasın diye hep küçük spreyli boyundan alıyorum. Paşabahçeye senede bir falan gittiğimi düşünürsek bana en azından 1 yıla yakın süre yetiyor. 

  17 ağustos 2019 09:14

  5

  11. Küçük bir şişe çay kokulu kolonya hediye gelmişti. Kokusuna bayılıyorum, bitmesin diye az az sürüyorum :)

  16 ağustos 2019 22:49

  2

  10. Benim için bir hevesle alnıp kullanılmayan. Boyutu ve şişe tasarımı ile dikkat çekiyor. İlk denemede güzel geliyor ama devamı yok. Mon coeur olanı aldım ve çok ağır bulduğum için şu an bir köşede bekliyor.

  16 ağustos 2019 20:40