yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (31)
  • medya (0)

  31. Spesifik olarak bir üründen bahsedeceğim!

  Maybelline, super stay matte ink rujlar!

  •kokusu inanılmaz yoğun.

  •bozuk oje kıvamında, ince bir kat sürmek olanaksız.

  •sürümü çok zor.

  •eşit dağıtmak imkansız (parçalı görüntü)

  •sürdükten sonraki yarım saat ağzınızı açıp beklemeniz gerekiyor(konuşmadan). Yoksa özellikle dudak içlerinden çıkıyor. Üzerine tekrar sürülemiyor.

  •yapış yapışlığından zaten hiç bahsetmeyeyim(birbirine değen kurumamış ürün, rengi kaldırıyor)

  •hasar almış ruju dudaktan tamamen çıkartmaksa tam bir kabus!

  *hayatumda daha kötü bir ruj kullanmadım!

  20 nisan 15:19

  30. matlaştırıcı bazlar, matlaştırıcı spreyler. benim aşırı yağlı cildimi hiçbiri matlaştırmıyor asla ama asla.

  ruj paleti. çok anlamsız bulurum. zaten ruju insan yanında taşır ki tazelesin etsin falan ama ruj paletimi nereye sokacam pardon?

  aydınlatıcı paletler. maalesef bu da aşırı derecede para ziyanı. çünkü ben yüzüme genelde şampanya tonlardaki aydınlatıcıları yakıştırırken, içinde olan lila, mint, mavimsi highlighterlara asla elim gitmiyor. tek olsun ama tam olsun.

  18 ağustos 2017 00:41

  29. dudak dolgunlaştırmak istiyorsan, bunun çaresi ince dudaklar için lipgloss değil, dudak dolgusu veya dudak estetiği. sivilce izleri, siyah noktalardan kurtulmak istiyorsan, bunun çaresi de aynı şekilde lazer veya cilt bakımı, burun kontoru yapıyorsan, kontoru silince yine aynı burun olacağından bunun çaresi burun estetiği, dişlerin mi beyaz değil, cevabı diş hekiminin yapacağı uygulamada, diş beyazlatıcı diş macunlarında değil, selülitin varsa bunun çaresi selülit kremleri değil, selülit tedavisi, en pahalı kaş kalemini alayım diyorsan, microblading veya kaş pudralama yaptırsan 1 yılda aynı fiyata geliyorsun. ben sanırım artık kendi adıma bu tarz kusurların gizlenmesinin veya ötelenmesinin çözümünün kesinlikle kozmetikte olduğunu düşünmüyorum. tabii ki bu noktada belki işin içine inançlar (estetik için) falan giriyordur ancak kendi adıma ben buna okeyim. geçici çözümler için farklı ürünler aldıkça, fiyatın kalıcı çözümlere denk geldiğini farkettim. tabii ki kalıcı çözüm derken adı sanı duyulmamış "güzellik merkezlerinden" bahsetmiyorum. baya bildiğin doktor olan estetisyenlerden bahsediyorum. yani çünkü 20 tl'lik bir kil maskesinin, cilde sadece bakım yaptığı aşikar. ciltteki kusurları falan örttüğü, daha da önemlisi geçirdiği yok. hadi geçirdi diyelim, o bakım ürünlerini bıraksan cilt gene çöp oluyor. bir de bunları uzun süre kullanmak zorundasın, harcadığın zaman, iyileşmesini beklemek için gösterdiğin sabrın yıpratıcılığı da cabası. bunlar sadece o ürünü size aldırmak için fasa fiso. size biraz acımasız gelebilir bu yorumum ama ben kendi hayatımda da bunu tecrübeledim. bakım ürününü tabii ki kullan ama mucizeler beklemek saçma geliyor bana. bakım ürünü, orta veya üst kalite bir ürünse, sadece varolan bir şeyi "korumaya çalışıyor.", "güzelleştirmiyor." tabii burda işin içine maddi güç bilmemne de giriyor ama bu kadar ürün deneneceğine, daha kalıcı çözümlere gidilse, bence uzun vadede fayda/maliyet açısından bireye daha faydalı olacaktır. bir de ortalık "güzellik satmaya çalışan dolandırıcılarla", "güzellik merkezleriyle" dolunca, insanlar da kozmetik ürünlerinden medet ummaya başladı, napsın. ben kendi adıma konuşayım. bir doktor, bence çoğu kusura, gratiste satılan birçok kozmetik ürününden daha iyi bir ilaç. ben kendi hayatımda elimden geldiğince bunu uygulamaya çalışacağım artık. ince dudaklarıma tabii ki hemen bıçak altına yatmak yemeyecek, o zaman dudak dolgusu, her ay benefit kaş kalemine para döküp dökülen kaşımı sayacağıma, kaş pudralama gibi yöntemleri daha efektif buluyorum.

  17 ağustos 2017 21:30 17 ağustos 2017 21:35

  28. Benim için mat likit rujlar, sadece bir tane almış olsam bile hiç kullanamadığım kontür kitten, çok kuru durduğu için kullanamadığım affinitone fondöten ve maybelline the nudes paletinden başka bir şey olmadı.

  Zaten ten ürünlerini deneyip günışığında bakıyorum o şekilde alıyorum. Farlarım genelde tekli far, iki paletim var comfortzone'dan çok memnunum tüm renkleri kullanabiliyorum, the nudes paletini ise kaşlarımı doldurmak için kullanıyorum. Aslında 10 dan fazla rujum olsa da hepsi severek kullandığım renkler ve hepsinde de yarıyı geçtim bile (sürekli değişik değişik rujlar sürmeyi seviyorum)

  Fondöten olarak ise atıl duran bir tane var (affinitone) ama ben zaten aşkımı (face and body) bulduğum için bundan sonra bu şekilde gereksiz fondoten almam. Son sıralar kullandığım iki kapatıcı da bana göre degil pek ama bitirene kadar kullanıyorum. Maybelline fit me kapatıcı getirseler artık da bu çileden kurtulsam.

  17 ağustos 2017 13:01 17 ağustos 2017 13:02

  27. allık paleti ok, far paleti tamam ama kapatıcı paleti nedir abi? bir insanın cildinin tonu ve kullanması gereken kapatıcının tonu zaten bellidir. napsın beyaz tenli adam o paletteki en koyu renk kapatıcıyı? bence tamamen saçmalık.

  yaylı epilasyon aleti bende hiçbir işe yaramadı o da benim için çöp. essence'in matlaştırıcı tebeşirimsi pudrası rezalet. suratıma tebeşir sürsem daha iyiydi. keçeli kalem formatındaki birçok eyeliner (bazı markaları tenzih ederek söylüyorum) göz kapağına renk bile veremiyor. maalesef bunların da çoğu benim için çöp. benim gibi hep benzer tonları kullanan biri için, 283930 tane far olan far paletleri de israf çünkü çoğu zaman birkaç rengi kullanıyorum sadece. ruj paleti de benim için hiçbir işe yaramıyor. gilette venus'ü de beğenmedim. oynar başlığının üzerindeki garip çıkıntılar yüzünden herhangi bir jiletten daha işlevsel değil. bunlar benim beğenmediğim ve israf olarak gördüğüm ürünler.

  17 ağustos 2017 01:26

  26. İçinde 12 renkten fazla renk bulunduran her türlü far paleti. İçlerinde genelde krem, bej, kahvenin 37328282 farklı tonu oluyor. 3 santimlik göz kapağında her zaman sürdüğünden bir ton koyu kahve far sürdüğünde senden başka kimse farketmiyor. Aynı renkten 47374 far sahibi olmak kesinlikle ziyandır. 

  -highlighter paletleri. 

  -concealer paletleri

  -allık paletleri 

  Genelde hepimizde bu ürünlerde var lütfen açın bakın içinde 6-8 renk ürün barındıran paletlerden en fazla kaç rengi çukurlaştırmışsınız? Ben size söyleyeyim, 1 ya da 2. Kalan renkler süs niyetine duruyor. Herkesin ten rengi belli, en fazla kaç farklı renk concealer ya da highlighter kullanabilir ve yakıştırabilirsin ki? 

  Çeşit çeşit renkler barındıran janjanlı ambalajlı paletler çok güzel görünen bir arzu nesnesidir. İşlevselliği sıfır. Küçükken de 72'li monami pastel boyamız olsun isterdik, onun gibi. Gerçi o monami boyalar çok daha işlevseldi bence :) 

  16 ağustos 2017 22:33

  25. benim için maalesef aldığım lipglossların tamamı. özellikle yazları glosslu dudaklara bayılıyorum, parlak parlak çok hoşuma gidiyor ama bugüne kadar alıp da dayanabildiğim bir lipgloss olmadı. o yapış yapış histen rahatsız olup siliyorum genelde. nadiren de olsa çk-ok beğendiğim glosslar oluyor, onların da kalıcılığı çok fena oluyor.

  16 ağustos 2017 21:40

  24. gramajı çok olan ürünler kesinlikle. çünkü bozuluyor. en kötüsü de açıldıktan sonra 6 aylık ömrü olup gramajı çok yüksek olan ürünler. o nedenle iki kişi kullanmak en mantıklısı. bitmiyor çünkü. küçük gramajlı yapsalar ölecekler sanki.

  16 ağustos 2017 20:37

  23. drugstore cilt temizleme ürünlerinden neredeyse denemediğim hiç birşey kalmadı ve söyleyebilirim ki bana göre %90 ı para israfı.özellikle jel formlu temizleyiciler cildi mahvediyor.temizleyicinin olayı bana göre anlık temizle bırak olmadığı için,uzun vadede faydasını görmeyi beklediğim birşey olduğu için çoğu ürün bana aldatmaca olarak geldi resmen.faydadan çok zararlarını gördüm.cildimi kendi haline bırakınca da ihtiyacım olanın bu tarz ürünler olmadığını net olarak anladım.tonikler ve misel sular falan yine daha iyi alınabilirler ama temizleyici peeling adına asla kayda değer birşey bulabilmiş değilim.

  lipglosslar.kusursuz dudaklarınız olmadığı sürece sadece dudaktaki kusurları belirginleştirip bırakıyor resmen.

  lipbalmların bir çoğu işlevsiz.artık sadece içinde en yüksek spf olan birini buldum da o yüzden kullanıyorum yoksa dudağıma iyi geldikleri falan yok.

  saçı onardığını/uzattığını iddia eden bir çok ürün çöp.şekillendirme vaadi olanlar için aynı şeyi söyleyemem daha başarılılar.

  stick şeklindeki kozmetik ürünleri nedense hiç işe yaramaz çıkıyor belki fondoten biraz makul bu formda ama allık,highlight falan çok kötü.

  bir çok kağıt maske çok işlevsiz.suratı bi kaç saat yumuşatmak dışında öyle haftalık-bir kaç günlük süren etkileri yok,e ben neden anlık bişey için 5-10 lira vereyim ki gider duş alırım daha iyi.

  sigara içenlere yönelik olduğunu iddia eden diş macunları.bu nasıl bir pazarlama tekniğidir allasen?

  özel olarak isim-marka vermek istemedim çünkü bu tarz genel geçer şeylere dikkat edince aslında harcamalar bayağı azalıyor ve belli markalara hiç yönelmemiş oluyorsunuz zaten.satıcıların çakallıklarını düşünüp bir kere mideniz bulanınca da bi daha eliniz gitmiyor ister istemez.

  16 ağustos 2017 18:16

  22. Rengarenk rimel, eyeliner ve rujlar

  krem formda olan aydınlatıcı, allık ve farlar

  siyah nokta bantları

  tonikler

  sir ağda bantları

  gözaltında ki morlukları hafiflettiğini iddia eden kremler

  kalem eyelinerlar

  lip gloss ve ruj paletleri

  saçları uzattığını iddia eden bir çok şampuan

  saçları onarıp ısıya karşı koruduğunu iddia eden spreyler

  (gizlinot: şimdilik aklıma bunlar geldi :))

  16 ağustos 2017 13:04