girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (158)
  • medya (1)

158. Ben uykusuzluğa çok fazla dayanabilen birisi değilim. Genelde sevgilimle ritüellerimiz koltukta oturup, bir şeyler içip, bir şeyler izlemek, biraz sohbet ve benim dayanamayıp yatağa geçmem olur. Yine yatağa geçtiğim bir gün sevgilimin yerinden kalkıp yanıma doğru geldiğini, adım seslerini duydum, daha sonra yatağa gelip emekleyerek yanıma uzandığını farkettim. Ama bunların hepsini o kadar yavaşça yaptı ki en az 5 dk sürdü diyebilirim. Yanıma geldiğini düşündüğüm için dönüp baktığımda O'nun hala koltukta oturduğunu farkettim. 2 yıldır beraberiz, bu sahne kaç defa yaşandı bilmiyorum. Ufaktan tırsmıyorum dersem yalan olur. Yaşadığım tek paranormal olay bu sanırım. Bir anlamı varsa ve bilen süslüler mesaj atarsa çok sevinirim...

18 mart 18:23

157. Bu tarz olaylara inanmazdım ama şahsen başıma gelince inandım. Hala neydi tam olarak anlamadım ama sizede anlatayım süslüler.

Bi gece güzel fal bakan bi arkadaşım bana fal baktı. Sonra sohbet muhabbet derken uykumuz geldi odalarımıza gittik. Ben uyuyordum birden bire resmen kulağımın dibinde biri çığlık atıyo. Kalktım gözlerimi açtım kimse yok ama hala kulağımın dibindeki o çığlık devam ediyo. 1 dakika falan devam etti korkudan yorganın altına girip ağladım. Ertesi sabah arkadaşıma anlattım olayı oda gece çok kötü kabuslar görüp uyanmış. Cidden ikimizde çok korkmuştuk.

17 mart 14:59 17 mart 15:12

156. Bu olayı ben değil de annem yaşamış bu yılbaşı gecesi. Kuzenim bizdeydi, annem babam, kız kardeşim, ben normal klasik bir yılbaşı akşamı işte tv açık masada yedik içtik. Sonra saat 23.00 gibi babam uyudu. 2017'ye girdik, biz de uyuduk.Annem, salonda uyumuş o gece. Telefonda konuşmuş diğer kuzenimle. Teyze kapıyı açsana aşağıdayım zile basmadım uyanmayasınız diye. Sonra annem kalkıp kapıyı açmış. Birde ne görsün anahtar kapının dışında asılı. 1 2 dakika geçtikten sonra kuzenimi aramış. Nerde kaldın gelmedin hala diye. Kuzenim de ne gelmesi teyze, ben evdeyim uyuyordum demiş. Bu olay paranormal mi, annem mi ermiş bilemedim ama bize bir işaret yollandığı açıktı. Belki de o gece annem kalkmasa soyulabilirdik. Ya da anahtarımız çalınabilirdi.

17 mart 10:11 17 mart 10:12


155. annemler yazlıktayken kafamı dinlemek için istanbuldaki eve gitmeye karar verdim üniversitede ilk aylarımdı başka şehirdeydim bir iki gün tek başıma takılmak istedim..öğlen gibi eve geçtim bir güzel yemek yiyip geceye doğru yatmaya gittim sabah annemler gelmiş ve şu sesle uyandım KIZIM BUNU NİYE YAPTıNN?? ani şekilde uyanarak noluyor yeaa dedim birisi odamdaki çalışma masama bebeklik resmimi yırtıp koymuş :( kim neden yaptı hiç anlamadık üstelik resim albümden çıkarılmış ve parça pinçik halde

edit: o gece evde tek olduğuma eminim

16 mart 23:22 16 mart 23:23

154. İstanbul'a ilk taşındığımda tuttuğumuz ilk evle ilgili garip hislerim vardı (eski ve aşırı yüksek tavanlı evlerden) ancak konduramıyordum. bir gün emlakçıyla sohbet ederken "sizin ev sahibi de evin içinde öldü, o kadar seviyordu evini hehee" diye ağzından kaçırdı (evi tutarken neden demedin pis adam :(() ve sonra gelsin gece oda kapısından biri bakıyor hisleri, koridor kapısının buzlu camına yansıyan bir şeyler. ben aklımı kaçırırken sevgilim " yoh bişey yeaa" diye inanmıyor ve evi sevmeye devam ediyordu. bir kış gecesi gecenin köründe, mutfaktaki doğalgaz alarmı kendi kendine son ses açıldı ve yataktan tavana yapıştık korkudan. ilk şoku atlatıp kaçak var mı diye baktıktan sonra anladık ki kendi kendine açılmış. ertesi 1 hafta her gece aynı saatte açıldı o alarm. tamirci alarmın bozulduğunu söyleyene dek evde adaçayı yakmaktan (hayalet de öldü korkudan adaçayı yaktın diye sanki ahsahsh) helak olmuştum. neyse ki günler geçti, eve alıştım bir sabah sevgilim gözlerini belertip "taşınıyoruz" dedi. aylardan mart, hava burun düşüren. ahsgsha valla 15 gün içinde taşındık. sonradan anlattı, meğer o gece uyurken "elektrikli" bir şey dürtmüş "evladım" demiş güya ashghjsds. ben aylarca korkudan sarılık geçirdim adam inanmadı da bir dürtülmeyle evi taşıdık aahsgahsgas. (bence o gece de dönerken ben dürttüm onu uykumda, yaparım çünkü daha önce uyurken adamın kulağına parmak sokmuşluğum var)

4 mart 21:45

153. inanmadığımdan mı yoksa kafa yormadığımdan mı nedir benim başıma gelmeyen olaylardır. aylarca yalnız kaldım, hiçbir şey yerinden kımıldamadı, ışık filan görmedim. belki bir gün bir şeyler yaşarım da monoton giden hayatımda bir atraksiyon olur.

edit:imla

3 mart 22:09 22 mart 11:05

152. ingilizce bilenler için (link: http://ubu.com/sound/occult.html link.) bu playlist'teki ilk beş kayıt çocuklara ait.

ilk iki kayıt da sanırım (link: http://www.news.com.au/entertainment/movies/new-movies/margaret-and-janet-hodgson-return-to-london-poltergeist-house-after-40-years/news-story/745ac33467c1ac744272740ce9f47166 bu) hikayeden.

3 mart 21:04


151. bir kez böyle cinli hikayelerin gırla gittiği bir ortamda bulunmuştum. o diyor cin düğünü, diğeri diyor tavandan cin sarktı tersti göğüsleri sallanıyordu. gece o kadar korkmuştum ki dümdüz tavana bakarken çığlık atmıştım sonra annem gelmişti,karanlıkta onu İsa sanıp daha çok çığlık atmıştım akakjssjja artık yalnız yaşadığım için böyle hikayeler dinlemiyorum çünkü akıl sağlığım <3

17 şubat 14:34

150. çalıştığım sektörler, okuduğum bölüm mü beni böyle yaptı bilmiyorum ama ilk etapta bazı konularda insanların söylediklerine eğer o kişileri tanımıyorsam "yüzde yüz" inanmıyorum.

bu tip olaylara da sanki herkes her olayı objektif anlatabilirmiş gibi, insanlar asla yalan söylemezmiş (dikkat çekmek için, sorunları olduğu için, gerçeği gizlemek için) gibi davranılmasını çok acayip buluyorum.

basit bir olay düşünün 2 kişinin dahil olduğu, ikisi de birbirinden farklı şeyler anlatır, o kadar ki aynı olayı mı anlatıyorlar diye şaşırırsınız.

aynı hesap bu paranormal olaylarda da var, kimseyi asla itham etmiyorum ama yaşanılan her şeyin ya mantıklı bir açıklaması var ya da o kişiler yalan söylüyor diye düşünüyorum.

büyü başlığında da teklif etmiştim, yapılsın bana bir büyü diye, sorunu çözelim kökten. bu büyüleri, falları, gece gelen cinleri, ölmüş ruhların dolaşmasını ya da astrolojiyi evrensel gerçekler gibi sunmamalıyız, sen müslümansın/cinlere inanıyorsun tamam ama bu sen inanıyorsun diye karşı taraf için gerçek değil.

söylemler öyle bir noktaya geliyor ki bunlara inanmayan insanlar saygısız kabul ediliyor ne alakası var sen inan ama bunu 2+2=4 eder diye sunma diyoruz halbuki. üstelik saygının sınırını da sen çizemezsin.

başlığa bu olaylar nedeniyle sıkıntılar çeken bir yazarımız içini dökmüş, çok üzüldüm okurken çünkü gerçekten bu konu çok hassas ve çocukları etkileyebiliyor.

çocukken aynı durumlardan ben de geçtim, uyuyamadım, çığlıklar attım çünkü gerek sıkıntıdan gerek toplumu kontrol altında tutmak için uydurulmuş bu hikayelerle kafayı bozmuş insanlar arasında geçirdim çocukluğumu, tek eğlenceleri bu cinler, perilerdi.

bir de herkes bunu normal karşılardı, aklım almazdı hayatınızı etkileyen görmediğiniz güçler var ve siz günlük hayatınıza nasıl devam ediyorsunuz diye delirirdim, birbirine zıt çift düşünceler beyinde paralel ilerliyor resmen. 

o zaman özgür irade yok, o zaman hayatımız insaflı cinlerin, büyücülerin elinde mi? ben bu düşünce yapısının garipliğini çocukken ayırt etmiştim.

özetle, bunlar sizin inançlarınız, bunlar gerçekliği kanıtlanmış olgular değil, siz inanın ama özellikle çocuklara, genç beyinlere illa aktaracaksınız bunları sizin inancınız çerçevesinde aktarın, "gerçekler" gibi değil. yoksa masum beyinleri kötü anlamda etkilemenin günahı/yükü altına girersiniz.

17 şubat 14:14

149. Korktuğum için engellediğim başlıktır. Sabah okuması güzel de gece düşünmekten uyuyamıyorum :d

17 şubat 14:08