girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (169)
  • medya (2)

169. evde yalnızken koridordaki lambayı yakarım ışık olsun zifiri olmasın diye. yatmadan son bir lavabo için odamdan çıkıyorum vee lamba düğmesinden kapatılmış.

çok sık olmasa da böyle minik şeyler yaşıyorum tamamen enerjisel olduğunu düşünüp kafa yormuyorum

10 temmuz 17:28

168. Ya aslında inanmıyorum ama geçmişte yaşamışlığım vardı. Geceleri kabuslardan uyanamazdım, karabasan gelirdi. Vücudumun çeşitli yerleri uyuşurdu. Işığı açar öyle uyurdum, ben uyuyunca annem kapatırdı. Gece tekrar uyanır, korkudan titrerdim. Bunlar 14 yaşımdayken oluyor, çok da küçük bir yaş değil. Daha küçükken de halüsinasyonlar(yazılışı bu mu?) görürdüm ama onlar küçükken olduğu için çok önemsemiyorum. Hocalara giderdik muska yazardı. Annem başımda Kuran okurdu. Bir keresinde yere eğilmiştim, arkamdan bir şey dürttü gibi geldi bir döndüm beyaz bir şey görünüp kaybolmuştu. Ama çocuktum ve hastaydım belki hayal gücüm devreye girmiştir. Onun dışında yine küçükken bir rüya görmüştüm: Kuzenim ve ablam geliyorlar diye çırpınıyordu, ben de boş gözlerle yatağa bakıyordum. Sonra bir anda göz rengim değişti. Ablamla kuzenim korkarak saklandı. Sonra ben de saklanmak istemiştim ve beni aralarına almamışlardı. Bu rüyada beni etkilemiştir. Bir keresinde de gece 3'te müzik sesi duymuştum,anlamadığım bir dildeydi.

9 temmuz 23:14

167. Çok fazla yaşarım ama genellikle fazla korkmam.

Geçmiş yıllarda karabasandan baya sıkıntı yaşamıştım. Sonra da nişanlım öldüğünde beni ziyarete geldiğine inanıyorum.

Şöyle ki; gece vakitleri, ben baykuşum biraz. Cam açık oturuyorum odamda ve yaz vakti. Bir arkadaşımla dertleşiyoruz. Bi hareket hissettim etrafta. Dolaptan sesler gelmeye başladı ufak ufak. Dedim ki arkadaşıma "o geldi, burada. "Hadi canım sende falan derken gerçekten o gelmişti emindim. Bana da yolla o zaman diye dalga geçti. Kızım ürkersin ben alıştım dedim. Hee yolla yolla dedi. Sonra birkaç dakika ses kesildi arkadaşımdan. Bu arada yeni boşanmış bebeği henüz ufaktı. Bana yazdığı şey şu oldu (gizlinot: Buraya küfür gelecek) naptın lan sen geldi dedi. Dalga geçiyo sandım. Meğer bütün gece bebeğin başında beklemiş. Arkadaşım da korkudan annesiyle uyumuş. Bu arada bebek 1aralık'ta doğdu o da 2aralık'ta öldü.

Mesela şu çok oldu, biri girdi hayatıma ondan sonra, aramız çok iyiydi evlilik konuşuluyordu. Bir anda ayrıldık. Sebep ise rüyasına girmiş benimki. "Rüyamda beni siyah bir arabaya bindirdi ve yokuş aşağı arabayı sürdü. Neden böyle yapıyosun dediğimde ondan ayrılıcaksın. Rahat bırakacaksın dedi. "Demişti. Önce inanmadım ama bazı fesat arkadaşlarımında rüyasına girip benden uzaklaşmalarını sağlamış çok sonra öğrendim.

Onun ölümüyle ben çok değiştim. Geldiğini ve bana dokunduğunı çok hissettim evlenene kadar. Şimdi sadece rüyalarıma giriyor arada bir.

Bir de o öldüğü geceden bir gün sonra onlardayım tabii ki (gizlinot: Farklı şehirlerdeydik). Balkonda hem ağlayıp hem sigara içiyorum. Bir anda gözlerimin perdesi kalktı sanki. Onu görüyorum ablamın evine geliyor, yanına oturuyor. Ablam kuran okuyor(gizlinot: Ki ölüye kuran okunmasına asla inanmazdı). O da ona gülümsüyor ve gidiyordu. Hemen aradım. "Az önce resmen aynı şekilde geldi, okumamı bekledi. Okudum ve gitti' dedi.

Bütün bunlar biraz inanç biraz paralel evrenle ilgili. Hislerime çok inanırım. Rüyalarıma da öyle. Yanıldığım da olmamıştır. O yüzden fal bakardım ama bıraktım 2yıldır. Öf ne yazmışım be :)

8 temmuz 14:13


166. Bu sabah saat 5 buçuk gibi aniden uyandım. Evde annemler yoktu sabah çok erkenden yola çıktılar. Sabah kalktığımda aniden bi nefes sesi geldi kulağıma. Önce annemlere seslendim, yoklardı. Bütün odaları dolaşmama rağmen kimse yoktu. Her odayı dolaşırken o nefes sesi kulaklarımdaydı. Yatağın altına bile baktım belki hırsızdır dedim. Ağlamayla karışık değişik bir nefes sesiydi. Gerçekten etkilendim uyuyamadım gözümden uyku akıyor. Daha sonra o ses gitti. Telefonumun açtım süslüye girdim. Bir şeylerle ilgilenince sesin yok olduğunu fark ettim. Bu yaşadığım neydi bilmiyorum ama çok garipti.

7 temmuz 18:56

165. Evimizin genişçe bir holü var tam salon kapısının önünde başlıyor büyük l harfi şeklinde devam ediyor.

4 sene önce anneannem vefat ettiğinden beri ne zaman salonda otursak annemle ikimizde her zaman ama her zaman aynı anda "birşey geçti" der birbirimizi kontrol ederiz ikimizde gördük mü diye. Bazen bir karaltı görüyoruz bazen de sadece hissediyoruz annemle. 6. Hissimiz mi kuvvetli bilmiyorum ama korkuyor insan.

Bir de bu sadece bana özel sanırım evli bir çift ile karşılaştığım zaman boşanıp boşanmayacaklarını anlayabiliyorum. Tabi bunu asla söylemiyorum kimseye ama hissedebiliyorum ikisine bakarak. 10 senelik evli teyzemi bir kere bayramda gördüğümde aklıma nedense boşanacaklar düşüncesi gelmişti ve şaka değil 2 ay sonra boşandılar. Sadece yeni tanıştığım çiftlerde olmuyor yani.

Ek; ailede birinin başına birşey geldiği zaman midem ağrımaya başlıyor ve o kişinin ismi birden aklıma geliyor. Geçen hafta kardeşim bir kavgaya karışmış gece 00.00 gibi bende o sırada youtube' da takılırken birden ismi aklıma geldi ve yarım saat içinde eve geldi kavga ettim diye.

30 haziran 00:27 30 haziran 00:48

164. böyle şeyleri okurken hem korkarım hem de dayanamayıp sonuna kadar okurum.benim başıma 2 kere geldi böyle olaylar.ilk seferde odam boyandığı için gece salonda yatıyordum.yüzüm duvara dönüktü sanki biri sırtımdan sertçe dürttü çok eminim ama dürtüldüğüme arkamı döndüm kimse yok tövbe tövbe diyip tekrar döndüm ve ezan okunmaya başladı sonra uyudum.nasıl uyudum ben de bilmiyorum ama tüm hafta tırsarak uyudum.

diğer başıma gelen olaysa ertesi sabah sınavım vardı benim için oldukça önemli bir sınavdı.o gece çok fazla yemek yiyip kahve,çay içmiştim tabi streste var.gece yarısı sanki üstüme bir şey oturdu kıpırdayamıyorum,gözümü açamıyorum.hem küfür ettim hem de dua ediyorum.sonra tekrar uyudum.

30 haziran 00:20

163. gece yatarken mutlaka camim acik yatarim sicakta uyuyamadigim icin.cami perde altinda aralik degil,baya cami sonuna kadar acip perdeyi cekerim.tam anlatamadim ama cam carpsa bile perde altta kaliyo yani sikisiyo pencereye.neyse 2 hafta kadar oldu gece 4 gibi annemle hadi yatalim dedik,babam coktan yatmisti.annem yatak odalarina girdi,kapiyi acik birakti bende makyajimi silip odama geldim.camim acikti bu arada.sabah kalktigimda cam kapaliydi.anneme sordum sen mi kapattin sicaktan uyuyamadim diye senden once yattim,sonra kalktim ben kapatmadim dedi.eve gelince babama sordum sabah ise gec kaldigi icin bana bakmadan acele ciktigini soyledi.hadi ruzgardan carpmis kapanmis olsa diyecegim ama perdeyi cekmesi gerekiyor bide ustune kapatmasi.e pencereyi kitlemesi falan.offff tirstim suan tekrar sksjdjdkdkdkx

29 haziran 14:28


162. 11.sınıfın yaz döneminde her gece istemsiz olarak 3te uyanmam daha sonra uykuya dalıp ezan okunduğunda tekrar uyanmam.Bu neredeyse tüm yaz boyunca devam etti.Ayrıca aynı yaz,yine gece 3te uyandığımda tuvaletten şu sesi geldiğini farkettim.Kalktım hiç korkmadan tuvalete gittim,lavabonun musluğunun sonuna kadar sıcak ayarında açık olduğunu gördüm.Biri unutmuştur heralde diye düşünüp kapattım.Sabah uyandığımda annem ve kardeşim gece tuvalete kalkmadıklarını söylediler.Neyse bunuda takmamaya çalıştım.Bu dönem sınava hazırlanıyorum bu arada.Benim yatağımın olduğu yer evin koridorunu görüyor.Hiç hoş bi durum olmasada alıştım artık.Yine aynı yaz,tam uyumaya çalışırken birinin koridorda beni izlediğini farkettim.Uzun boylu sımsısyah bi karaltı.İlk başta babam diye düşündüm.Baba dedim ses çıkmadı.Ben tabi yusuf yusuf.Gözlerimi kapatıp açtım ordaydı yine.Bi cesaret kalkıp koşarak ışığı açtım.Karaltı yokoldu.Koşarak annemi uyandırdım,ağlaya ağlaya birlikte yatalım dedim.O gece ikimiz salonda uyuduk.Hepsini anlattığımda annem sınav döneminde olduğum için psikolojimin bozuk olduğunu söyledi shdjf tabi ben böyle düşünmüyorum.Her gece yatarken ayetel

 Kursi okumaya başladım sonra bi olay yaşamadım.En önemlisi inandım bu olaylara ama düşünmemeye çalıştım.Daha sonra bıçak gibi kesildi,bitti.En stresli olduğum zamanlarda bile olay yaşamadım.Ki ben bunların stresle alakalı olduğunu düşünmüyorum,musluğu ben açmadım sonuçta

29 haziran 10:26 29 haziran 10:29

161. üniversite sınavına hazırlandığım günlerde (bkz: akıl sağlığımın ciddi derecede etkilendiğini düşündüğüm zamanlarda), kapıya saniyelerce baktıktan sonra pencere cam kapalıyken kapının kendiliğinden hareket etmesi, evde korkuyla yürüyüp lavaboya girdikten sonra lavaboda dizili olan tuvalet kağıdı rulolarının kendiliğinden yuvarlanması ve küçük bir deprem çapındaki sarsıntıları sadece benim hissetmem. bu konudan erkek bir arkadaşıma bahsettiğimde ise müthiş bir bilimsel teşhis koyarak ''banyoda işiyorsan sakın işeme, erkek cinler sana aşık olmuş olabilir'' demişti. ciddiydi.

4 haziran 19:11

160. @nannu’nun yaşadığına benzer bir olay üniversite zamanı benim de başımdan geçmişti.

En yakın arkadaşım, sonraki derse gelecekti. Ben de amfide oturuyorum. Baktım arkadaşım arıyor, ben de derste olduğum için meşgule attım. Mesaj attım, ‘dersteyim, bir şey mi oldu?’ Diye. Sonra o tekrar arayınca önemli bir şey mi oldu diye telefonu alıp çıktım sınıftan. Ben aradım meşgule attı, o aradı ben açınca kapattı. Orda da saçma bir telefon trafiği oldu. O arada galiba o aradı tekrar; ama uzaktan konuşma sesleri geliyor sadece. Ben aradığımda açmış da olabilir emin değilim, ama arkadaşım konuşmuyor, birileri uzakta muhabbet ediyor gibi. Benim aklımdan kırk tane ihtimal geçti, gelirken araba falan mı çarptı diye. Sonra bu beni tekrar aradı, ‘hayırdır kuzucum, niye Aradın?’ Dedi. Sen beni aradın diyorum, ben şimdi banyodan çıktım diyor. O aramamış beni, evde tek bir kişi var, ama o kız da yapmaz öyle şey. Benim uzaktan muhabbet duyduğum esnada, arkadaşım banyodan çıktığı için diğer kızla banyonun önünde konuşuyorlarmış. O yüzden o kızın yaptığını sanmıyorum. 

Arladaşım evhamlı bir insan olduğu için, telefonumu birileri ele geçirmiş diye telefoncuya koştuk. Telefonun yegane özelliği dokunmatik olması olduğu için adam, bu telefonda olmaz öyle şey dedi. Artık bir çeşit sinyal karışıklığımı bilmiyorum, ama o gün aşırı korkmuştuk. 

4 haziran 18:32