sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
girdi yaz
medya ekle
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (166)
 • medya (2)

166. Babaannemin anneanesinin birtakım güçleri varmış, ankaranın bir köyünde yaşıyorlarmış o zamanlar.

Ninenin adını hatırlamıyorum ama babam ve babaannem anlattı bunları, o kadın ölene kadar bizim bağlarımızda hiç yılan olmamış. Bitişik bağlarda olan yılanlara bizim bağımızın sınırları içinde nine ölene hiç rastlanmamış, öldükten sonra babaannem görmüş birkaç tane yılan. 

Onun yaşadığı evde karınca da yokmuş hiç, köy evinden bahsediyoruz taş toprağın içinde bir yer.

Tüm köyün hayvanları beraber otlatılırmış, köy dağların ormanların arasında,  ara ara ayıların kurtların indiği bir bölgede. Eğer o gün bir hayvan otlanırken kaybolduysa ve köye dönmediyse bu nineye haber verilirmiş, o da bir şeyler okurmuş hayvan birkaç gün sonra sapasağlam dönermiş.

Sonra babam bir gün köyü ziyarete gittiğinde gözünde arpacık gibi bir hastalık varmış, nine yine babama bir şeyler okumuş ve usulca dirseğini babamın gözüne değdirmiş. Ertesi gün kalktığında babamın gözünde hastalıktan eser yok.

Ve içimi en acıtan şeyi söylüyorum, bu nine babamı çok severmiş babam ilkokul yaşlarındayken gel senin ağzına tüküreyim(??) sana da geçsin bunlar demiş —büyük ihtimalle gerçekten tükürmeyecekti—  ama babam tabi çocuk aklı kabul etmemiş bunu. Bir daha da açılmamış konusu.

O nineyle birlikte kim bilir ne kadim bilgiler yitip gitti buna çok üzülüyorum gerçekten.

Bildiği uyguladığı şeylerin şaman öğretilerinden gelmiş olabileceğini düşünüyorum

Not: Hiçbir dini inancım yok, ancak çok ender insanın haberdar olup iletişim kurabildiği enerjisel boyutların varlığına inanıyorum

Bunun niye eksilendiğini anlayamadım gerçekten

4 kasım 11:33 7 kasım 15:10

165. paranormal olmaya en yakın deneyimim rüyalarımın çıkması.

zamanında bir flörtüm vardı. ertesi gün onunla buluşacağız. tüm gece onun yanında uzun siyah saçlı bir kız olduğunu gördüm rüyamda. ama nasıl görmek! tüm gece o rüya bitmek bilmedi. boncuk boncuk ter içinde uyandım.

ertesi gün buluşma saatine yakın beni aradı. "neredesin?" dedi, "geliyorum şuradayım" dedim. "tamam (gbkz: biz) seni bekliyoruz" dedi. ben şok tabii. biz?? gittiğimde yanında uzun siyah saçlı bir kız. neyse ki sevgilisi falan değilmiş, tesadüfen yolda karşılaştığı eski bir arkadaşıymış. uzun zamandır görüşmedikleri için (benim flörtümün teklifi üzerine) kız da bizimle beraber takıldı o gün. o saniye bu flörtten umudumu kesmem gerektiğini anlamalıymışım aslında. toyluk işte.

3-4 hafta sonra ruh eşimle tanışacağımı ve onun şu an bazı sorunlarla cebelleştiğini rüyamda gördüm. ikisi de çıktı. tam ruh eşi ne demek bilemiyorum, ancak ilk görüşte bir uyum yakaladığımızı söyleyebilirim. şu an sevgiliyiz.

sevgili olduktan bir süre sonra, rüyamda onu bir kadınla konuşurken gördüm. rüyamda o kadınla konuşmasından aşırı rahatsızlık hissediyordum. esmer, düz, uzun saçları vardı. o günün akşamına eski kız arkadaşının kendisine mesaj atıp görüşmek istediğini söyledi.

zamanında biz ayrıldıktan 1 hafta sonra eski sevgilimin canımmmmmm dostum diye tanıttığı arkadaşıyla beraber olduğunu rüyamda gördüm. uyanır uyanmaz o kıza mesaj attım (ben de tanıyordum ve görüşüyorduk o dönem), rüyamı anlattım. baya şok oldu, birinden duyup duymadığımı sorguladı hemen. bunu sorgulayınca da gerçek olduğunu anladım ve orada başladı anlatmaya. yatmışlar.

ben rüyalara ara vereyim ya. hayırlı bir şey görmemişim şimdiye kadar.

4 kasım 03:58

164. deja vu içinde deja vu yaşamam bana biraz paranormal geldi. tam olarak metafizik bir şey değil ama deja vu olduğum anı deja vu olarak yaşamak garip bir his. inception, matrix falan kafamda uçuşuyor şuan.

26 ekim 17:19


163. Pek paranormal değil ama rüyamda gördüğüm anlık sahneleri gerçek yaşantımda da görüyorum. Çocukken 4 yaşlarımda bir anda tüm çocukluğumu görüp uyanmıştım sanki o geçirdiğim 4 yıl aslında 1 saniye gibiydi. Bazen Dünyamızın Matrix’e benzediğini düşünüyorum bu yüzden. Ve hep bir şeylerin bana dokunduğunu hissederdim artık bu olmasada eskiden çok olurdu.

Bir şeyleri hissediyorum ve hissettiğim şeyler gerçekleşiyor ama şunu da fark ettim eğer Dünyevi hayata çok ilgiliyseniz bunda körelme oluyor. Yani ben bu kadar düşük dozda bile bunu fark edebildim. Dünyevi hayata ilgiden kastım dini ritüelleri gerçekleştirmemek değil tabi. İş, arkadaş, gezinti ve sürüp akan zamana kendini kaptırmak.

26 ekim 00:01

162. Tamam paranormal olup olmadığı tartışılır ama sıradan bir şey olmadığı için buraya yazmakta bir sakınca görmüyorum.

9.sınıfın başındayken bir rüya görmüştüm, okuldaydım ve değişik bir kalabalık ve telaş vardı müdür yardımcısının bulunduğu koridorda. (Bu arada o koridorda müdür yardımcılarının odası ve memurun odası var.)

Kalabalığa yürüdüm, birinin öldüğünden bahsediyorlardı, sonra uyandım. Mutfağa gittim annemle konuştum biraz, yemek yerken rüyamdan bahsettim nedense, normalde çok ilginç bir şey olmazsa bahsetmem üstelik.

Anneme anlatmamdan 2-3 saat geçti annemin yanına gittim annem şaşkın gözüküyordu. "Senden korkmaya başladım iyice, sizin okuldaki memurun kızı vefat etmiş" dedi. Sanki çok normal bir şeymiş gibi şaşırmadım bile, öylece kaldım.

Ortaokuldayken rüyalarımın gerçekleştiği oluyordu ama çok ufak tefek şeylerdi, en büyüğü buydu bir daha da bu tarz bir şey yaşamadım. Garip geliyor. Tercih etme hakkım olsa rüyalarla geleceği bilmemeyi tercih ederim, cehalet mutluluktur.

24 ağustos 05:28 24 ağustos 08:24

161. Beni çok korkutan yine de okuduğum olaylardır. Mayıs ayından beri sürekli eşyalarım kayboluyor. Makyaj malzemelerim, kıyafet, takı. Her türlü eşyam kayboluyor anlamsızca. Yurtta kalıyorum, oda arkadaşlarımın yapmadığından adım gibi eminim. Yeni aldığım iki ürünüm anlamsızca kayboldu. Hadi dedim odaya girip çıkan biri almıştır. Evime geldim, en sevdiğim rujum, en sevdiğim bronzerım falan kaybolmaya başladı. Ama sürekli hep en değer verdiğim şeyler kayboluyor. Ve bunları alacak, hırsızlık yapacak kimse yok. Annem veya abim alır alsa shdjjxxj onlar da neden alsınlar. En son bi saç serumu aldım. Banyoda kullandım ve çamaşır makinesinin üstüne koydum. O gün eve hiç kimse gelmedi annem, abim ve ben hariç. Ertesi gün serumu bulamıyorum süslüler sinir krizi geçireceğim artık bağırıp çağırıyorum yeter artık falan diye. Evi aradık taradık hiçbi eşyamı bulamadık. Sonra annemin halasına anlattık durumu öyle sohbet sırasında. Gel ben seni okuyayım dedi, okudu. Arama eşyalarını boşver düşünme sakın dedi. Bu olay beni çok korkuttu. Yani ne oluyo olabilir ki? Bilenler bilir fal bakıyorum. Acaba ondan mı diye de kendimi yedim bitirdim. Gitti dolce vita rujum dertliyim :( 

27 temmuz 15:33

160. Ya aslında inanmıyorum ama geçmişte yaşamışlığım vardı. Geceleri kabuslardan uyanamazdım, karabasan gelirdi. Vücudumun çeşitli yerleri uyuşurdu. Işığı açar öyle uyurdum, ben uyuyunca annem kapatırdı. Gece tekrar uyanır, korkudan titrerdim. Bunlar 14 yaşımdayken oluyor, çok da küçük bir yaş değil. Daha küçükken de halüsinasyonlar(yazılışı bu mu?) görürdüm ama onlar küçükken olduğu için çok önemsemiyorum. Hocalara giderdik muska yazardı. Annem başımda Kuran okurdu. Bir keresinde yere eğilmiştim, arkamdan bir şey dürttü gibi geldi bir döndüm beyaz bir şey görünüp kaybolmuştu. Ama çocuktum ve hastaydım belki hayal gücüm devreye girmiştir. Onun dışında yine küçükken bir rüya görmüştüm: Kuzenim ve ablam geliyorlar diye çırpınıyordu, ben de boş gözlerle yatağa bakıyordum. Sonra bir anda göz rengim değişti. Ablamla kuzenim korkarak saklandı. Sonra ben de saklanmak istemiştim ve beni aralarına almamışlardı. Bu rüyada beni etkilemiştir. Bir keresinde de gece 3'te müzik sesi duymuştum,anlamadığım bir dildeydi.

9 temmuz 23:14


159. Çok fazla yaşarım ama genellikle fazla korkmam.

Geçmiş yıllarda karabasandan baya sıkıntı yaşamıştım. Sonra da nişanlım öldüğünde beni ziyarete geldiğine inanıyorum.

Şöyle ki; gece vakitleri, ben baykuşum biraz. Cam açık oturuyorum odamda ve yaz vakti. Bir arkadaşımla dertleşiyoruz. Bi hareket hissettim etrafta. Dolaptan sesler gelmeye başladı ufak ufak. Dedim ki arkadaşıma "o geldi, burada. "Hadi canım sende falan derken gerçekten o gelmişti emindim. Bana da yolla o zaman diye dalga geçti. Kızım ürkersin ben alıştım dedim. Hee yolla yolla dedi. Sonra birkaç dakika ses kesildi arkadaşımdan. Bu arada yeni boşanmış bebeği henüz ufaktı. Bana yazdığı şey şu oldu (gizlinot: Buraya küfür gelecek) naptın lan sen geldi dedi. Dalga geçiyo sandım. Meğer bütün gece bebeğin başında beklemiş. Arkadaşım da korkudan annesiyle uyumuş. Bu arada bebek 1aralık'ta doğdu o da 2aralık'ta öldü.

Mesela şu çok oldu, biri girdi hayatıma ondan sonra, aramız çok iyiydi evlilik konuşuluyordu. Bir anda ayrıldık. Sebep ise rüyasına girmiş benimki. "Rüyamda beni siyah bir arabaya bindirdi ve yokuş aşağı arabayı sürdü. Neden böyle yapıyosun dediğimde ondan ayrılıcaksın. Rahat bırakacaksın dedi. "Demişti. Önce inanmadım ama bazı fesat arkadaşlarımında rüyasına girip benden uzaklaşmalarını sağlamış çok sonra öğrendim.

Onun ölümüyle ben çok değiştim. Geldiğini ve bana dokunduğunı çok hissettim evlenene kadar. Şimdi sadece rüyalarıma giriyor arada bir.

Bir de o öldüğü geceden bir gün sonra onlardayım tabii ki (gizlinot: Farklı şehirlerdeydik). Balkonda hem ağlayıp hem sigara içiyorum. Bir anda gözlerimin perdesi kalktı sanki. Onu görüyorum ablamın evine geliyor, yanına oturuyor. Ablam kuran okuyor(gizlinot: Ki ölüye kuran okunmasına asla inanmazdı). O da ona gülümsüyor ve gidiyordu. Hemen aradım. "Az önce resmen aynı şekilde geldi, okumamı bekledi. Okudum ve gitti' dedi.

Bütün bunlar biraz inanç biraz paralel evrenle ilgili. Hislerime çok inanırım. Rüyalarıma da öyle. Yanıldığım da olmamıştır. O yüzden fal bakardım ama bıraktım 2yıldır. Öf ne yazmışım be :)

8 temmuz 14:13

158. Bu sabah saat 5 buçuk gibi aniden uyandım. Evde annemler yoktu sabah çok erkenden yola çıktılar. Sabah kalktığımda aniden bi nefes sesi geldi kulağıma. Önce annemlere seslendim, yoklardı. Bütün odaları dolaşmama rağmen kimse yoktu. Her odayı dolaşırken o nefes sesi kulaklarımdaydı. Yatağın altına bile baktım belki hırsızdır dedim. Ağlamayla karışık değişik bir nefes sesiydi. Gerçekten etkilendim uyuyamadım gözümden uyku akıyor. Daha sonra o ses gitti. Telefonumun açtım süslüye girdim. Bir şeylerle ilgilenince sesin yok olduğunu fark ettim. Bu yaşadığım neydi bilmiyorum ama çok garipti.

7 temmuz 18:56

157. Evimizin genişçe bir holü var tam salon kapısının önünde başlıyor büyük l harfi şeklinde devam ediyor.

4 sene önce anneannem vefat ettiğinden beri ne zaman salonda otursak annemle ikimizde her zaman ama her zaman aynı anda "birşey geçti" der birbirimizi kontrol ederiz ikimizde gördük mü diye. Bazen bir karaltı görüyoruz bazen de sadece hissediyoruz annemle. 6. Hissimiz mi kuvvetli bilmiyorum ama korkuyor insan.

Bir de bu sadece bana özel sanırım evli bir çift ile karşılaştığım zaman boşanıp boşanmayacaklarını anlayabiliyorum. Tabi bunu asla söylemiyorum kimseye ama hissedebiliyorum ikisine bakarak. 10 senelik evli teyzemi bir kere bayramda gördüğümde aklıma nedense boşanacaklar düşüncesi gelmişti ve şaka değil 2 ay sonra boşandılar. Sadece yeni tanıştığım çiftlerde olmuyor yani.

Ek; ailede birinin başına birşey geldiği zaman midem ağrımaya başlıyor ve o kişinin ismi birden aklıma geliyor. Geçen hafta kardeşim bir kavgaya karışmış gece 00.00 gibi bende o sırada youtube' da takılırken birden ismi aklıma geldi ve yarım saat içinde eve geldi kavga ettim diye.

30 haziran 00:27 30 haziran 00:48