girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (121)
  • medya (1)

121. Yukarıda bir süslü parfüm karakterinden bahsetmiş.

Benim belirli bir parfüm karakterim yok galiba. Odunsu ve yoğun notalara sahip bir parfüm deniyorum bu tam benlik diye alıyorum hemen. Sonra çiçeksi ve fresh aromalara sahip bir parfüme denk geliyorum. Bir bakıyorum onu da "ne biçim güzel bu yaa" diye almışım.

Özellikle alt notalarında amber olan bir parfüme denk gelirsem çıldırıyorum zevkten birazdan benim olacak diye.(gizlinot: :d)

19 temmuz 10:33

120. fransızlara maledilmesi bir bakıma yanlış olan, neredeyse milattan önce bilmemkaç bin yıllık tarihe sahip koku esansları. modern parfümde ise fransızlara malolmanız şiddetle önerilir...

(bkz: yves saint laurent)

19 temmuz 03:53

119. Çevremde çok rastladığımın aksine ter kokusunu bastırmak için sıkılmaması gereken edt, edp, edclere genel olarak verdiğimiz isim. Parfüm, aslında içinde en yüksek oranda esans içerendir. Yanlış bilmiyorsam sonra eau de perfume, eau de toilette, eau de cologne geliyor. Her koku tıpkı kıyafet gibi herkeste farklı duruyor, bunun için iyice denenmesi lazım. 

17 temmuz 03:06


118. parfümlerin bozulması, dayanıklılığı ve saklanması konusunda ilk açıldığından beri takip ettiğim ''parfüm yorumları'' kanalının sahibi burak bey bir video hazırlamış. aklınızdaki sorulara cevap vereceğini düşündüğüm için buraya da ekleyeyim dedim.  

video için (link: https://www.youtube.com/watch?v=wHXGn0umMgk buradan efenim).

2 nisan 22:00

117. şu hayatta ciddi anlamda bağımlısı olduğum ve para yatırdığım kozmetik ürünleri.

kozmetik ürünü deyip de basite indirgemek istemiyorum gerçi. parfüm çok farklı bir dünya kozmetik dünyası içinde. çünkü parfüm seviyorsanız, sadece parfüm almış olmuyorsunuz. zamanla onların karakterini, farklı notaları öğreniyorsunuz. bununla beraber kendi parfüm karakterinizi de öğrenmiş ve bir profil yaratmış oluyorsunuz. ve bir dahaki seferde parfüm reyonuna gittiğinizde, bir parfümün içinde hangi notalar olduğunu koklayarak analiz edebiliyorsunuz.

çok güzel bir tutku bence parfüm.

19 mart 15:34

116. şimdi açıyorum şom ağzımı.. indirimde, 2 maskara fiyatına 50ml parfüm alınabileceği gerçeği (gizlinot: geçenki boyner indirimi mesela)..

maskara mı pahalı, parfüm mü ucuz? renkli kozmetik/makyaj ürünlerine daha fazla yükleniliyor galiba zam konusunda.

ve bu entryden sonra gelen zamlar. tişikkirler şom ağızlı.

11 ocak 14:24

115. beni aynı derecede rahatsız eden, boğan 2 parfümün 3 ortak nota içerdiğini buldum.

estee lauder sensous nude ve chloe love'ın pink pepper, heliotrope ve musk olarak 3 ortak notası bulunuyor. katil galiba bunlardan yalancı vanilya diye alt türü bulunan heliotrope..

28 aralık 2017 23:17 28 aralık 2017 23:19


114. hiç beklemezdim ama sanırım yeni kokum bee beauty'nin çiçekli bir parfümü olacak. pembe bir şişesi var ama adını hatırlayamıyorum. tam aradığım gibi çiçekli, temiz bir koku. ve de kalıcı. aşığıyım çiçekli kokuların.

29 kasım 2017 23:56

113. Vazgeçilmezlerim yves saint laurent- parisienne ve burberry body intense(koyu sarı olan), bommbastikoss

29 kasım 2017 22:22

112. Ne zaman yeni bi parfüm alsam hayatıma yeni bi sayfa açmış gibi hissederim. Kullandığım parfümlerin beni belli anlara götürmesi mütiş.neyse efendim yeni bir parfüm almak istiyorum ama fiyatlar malum. ihtiyacım olan şeylerin hiçbirini halledemedim, parfümüm var ama artık hayatım değişsin istiyorum sanki bu bir kokuyla olacakmış gibi geliyor. lütfen.

29 kasım 2017 11:27