yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (125)
  • medya (0)

  125. süslülerin çoğu gibi parfüm kullanmayı seviyorum ama ne yazık ki "işte benim parfümüm" diyebileceğim o parfümü bulabilmiş değilim henüz. Çok beğenerek alıp bir şişeden sonra sıkıldıklarım da oldu, testerdan denediğimle bambaşka olanları bir kenara koyduğum da. Zaman zaman kampüste, dışarıda ya da toplu taşımada çok güzel kokular geliyor burnuma ama önümden geçip giden birine de "ay pardon, parfümünüzün adı ne acaba?" Diye soramıyorum çoğu zaman. Günün birinde beni baymayacak o parfümü bulmayı diliyorum sadece.

  11 aralık 2019 15:49

  124. Kalıcılığını artırmak için eğer saçınıza sıkıyorsanız önce tarağınıza sıkmanız, daha sonra saçınızı taramanız öneriliyor.

  vücutta sürülecek yerleri önceden nemlendirmek de önemli, parfüm yağlı ciltte daha kalıcı bir sonuç verir.

  25 ağustos 2019 17:09

  123. Ülkemiz döviz kurundan kaynaklı fiyatlar malumunuz bir çok parfüm çok pahalı şu an önceden alanlar ya da müdavimi olduğu için vazgeçemeyenler vb. durumda ki süslüler için. Ankarada bir çok şubesi bulunan Bargello adlı bir yer var. Orda beğendiğiniz ya da pahalı olduğu için alamadığınız parfümün adını söylüyorsunuz ordaki arkadaşlar parfümlerin çoğuna hakim hem ona benzer parfümleri öneriyorlar hem de bilinen bir çok parfümün kokusunu bulunduruyorlar. Fiyatlar olarak 50 ml'si 50 tl 100ml ise 100tl idi. Aynı zamanda size iade şansı da sunuyorlar çünkü kokular değişebilir hoşunuza gitmez belki diye testerını veriyorlar 2 tane. Ben yıllardır parfümümü değiştirmediğim için böyle yaptım. Kalıcılık olarak ağır parfumler için tende 6-5 kıyafette 8 saate kadar dayandığını söyledi görevli. Benim gözlemlediğim eski ilk siddeti kalmasa da gününüzü kurtarıyor.

  23 şubat 2019 02:39 24 şubat 2019 17:56


  122. Öğlen önce kotona girip parfümlerini sol koluma sıktım kokularının bu kadar güzel olduğunu bilmiyordum (özellikle erkek parfümleri) daha sonra yves rochere girip onun parfümlerini de sağ koluma sıktım, mağazadan çıktım, bütün gün dışarda gezdim, balıkçıya gidip balık yedim her yer balık kokuyordu ordan pilates dersime gidip terledim, soyunma odasındayken "dur bir bakayım kalıcılıkları nasıl" dedim. kotonun kokuları güzel olmasına rağmen ancak burnumu dayadığımda o kokuyu alabiliyordum yves rocher ise aynı şekilde duruyor ilk sıktığımdaki öyle buram buram hali yok ama yine de iyi.

  22 şubat 2019 21:32 22 şubat 2019 23:02

  121. kimseyi gücendirmek için yazmıyorum fakat kokuların kalıcı olmaması kötü bir şey değil.

  bu bir trend, zaman zaman parfüm evleri kalıcı, yüksek silajlı kokular üretirken zaman zaman da tene yakın olan, musk içeren çiçek kokuları revaçta oluyor, ona göre üretim yapıyorlar. elinizdeki üründe saklanma koşullarına bağlı olarak koku değişmesi gibi bir sorun yoksa eğer, kalıcılığın 2-3 gün olmaması normal, hatta istenen bir durum.

  açık parfüm satan yerler dükkan camlarına "bir hafta üstünüzden çıkmayacak koku!!!1" yazdıklarında bu nasıl bir şey ifade etmiyorsa, parfümleri kalıcılığına göre iyi/kötü diye yorumlayan insanların biraz zamana ayak uyduramadığını düşünüyorum.

  ha bunun sebebi nedir, bunun sebebi tam olarak şudur; (link: https://www.fragrantica.com/member/240920/ annxyz) adlı kullanıcının fragrantica profili. ablacığım 20 yıldan uzun süredir chanel'in belli başlı parfümlerini imza olarak kullanmış ve güncel yorumları hep bir sitem içeriyor, inanılmaz sevimli. son yaptığı yorumlarda da artık chanel kullanmayacağım, küstüm oynamıyorum'a selam çakıyor.

  ben parfüm sıktığımda kokumun ara sıra, hafif bir şekilde burnuma çalması beni mest ediyor. ama aksine, sürekli burnumun dibinde olan, ağır kokular ise beni sıkıyor. tamamen zevk olayı fakat parfüm sıktım, o zaman herkes kokumu saatlerce almalı olayını pek mantıklı bulmuyorum.

  19 ocak 2019 02:54 19 ocak 2019 02:54

  120. Kozmetikte önceliğim ve merakımın hep taze olduğu alan. Parfüm eksperliği yapmak isterdim. (gizlinot: Gülücük)

  21 kasım 2018 00:14

  119. Tutkunuyum. Yeni çıkan bir parfümü mutlaka gider koklarım. Henüz imza kokularımı bulamamışken bunu çok büyük dert edinmiştim, parfümleri deneyip deneyip notlar filan alıyordum. Şimdi o kadar deli değilim ama bence insanın sabit bir iki parfümü olması tarzında önemli bir detay. Aldıkça alasım geldiği ve çok biriktiği için iki yıldır -kendime- almıyorum. Şu an çok azaldı hepsi, keşke bu kadar pahalı olmasalar. Tamam ithal bir ürün fiyat farkı olsun ama bu fiyatlarda parfüm alma zevki de kalmıyor çünkü haksız kazanç elde edildiğini düşünüyorum. Makyaj ürünlerinde muadil bulmak nispeten kolay, çeşit bolken parfümde bu imkansıza yakın. neyse allah başka dert vermesin diyeyim..

  20 kasım 2018 15:08


  118. Kıyafetime sıktığımda farklı, tenimde farklı kokandır.

  Tenimdeki duruşunu her zaman daha çok beğeniyorum.

  2 ekim 2018 00:14

  117. tenden tene farklılık gösterir. çok iyi bir kokunun kiminde çok ağır kiminde ise tam olması gerektiği gibi sonuç verdiğini görmek mümkün. parfüm seçimi açısından ne yazık ki yeni kokuları deneyimlemek istediğimizde artık çoğu kozmetik mağazasında sevimsiz bir muamele ile karşılaşıyoruz. zaten fiyatlar almış başını gitmiş, insanlar ciddi rakamlar ödeyeceklerse ve kendilerine uygun ürünü bulmak istiyorlarsa elbet ki o kokuları, birilerinin mırın kırınına maruz kalmadan denemeleri en doğal hakları...

  1 ekim 2018 16:33 1 ekim 2018 16:34

  116. Yıllardır ama yıllardır aynı parfümü kullanıyorum. Artık ciddi anlamda imzam haline geldi. Öyle marka, pahalı bir parfüm de değil hani. 3 5 ay öncesine kadar 35-40 lira arası bir fiyata alıyordum. Şu an şansıma elimdeki iki şişesi de bitti ve gelen zamlarla beraber 120 liraya çıkmış. İndirimli hali bile eski fiyatından fazla. Parfümüm olmadan çok ciddi bir parçam eksikmiş gibi hissediyorum. Artık güzel de kokamayacağız. Parfümü damla damla kullanacağız anlaşılan.

  1 ekim 2018 13:08