yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (10)
  • medya (0)

  10. WhatsApp üzerinden kendileriyle iletişime geçip private ve standart kokularda herhangi bi koku farkı var mı diye sordum o kadar kaba bi şekilde cevap aldım ki. 15 yıldır bu işin içindeyiz vs yazmışlar her yere ama üslup mahalle esnafı. Şans vermekten vazgeçtim. Ayrıca internet siteleri asla güven vermiyor ve instagram sayfaları güncel bile değil. Pazarlama ,iletişim ve en önemlisi insanlıkta çok geride kalmış bir açık parfüm markası.

  17 mart 14:21

  9. muadil piyasasında muscent dışında bildiğim hiçbir şey yoktu, yavaş yavaş daha uygun fiyatlı alternatiflere merak sardım, orijinal merakımızı gidermek iyice pahalı oldu malum.

  bu vesileyle önce ramessa'yı ardından parfümevi'ni denedim. ramessa hakkındaki ilk izlenimlerimi (link: https://www.suslusozluk.com/ramessa-parfüm?i=1310994 burada )paylaştım.

  parfümevinin similar adlı bir muadil markaları var, orijinallerin isimlerini kullanamadıkları için sanırım çok fantastik isimler denemişler muadillerde :) websitesi pek kullanıcı dostu değil. muadilleri filtreleyip arayamıyorsunuz, bir kere zaten ne arayacağınızı bilmiyorsunuz çünkü isimler hiçbir şey ifade etmiyor. kadın erkek filan gibi bir ayrım da yapamıyorsunuz. 3000'den fazla parfüm yekpare bir liste olarak duruyor. aradığınızı bulmak için arama sekmesine normal markasını yazıyorsunuz, atıyorum dkny pure, o da size elimde orijinali yok ama puzzle isimli muadiline bak istersen diyerek sizi muadil sayfasına yönlendiriyor. genelde 2 ml tester ve 50 ml büyük boy olarak satılıyor. çanta boyu almak isterseniz 7'li deneme seti içinde 12 ml satıyorlar, ama onlar kapaksız geldiği için çantada basılıp kendi kendine fıslama ihtimali yüksek, aklınızda olsun.

  ben başka hiçbir yerde muadilini bulamadığım bazı parfümler görünce denemek için 7'li deneme seti aldım. içinde 7 adet 12 ml parfüm var. seti seçtikten sonra notlar kısmına hangi parfümleri istediğinizi yazmanız yeterli. oyuk sünger içine yerleştirilmiş bir şekilde gayet şık bir kutuda iyi paketlenmiş olarak geldi ve çok da hızlı bir şekilde elime ulaştı.

  denediklerime ilişkin izlenimlerim:

  - dkny pure: bu benim yıllardır yana yakıla aradığım, üretimden kalkan ve hiçbir mudalini bulamadığım canım parfümümün muadilini ürettiklerini görünce çok heyecanlandım tabii. daha önce mad parfümeride pure olduğunu iddia ettikleri bir şey denemiş ve aşırı alakasız bulmuştum. ne yazık ki parfümevi de beni hayalkırıklığına uğrattı. ha gelen koku kesinlikle kötü değil. rahatça kullanılabilecek bir pudramsı çiçek parfümü, pure'u da uzaktan andırıyor, ama sadece uzaktan andırıyor işte. sonuç olarak ben halacanım parfümümü bulabilmiş değilim.

  - bvlgari omnia crystalline edt: bunun orijinali de başka firmalardan (muscent ve ramessa) muadilleri de elimde olduğu ve çok iyi tanıdığım bir koku olduğu için karşılaştırmak ve deyimi yerindeyse parfümevine kalite kontrol yapmak için aldım. denediğim muadiller içinde en başarılısı açık ara muscent, orijinalini aratmıyor o. ramessa'da da parfümevinde de biraz limonsuluk ve yoğun alkol kokusu var.

  - bvlgari omnia crystalline edp: bu parfüm edt'sinden çok farklı olan ve üretimden kalkan, benim pure'un yokluğunda teselli bulduğum kremsi pudralı çiçeksi yumuşacık sıcacık bir parfümdü. hiçbir yerde muadilini görmemiştim şimdiye kadar. bunu sadece bilen bilir, bilmeyenler edt'nin yoğun hali filan sanıyor ama aslında bambaşka karakterde bir kokudur, çok özeldir. parfümevinde görünce tabii bir heves aldım ama malesef bu da benzememiş. yine kötü değil, kullanılmayacak gibi hiç değil, sadece omnia crystalline edp muadili değil, 4 göbek uzaktan akrabası gibi.

  - michael kors wonderlust: bu da omnia edt gibi elimde diğer muadilleri ve orijinali olduğu için benchmark yapabileceğim bir muadil olarak sipariş ettiğim bir ürün. enteresan olan şu ki, omnia'da veya başka parfümlerde çok başarılı muadiller üretebilen muscent ve ramessa, wonderlust'ı pek iyi üretemiyor bana göre. orijinalindeki ferahlığı, "ışıltıyı" yakalayamıyorlar, biraz daha acı, daha burun tırmalayan bir koku üretiyorlar. muadili değil diyemem, benzerlik oranı yüksek ama orijinalini aratıyor diye düşünüyorum. parfümevi ise wonderlust muadilini en iyi yapan yer olmuş benim deneyimime göre. denemedim ama başka flankerlerini de çalışmışlar sanırım wonderlust'ın.

  - narciso ambree: orijinalini ve muadillerini iyi tanıdığım son benchmark ürünü. bu gayet başarılı olmuş parfümevinde de. kalıcılığı da epey iyiydi, denediğim hepsinden çok bu kaldı diyebilirim.

  - victoria's secret very sexy 2018 versiyonu: bunun 2015 versiyonu muscentte var ve güzrl. ama 2018 versiyonunu talep etmemize karşın henüz üretmediler. 2018 versiyonu daha çiçeksi ve pudramsı, daha sofistike bir koku. ilk kez parfümevinde gördüm muadilini ve denedim. bence benziyor, tek handikapı pek kalıcı olmayışı.

  - victoria's secret angel gold: bu da muadilini arayıp talep edip kavuşamadığım bir diğer üründü. parfümevinin yaptığı bence pek benzememiş, ya da benim hatırlamadığım eski bir versiyonu çalıştılar belki, ama o yaldızlı kanat desenli şişedeki ürünün muadili değil netice itibariyle. bu hali pek benlik değilse de kötü değil, bolca meyveli ve çiçeksi, gayet ferah ve feminen, yayılımı da yüksek.

  15 ekim 2022 15:52

  8. şu ana kadar kullandığım muscent parfümlerle kıyaslamam gerekirse muscentten daha başarılı bulduğum koku firması.

  alien, alien goddess ve bugün elime ulaşan narciso beyaz küp var elimde. kalıcılık, koku benzerliği, yayılım olarak her birinden inanılmaz memnunum.

  alien goddess sıktığım gün sarıldığım insanlar ne kadar güzel koktuğumu söyledi, zaten orijinalini sürekli mağazada kokluyordum ancak bütçemin kaldırabileceği bir yük değildi. ben de parfümevine şans vermek istedim, kendilerinden aldığım ilk parfüm de buydu zaten. abartmak gibi olmasın ama mağazaya gidip ikisini de sıktığımda parfümevi versiyonunun daha hoş koktuğunu ve daha kalıcı olduğunu fark ettim.

  sanırım bazı parfümleri diğerleri kadar iyi tutmuyor ama ben yukarıda belirttiklerimi çok beğendiğimi söyleyebilirim.

  22 eylül 2022 22:56


  7. Üretimden kalkan jimmy choo flash parfümünün yakın bir kokusunu bulduğum sitedir. Dün verdiğim sipariş bugün elime ulaştı. Dört parfüm sipariş etmiştim, birini siparişi verdikten sonra whatsapp üzerinden ulaşarak eklettim. Dior sauvage ve diesel loverdose benzerleri tam hayal kırıklığı oldu. Yakınından bile geçmeyen kokular. Diğerleri de bire bir değil ama yine de idare eder. Yalnız fazla ağır kokular, doldurma olduğu belli oluyor maalesef. Alerji ve migren de tetikler gibi (gizlinot: Tek fısla hapşırmaya başladım) ancak ben yıllardır aradığım parfümün benzeri dahi olsa razıydım. Keşke diğerleri de iyi çıksaydı. Yorumlara vs bakarak almak lazım kesinlikle.

  2 eylül 2022 13:05

  6. Uzun süredir günlük sıkmak için parfüm aldığım açık parfümcı sitesidir. Parfüm fiyatlarının uçmasından dolayı yeniden deneyeyim dedim, parfüm şişelerini değiştirmişler. İlk aldıklarımda sıkma mekanizmasından memnun kalmamıştım, çabuk bozulmuştu fakat kokuların kalıcılıkları da parfüm şişelerinin değişmesiyle azalmış. Önceden aldığım parfümlerde buram buram kokarken, son dönemlerde aldığım parfümler uçup gidiyor. Tekrar şans vermeyeceğim. Ben aldığımda güncel fiyatı 89 liraydı. 

  28 mart 2022 21:46 28 mart 2022 21:47

  5. Artık piyasada bulunmayan veya Türkiye pazarında satılmayan parfümleri gönül rahatlığıyla alabileceğiniz marka. Ben buradan ilk alışverişimi 2018'de yaptım sanırım, sonra araya muscent girdi o furyaya kapıldık parfümevi çıktı gitti aklımdan. Daha sonra Lifestyled by egemen'in kanalında bahsettiği fakat Türkiye'de satılmayan bir parfümü araştırırken sadece parfümevi'nde bulabildim ve onu da aldım. Orijinalini bilmiyorum ama koku hakkında yüzlerce yorum okumuştum ve gelen koku kesinlikle birebir tarif edilen gibiydi. 

  Dün öğleden sonra yine Türkiye'de bulunmayan hatta biri direkt üretimden kaldırılmış iki parfüm sipariş ettim, az önce geldi. Biri lise yıllarımda kullandığım britnet spears curious'tu. Anılarımda taptaze duruyor, kokuyu, geçişlerini çok iyi hatırlıyorum o yüzden ya benzemiyorsa diye çok korkarak denedim ve şu an aşırı mutluyum çünkü birebir aynısı. O gazla sabah sabah bu entryyi giriyorum. 

  Sitelerinin arayüzü çok güven vermiyor ama benim üç siparişimde de memnun olmadığım hiçbir konu olmadı. Hızlılar, paketlemeleri sağlam ve en önemlisi kokular gerçekten iyi. Ben açıkçası parfümevi'ni muscentten daha başarılı bulmaya başladım genel manada ama tabi ki koku bazında onların da çok iyi oldukları kokular vardır. Daha önce muscentten yalvara yakara fragile istemiş ve getirdikleri anda satın almıştım ama benim kullandığım koku ile alakası yoktu, bakın benzememiş falan değil tamamen bambaşka bir koku geldi. geri bildirim yaptım ama hiç umursamadılar. İşin içine ınfluencerlar girdikten sonra muscent'in sıradan müşteriye karşı hali tavrı değişti bana göre, öncelerini de biliyorum çünkü. O yüzden ben artık parfümevi'nden devam ederim. Fiyatlarının bir tık daha uygun olması da başka bir artı. 

  Son olarak yukarıda kalıcılığının zayıf olduğundan bahsedilmiş. Ben egemen'in bahsettiği parfümü aldığımda ama bu kokmuyor, uçup gidiyor diye düşünmüştüm ki gerçekten de öyleydi. Sonra ne olduysa koku kalıcı hale geldi. Şu an rahat beş altı saati çıkarıyor. Benim aklıma acaba parfümü sipariş üzerine mi oluşturuyorlar sorusu geldi, belki de karışım bekledikçe oturuyor ve nihai halini alıyor. Katıldığım parfüm atölyelerinde de yaptığımız parfümü bir hafta kesinlikle kullanmamamızı tembihlemişlerdi, öyle bir durum olabilir. 

  Çok uzattım ama temel ihtiyaçların bu kadar pahalı olduğu bir dönemde kozmetiğe ayırdığımız bütçeden hepimiz tam verim almak istiyoruz, o yüzden birilerinin işine yarar diye anlatmak istedim. Jpg Fragile de yapmışlar ama henüz almadım. Aldığımda eğer o da birebir çıkarsa bundan sonra parfüm için başka yere bakmam. 

  9 mart 2022 11:00

  4. Tom Ford parfümlerinde harikalar yaratmışlar resmen. Benzerlik çok başarılı ve inanılmaz kalıcı hepsi de.

  23 aralık 2020 23:25


  3. Üniversite zamanladı burdan la vie est belle alırdım. Birebir kokardı ve inanılmaz kalıciydi, banyodan cikip hala koktugumu hatirliyorum. Uzun zaman oldu alisveris yapmayali, fiyatlari ve kargo ucreti bayagi artmisti en son.

  10 mayıs 2018 21:00

  2. Internette çok öven var diye Burdan iki parfüm aldım birinin kokusunu bilmiyordum meraktan aldım diğeri ise sevdiğim bir parfümün intense versiyonuydu. Iki parfümdende soğudum. Gerçekten. Ne nota geçişi Ne nota uyumu genzimi yaktı sadece. Lakin yanında yolladıkları iki tester muhteşemdi ve kalıcılardı. Meşgul olduğum bir döneme geldi diye değişim yapamadım kaldılar.

  Tester olarak verdiklerinden biri 'tom ford orchid soleil' idi orjinalinden farkı yoktu.

  9 mayıs 2018 23:08

  1. Bu girdinin başında öncelikle (yazar: felixfelicis)'e beni siteye yönlendirdiği için teşekkür edeyim.

  Kendisi bir açık parfüm sitesi. Avon'un mazilerdeki parfümlerinden wish of happiness benzerini aldım. Kokuyu tutturmuşlar çok güzel ancak kalıcılığı malesef yok. Parfüme çok para veren biri olmadığım için beni idare eder, fiyatlar baya uygun. Aras kargo ile çalışıyorlar, iki günde elimdeydi ürün. Ayrıca yanına da iki adet tester eklemişlerdi. Testerlardan biri çok kötü, diğeri de idare eder. Yani bütün ürünleri başarılı görünmüyor, biraz riskli bir proses. Gene de ilk izlenim olarak hoşuma gitti, tekrar alışveriş yaparım gibi geliyor.

  9 mayıs 2018 18:58