sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (33)
  • medya (0)

  33. Acelem olduğu zamanlarda ellerimle fondöteni ve doğala yakın renklerdeki farları, sakin sakin hazırlandığımda göz kapaklarıma baz rengini ve daha canlı durmaları için ışıltılı farları sürerek yaptığım pratik eylem.

  20 şubat 14:25

  32. far bazı, kapatıcı, krem göz farı ve bb kremi parmakla uyguluyorum. göz kapağımın üstüne sürdüğüm göz kalemini de bazen parmağımla biraz dağıtıyorum. onun dışında toz göz farını parmakla hiç denemedim, görmek lazım.

  20 şubat 09:11

  31. Göz farları ve aydınlatıcıyı genelde parmakla uyguluyordum ama şimdilerde fırça tercihim hem alıştım da fırça kullanmaya. Makyajın parmaktaki hissi hoş değil bi tuhaf olurdum birde tırnak içine dolması kötü. 

  20 şubat 08:30

  30. Normalde fırçalara hakimimdir. Hobi olarak resim yapıyorum diyebilirim. Fırçalarla oynamak inanılmaz zevkli olsa da bunu yüzüme uygulayamıyorum. Bu durumu da aslında incelemeye aldım (işsiz olunca her durumu incelemeye alıyorum, çok saçma.) Neyse, yüzüm için fırçalarla ve hatta süngerlerle pek anlaşamadığımı söylemek istiyorum. Fondöteni, bb creami, farı, krem allığı ellerimle uygulayınca yüzüme daha çok oturuyor. Toz allığı fırçayla, ruju da stick kullandığım için direkt sürüyor fazlalılığı alıyorum. Belki de kullandığım fırçaların ve süngerlerin markadındandır bilmiyorum ama çok fazla iz bırakıyor. Mesela, kapatıcıyı gözaltlarıma pıt pır dokunduruyor, tıpkı göz çevresi bakım kremini kullanır gibi, parmaklarımla masaj yaparak yediriyorum. Oldukça doğal duruyor. far için de parmaklarımı kullanıyorum. Aslında baya da keyif alıyorum bu durumdan. Yüzümün her yanına masaj yapıyor gibi hissediyorum. O nedenle uzun bir süre daha devam ederim bu şekilde. 

  20 şubat 07:27

  29. Makyaja başladığım ilk zamanlar her şeyi parmaklarımla yapıyordum neredeyse. Sonradan aldığım fırçalarla da çok pratik olduğunu gördüm zamanla ama bazı makyajlar özellikle doğal makyaj parmaklarla hafif dokunuşlarla yapıldığında güzel durabiliyor.

  20 şubat 01:17

  28. İnce yapılı fondötenleri(mac face and body vs.), ışıltılı farları,far bazı ve kapatıcıyı uygularken kullandığım yöntemdir. Özellikle ışıltılı farı göz kapaklarıma parmaklarımla oturttuğumda fırçaya göre çok çok daha iyi bir sonuç alıyorum

  20 şubat 01:04

  27. buram buram pratiklik kokan bir hareket. gunluk makyajimda kullandigim kapatici ve farimi parmaklarimla suruyorum. gecen gun stick fondotenimi de ellerimle uygulamak zorunda kalmistim, sonuc hic de fena degildi. 

  20 şubat 00:45

  26. Hafif ışıltılı veya krem bir farı tüm göz kapağıma uygularken kullandığım yöntem. Rujumu sürdükten sonra parmaklarımla hafif dağıttığımdaki o görüntüyü de seviyorum.

  Yanımda bir de fırça veya sünger taşımak yerine dışarıdayken makyajımı tazeleme ihtiyacı hissedersem kapatıcımı yine parmaklarımla dağıtıyorum.

  Uzunca bir süre fondötenimi de parmaklarımla uygulamıştım fakat şu an beauty blender kullanıyorum çünkü bu şekilde uyguladığımda fondötenin cildimle daha çok bütünleştiğini ve daha doğal bir görünüm elde edebildiğimi düşünüyorum. Daha önceleri aydınlatıcımı da parmaklarımla uygularken şimdilerde göz pınarlarım dışındaki bölgeler için bir far karıştırma fırçası kullanıyorum.

  Fakat elimde çok hafif ve sıvı yapıda bir fondöten olsaydı onu büyük ihtimalle parmaklarımla uygulamayı tercih ederdim, krem bir aydınlatıcı ya da allık kullanıyor olsaydım bunları yüzüme ellerimle pıt pıt hafifçe yedirebilirdim veya detaylı bir göz makyajı yapacak olsam fırça kullanmayı tercih edebilirdim. Bu böyle uzayıp gider ama biraz deneye yanıla da olsa hangi ürünü cildinize nasıl uygulayacağınıza karar verebiliyorsunuz kısaca.

  Ürünlerin yapısına, kişinin tercihine, makyaj yapmaya ayırdığı zamana ve daha birçok şeye veya yalnızca keyfine göre isteyen tüm makyajını bile pekala parmaklarını kullanarak da yapabilir fırça yardımıyla da, hangisinin daha iyi bir yöntem olduğu tartışılır fakat benim makyaj yaparkenki tercihlerim çoğunlukla bu şekilde oluyor.

  20 şubat 00:28 27 şubat 18:55

  25. ben bunun 'farı parmakla uygulamak' versiyonunu keşfettiğimden beri doğal, cok ugrasilmamis makyaj görüntüsüne kavuştum, ancak cc kremimi asla elle sürmem, o yapış yapıslık çok fena.

  20 şubat 00:01

  24. cilt ürününü sünger ile sürmeyi çok sevsem de sabahları asla onunla uğraşacak vaktim olmuyor. dolayısıyla istesem de istemesem de ellerimi yıkayıp fondöteni parmaklarımla dağıtıyorum cildime, performans olarak fark etmediğini düşünüyorum aynı etkiyi yaratıyor. uzun uzun makyaj yapacak vakti olan sürünsün de sürünsün fırçayla süngerle ne güzel.

  19 şubat 22:45