girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (3)
  • medya (0)

3. Uğraşılmaz insan türüdür. Çekingen sanılırlar. Ama değildirler. "Ben açıklamam, sen anla " modundadırlar. Salağa yatmak en sık başvurdukları yöntemdir. Sizi haksız konuma düşürürler. Hiçbir zaman ortaya oynamazlar. Bu yüzden açık davranıp konuşmazlar. Siz problemi anlatsanız " çok da totomda" demeseler de umarsızlıkları bu anlama gelir. Sinsilik silâhlarıdır. Kendini ifade edemeyen insan imajına sığınabilirler.

Fark ettiğiniz anda uzak durun efenim.

16 ağustos 12:05

2. (bkz: seri eksilemek )

Tanım; bir tür kişilik bozukluğudur.

17 ocak 2015 18:10

1. bir tür kişilik bozukluğudur. genelde çocukluk döneminde kızgınlığını, nefretini, negatif düşüncelerini dile getirememesinden kısaca kendini ifade edememesinden kaynaklanır. bu tip kişilerin ailesi ihmalkar ve kararsızdır.

siz pasif agresif davranışa sahipsiniz ve annenize kızdınız diyelim. annenize kızgın olduğunuzu söylemek, onunla konuşmak yerine dediklerini yapmazsınız. sizden bir şey istedi diyelim "yapmayacağım" demek yerine o işi kötü yaparsınız ya da "unuttum" bahanesini kullanarak verilen işi erteler durursunuz.

ikili ilişkilerde çok görüyorum ben bunu mesela. çocuk sevgilisine kızmış ama ne olduğunu kız bilmiyor. çocuk konuşmak yerine kızı canından bezdiriyor. buluşmaya geç gidiyor, kızı umursamıyor falan. ve eğer karşınızdaki kişi bunu sürekli hale getirmişse yani adamın huyu buysa ondan koşarak uzaklaşın. bu tip kişiler pasif agresif davranışa sahip olduklarını asla kabul etmezler çünkü yaptıklarını farkında olmadan yaparlar.

(gizlinot: mevzu hakkında çok bilgim yok ama geneli böyleymiş )

ukte sahibesi: (yazar: reddsme )

17 ocak 2015 17:35