yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer

  içerik listesi

  henüz içerik eklenmemiş.

  4.5
  girdi yaz
  medya ekle
  değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (253)
  • oylar (65)
  • medya (4)
  5

  253. Çok açık bir ten rengine sahip olmadığım için bende dudak rengimde duruyor. Bu sebeple bitirmeye en yaklaştığım likit mat rujdur kendisi. Serinin tamamı gibi yapısı gerçekten çok başarılı parçalanma topaklanma yapmıyor. Kalıcılığına gelince, bişeyler içince değil ama yemek yiyince gidiyor doğal olarak. Ayrıca giderkende oraya buraya bulaşmıyor.

  2 kasım 02:05

  5

  252. pembe ve kahverenginin mükemmel birlikteliği olarak birçok ten rengine uyum sağlayan, pastel'in tartışmasız en sevdiğim gül kurusu tonlarındaki likit mat ruju. bir süredir mat ruj kullanmaya ara vermiştim birkaç gündür havaların serinlemesiyle yeniden başladım. garip ama yazın mat ruj kullanmaya elim gitmiyor. benim için mat ruj sonbahar ve kış demek çünkü.

  neyse renk olarak gerçekten birçok makyaja uyum sağlayacak kullanışlı bir rengi var. onun dışında yapı olarak da konforlu bir ruj. bir kere yumuşacık bir yapısı var. bu yüzden de sürümü çok kolay. o kadar ki dudakta varlığını hissetmiyorum bile çoğu zaman. benim diyen markalarda bile böylesi bir yapıyı bugüne kadar pek göremedim. sırf bu yüzden bile pastel'i benim gözümde bambaşka bir yere koydu bu ruj. çünkü genellikle likit matlarda dudağı kurutacak kadar yoğun bir gerginlik olur. o ultra mat o görüntüyü verebilmek için. birçoğumuzun en çok şikayet ettiği şey de budur hatta. bu rujda öyle bir durum yaşamadım, benim için en güzel yanı da bu zaten. ayrıca kabındaki rengi neyse dudağımda da aynen o rengi tek katta verebilmesi de tercih nedenim. bazen kuruduktan sonra matlaştıkça renginde hafif bir solgunluk hissedersem o zaman ikinci katı geçiyorum. yalnız komple dudağıma geçmek yerine, sadece dudağımın ortasına dokundurup bırakıyorum. hemen o solgun görüntüyü alıp kabındaki rengini tekrar veriyor. onun dışında tek katta bile istediğim görüntüyü veriyor.

  yapı ve dudakta duruşunu sevdiğim kadar, zamk gibi yapışacak şekilde olmayışını da seviyorum. kalıcı likit mat rujlar uzun süre dudakta kalabilmek için hem dudağı gerip kurutuyor hem de bir süre sonra parçalı bir görüntüye neden oluyor. bu rujda böyle bir durumla da karşılaşmadım. o anlamda da beni fazlasıyla memnun etti. onu dışında rujda hafiften tatlı bir koku alıyorum dudağıma sürdükten sonra. olmasa da olurmuş bu koku, ama beni rahatsız etmedi açıkçası. kısaca uygun fiyatlı oluşu ve yapısı nedeniyle bittiğinde tekrardan alabilecek kadar sevdim ben bu rengi.

  1 kasım 21:47

  5

  251. 20 numaralı likit mat rujum.Pembelik içeren kahverengi renge sahip ve kalıcılığı oldukça iyi dudaklarımı kurutmuyor.Her kıyafete uyduğunu düşündüğümden olsa gerek günlük makyajımın vazgeçilmez parçası oldu.

  11 eylül 15:32 15 eylül 17:59


  5

  250. Gönlümün efendisi, en sevdiğim... Ne kadar muhteşem olduğunu anlatmama gerek yok. Severek kullanıyoruz. Yapısı diğer mat likit rujlara oranla çok daha iyi. Kalıcılığı başarılı, gün sonuna kadar dayanıyor diyebilirim hatta sanki sürdükten sonra rengi oturuyor ve daha da güzelleşiyor. Bir indirimde Watsons'a gitmiştim 20 numara alayım diye. Baktım ki kalmamış satış danışmanı 27 numarayı gösterdi, bilen bilir baya açık bir renk. Dedim 'olur mu acaba?', kadın dedi 'olur oluuur, sen sarışınsın bak esmer olsan yoğurt yemiş gibi durur'. Neyse aldım, eve geldim, sürdüm ve yoğurt yemiş gibi durdu. Velhasıl 20 numaradan şaşmayın.

  5 eylül 00:08 5 eylül 21:32

  4

  249. Her ten rengine uymadığını söylemeye geldim. Açık buğdayım ama yakışmıyor grimsi bir pembe gibi duruyor bu aralar bronzlaştım koyu buğday oldum yine yakışmıyor ve nemlendirmeden kesinlikle kullanamadım. Altına farmasinin dudak dolgunlastiricisini sürdüğüm zaman kadife gibi bir dokusu oluyor bunu tavsiye edebilirim.

  27 ağustos 16:28

  248. pastelin ruj serisinin en sevdiğim rengi yirmi numara. ama genel olarak pastelin rujlarının yapısını sevmiyorum. çok sıvı geliyor.

  23 temmuz 15:17

  247. Bende çok soluk duruyor ama yakışıyor da. kalıcılığını ve yapısını çok seviyorum. bitmek üzere biterse tekrar alırım çünkü neden almayayım? alın aldırın ürünlerden biri

  23 temmuz 13:36


  246. Çok önerilen ürünleri almadan duramadığım için mecburen almıştım kozmetik bağımlılığı yaşarken. rengi bana asla yakışmadı. ne kadar da hevesle almıştım halbuki.

  bu serinin 15 numarası da yakışmadı bana. çok koyu durdu.

  38 numarası da fazla turuncu durdu dudağımda, irrite oldum.

  kırmızı rujları hoşuma gitmiyor değil ama. 37 numarayı uzun zamandır kesiyorum, hoş bir kiremit kırmızıya benziyor. ileride alırım belki...

  22 temmuz 17:21 22 temmuz 17:22

  5

  245. çok güzel ve kalıcı bir pastel ruju daha. gerçek şu ki bu serideki tüm rujları seviyorum. ama bu ruju ayrı seviyorum. yalnız şöyle kötü bir tarafı var; yemek yediğinizde dudağınız ıslandığında ilk sürdüğünüz hali gibi kalmıyor, çıkmaya başlıyor sonra pütür pütür oluyor. gün içinde tazelemek gerekiyor.

  22 temmuz 16:04

  244. çok güzel bir gül kurusu severek kullandığım rujlarımdan biri. kolay kolay çıkmıyor tazeleme sıkıntısı çekmiyorum. benim için çok joker bir ürün. günlük kullanıma oldukça uygun bir renk.

  21 temmuz 20:47