sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
4.5
girdi yaz
medya ekle
değerlendir
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (67)
 • oylar (26)
 • medya (10)

67. İlk çıktığından beri gözüm vardı bu renkte. Ne kadar içim giderse gitsin  evde birikmiş en az bir iki rujumu bitirmeden bir daha ruj almama kararımdan dolayı el uzatamamıştım indirimlerde. Sonra rabbim bana acıdı ve birkaç gün önce bana hediye geldi. Rengi kahve-kiremit arası, ben kahve türevi rujları  kendime yakıştıramam, ama bunu ilk sürüşte yakıştırdım kendime çok beğendim.

Şimdi artıları,

- Benim görece sarı duran dişlerim var ne yaptıysam bembeyaz olmuyor maalesef, bir kere dişlerimi olduğundan daha beyaz gösterdi.

- Diğer pastel daylonglar gibi kalıcı

- Kiremit denmesi sizi korkutmasın, öyle iddialı durmuyor oldukça doğal göz yormayan bir kiremit rengi. 

- fiyatı indirmlerde yakalanırsa oldukça uygun.

Eksileri, 

- biraz dağılabiliyor, dudağın etrafına bulaşabiliyor 

- benim zaten her daim kuru olan dudaklarımı iyice kuru gösterdi. Pastelin diğer mat likit rujlarında da aynı problem var, bunda da. Dudağın bütün çizgilerini belli ediyor, pürüzsüz bir dudakta daha hoş duracaktır.

Keşke bu renkleri biraz daha köpük formda bulabilsek. Flormarın likit mat rujlarını daha çok seviyorum bu açıdan, yapmış yani adamlar.

5 aralık 12:25

4

66. şu sıralar staj dışında her gün sürdüğüm ruj. kırmızı ruj kadar dikkatli sürmek gerekiyor ve bulaşıyor. ama yine de rengi çok güzel, turuncu göz makyajıyla çok iyi bütünleştiğini düşündüğüm bir renk.

9 kasım 17:42

65. kissproof falan olmasa da bayılarak kullandığım ruj. esmer tende muazzam duruyor rengi. fakat bulaşıyor gayet sürdükten 1 2 saat sonra bile birini öptüğünüzde. the balm'ın kissproofları cidden kissprooftu mesela ama seride böyle bi renk olmadığı için pastel kullanıyorum. bitince tekrar alacağım.

9 kasım 17:29


64. kızıl saç-beyaz ten kombinasyonu için yaratılmış olduğunu düşünüyorum. bu rujun dudaktaki duruşu tamamen ten, saç ve dudak rengiyle doğru orantılı. esmerleri ya da koyu renk dudağı olanları yaşlandırıyor, beyaz tenlileri ise afet-i devran yapıyor.

7 kasım 22:51

63. Aplikatörü biraz zorlasa da rengine bayılıyorum bu rujun. Gün içinde ruj tazeleyecek vaktim yoksa sürdüğüm yegane ruj. Dün sabah sürdüm, kahve ve çay içtim. İki şişe su içtim. Abur cubur yedim. Gram oynamadı yerinden. Öğle yemeğinin ardından iç kısımlardan biraz biraz silinmişti ve rengi biraz solmuştu. Yemeğin ardından tekrar sürdüm ve akşam ben çıkarıncaya kadar yerinden oynamadı yine bol bol yiyip içmeme rağmen.

Kalıcılığının yanında sabitlenme süresi de gayet başarılı. İlk başta çok sıvı gelip gözümü çok korkutsa da sürdükten birkaç saniye sonra sabitleniyor tamamen.

Bende içinde hiç bordoluk barındırmayan koyu kiremit duruyor. Şeftali bir allık, hafif belirgin highlighter ve bomboş gözlerle tamamlıyorum makyajımı bu rujla.

Tek şikayetim var. Dudakları biraz yapıştırıyor birbirine. Gün içinde rahatsız edecek boyutta değil tabii ama.

Bitsin, yine alacağım likit rujlarımdan oldu.

7 kasım 20:32

62. Koyu tarçın/kiremit renkli, aşırı kalıcı likit Mat ruj. Pazarlıyormuşum gibi oldu ama size bir teşekkürü borç bilirim süslüler :) sözlükte görüp aldım ve ben bu ruja ba yıldım.

Pastel 20 ve 15’İ kullanıyordum ama bu tam bir bebek. böyle bir pigmentasyon yok. Böyle bir kalıcılık yok. Böyle bir renk hiç yok. Yazı kışı gecesi gündüzü de yok, her mevsimin ruju/rengi bence. Zamansız <3

Gün ışığında buğday tenimde duruşunu görsellere ekleyeceğim. Sürdüğüm ilk gün Fırçayı dokundurdum resmen. 1-2 ton daha koyulaşabiliyor, acı kiremit gibi olabiliyor. (O ne demekse ben de bilmiyorum:d)

ilgili medya:
1
6 kasım 00:48

61. Şuan dudağımda olan ruj. Kahve tonlarında belli belirsiz bir far+ince bir eyeliner+bu ruj diyorum başka bir şey demiyorum süslüler :)

5 kasım 17:25


60. Nötr alt tonlu açık buğday/beyaz arası ten rengine sahibim. Dudaklarım renksiz. Bende çift kat sürüşte kiremit tek katta yanık turuncu duran ruj oldu. Gün ışığı/sarı ışık/beyaz ışık görüntüyü çok değiştiriyor. Kalıcılığı çok güzel ancak dudak içlerinde silinme yapıyor, bir de kalıcılığı o kadar güzel ki elime bulaşan kısım yıkama sabun vs hiçbir şekilde çıkmadı ellerimi makyaj temizleyiciyle yıkamak zorunda kaldım. Fırçası overlining yapmaya uygun ve kaleme ihtiyaç kalmadan güzelce çerçeveleme imkanı sunuyor. Bakır saçlarımla çok uyum sağladığını düşündüğüm sonbahar/kış ruju oldu benim için.

4 kasım 22:21

59. Saçlarımı bakır kullandığım dönemde büyük bir hevesle gidip almıştım. Beklentim L'oreal'in meşhur Fever rujunun likit mat muadili olmasıydı(gizlinot: Elimde o da var, malesef benim dudaklarımda hiç benzer durmadılar) ama şişedekinden 2 ton kadar koyu durdu dudağımda ve hiç kendini belli etmedi ne yazık ki. Yine de o dönem severek kullandım ama keşke şu günlerde keşfettiğimi o dönem keşfetseymişim. Kendisi mükemmel bir eyeliner oluyor ve ilginçtir ki bu sefer oksitlenmeden şişedeki rengini tam veriyor. Ben yeşil gözlerimdeki duruşunu çok beğendim. Akma, dağılma ya da alerji de yapmadı. Renkli eyeliner seviyorsanız denemenizi şiddetle tavsiye ederim. Allık olarak henüz denemedim ama All-in-one olmaya çok müsait, kullanışlı bir ürün.

4 kasım 18:52

58. Böyle bir renk nasıl daha önceden başka bir markanın aklına gelmiş olamaz ya? Yüzü canlılaştırıyor, dişleri beyaz gösteriyor, hafif nötrlenmiş göz makyajıyla da oluyor, kahverengili göz makyajıyla da oluyor. Pastelin likit rujlarının formu güzel zaten. Soyulmuyor, dökülmüyor. Ne diyebilirim ki tüm mükemmel özellikler bir arada toplanmış gibi. 

30 ekim 00:34